search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rate Thread
Old December 3rd, 2011, 12:16 PM   #6121
FragMaster
Registered User

FragMaster's Avatar

Likes (Received): 516

@pcrulez2
Wielkie dzięki za wytłumaczenie EOT.
FragMaster no está en línea  

Sponsored Links
Old December 3rd, 2011, 12:30 PM   #6122
ForestVW
Registered User

ForestVW's Avatar

Likes (Received): 2

Wczoraj wrocy wracając z DE wkońcu po tylu latach udało mi się wjechać na polską autostradę A2 kapitalna autostrada, wszystko cacy. Ruch między 21:00 - 22:00 umiarkowany, widziane ciężarówki i dość dużo osobówek, nawet z niemieckimi blachami. Znalazło się też kilka imbecyli np pchający busa 500m do MOPu bez świateł awaryjnych. Było też kilka mistrzów lewego pasa. Były też jeszcze prowadzone jakieś prace poprawkowe gdzieś na 50 kilometrze, ale wszystko ładnie oświetlone, znaki porozstawiane, kulturka. Tak to można podróżować
ForestVW no está en línea  
Old December 3rd, 2011, 01:09 PM   #6123
Radzik21
Registered User

Likes (Received): 1058

ForestVW może Niemcy w końcu nie boją się wjeżdżać głębiej w Polskę?:-) i teraz chętniej do nas przyjeżdżają, lub zaczną przyjeżdżać na zakupy. Ja już planuje wypad do Berlina, ach cały czas autostradą nie mogę się doczekać.
Radzik21 no está en línea  
Old December 3rd, 2011, 01:46 PM   #6124
PedrosGastra2
Registered User

PedrosGastra2's Avatar

Likes (Received): 90

No ja też nie moge sie doczekać podróży do DE cały czas A2
PedrosGastra2 no está en línea  
Old December 3rd, 2011, 02:00 PM   #6125
Rusonaldo
Autostrady Polska

Rusonaldo's Avatar

Likes (Received): 11762

Quote:
Originally Posted by Hubi2010 View Post
Czy mógłby ktoś napisać jaki jest ruch na DK2?

Na DK bardzo mały ruch. Jak to powiedział mój znajomy "można na rolkach jeździć"

p.s. zaraz po otwarciu ze środy na czwartek w nocy jak poszedł ruch tak jeden z kierowców podsumował autostradę:

"Widzicie jaka zajeb....a droga, a mówili że Chińczycy nie zdążą"
Rusonaldo no está en línea  
Old December 3rd, 2011, 02:16 PM   #6126
sunsethorn
Registered User

sunsethorn's Avatar

Likes (Received): 1164

Quote:
Originally Posted by Hubi2010 View Post
Czy mógłby ktoś napisać jaki jest ruch na DK2?
Dziś przy pięknej pogodzie odwiedziłem naszą najonowszą autostradę. Moje spostrzeżenia odnośnie ruchu ,na kilka dni po otwarciu są nastepujące:
- Na A2 od Poznania do Nowego Ruchu ruch trochę większy , niż przed oddaniem nowego odcinka,
- Na nowym odcinku w kierunku Świecka ruch duży, -dodatkowe zasilanie na węzżle Nowy Tomyśl - z kierunku Pniewy,
Ciekawsze są spostrzeżenia z jazdy powrotnej:
- na węźle Rzepin pierwsza zniszczona latarnia i roztrzaskane U-15a - któryś z tirowców zapewne miał problem ,czy jechać trasą główną , czy łącznicą i wybrał środek,
- między Rzepinem , a Świebodzinem na starej DK2 mały ruch w kierunku do Poznania , o dziwo całkiem nie mało tirów jadących do granicy. Ruch jest płynny bez problemu tiry wyprzedzają się w obu kierunkach.
-na obwodnicy Świebodzina zauwazyłem naklejki DK92 na ta części tablic,
-na przydrożnych centrach obsługi tirów typu Nevada itd. jest mimo wszytstko dużo aut, na stacjach paliwowych trochę luźniej,
-wjazd z DK2/92 do Trzciela - ograniczenie ruchu do 7t -czyli do węzła nie dojedziesz dużym autkiem,
-w Trzcielu skręt w kierunku na węzeł - żadnych oznaczeń A2, mnóstwo zabłakanych tirów wjezdza do Trzciela od strony A2 !
-droga powiatowa Trzciel - Zbąszyń - wzmożony ruch i dużo tirów jadących z węzła w kierunku Trzciela - aby uniknąć wjazdu na stary odcinek A2 nie znając terenu próbują zjeżdżać już na węźle Trzciel - szczególnie kierowcy ze wschodu ,ale nie tylko. Polskie cysterny też widziłałem.
- Po powrocie na A2 kolejna obserwacja. Na weźle Nowy Tomyśl ucieczka części tirów na Dk92 w kierunku Pniew.
- W Gołuskach na PPO kolejki dłuższe niz wcześniej , mimo wszystko wydaje mi się ,że tirów jest więcej.
Wszystkie moje obserwacje dotyczą sobotniego dopołudnia w parę dni po otwarciu nowego odcinka do ruchu. Do tej pory obowiązywała reguła:
początek tygodnia - pn,wt -większy ruch do granicy ,czw,pt dużo większy ruch od granicy.
Teraz kierowcy- szczególnie tirów mają łamigłówkę -
- A2 - bez opłat do Nowego Tomyśla ,DK2/92 bez Viatoll-u -chyba do Pniew
- w miarę lużny przejazd starą DK2/92 i ich ulubione lokale , uboga w rozrywki autostrada
-korki w Poznaniu na starej obwodnicy i spokojny przejazd obwodnicą autostradową.
-standart utrzymania obu dróg.
Trzeba policzyć kilometry, spalanie, opłaty ,czas itd i wtedy okaże się co wybiorą spedytorzy. Wydaje się ,że przyszłosciowo najlepszym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie Viatoll-u na starej trasie i wprowadzenie opłat na nowej A2 w tym samym czasie. Wiele zmieni też oddanie S3 i uruchomienie węzłą Jordanowo.
Nowa A2 jest pięknie zielona .
sunsethorn no está en línea  
Old December 3rd, 2011, 03:28 PM   #6127
jakub-kuba
Registered User

jakub-kuba's Avatar

Likes (Received): 0

Do waszych spostrzeżenie dodam jedno.
Wjeżdżając do Polski od strony Niemiec zatrzymują się samochody przy byłym przejściu granicznym. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że one się zatrzymują częściowo na lewym pasie. Bardzo niebezpieczna sytuacja. Nie wiem czy było to chwilowe, czy może częściej się tak tam zdarza, ale powinno się z tym zrobić porządek.

edit: mój ulubiony fragment A2 to dolina przed węzłem Torzym, jedyny mocno niepłaski fragment na całej trasie.
jakub-kuba no está en línea  
Old December 3rd, 2011, 03:57 PM   #6128
kmieciu
-_-_-_-_-_-

kmieciu's Avatar

Likes (Received): 1734

Ja też dzisiaj przejechałem się A2, pogoda idealna na kręcenie filmu, jeden już jest będzie i drugi w stronę NT.
Po pierwsze ostrzeżenie, w stronę Świecka na ograniczeniach noga z gazu, przede mną dwóch klientów zapłaciło za autostradę. Stoją z miernikiem laserowym.

Jedzie się świetnie, mało wyprzedzających się ciężarówek, których dzisiaj było więcej niż osobówek.
Na węźle NT kilkuminutowy korek dużo tirów tam zjezdża trzeba uważać na wolno jadące samochody prawym pasem, otwarcie większej ilości bramek raczej nic nie da bo ruch blokują światła.
Na DK92 ruch dużo mniejszy chociaż całkiem nie opustoszała, brak stacji na mopach i węzła Jordanowo mocno się do tego przyczynia.

Do tego kilka tirów na poboczu do kórych przyjechał patrol autostradowy. Większość jedzie w granicach 140, co niektórym trzeba by przypomnieć o istnieniu kierunkowskazów.
W kilku miejscach nawieżchnia mogła by być lepsza z dylatacjami też jest różnie.
Co do nieoznaczenia węzła świecko jako A jest to dobra decyzja, różne numery tam widziałem, nie zrobienie tam pasa wyłączania było złą decyzją.
To będzie niebezpieczna miejsce.

Dzisiaj trzeba było uważać na wiatr dosłownie nosiło na boki momentami.
Teraz Niemcy jeżdżą testować A2, widziałem kilka samochodów zawracających na węźle Rzepin.

Quote:
Originally Posted by sunsethorn View Post
Dziś przy pięknej pogodzie odwiedziłem naszą najonowszą autostradę.

- W Gołuskach na PPO kolejki dłuższe niz wcześniej , mimo wszystko wydaje mi się ,że tirów jest więcej.
Chyba się gdzieś minęliśmy.

Pierwszą bramka ViaToll stoi za rondem DW305 DK92.

Gołuski przystosowane do pobierania biletu, czu na razie się płaci ?
kmieciu no está en línea  
Old December 3rd, 2011, 04:10 PM   #6129
Poler
Bitte ein Bit

Poler's Avatar

Likes (Received): 84

Quote:
Originally Posted by PedrosGastra2 View Post
No ja też nie moge sie doczekać podróży do DE cały czas A2
W Twoich rejonach to chyba długo poczekasz.
Poler no está en línea  
Old December 3rd, 2011, 04:44 PM   #6130
HandINhand
Registered User

HandINhand's Avatar

Likes (Received): 0

Witam,

przy okazji dziękuje Tobie, Rusonaldo i Carte za umożliwienie śledzenia postępów budowy!!

Quote:
Originally Posted by kmieciu View Post
Na węźle NT kilkuminutowy korek dużo tirów tam zjezdża trzeba uważać na wolno jadące samochody prawym pasem, otwarcie większej ilości bramek raczej nic nie da bo ruch blokują światła.
Jeśli Twoje obserwacje pochodzą z godz. 11:00 - 12:00 to informuje, że przyczyną kolejki był kierowca TIR-a, któremu na zjeździe zabrakło paliwa. Dzięki niemu lub pazernej firmy transportowej postałem sobie tam równą godzinę. Wątpię czy światła będą problemem ponieważ w kierunku Pniew czyli DK92 zielone świeci się znacznie dłużej niż w kierunku Nowego Tomyśla.
Old December 3rd, 2011, 04:44 PM   #6131
Rusonaldo
Autostrady Polska

Rusonaldo's Avatar

Przerobiłem tamten film i teraz z muzą jest ok

Old December 3rd, 2011, 05:23 PM   #6132
sunsethorn
Registered User

sunsethorn's Avatar

Likes (Received): 1164

Quote:
Originally Posted by kmieciu View Post
Ja też dzisiaj przejechałem się A2, pogoda idealna na kręcenie filmu, jeden już jest będzie i drugi w stronę NT.
Po pierwsze ostrzeżenie, w stronę Świecka na ograniczeniach noga z gazu, przede mną dwóch klientów zapłaciło za autostradę. Stoją z miernikiem laserowym.

Dzisiaj trzeba było uważać na wiatr dosłownie nosiło na boki momentami.
Teraz Niemcy jeżdżą testować A2, widziałem kilka samochodów zawracających na węźle Rzepin.

Chyba się gdzieś minęliśmy.

Pierwszą bramka ViaToll stoi za rondem DW305 DK92.

Gołuski przystosowane do pobierania biletu, czu na razie się płaci ?
- Na Gołuskach po staremu , aczkolwiek trwa rozbudowa , pojawiła sie nowa branka w każdą stronę - w przyszłości pewnie tu będzie pobór bilecików.

Wiało dziś i troche nosiło, przy czym nie jest to jakiś defekt tej autostrady , tylko fizyka i działa wszędzie na kazdej drodze. Przy czym nowa A2 bięgnie w większości w lesie i bocznego wiatru można sie spodziewać szczególnie na nasypach w miejscach niezalesionych.

Nie byłem gorszy od Niemców, dla odmiany ja zawróciłem w Frankfurcie. No i bez przesady - u nas jest lepiej ! I nawierzchnia i geometria i ograniczenia.Niemcy mają węższy pas drogowy.
Na długo przed mostem granicznym są znaki zmiennej treści - dziś ograniczały prędkość do 120 km/h, Póżniej dobry kilometr przed mostem są znaki stacjonarne z ograniczeniem do 80 , a na samym moscie 60 km/h !

No i nasz przygraniczny misz-masz idealnie wpisuje się w te klimaty. Jednak mijając węzeł Świecko wkraczamy w nowoczesność Polski XXI wieku !

U nas naprawdę wygląda lepiej ! To trochę tak jakby porównywać nasze galerie handlowe z kilkunastoletnimi w Europie - nasze są nowsze i ładniejsze.

No i może zły wątek na takie spostrzeżenie, ale nie sposób tego nie skomentować: tirowcy mają w głebokim poważaniu zakazy wyprzedzania na węzłach/Tak miałem dziś chyba ze dwa razy/. Czasami wybór momentu rozpoczynania przez nich tego manewru uważam za jakąś grę,czy zabawę z ich strony . Nie wiem -czy w tylko sobie znanym wschodnio brzmiacym slangu- nie namawiają się przez CB.
sunsethorn no está en línea  
Old December 3rd, 2011, 06:18 PM   #6133
Angulo
Registered User

Angulo's Avatar

Likes (Received): 2907

Quote:
Nie byłem gorszy od Niemców, dla odmiany ja zawróciłem w Frankfurcie. No i bez przesady - u nas jest lepiej ! I nawierzchnia i geometria i ograniczenia.Niemcy mają węższy pas drogowy
Quote:
U nas naprawdę wygląda lepiej ! To trochę tak jakby porównywać nasze galerie handlowe z kilkunastoletnimi w Europie - nasze są nowsze i ładniejsze.
Już wielokrotnie to podkreślałem. Teraz to jadąc i na wschód i na zachód jest szok po przekroczeniu granicy. Po Niemcach spodziewasz się nie wiadomo czego, bo przecież stereotypowo "to tam są świetne drogi a u nas..." Niestety znam sporo osób, które nawet mimo tego że jadą w Polsce po znacznie lepszej drodze niż w Niemczech i tak nadal wyznają tę zasadę.
Angulo no está en línea  
Old December 3rd, 2011, 06:20 PM   #6134
pinki2
Registered User

Likes (Received): 320

A czy ma ktoś dzienne zdjęcia z całej trasy po oddaniu, tak jak to było na A1 Toruń Grudziądz?
pinki2 no está en línea  
Old December 3rd, 2011, 07:00 PM   #6135
Sławek
wodniczek nonsensek

Sławek's Avatar

Likes (Received): 3948

Na filmiku Rusonaldo jasno widać dlaczego nie ma oznaczeń autostrady przy granicy:
brak barierek pomiędzy pasami
brak barierek na skraju pasa
brak ogrodzenia ochronnego
brak wjazdu/wyjazdu ze stacji Orlen
niedostosowany do parametrów autostrady węzeł Świecko

i tyle wystarczy by to było droga krajowa, a nie autostrada...
Old December 3rd, 2011, 07:09 PM   #6136
Arturas
Registered User

Arturas's Avatar

Likes (Received): 325

Quote:
Originally Posted by sunsethorn View Post
- na węźle Rzepin pierwsza zniszczona latarnia i roztrzaskane U-15a - któryś z tirowców zapewne miał problem ,czy jechać trasą główną , czy łącznicą i wybrał środek
Pewnie chodzi o te zdarzenie.
http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbc...AT11/423782226
Zdarzają się i tacy magicy-testerzy.
Quote:
W nocy ze środy na czwartek otwarto 106 km autostrady A2 z Nowego Tomyśla do Świecka. Trasa ma betonową nawierzchnię i do maja przyszłego roku jest bezpłatna dla kierowców. Kierowcom nie trzeba było tego dwa razy powtarzać. - W ciągu pierwszej doby trasą przejechało 15 tys. pojazdów, jak na pierwszy dzień to bardzo dużo - mówi Zofia Kwiatkowska, rzeczniczka Autostrady Wielkopolskiej, spółki, która wybudowała i zarządza trasą. Dla porównania - na istniejącym od kilku lat odcinku prywatnej A2 z Konina do Nowego Tomyśla każdego dnia porusza się ok. 17 tys. pojazdów.
Autostrada łącząca Polskę z Europą wreszcie gotowa!

Niestety, wśród kierowców nie brakuje też takich, którzy pozbawieni są wyobraźni. Na trasie zamontowane są liczniki prędkości. Urządzenia są w stanie mierzyć prędkość przejeżdżających pojazdów do 300 km/godz. Jak się dowiedzieliśmy, na nowej A2 padł już niechlubny rekord. Jeden z motocyklistów jechał tak szybko, że licznik nie zdołał zarejestrować jego prędkości - pędził bowiem powyżej 300 km/godz.

Zgodnie z przepisami po polskich autostradach można jechać z maksymalną prędkością do 140 km/godz.
Za GW

Last edited by Arturas; December 3rd, 2011 at 07:18 PM.
Arturas no está en línea  
Old December 3rd, 2011, 07:20 PM   #6137
Rusonaldo
Autostrady Polska

Rusonaldo's Avatar

Quote:
Originally Posted by pinki2 View Post
A czy ma ktoś dzienne zdjęcia z całej trasy po oddaniu, tak jak to było na A1 Toruń Grudziądz?
Mam z całości ale nie wiem czy jest sens wgrywać skoro jest film. Jak chcecie to wrzucę.
Old December 3rd, 2011, 07:22 PM   #6138
bewu1
Registered User

Likes (Received): 1327

Czy ktoś wie, gdzie teraz pracują ekipy Strabaga, które budowały A-2 ?
bewu1 no está en línea  
Old December 3rd, 2011, 07:46 PM   #6139
stonka
Registered User

Likes (Received): 7

Quote:
Originally Posted by Rusonaldo View Post
Mam z całości ale nie wiem czy jest sens wgrywać skoro jest film. Jak chcecie to wrzucę.
Wrzucaj, wrzucaj. Toż to czas "żniw" po długim okresie wyczekiwania na zakończenie budowy
stonka no está en línea  
Old December 3rd, 2011, 08:09 PM   #6140
Xofik
Sam Builder

Xofik's Avatar

Likes (Received): 81

Quote:
Originally Posted by bewu1 View Post
Czy ktoś wie, gdzie teraz pracują ekipy Strabaga, które budowały A-2 ?
m.in. na S3
na odcinku obwodnicy Świebodzina -> Hermann Kirchner
na odcinku Skwierzyna - Międzyrzecz -> Strabag
Xofik no está en línea  

Closed Thread

Tags
autostrada, autostrada-a2, nowy tomyśl, poznań

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules