search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools
Old February 14th, 2008, 09:24 PM   #1781
Maciej_Bydgoszcz
BANNED

Likes (Received): 27

O proszę jaki entuzjasta przyrody. Homo Sapiens pełną gębą! Po cholerę las, wyciąć i będzie OK. Takim Panom dziękujemy!
ps. nie chcę aby oddzielono młode lisy, wiewiórki (O WIELKI) od rodziców!!! Na tej planecie sam nie zyjesz, inni też mają prawa. Tylko, że ty tego nie rozumiesz!
Maciej_Bydgoszcz no está en línea  

Sponsored Links
Old February 14th, 2008, 11:56 PM   #1782
Sucharek
Registered User

Likes (Received): 0

"Leśnicy sprzeciwiają się rozbudowie obwodnicy Bydgoszczy"

Kolejny argument za eską przez miasto.
Sucharek no está en línea  
Old February 15th, 2008, 03:06 AM   #1783
ivica
praktitioner

ivica's Avatar

Likes (Received): 18

no to mamy swoja Rozpude... i po co bylo kombinowac przy przebiegu S5 przez Bydgoszcz ??
ivica no está en línea  
Old February 15th, 2008, 09:13 AM   #1784
airmax
Registered User

airmax's Avatar

Likes (Received): 8

Z tą obwodnicą to będzie kolejna Rospuda..
airmax no está en línea  
Old February 15th, 2008, 09:20 AM   #1785
zonc
Homo Skyscraperus

zonc's Avatar

Likes (Received): 2885

Quote:
Originally Posted by De_Tal View Post
Drodzy leśnicy, prosimy, ciszej!
Głośniej chyba!

Quote:
Nikt z tego forum nie chciałby żeby Ziemia była jałową pustynią, ale jeśli tak zdecydowano "na górze", że S5 przejdzie przez ten las, to w obliczu zagrożenia że nie zdążymy na Euro 2012 mówi się trudno.
W obliczu Euro musimy właśnie walić drogę przez miasto - inaczej nie damy rady.

Quote:
Jeszcze kilka takich wypowiedzi i będziemy mieli ekoterrorystów protestujących na węźle Stryszek, wśród których zawsze znajdzie się jeden z głową by zorganizować petycję do prezydenta miasta, szefa GDDKiA i w parę innych miejsc o haśle "Czy naprawdę chcesz, by młode lisy/wiewiórki/żaby/korniki z Twojego lasu oddzielono od ich rodziców?", po czym zbierze kilkaset podpisów i za kilka miesięcy sytuacja stanie się beznadziejna.
Wsiadam w 80, jadę do końca i sam zacznę!

Quote:
Jeśli nie da się inaczej do 2012 - S5 przez las, trudno.
Da się inaczej - pięknie i przez miasto!
Old February 15th, 2008, 09:31 AM   #1786
rafal-rafal
Registered User

Zgadzam się, co do tego, że:

- szkoda pięknego lasu;
- przez las do 2012 nie zdążymy;
- szkoda wyrzuconych w błoto pieniędzy na odcinek lotnisko - stryszek - Białe Błota, bo argument, że ten odcinek stanie się w niepewnej, odległej przyszłości częścią s10 do mnie nie przemawia.

Przez miasto wszystko gotowe, podobno nawet kanaliza pod Wyszyńskiego jest tak głęboko, że nie będzie trzeba jej przebudowywać.
rafal-rafal no está en línea  
Old February 15th, 2008, 12:44 PM   #1787
ABYSS
Abyss... Quo vadis?

ABYSS's Avatar

Likes (Received): 390

Quote:
Originally Posted by Handsome by nature View Post
"kilkanaście razy do roku przejeżdżam" -> palcem po mapie... .
W rzeczywistości a nie na mapie. Właśnie znów na parę dni się tam wybieram.

Ja nie jestem przeciwko obwodnicy, wręcz przeciwnie ale... w późniejszym terminie. Pokazałem przykład tej trasy tylko po to aby uświadomić niektórym, że jest możliwa taka droga wśród gęstej zabudowy mieszkalnej. I tylko po to.
Old February 15th, 2008, 02:20 PM   #1788
a_weirdo
łowca hotdogów

Likes (Received): 64

To, że coś jest możliwe, nie znaczy że ma sens.
a_weirdo no está en línea  
Old February 15th, 2008, 02:39 PM   #1789
De_Tal
Registered User

Dobra, bo widzę że zostałem źle zrozumiany. Jasne, że budowa S5 przez miasto mogłaby ruszyć i od jutra, a obwodnica - wiadomo. ALE jeśli klamka zapadła, jeśli okaże się to ostateczną i nieodwołalną decyzją, trzeba przełknąć gorzką pigułkę, bo protesty za jakiś czas, powiedzmy za kilka miesięcy i kolejne spory definitywnie przesądzą, że na Euro nie zdążymy. Jednak zgadzam się z tym, że póki jest szansa na eSkę przez miasto, próbować trzeba. Ale jeśli do pewnego momentu się nie uda, trzeba będzie przestać.

Quote:
Originally Posted by Maciej_Bydgoszcz View Post
O proszę jaki entuzjasta przyrody. Homo Sapiens pełną gębą! Po cholerę las, wyciąć i będzie OK. Takim Panom dziękujemy!
ps. nie chcę aby oddzielono młode lisy, wiewiórki (O WIELKI) od rodziców!!! Na tej planecie sam nie zyjesz, inni też mają prawa. Tylko, że ty tego nie rozumiesz!
Jeśli to było do mnie, to polecam przeczytać moją wypowiedź jeszcze raz. Powtarzam, jestem jak najbardziej za S5 przez miasto, ale jeśli argumentów "za" nikt na górze nie będzie słuchał to trzeba będzie przeprowadzić drogę przez las - niestety! - i powiedzieć trudno.
De_Tal no está en línea  
Old February 15th, 2008, 03:07 PM   #1790
a_weirdo
łowca hotdogów

Budowa przez miasto nie może ruszać od jutra. W tym roku bez szans, w przyszłym ma być gwarancyjny remont Wyszyńskiego, więc prace też będą utrudnione. Wszystko po to, by na kolejne trzy lata zablokować drogę, co w efekcie ma tylko uniemożliwić odkorkowanie Wyszyńskiego i zdecydowanie utrudnić ruszenie WZ. Lepiej więc zostawić nawet kilkukilometrową przerwę w S5, a skończyć to po Euro porządnie, bez szkód dla miasta.

Old February 15th, 2008, 03:16 PM   #1791
De_Tal
Registered User

Patrząc na mapy "priorytetowych inwestycji" na Euro, obawiam się, że takich "kilkukilometrowych przerw" mogłoby być dużo za dużo... Poza tym wyobraźmy sobie dziesiątki tysięcy kibiców którym bez ostrzeżenia kończy się droga ekspresowa i stoją na światłach od lotniska do, powiedzmy ronda Toruńskiego i wszyscy mają taki sam wyraz twarzy: "Hę?!"

Tak więc S5 musi powstać... wszystkie drogi z wczorajszej mapki przedstawionej na konferencji muszą powstać...
De_Tal no está en línea  
Old February 15th, 2008, 03:20 PM   #1792
a_weirdo
łowca hotdogów

Oczywiście też jestem za tymi drogami. Chociaż ważniejsi od kibiców są dla mnie mieszkańcy Bydgoszczy, czyli najważniejsze jest połączenie miasta z A2 + obwodnica.
Old February 15th, 2008, 03:23 PM   #1793
De_Tal
Registered User

Jasna, ale spójrz na to z drugiej strony: myślisz że jakikolwiek wariant S5 miałby szanse powstania tak szybko, gdyby nie Euro (podobnie zresztą jak większość z "3 tys. kilometrów")?
De_Tal no está en línea  
Old February 15th, 2008, 03:27 PM   #1794
a_weirdo
łowca hotdogów

No tak. S5 powstanie dzięki Euro. Co nie zmienia faktu, że droga ta powinna służyć mieszkańcom, a nie tylko kibicom. Dlatego ważniejsze jest połączenie z A2 niż z A1 (kibicom to nie przeszkadza) i lepiej budować obwodnicę niż drogę przez miasto (dla kibiców też lepiej).
Old February 15th, 2008, 10:42 PM   #1795
Phelot
Phelot

Phelot's Avatar

Likes (Received): 752

Tak powiedzmy że w ramach ciekawostki

Wczoraj dostałem na mieście gazetkę "City Bydgoszcz", a w środku była ulotka promująca wariant przebiegu S5 przez miasto. Można w niej zobaczyć, w dużym rozmiarze, znaną już wszystkim wizualkę przebiegu eski przez miasto w jej północnym fragmencie. Poza tym wymieniane są zalety tego wariantu, cytat z Dombrowicza :P itp.
Możemy także przeczytać, że jest to lutowy dodatek do biuletynu urzędu miasta Bydgoszczy... więc nie wiem co to robiło w "City Bydgoszcz". Tym bardziej, że moja mama też dostała wczoraj "City" na mieście, ale w środku żadnych propagandowych materiałów z ratusza nie było
Phelot no está en línea  
Old February 19th, 2008, 11:33 AM   #1796
Handsome by nature
Metropolia bydgoska? TAK!

Handsome by nature's Avatar

Likes (Received): 29

Quote:
Originally Posted by Dinuś View Post

Leśnicy sprzeciwiają się rozbudowie obwodnicy Bydgoszczy

reg 14-02-2008, ostatnia aktualizacja 14-02-2008 17:23

Przeciwko planom budowy odcinka projektowanej drogi S-5 w formie północnej obwodnicy Bydgoszczy protestują leśnicy. Taki wariant inwestycji wymusi wycięcie ponad 100 ha lasu i zamknie trasy wędrówek dzikich zwierząt.
Szkoda, ze lesnicy protestuja - powstaje wrazenie ekoterroryzmu. Przez lata mielismy mglisty obraz BPP na terenach Zachemu, gdzie rowniez wiele hektarow lasow nalezaloby wyciac, by cokolwiek ruszylo. A teraz, po zapowiedziach lesnikow caly misterny plan RUNAL! Nie bedzie BPP, nie bedzie nowych inwestycji, nie bedzie S5, nie bedzie niczego! (parafrazujac Kononowicza)
PESA i inne przedsiebiorstwa niedlugo zostana skutecznie przegonione przez naszych kochanych wlodarzy.
Kocham to miasto!
Old February 19th, 2008, 01:47 PM   #1797
ka__zet
yet another transit geek

Likes (Received): 598

Quote:
Originally Posted by Handsome by nature View Post
Szkoda, ze lesnicy protestuja - powstaje wrazenie ekoterroryzmu.
A czemu automatycznie zakładasz, że leśnicy nie mają racji a drogowcy mają?
ka__zet no está en línea  
Old February 19th, 2008, 01:49 PM   #1798
ivica
praktitioner

ivica's Avatar

Likes (Received): 18

bo tak mu wygodnie i pasuje do koncepcji
ivica no está en línea  
Old February 19th, 2008, 01:53 PM   #1799
a_weirdo
łowca hotdogów

Ponieważ argumenty podane w artykule są jakoś mało przekonywujące?
Old February 19th, 2008, 02:11 PM   #1800
Fiolet
Registered User

Podoba mi się takie polskie prowadzenie dyskusji - drogowcy chcieliby wybudować nową drogę, a leśnicy mówią nie bo - przyroda.
Jak dla mnie to jest jedynie powód do dyskusji czy zbudowanie drogi w zaproponowanym wariancie nie zniszczy zbyt moco przyrody oraz czy może nie znajdzie się rozwiazanie, które pozwoli oszczędzić elementy przyrodnicze lub też zjawiska które tam się dzieją. Bo przecież jeżeli tam są migracje zwierząt to może wystarczy zbudować odpowiednie przejścia dla zwierząt i nic złego się nie stanie.
Mi np. podoba się tunel który jest w ciągu A4 po Niemieckiej stronie kawałek za naszą granicą - odcinek tan pokazuje że można dojść do porozumienia i połączyć drogę z przyrodą.
Fiolet no está en línea  

Closed Thread

Tags
bydgoszcz, ekspresówka-s5, obwodnica

Thread Tools

Posting Rules