search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rate Thread
Old October 4th, 2011, 12:55 PM   #7561
s8_waw
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by Van_Loosen View Post
Zastanawia mnie, że Twoje wystąpienie powstało 29 września 2011....... Dziwnym trafem tuż po Twoim "debiucie" na forum.
Czy to coś złego. Na forum branżowym chciałem się dowiedzieć jak można ten problem rozwiązać i po części się dowiedziałem. Wiec zebrałem wszystkie informacje ubrałem w słowa i wysłałem.
s8_waw no está en línea  

Sponsored Links
Old October 4th, 2011, 01:49 PM   #7562
Kuras77
Wolę S niż A

Kuras77's Avatar

Likes (Received): 28

Quote:
Originally Posted by Van_Loosen View Post
Podane są za to szczegóły wcześniej nieznane: analiza ma powstać do końca roku.
Jak to nieznane? Przecież wiadomym jest, że analiza porealizacyjna robiona jest najdalej po roku od oddania inwestycji a S8 pojechaliśmy w połowie stycznia 2011 a więc mają czas właśnie do końca roku (plus pomijalne 2 tygodnie). Marszałek nie zaskoczył niczym nowym.
Mnie najbardziej ciekawią rozwiązania jakie trzeba będzie zastosować by zachować normy - mam nadzieję, że obejdzie się bez ograniczeń dla kierowców przynajmniej aut osobowych. No i co będzie z blokiem Jazz-Budu? Wykupią i wysadzą?
Oby ta chora sytuacja, w jakiej teraz jesteśmy była nauką na przyszłość dla urzędników bo nic innego pozytywnego w niej nie widzę - tylko by tak się stało powinno się wskazać winnych a znając życie nikt nie ma sobie nic do zarzucenia i sprawa się rozmyje...

Last edited by Kuras77; October 4th, 2011 at 02:04 PM.
Kuras77 no está en línea  
Old October 4th, 2011, 03:00 PM   #7563
Van_Loosen
Happy Scrappy Hero Pup

Van_Loosen's Avatar

Quote:
Originally Posted by s8_waw View Post
Czy to coś złego. Na forum branżowym chciałem się dowiedzieć jak można ten problem rozwiązać i po części się dowiedziałem. Wiec zebrałem wszystkie informacje ubrałem w słowa i wysłałem.
Oczywiście, że nie W mojej ocenie Twoje pismo jest jak najbardziej pożądanym i prawidłowym sposobem uzyskiwania informacji i rozwiązywania problemu. W przeciwieństwie do niektórych Twoich twierdzeń np. tych o zamykaniu drogi itp.

Mam nadzieję, że analiza będzie zawierała jakieś sensowne rozwiązania, a Twój ( i pozostałych mieszkańców) problem się rozwiąże.
"Przecinania wstęgi nie było. - To zwyczaj z minionej epoki. Drogi buduje się dla kierowców, a nie oficjeli" - oznajmił Marcin Hadaj, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. gazeta.pl z 19.01.2011
Van_Loosen no está en línea  
Old October 4th, 2011, 03:13 PM   #7564
Robert_C
Registered User

Robert_C's Avatar

Likes (Received): 7874

@Kuras77

Prawo ochony środowiska
Art. 135
pkt 5

Jeżeli obowiązek utworzenia obszaru ograniczonego użytkowania wynika z postępowania w sprawie oceny oddziaływania na środowisko, dla przedsięwzięcia polegającego na budowie drogi krajowej w rozumieniu ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (Dz. U. z 2007 r. Nr 19, poz. 115, Nr 23, poz. 136, Nr 192, poz. 1381 oraz z 2008 r. Nr 54, poz. 326) obszar ograniczonego użytkowania wyznacza się na podstawie analizy porealizacyjnej z uwględnieniem dokumentacji, o której mowa w ust. 5a. W decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej nakłada się obowiązek sporządzenia analizy porealizacyjnej po upływie 1 roku od dnia oddania obiektu do użytkowania i jej przedstawienia w terminie 18 miesięcy od dnia oddania obiektu do użytkowania.

Taką też dostalismy odpowiedź od GDDKiA Warszawa, z powołaniem sie na ten punkt, że analiza porealizacyjna bedzie po roku.
Zresztą Trasa AK to prawdziwy miszmasz formalno-prawny.

W Ustawie ooś przeczytamy, że w decyzji środowiskowej ustala się termin wykonania analizy porealizacyjnej z podaniem terminu jej wykonania.

S8 nie miała ani decyzji środowiskowej ani decyzji realizacyjnej, tylko pozwolenie na budowę.

Jeśli informacje w odpowiedzi Struzika są poprawne, to jest dobra wiadomość.
@S8_waw.
Przemeczcie się jeszcze te 3 miesiace.
Byleby analizy nie wykonywała ta sama firma, która robiła projekt budowlany ....

Last edited by Robert_C; October 4th, 2011 at 03:23 PM.
Robert_C no está en línea  
Old October 4th, 2011, 03:17 PM   #7565
larius
▲▼▲▼▲▼▲

larius's Avatar

Likes (Received): 309

Czyli co, wykonana wcześniej niż po roku analiza nie doprowadzi do powstania OOU?
larius no está en línea  
Old October 4th, 2011, 03:22 PM   #7566
marekb
pracownik terenowy ;)

Likes (Received): 68

mysle ze chodzi bardziej o unormowanie sie ruchu,
przez pierwszy miesiac/dwa ludzie jeżdza nową trasą aby się przejechać/przetestować,
dopiero po ~6 miesiącach ludzie przyzwyczajają i trasa otrzymuje jakby stałe natężenie ruchu i dopiero mając coś takiego mozna robić pomiary i raport
marekb no está en línea  
Old October 4th, 2011, 04:31 PM   #7567
Kuras77
Wolę S niż A

Kuras77's Avatar

Robert_C, wydawało mi się, że wcześniej w tym wątku była mowa o analizie przeprowadzanej najpóźniej rok po oddaniu inwestycji ale może się mylę. Tak więc sorry za moją uwagę i faktycznie GDDKiA chyba zauważając problem przyspieszyło jej wykonanie. Ciekawy jestem jakie będą wnioski i zalecenia i czy czasem nie będzie to zabawa w ciuciubabkę czyli "coś tam poprawimy i będziemy znowu nasłuchiwać płaczu okolicznych mieszkańców"...
I jeszcze pytanie do Ciebie jako przedstawiciela SISKOM - czy nie warto byłoby tą zadymę wykorzystać do walki przeciwko zabudowywaniu rezerw terenowych pod jeszcze nie istniejące trasy i lobbing za szybkim wykonywaniem MPZP? Chociażby zabudowa rezerwy pod trasę N-S na południe od ul.Górczewskiej to absurd bo miasto samo sobie przeszkadza jako organ wydający decyzje o zabudowie i inwestor drogi

Last edited by Kuras77; October 4th, 2011 at 04:38 PM.
Kuras77 no está en línea  
Old October 4th, 2011, 06:30 PM   #7568
E2rdEm
prostownik

E2rdEm's Avatar

Likes (Received): 1201

Quote:
Originally Posted by Kuras77 View Post
No i co będzie z blokiem Jazz-Budu? Wykupią i wysadzą?
Mam nadzieję, że po wykupieniu - sprzedadzą na biura. Tzn. jeśli będzie OOU, to nie będzie można tam mieszkać i jedyne sensowne przeznaczenie budynku będzie biurowe. A sprzedanie pod biura będzie bardziej opłacalne dla GDDKiA niż wyburzanie...

Ciekawe, czy OOU może dzielić blok na pół? Tzn. że po stronie trasy nie można mieszkać, ale od drugiej strony, gdzie hałas jest mniejszy - mieszkania mogą być?

PS. Jaz-Budu.
Old October 4th, 2011, 06:48 PM   #7569
MichalJ
Registered User

Likes (Received): 4316

Dramatyzujecie. OOU nie oznacza od razu zakazu zamieszkiwania w obszarze. Zobaczcie sobie OOU lotniska. Dalsze postępowanie po ustanowieniu takiego obszaru może zawierać np. dostosowanie budynków do zamieszkania w obszarze hałasu poprzez wymianę okien na dźwiękoszczelne (plus wentylacja mechaniczna, żeby okien nie otwierać) etc. Wątpię, by wykupienie było tańsze (nawet jeśli oprócz tych okien trzeba będzie zapłacić odszkodowanie).
MichalJ no está en línea  
Old October 4th, 2011, 07:33 PM   #7570
Skml
Wielki Gdak

Skml's Avatar

Likes (Received): 52

Quote:
Originally Posted by pmaciej7 View Post
Dlaczego uważasz, że to ministerstwo dało ciała? Przecież za pół roku ten odcinek zostanie otwarty dla ruchu.
No właśnie za pół roku, czyli już po planowanym pierwszym rozszerzeniu sieci viaToll.
W momencie tworzenia sieci podstawowej było wiadomo, że ten odcinek jest nieczynny i będzie oddany najwcześniej po zakończeniu odcinka E (Konotopa).

----
Chyba EOT bo to pod opłaty podchodzi.
Skml no está en línea  
Old October 4th, 2011, 11:05 PM   #7571
s8_waw
Registered User

Nie wiem dlaczego tak łatwo wszystkim przychodzi ustanawianie OOU. Przecież nie będziemy wyludniać lub trzymać ludzi w klatkach wzdłuż powstających tras. Według mnie to będzie najgorsze rozwiązanie.

Poniżej kilka ciekawych dokumentów:

1. http://www.daniel.artmedia.serwery.p...alizacjaPB.jpg - jasno widać na zdjęciach że przy projektowanej trasie stoją już budynki i są rozkopane pola budowy.

2. http://www.daniel.artmedia.serwery.pl/halas.jpg -planowany hałas w tym rejonie

3. http://www.daniel.artmedia.serwery.p...amczyk2009.pdf - i ciekawe opracowanie prof Adamczyka z AGH - jeśli ktoś ma czas do analizy.

Last edited by s8_waw; October 4th, 2011 at 11:17 PM.
s8_waw no está en línea  
Old October 4th, 2011, 11:32 PM   #7572
Jakub Warszauer
Registered User

Likes (Received): 482

Quote:
Nie wiem dlaczego tak łatwo wszystkim przychodzi ustanawianie OOU. Przecież nie będziemy wyludniać lub trzymać ludzi w klatkach wzdłuż powstających tras.
Skoro ktoś był na tyle nierozważny, żeby w tym rejonie zamieszkać oraz ktoś był na tyle nieodpowiedzialny, żeby pozwolić ludziom tutaj zamieszkać, to państwo będzie musiało naprawić ten akt braku odpowiedzialności za zdrowie swoje i obywateli. Tylko i aż tyle.

OOU to jedyne rozsądne rozwiązanie.
Jakub Warszauer no está en línea  
Old October 5th, 2011, 12:43 AM   #7573
s8_waw
Registered User

No to opatentowaliśmy polski - prosty sposób na wysiedlanie ludzi z miejsc w których chcemy na siłę budować drogi - te planowane nawet 20-30-40 czy 60 lat temu i te nie planowane - przyszłe.

Trasa pod oknami, słabe zabezpieczenia i efekt murowany - ludziska same uciekną a niedobitki wysiedlimy poprzez ustanowienie OOU lub zabijemy ich w klatkach - mieszkaniach.

Mało ważne dlaczego tam ludzie zamieszkali, że od kilku -kilkunastu lat tam żyją, maja przyjaciół, dzieci chodzą do szkół, przedszkoli, że okolica stała się ich drugą ojczyzną, zresztą nic nie jest ważne - sami są sobie winni. Koniec i kropka. Destrukcja na każdej linii. I tak ma być bo ktoś sobie tak ubzdurał a ktoś jeszcze inny świadomie spaprał robotę.

Ciekawe jak daleko w taki sposób zajedziemy - pytanie retoryczne.

P.S.
Dziękuje Robertowi C za wsparcie w postach - mam wrażenie że jest on w małej grupie osób które czują i wiedzą jak ta sprawa z S-8 wygląda. Wytrzymamy - człowiek to taka bestia że do wszystkiego się przyzwyczai - i na tym stwierdzeniu opierają się urzędnicy. Powiem Wam, że sąsiadka mieszka na 5 pietrze ok 60 m od trasy i śpi przy otwartym oknie. Pierwsze dni zatyczki, szczelnie zamknięte okna, a teraz nic jej nie przeszkadza. Ale jak piszą hałas to cichy zabójca.

Robert czy myślisz że sprawa z OOU jest już przesądzona, że nie będą próbowali zabezpieczyć osiedli - na skrzyżowaniu Lazurowej z S-8 jest gęsta zabudowa.

Last edited by s8_waw; October 5th, 2011 at 12:52 AM.
s8_waw no está en línea  
Old October 5th, 2011, 08:51 AM   #7574
Jakub Warszauer
Registered User

Likes (Received): 482

Wiem o tej inwestycji dokładnie tyle samo co Robert.
Jakub Warszauer no está en línea  
Old October 5th, 2011, 09:53 AM   #7575
Robert_C
Registered User

Robert_C's Avatar

Likes (Received): 7874

Quote:
Robert czy myślisz że sprawa z OOU jest już przesądzona, że nie będą próbowali zabezpieczyć osiedli - na skrzyżowaniu Lazurowej z S-8 jest gęsta zabudowa.
Nie da się zabezpieczyć przed hałasem wszystkiego.
Jakie będa podjete działania, tego póki co nikt nie wie.
Ale też musimy pamiętac, że w strefie OOU z powodu hałasu powinna się znaleźć połowa Warszawy.

Quote:
Originally Posted by Kuras77
czy nie warto byłoby tą zadymę wykorzystać do walki przeciwko zabudowywaniu rezerw terenowych pod jeszcze nie istniejące trasy i lobbing za szybkim wykonywaniem MPZP?
Zawsze można spróbować powalczyć z wiatrakami.
Jeśli komukolwiek i kiedykolwiek uda się swoimi działaniami przyspieszyć uchwalanie planów miejscowych oraz niedopuścić do wydania choć jednego WZiZT, to stawiam mu piwo.
Od 2 lat ogromne siły róznych organizacji ekologicznych walczą z zabudową okolic Jez. Czerniakowskiego. Moim zdaniem sprawa jest tak ewidentna, że aż wstyd, że urzędnicy wydają pozwolenia na budowę w tym miejscu i w takiej formie. Developer podzielił swoją inwestycję na etapy, by w kazdym z nich ilośc miejsc postojowych nie przekraczała granicznej liczby (chyba 300) powyżej której wydanie WZiZT musi być poprzedzone wydaniem decyzji środowiskowej. Jednocześnie urzędnicy dziwnie manipulują planem ochrony rezerwatu, by zabudowa okolic była dopuszczalna. Ekolodzy wygrywają kolejne procesy i uchylają kolejne decyzje, ale zaraz wydawane są nowe.
Chwilami mam wrażenie, że w tym mieście rządzą developerzy, a nie wybrane władze.

Last edited by Robert_C; October 5th, 2011 at 10:07 AM.
Robert_C no está en línea  
Old October 5th, 2011, 12:30 PM   #7576
wojtor
Quasimodo

wojtor's Avatar

Likes (Received): 512

wojtor no está en línea  
Old October 5th, 2011, 02:18 PM   #7577
Kuras77
Wolę S niż A

Kuras77's Avatar

Quote:
1. http://www.daniel.artmedia.serwery.p...alizacjaPB.jpg - jasno widać na zdjęciach że przy projektowanej trasie stoją już budynki i są rozkopane pola budowy.
A to ciekawe bo ja widzę na tym planie zupełnie co innego - nie ma jeszcze żadnego budynku przy samej trasie, ani Jazz-Budu ani tych po północnej stronie S8 między Powstańców Śląskich a Lazurową... Tak więc widać wyraźnie (przynajmniej po tym zdjęciu), że trasa była projektowana wcześniej niż powstały budynki.

