search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools
Old November 29th, 2016, 06:04 PM   #2701
Pinki .
JKM

Pinki .'s Avatar

Likes (Received): 104

Quote:
Originally Posted by k-polis:sean View Post
Dzięki za njusa, dlugasek. Mała prośba o zmianę awatara, bo siara trochę.
Napij się zimnej wody, jesteś z ministerstwa cenzury czy jak?

michalwajdyk liked this post
Pinki . no está en línea  

Sponsored Links
Old November 29th, 2016, 09:54 PM   #2702
ellsworth
Registered User

Likes (Received): 204

Quote:
Originally Posted by zeralda View Post
Skoro spartaczono proces przygotowania inwestycji, w tym konsultacje z mieszkańcami czy nie można było wyjść z twarzą i jakoś tego zrekompensować?
Tak piszesz jakbyś wczoraj do Polski przyjechał. Ostatnio spotkałem się z przypadkiem osoby, która piąty rok buja się z wydaniem warunków zabudowy dla jednego z najprostszych przedsięwzięć - budowy domku jednorodzinnego. W kółko odmowy, uchylenia odmowy, wydanie, uchylenia wydania. Skargi, odwołania, powtórne rozpatrzenia, bo każdy czytając te same przepisy prawa ma inną interpretację.

A ty piszesz o decyzji środowiskowej na takie przedsięwzięcie. Nigdy, absolutnie nigdy w takim przypadku nie można być pewnym że nie zostanie ona uchylona. Jeden organ uzna, że np. ichtiofauna została zinwentaryzowana w sposób wystarczający, a inny uzna że w sposób niewystarczający i oba będą miały rację bo nigdzie nie będziesz miał zdefiniowane czym jest ta wystarczającość. W przypadku decyzji środowiskowej takich elementów są całe setki i o każdy można się potknąć.

Zresztą co tam decyzja środowiskowa! Mamy przecież przykład z wielkiej polityki, że nawet rzecz tak podstawową i bezdyskusyjną jak konstytucja każda strona "sporu o trybunał" interpretuje sobie według własnego uznania, a przecież to jest podstawowy, krótki i zwięzły akt prawny napisany z najwyższą starannością w sposób, który miał nie budzić wątpliwości. Co dopiero ze wszystkimi innymi aktami prawnymi niższego szczebla, które mają nad sobą i obok siebie tysiące innych, nieraz wzajemnie sprzecznych.
Old November 29th, 2016, 10:09 PM   #2703
forenza
Registered User

Likes (Received): 0

Chciałem zapytać odnośnie dzisiejszego artykułu w Dzienniku Polskim, w którym jest mowa m.in. że budowa Północnej Obwodnica jest uzależniona od S7 (na którą niestety chyba nie ma większych szans, aby powstała w najbliższych latach). Jeżeli GDOS oddali odwołania czy jest szansa, aby odcinek PO podzielić na 2 części? np. rozpisać przetarg od okolic Modlinczki tylko do 7 ? a w kolejnych latach kontynuować budowę?
Czy ktoś się orientuje kiedy może nastąpić ostateczne rozstrzygniecie DŚU przez GDOS?
Czemu wątek dot. PO został zamknięty?
forenza no está en línea  
Old November 29th, 2016, 11:18 PM   #2704
zeralda
Zbyszek

zeralda's Avatar

Likes (Received): 426

Quote:
Originally Posted by ellsworth View Post
Tak piszesz jakbyś wczoraj do Polski przyjechał. Ostatnio spotkałem się z przypadkiem osoby, która piąty rok buja się z wydaniem warunków zabudowy dla jednego z najprostszych przedsięwzięć - budowy domku jednorodzinnego. W kółko odmowy, uchylenia odmowy, wydanie, uchylenia wydania. Skargi, odwołania, powtórne rozpatrzenia, bo każdy czytając te same przepisy prawa ma inną interpretację.
.....
Piszesz jakby w tym kraju nie zbudowano kilkaset km dróg szybkiego ruchu. Wyobraź sobie, że uczestniczyłem w takim procesie (w skali micro). Też miałem mnóstwo różnych bzdurnych interpretacji i zaleceń, które musiałem wypełnić, żeby zbudować dom. Wiem jedno, zależało mi więc kolendowałem do sąsiadów (z flaszką, żeby mi np. napisali zgodę na wejście w teren albo z kopertą żeby uzyskać ich przychylność do pewnych rozwiązań). Nie znam tej konkretnej sytuacji ale wydaje mi się, że taka GDAKA powinna być bardziej skuteczna w załatwieniu takich spraw (w końcu przebieg przez bardziej problematyczny teren w granicach Krakowa jakoś nie został skutecznie zakwestionowany). Po prostu ktoś przespał sprawę - jakaś "wiocha" się burzy, trudno - nie będą nam "wsioki" podskakiwać - uwalimy ich protesty przy najbliższej okazji.

No i nie uwalili... Tyle lat czekania i psu w dupę...
zeralda no está en línea  
Old November 29th, 2016, 11:37 PM   #2705
Kazusik
Registered User

Kazusik's Avatar

Likes (Received): 28415

Quote:
Originally Posted by forenza View Post
Chciałem zapytać odnośnie dzisiejszego artykułu w Dzienniku Polskim, w którym jest mowa m.in. że budowa Północnej Obwodnica jest uzależniona od S7 (na którą niestety chyba nie ma większych szans, aby powstała w najbliższych latach). Jeżeli GDOS oddali odwołania czy jest szansa, aby odcinek PO podzielić na 2 części? np. rozpisać przetarg od okolic Modlinczki tylko do 7 ? a w kolejnych latach kontynuować budowę?
Czy ktoś się orientuje kiedy może nastąpić ostateczne rozstrzygniecie DŚU przez GDOS?
Czemu wątek dot. PO został zamknięty?
Przede wszystkim piszesz w niewłaściwym wątku. Skutkiem może być zaraz dyskusja na temat POK Odnośnie Twoich pytań, to na obecnym etapie nie ma potrzeby rozdzielania odcinków POK, bo toczy się tam dopiero przetarg na KP (Koncepcja Programowa). To jest opracowanie, które pozwoli dopiero ogłosić przetarg na ZiZ (projekt i budowę), na który jest szansa za ok 2-2,5 roku nawet gdyby procedura zw. z KP nie była wstrzymywana. Do tego dochodzą jeszcze odwołania od DŚU na wytyczony fragment i uzyskanie DŚU na brakujące 300-400 m Także nie ma o czym konkretnym na dzisiaj dyskutować w sprawie POK, bo to, co się obecnie wykonuje to tylko papierologia, która jak wspomniałem potrwa jeszcze min. 2 lata. Stąd nie ulegaj emocjom pod wpływem jakiegoś tam artykułu dziennikarzy, którzy o procesie inwestycyjnym mają słabe pojęcie
Zanim sprawa POK rozwinie się do fazy możliwej aby uruchomić przetarg na KP, to z małopolską S7 może się wyjaśnić kwestia tych problemów środowiskowych i samego przebiegu (choć nie będzie łatwo i szybko).
S5 Poz.-Wroncz.: Obiekty
S5 Radomicko - Kaczkowo
S5 Korzeńsko - W-w

star1511, dlugasek liked this post
Kazusik no está en línea  
Old November 30th, 2016, 01:34 PM   #2706
k%
Pijże

k%'s Avatar

Likes (Received): 16708

ale to jest dramat...

nigdy się tej drogi nie doczekam chyba...
k% no está en línea  
Old November 30th, 2016, 04:58 PM   #2707
jarzabek
Registered User

Likes (Received): 529

Quote:
Originally Posted by zeralda View Post
Piszesz jakby w tym kraju nie zbudowano kilkaset km dróg szybkiego ruchu. Wyobraź sobie, że uczestniczyłem w takim procesie (w skali micro). Też miałem mnóstwo różnych bzdurnych interpretacji i zaleceń, które musiałem wypełnić, żeby zbudować dom. Wiem jedno, zależało mi więc kolendowałem do sąsiadów (z flaszką, żeby mi np. napisali zgodę na wejście w teren albo z kopertą żeby uzyskać ich przychylność do pewnych rozwiązań). Nie znam tej konkretnej sytuacji ale wydaje mi się, że taka GDAKA powinna być bardziej skuteczna w załatwieniu takich spraw (w końcu przebieg przez bardziej problematyczny teren w granicach Krakowa jakoś nie został skutecznie zakwestionowany). Po prostu ktoś przespał sprawę - jakaś "wiocha" się burzy, trudno - nie będą nam "wsioki" podskakiwać - uwalimy ich protesty przy najbliższej okazji.

No i nie uwalili... Tyle lat czekania i psu w dupę...
Widac ze GDDKiA nie wyjasnila w odpowiedni sposob lokalnej wladzy "wicie rozumicie ale protestow ma nie byc". Ja bym na miesjcu lokalnych wladz nie liczyl na jakies ekstra srodki na inwestycje czy tez powodzenie w konkursach o srodki unijne. Nie zdziwia mnie tez nasilenie kontroli w gminie. Niestety ale mniej wiecej wedlug powyzszego schematu zalatwia sie takie sprawy. Trzeba by jeszcze sprawdzic jakie sa opcje polityczne w samorzadzie ui jak sie maja do opcji rzadowej.

SilverFletcher, dlugasek liked this post
jarzabek no está en línea  
Old December 1st, 2016, 02:46 PM   #2708
pacio20
Autostopowicz

Likes (Received): 5674

Fragment dzisiejszego wywiadu w Radiu Kraków z ministrem Adamczykiem. Przy terminach dla Północnej Obwodnicy Krakowa minister jak zwykle odpłynął...
Quote:
Andrzej Adamczyk: "Decyzja środowiskowa dla drogi S7 wydawana jest od 2006 roku. To rekord Polski"

To chyba dobra wiadomość dla wszystkich, którzy czekają na nowe drogi i północną obwodnicę Krakowa. Wczoraj Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska w ostatecznym brzmieniu podpisał decyzję środowiskową. Jesteśmy krok bliżej, ale do samej północnej obwodnicy jeszcze przyjdzie nam czekać?

- Tak. To są działania proceduralne. Decyzja środowiskowa na północną obwodnicę została w tym roku zaskarżona i uchylona. To decyzja GDDKiA. Generalny Dyrektor wydał teraz decyzję ostateczną i prawomocną. Możemy działać. To otwiera możliwości przygotowania inwestycji do realizacji. Przypomnę, że teraz koncepcja i geologia. Przetarg do końca grudnia, podpisanie umowy na koncepcję przebiegu i badania geologiczne. To w styczniu. Potem 2017 rok - przygotowanie przetargu. Początek 2018 to przetarg na projektuj i buduj. W połowie 2018 roku, może szybciej, uzyskanie ostatecznej decyzji i pozwolenia na budowę. Rozpoczęcie prac na przełomie 2018/2019. Mam nadzieję, że w 2021-2022 droga zostanie oddana do ruchu, o ile uporamy się z kolejnymi problemami, jakie wystąpiły przy budowie trasy S7.

Właśnie, bo północna obwodnica Krakowa z punktu widzenia układu komunikacyjnego Krakowa nie ma większego sensu bez drogi S7. Z tą jest problem. Sąd administracyjny zakwestionował przebieg trasy od Krakowa do granic województwa świętokrzyskiego. Uda się zacząć tę inwestycję w ciągu 2-3 lat, czy będzie trzeba się uzbroić w cierpliwość?

- Ja założyłem, że nie będę narzekał na poprzedników, ale tu nie da się nie powiedzieć, że decyzja środowiskowa na S7 między Krakowem a świętokrzyskim wydawana jest od 2006 roku. Minęło 10 lat i nie ma decyzji. Ta, która została wydana, została uchylona.

I to w całości.
- Tak. Dzisiaj głowi się nad tym Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska. Czarny scenariusz jest taki. Jak Dyrektor skieruje sprawę do kasacji to czekamy ponad rok, około 2 lata na rozstrzygnięcie. Jak rozstrzygnięcie będzie negatywne dla nas to kolejne 3-4 lata czekamy na decyzję środowiskową. Ja się z tym pogodzić nie mogę. Mam nadzieję, że uda nam się tę sprawę zamknąć.

Ten najczarniejszy scenariusz związany z realizacją trasy S7 od Krakowa do granic województwa to byłby który rok?
- To byłoby około 2025-2028. Na to pozwolić sobie nie możemy. Nie narzekam na poprzedników, ale tu jest rekord Polski. Decyzja środowiskowa jest przygotowywana i wydawana przez 10 lat. To jest rekord.

Po tej decyzji sądu ministerstwo i GDDKiA powołało sztab kryzysowy, żeby się zastanowić jak wybrnąć z tego poważnego problemu?
- Oczywiście. Trasa S7 w Małopolsce jest częścią sieci rusztu państwa. To nie jest droga tylko dla Małopolski, ale dla wszystkich, którzy funkcjonują w gospodarce i przemieszczają się. Podjęliśmy starania. Chciałbym przy okazji kolejnego spotkania podać taki komunikat, jaki dzisiaj podałem w związku z wydaniem wczorajszej decyzji dla północnej obwodnicy, że problem decyzji środowiskowej dla S7 jest zamknięty i podejmujemy kolejne kroki, żeby drogę realizować. Jak Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska się z tym upora i decyzja by była dla nas korzystna to już w pierwszej połowie przyszłego roku będzie II etap przetargu na budowę tej drogi, podpisanie umowy i przechodzimy do budowy. Jesteśmy po I etapie przetargu. Wszystko jest przygotowane.
http://www.radiokrakow.pl/rozmowy/an...rekord-polski/
pacio20 no está en línea  
Old December 1st, 2016, 03:12 PM   #2709
Kazusik
Registered User

Kazusik's Avatar

Kolejne ple, ple, ple Adamczyka bazujące na zniekształceniach i "pomieszania z poplątaniem" Facet powinien uderzyć się w pierś i przyznać, że zarówno w sprawie S7, jak i POK płótł i plecie same głupowy snując nierealne miraże realizacyjne, zamiast dalej się ośmieszać
S5 Radomicko - Kaczkowo
S5 Korzeńsko - W-w

Kazusik no está en línea  
Old December 1st, 2016, 04:50 PM   #2710
totem2
Registered User

totem2's Avatar

Likes (Received): 828

Quote:
północna obwodnica Krakowa z punktu widzenia układu komunikacyjnego Krakowa nie ma większego sensu bez drogi S7
Taa, dziennikarzyna jak zwykle bez pojęcia.
Old December 1st, 2016, 05:00 PM   #2711
leniwiec3082
Registered User

leniwiec3082's Avatar

Likes (Received): 684

Quote:
Originally Posted by Kazusik View Post

Kolejne ple, ple, ple Adamczyka bazujące na zniekształceniach i "pomieszania z poplątaniem" Facet powinien uderzyć się w pierś i przyznać, że zarówno w sprawie S7, jak i POK płótł i plecie same głupowy snując nierealne miraże realizacyjne, zamiast dalej się ośmieszać
Kazusik, a czy jest możliwość by dyrektor GDOŚ "uchylił w części a w pozostałej zostawił" tj uwalił decyzję na odcinek realizacyjny 1 (gr woj - Szczepanowice (czyli z Poradowem) a resztę czyli nr 2 i 3 (Szczepanowice-Widoma-Igołomska) zostawił?

Czyli w skrócie - czy GDOŚ może podzielić sztucznie poprzednią decyzję i wydać ją na 2/3 odcinka ?
Wtedy ze Szczepanowic do granicy woj. zostanie taka dziura jak w Skarżysku ale i tak będzie o niebo lepiej - wlot do Krakowa.
leniwiec3082 no está en línea  
Old December 1st, 2016, 05:05 PM   #2712
Maya83
Registered User

Likes (Received): 5719

Może albo na całość, albo na nic. Mógł co najwyżej orzec i zmienić decyzję w jakimś zakresie, ale tego nie zrobił najwyraźniej.

leniwiec3082 liked this post
Maya83 no está en línea  
Old December 1st, 2016, 05:07 PM   #2713
Kazusik
Registered User

Kazusik's Avatar

Quote:
Originally Posted by leniwiec3082 View Post
Kazusik, a czy jest możliwość by dyrektor GDOŚ "uchylił w części a w pozostałej zostawił" tj uwalił decyzję na odcinek realizacyjny 1 (gr woj - Szczepanowice (czyli z Poradowem) a resztę czyli nr 2 i 3 (Szczepanowice-Widoma-Igołomska) zostawił?

Czyli w skrócie - czy GDOŚ może podzielić sztucznie poprzednią decyzję i wydać ją na 2/3 odcinka ?
Wtedy ze Szczepanowic do granicy woj. zostanie taka dziura jak w Skarżysku ale i tak będzie o niebo lepiej - wlot do Krakowa.
Rzecz w tym, że GDOŚ, to instancja odwoławcza, więc rozpatruje sprawę od strony fomalno-prawnej odnośnie procedury a nie merytorycznej. Nawet w swojej decyzji GDOŚ zwraca na to uwagę, że nie jest władny dokonać zmiany przebiegu. To samo odnosi się do podziału DŚU na odcinki. Zwłaszcza, że decyzja wyjściowa (RDOŚ) obejmuje wszystkie 3 odcinki, a więc zgodnie ze złożonym wnioskiem Inwestora, i w zakresie ew. podziału na odcinki nie było wniosku/odwołań
S5 Radomicko - Kaczkowo
S5 Korzeńsko - W-w

leniwiec3082 liked this post
Kazusik no está en línea  
Old December 1st, 2016, 06:15 PM   #2714
starskee
Registered User

Likes (Received): 1

A ja mam jakieś dziwne wrażenie, że facet pompuje balon i , że jest strasznie, i w ogóle "niewiadomoco", i że powołaliśmy sztab kryzysowy, i będą usilne starania itd.. A po tym wszystkim tryumfalnie ogłosi, że dzięki usilnym staraniom się udało. I raczej nie zapomni dopiec opozycji, że to co nie udało się jej przez 10 lat, my załatwiliśmy w pół roku.
starskee no está en línea  
Old December 1st, 2016, 07:49 PM   #2715
JerzyB2B
Registered User

Likes (Received): 11

Quote:
Originally Posted by starskee View Post
A ja mam jakieś dziwne wrażenie, że facet pompuje balon i , że jest strasznie, i w ogóle "niewiadomoco", i że powołaliśmy sztab kryzysowy, i będą usilne starania itd.. A po tym wszystkim tryumfalnie ogłosi, że dzięki usilnym staraniom się udało. I raczej nie zapomni dopiec opozycji, że to co nie udało się jej przez 10 lat, my załatwiliśmy w pół roku.
Jak napisałeś, masz "dziwne wrażenie". W rzeczywistości jesteśmy w ..... bardzo niedobrym punkcie. Gość naprawdę chce sprawę załatwić, bo jest na szczęście z Krakowa i doskonale rozumie wagę i powagę problemu. Jak go swoi wywalą, to poczekamy kilkanaście lat na drogę.
JerzyB2B no está en línea  
Old December 2nd, 2016, 12:22 AM   #2716
forenza
Registered User

Likes (Received): 0

Kazusik dzięki za wyczerpująca odpowiedź Genialna informacja!!! Przecież kilka lat temu budowa PO wydawała się nierealna. Nie chce rozpoczynać dyskusji, ale zastanawiam się czemu wątek dot. PO został zamknięty?
forenza no está en línea  
Old December 2nd, 2016, 10:00 AM   #2717
Mlekor
Registered User

Likes (Received): 388

Z czego się cieszysz? POK jest w powijakach, a zakładanie że wyskrobią na nią jakieś pieniądze w okresie kampanii wyborczej jest ekstremalnie naiwne. Co więcej, nawet takie zagranie pod publikę nie gwarantuje szybkiej budowy co dobitnie pokazują obecne postępowania na wydawałoby się gotowe do realizacji drogi.

Wątek o POK jest zamknięty, bo prędko w jej przedmiocie nic się nie wydarzy
Mlekor no está en línea  
Old December 2nd, 2016, 02:44 PM   #2718
Mlekor
Registered User

Likes (Received): 388

GDOŚ wydał decyzję jako organ drugiej instancji, żeby powiedzieć coś więcej trzeba zapoznać się z całą decyzją i treścią odwołania
Mlekor no está en línea  
Old December 2nd, 2016, 04:28 PM   #2719
azzazel
Registered User

Likes (Received): 36

Quote:
Originally Posted by Mlekor View Post
GDOŚ wydał decyzję jako organ drugiej instancji, żeby powiedzieć coś więcej trzeba zapoznać się z całą decyzją i treścią odwołania
Czy ktoś dotarł może do treści tej decyzji oraz odwołania? Co to oznacza w kontekście dalszych kroków dla POK?

P.S. Wiem, że to nie wątek ale może zostanie przeniesione do odpowiedniego.
azzazel no está en línea  
Old December 8th, 2016, 11:14 PM   #2720
wydero
Registered User

Likes (Received): 46

Na ul. Łowińskiego obok schronu są jakieś wykopki. Czy to archeo?
wydero no está en línea  

Closed Thread

Tags
świętokrzyskie, ekspresówka-s7, kielce, kraków, małopolskie

Thread Tools

Posting Rules