Jeszcze raz powtarzam - żaden urzędnik nie powinien wydać pozwolenia na budowę domów mieszkalnych w tym miejscu nawet, jeśli oficjalnie nie było jeszcze zatwierdzonej trasy. Po prostu górę wzięły jakieś własne interesiki/bezmyślność/brak wyobraźni/zwykła głupota/brak porozumienia między urzędnikami z miasta a GDDKiA (niepotrzebne skreślić) nad zdrowym rozsądkiem i dobrą wolą.
A potem swoje dołożyli mieszkańcy zwabieni niską ceną mieszkań naiwnie wierzących w zapewnienia tych samych urzędników...

Robert_C, spodziewałem się takiej odpowiedzi - to musi być strasznie frustrujące dla Was; obcowanie z betonem o podejrzanych intencjach. Jednak może warto by było na bazie casusa S8 (jak kolwiek by się on nie skończył) stworzyć jakąś prezentację, opracowanie e.t.c by w każdej chwili dysponować jasno przedstawionymi skutkami takich szkodliwych dla obu stron (inwestorów nowych tras i mieszkańców) działań, jakimi są zabudowy rezerw terenowych. Wydaje mi się, że jest o co walczyć.
W wypadku jeziorka Czerniakowskiego jestem jak najbardziej po stronie ekologów.

Last edited by Kuras77; October 5th, 2011 at 02:31 PM.
Kuras77 no está en línea  
Old October 5th, 2011, 03:15 PM   #7578
s8_waw
Registered User

Quote:
Originally Posted by Kuras77 View Post
A to ciekawe bo ja widzę na tym planie zupełnie co innego - nie ma jeszcze żadnego budynku przy samej trasie, ani Jazz-Budu ani tych po północnej stronie S8 między Powstańców Śląskich a Lazurową... Tak więc widać wyraźnie (przynajmniej po tym zdjęciu), że trasa była projektowana wcześniej niż powstały budynki.
No to zaznaczyłem strzałka bloki (miejsca) o których piszę. Ciekawe jeszcze jest to z którego roku to zdjęcie bo w styczniu 2002 już tam stały pierwsze bloki a w 2006 kolejne. To zdjęcie musi być jakieś stare - dokładnie się zacząłem przyglądać - nic napiszę do firmy profil z zapytaniem z którego roku jest to zdjęcie no i możne coś w necie jeszcze znajdę.

Dziwne w stopce mamy V 2005 - ciekawe czy to data zdjęcia czy data złożenia dokumentów lub wrysowania osłon. Proszę ponownie otworzyć link http://www.daniel.artmedia.serwery.p...alizacjaPB.jpg

Last edited by s8_waw; October 5th, 2011 at 03:23 PM.
s8_waw no está en línea  
Old October 5th, 2011, 05:02 PM   #7579
klmnop
Registered User

Likes (Received): 27

To na bank jest data opracowania a nie zdjęcia. A w tamtym okresie zdjęcia lotnicze robiło się niezbyt często, więc to zdjęcie może być nawet kilka lat starsze niż opracowanie...
klmnop no está en línea  
Old October 5th, 2011, 05:23 PM   #7580
larius
▲▼▲▼▲▼▲

larius's Avatar

Likes (Received): 309

Jest duuużo starsze, zauważcie że nie ma nawet Mc Donald's przy Górczewskiej, a on tam stoi od dobrych 10 lat.
larius no está en línea  

Closed Thread

Tags
ekspresówka-s8, obwodnica warszawy, warsaw, warszawa

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules