search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old September 7th, 2012, 08:01 PM   #141
los77
Obywatel Świata

los77's Avatar

masz rację Igor , a więc to mi się pomyliło z ZNRID. Jeśli chodzi o wykup ziemi to droga w 75% biegnie po starym śladzie DK51 więc koszty odrobinę mniejsze, jedynie w rejonie jeziora Wulpińskiego (Dorotowo)na odcinku ok 2000metrów oraz na dwóch innych krótszych odcinkach droga jest delikatnie prostowana.

A tak wygląda okolica S51 (Jezioro Wulpińskie) :

I widok na obecną DK51 w Dorotowie :

Źródło : http://www.stawiguda.pl

Źródło : www.roweryol.net

PUNK ROCK Polska - kanał youtube .................................PUNK ROCK Polska - facebook ......................................................DK 16 - co,gdzie,kiedy ?

Last edited by los77; September 7th, 2012 at 08:12 PM.
los77 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old September 21st, 2012, 05:26 AM   #142
los77
Obywatel Świata

los77's Avatar

Quote:
Sprawdziliśmy jak się jeździ obwodnicą Olsztynka

2012-09-20 19:10:00 (ost. akt: 2012-09-20 19:15:55)

Olsztynek ma już swoją obwodnicę. W przyszłym tygodniu zostaną na nią wpuszczeni kierowcy i będą mogli pojechać 120 kilometrów na godzinę.

Autor: Paweł Kicowski

Budowlańcy zbliżają się do finału budowy opóźnionej siódemki z Olsztynka do Nidzicy. Już w przyszłym tygodniu będzie można jeździć po pierwszym dokończonym fragmencie, niemal 6 kilometrowej obwodnicy Olsztynka. Na razie nie ma jeszcze dokładnego terminu ale za to sprawdziliśmy jak droga wygląda tuż przed wpuszczeniem na nią kierowców.

Droga jest już niemal gotowa. Na całej trasie obwodnicy leżą wszystkie warstwy asfaltu, są już nawet pomalowane pasy. Z poważniejszych prac do zrobienia pozostały jeszcze ekrany dźwiękochłonne, których na obwodnicy pełno, ale i bez nich też da się jeździć.

Dla kierowców to dobra wiadomość, bo po takiej drodze da się jeździć 120 km/h i to w miarę bezpiecznie, bo wszystkie boczne drogi dojazdowe do okolicznych wiosek idą górą po wiaduktach. Do obwodnicy da się dojechać dwoma węzłami. Węzłem wschód przy Ameryce i węzłem zachód przy miejscowości Sudwa.
Źródło : http://olsztynek.wm.pl/123380,Sprawd...Olsztynka.html

W linku jest sporo zdjęć które polecam i film którego nie polacam. Zresztą zobaczcie sami.

PUNK ROCK Polska - kanał youtube .................................PUNK ROCK Polska - facebook ......................................................DK 16 - co,gdzie,kiedy ?
Old September 27th, 2012, 05:05 PM   #143
los77
Obywatel Świata

los77's Avatar

Quote:
Obwodnicą Olsztynka jeszcze nie pojedziesz

Obwodnica Olsztynka jest gotowa w 99-procentach - informuje olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (Fot. Tomasz Kurs)

Miała być otwarta w tym tygodniu, ale będzie w przyszłym. Drogowcy tłumaczą, że trwają jeszcze odbiory tej inwestycji.
Nie w tym, jak zapowiadano, ale w przyszłym tygodniu kierowcy pojadą nowym węzłem łączącym drogi krajowe nr 7 i 51.

W najbliższych dniach drogowcy oddadzą do użytku ok. 9 km nowej drogi. Teraz trwają tam odbiory robót.

Obwodnica to węzły drogowe przy Ameryce oraz nieopodal Sudwy. Kolejne trzy węzły w ciągu "siódemki" to Grunwald (w Pawłowie), Waplewo i Rączki. Łącznie powstanie 31 km dwupasmówki. Koszt tej budowy to 1,2 mld zł. Inżynierowie zwracają uwagę na zastosowane tu nowoczesne rozwiązania. Wykonawca wybrał np. trochę inną niż zwykle technologię budowy wiaduktów. Dzięki zastosowaniu konstrukcji stalowych sprawiają one wrażenie lekkości. Jest też najdłuższa w województwie estakada - licząca 330 metrów. Parametry nowej drogi powinny zadowolić kierowców. W każdą stronę prowadzą dwa pasy o 3,5-metrowej szerokości każdy plus pas awaryjny. Droga wytrzyma nacisk 11 ton na oś i jest zbudowana tak, że będzie możliwe dodanie jeszcze jednego pasa ruchu. Gwarancja wynosi 3 lata na drogi i 5 lat na obiekty mostowe.
Źródło : gazeta.pl Olsztyn

Jeśli otworzą w przyszłym tygodniu to i tak jest to bardzo dobra wiadomość. Przypominam że chodzi o odcinki 4 km S7 i 5 km S51.

Old September 29th, 2012, 03:20 PM   #144
grabin
Registered User

Likes (Received): 2

Mozan jechać i testować. Trzymam kciuki za brak fuszerki.
http://olsztynek.wm.pl/124570,Otworz...o-stolicy.html
grabin no está en línea   Reply With Quote
Old September 29th, 2012, 03:58 PM   #145
los77
Obywatel Świata

los77's Avatar

wspaniała informacja

Ciekawe ile przy okazji otwarto S7 i czy na nowych odcinkach faktycznie można już jeździć legalnie 120 km/h (oznakowanie jak dla dróg ekspresowych).

Oj chyba dziś tam wpadnę . Kusi

Old September 29th, 2012, 08:42 PM   #146
los77
Obywatel Świata

los77's Avatar

S51 - dzisiejsze otwarcie dla ruchu Obwodnicy Olsztynka cz.1/5

Data wykonania zdjęć : 2012 09 29

No to jedziemy z fotorelacjami

Jedziemy z Olsztyna w stronę Olsztynka, Warszawy, Gdańska. A może tylko w stronę Warszawy ? Zresztą zobaczcie sami.

stara DK51 i wjazd na nowy odcinek w Ameryce

niby wszystko ładnie oznakowane ale potem zobaczycie co mnie w tym miejscu spotkało

Ameryka. Nie wiem dlaczego jest tu jeszcze podwójna ciągła. Samochody z przeciwnych kierunków jadą już drugą jezdnią

Jedyne miasto w Polsce. Warszawa

Ograniczenie jakie wpotkamy praktycznie na całym odcinku. Zakaz wyprzedzania ? Po co ?

Dojeżdżamy do węzła "Olsztynek Wschód". I mamy dwa miasta , prawie ideał.

Węzeł "Olsztynek Wschód" . Dobra już nie komentuję tego oznakowania , szkoda nerwów.

Węzeł "Olsztynek Wschód"

W oddali WD1C

c.d.n.

Old September 29th, 2012, 08:47 PM   #147
los77
Obywatel Świata

los77's Avatar

S51 - dzisiejsze otwarcie dla ruchu Obwodnicy Olsztynka cz.2/5

Estakada ED1A

W oddali WD1B

WD1B

zbliżamy się do węzła "Olsztynek Zachód"

węzeł "Olsztynek Zachód" i wiadukt WD1A

oooo inne miasto ? skąd ono sie tu wzieło ???? a w oddali WD3 w śladzie starej DK7

WD3

łącznica w kierunku na S7 w stronę Warszawy

widok z łącznicy w stronę S7 w stronę Warszawy

łącznicą do S7

c.d.n.

Old September 29th, 2012, 08:49 PM   #148
los77
Obywatel Świata

los77's Avatar

S51 - dzisiejsze otwarcie dla ruchu Obwodnicy Olsztynka cz.3/5

i już na S7 , szerokoooo

i dalszy ciąg zjazdu na S7 w stronę Warszawy

Przenosimy się w inne miejsce. Jedziemy z Gdańska i zjeżdżamy na S51 w stronę Olsztyna.

Łącznica z Gdańska na S51

Widok z łącznicy w stronę Gdańska

Znów mijamy WD3 i kierujemy się w stronę Olsztyna

Olsztyn Bezledy i nic więcej ?

c.d.n.

Old September 29th, 2012, 08:51 PM   #149
los77
Obywatel Świata

los77's Avatar

S51 - dzisiejsze otwarcie dla ruchu Obwodnicy Olsztynka cz.4/5

jedziemy dalej jezdnią zbiorczą

WD1A

I za WD1A wjeżdżamy na S51

WD1B

przed nami estakada ED1A

jesteśmy na ED1A a w oddali WD1C

kolejne ograniczenia

WD1B a za nim już węzeł "Olsztynek Wschód"

Węzeł "Olsztynek Wschód"

c.d.n.

Old September 29th, 2012, 08:54 PM   #150
los77
Obywatel Świata

los77's Avatar

S51 - dzisiejsze otwarcie dla ruchu Obwodnicy Olsztynka cz.5/5

Węzeł "Olsztynek Wschód"

i za węzłem Ameryka

zakryte oznakowanie drogi ekspresowej

i koniec odcinka , tu pewnie kiedyś zobaczymy odkryte znaki końca drogi ekspresowej

a widoczny na zdjęciu samochód okazała się prowadzić pani która za wszelką cenę chciała wjechać mi na czołówkę, na szczęście jechałem powoli i pani zdążyła się odsunąć

Szczegółów zakończenia kontraktów nie zrobiłem , wypadł mi przy hamowaniu aparat z ręki.

Liczę na opinię kolegów zajmujących się oznakowanie dróg bo to co dziś widziałem przeraża mnie.

Zapraszam także na fotorelację z oddanego do ruchu odcinka S7. Ale to jeszcze trochę potrwa zanim obrobię fotki.

KONEC

EDIT :
Link do fotorelacji z dalszej części przejażdżki , droga ekspresowa S7 :
http://www.skyscrapercity.com/showth...209107&page=79

Last edited by los77; September 30th, 2012 at 09:25 AM.
Old September 29th, 2012, 09:14 PM   #151
ufonut
Atlantyda

ufonut's Avatar

Likes (Received): 1453

Dzieki za zdjecia. Droga fajna, oznakowanie tragiczne (bramownice lattix, rozmiar znakow, te strzalki niebieskie - szok jak mozna spartolic taka fajna droge).
Old September 29th, 2012, 10:11 PM   #152
Pol Bruk
Registered User

Likes (Received): 8223

Oficjaly komunikat na GDDKiA
Quote:
Obwodnica Olsztynka gotowa
Od godz. 15.00 29 września 2012 kierowcy mogą jeździć obwodnicą Olsztynka w ciągu drogi S51. Łącznie z 3-kilometrowym odcinkiem drogi ekspresowej S7 udostępniono do ruchu ok. 9 km nowej dwujezdniowej drogi ekspresowej. Oddanie obwodnicy do ruchu odbywa się równolegle z pracami wykończeniowymi, więc do chwili ich zakończenia będą obowiązywały ograniczenia prędkości oraz będą miały miejsce lokalne utrudnienia.

Obwodnica jest elementem zadania pn. „Projekt i budowa drogi ekspresowej nr 7 na odcinku Olsztynek – Nidzica (km 175+800 do km 203+600) wraz z obwodnicą Olsztynka w ciągu drogi krajowej nr 51 (km 109+500 do km 115+500)” budowaną w systemie „Projektuj i Buduj”. Termin zakończenia prac na całym kontrakcie obejmującym 31,3 km drogi ekspresowej to 8 listopada br.

Obwodnica ma swój początek w Ameryce i dalej biegnie jako droga dwujezdniowa (po dwa pasy w każdym kierunku) nowym śladem w kierunku miejscowości Sudwa. Długość obwodnicy wynosi 5,7 km. Droga S51 posiada całkowicie bezkolizyjny przebieg i jest odcięta od przyległego układu drogowego. Wjazd na nią odbywać się będzie tylko poprzez węzły:
• węzeł „Olsztynek - Wschód" typu WB (półkoniczyna z pętlami naprzeciwległymi) zlokalizowany na przecięciu z drogą powiatową nr 1425N,
• węzeł „Olsztynek - Zachód" na przecięciu dróg S7, S51 i DO-l (po śladzie istniejącego przebiegu DK7).

Nad drogą S51 wykonano 5 wiaduktów drogowych oraz estakadę nad doliną rzeki Jemiołówki o długości ok. 330 m stanowiącą jednocześnie przejście dla małych zwierząt. W celu zabezpieczenia przed hałasem okolicznych domów wykonane będą ekrany akustyczne o łącznej długości ok. 1,1 km.

Budowa drogi ekspresowej S7 wraz z obwodnicą Olsztynka w ciągu drogi S51 jest inwestycją finansowaną z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wartość kontraktu wynosi ponad 1,185 mld zł, całkowita wartość projektu, obejmująca oprócz robót budowlanych dokumentację, nabycie gruntów to ponad 1,4 mld zł. Dofinansowanie z POIiŚ to kwota 682,5 mln zł.
Źródło http://www.gddkia.gov.pl/pl/a/11550/...sztynka-gotowa
Pol Bruk no está en línea   Reply With Quote
Old September 29th, 2012, 10:18 PM   #153
dominobb
Registered User

Likes (Received): 4326

A gdzie się podziały bariery energochłonne między jezdniami?
dominobb no está en línea   Reply With Quote
Old September 29th, 2012, 10:23 PM   #154
los77
Obywatel Świata

los77's Avatar

dobre pytanie , niestety będą robione już pod puszczonym ruchem bo nikt wcześniej o tym nie pomyślał

EDIT:

patrząc jednak na własne zdjęcia z tego odcinka wygląda na to jakby jednak docelowo miało ich nie być. Dziwne

Last edited by los77; September 29th, 2012 at 10:43 PM.
Old September 29th, 2012, 11:28 PM   #155
dominobb
Registered User

Quote:
Originally Posted by los77 View Post
dobre pytanie , niestety będą robione już pod puszczonym ruchem bo nikt wcześniej o tym nie pomyślał

EDIT:

patrząc jednak na własne zdjęcia z tego odcinka wygląda na to jakby jednak docelowo miało ich nie być. Dziwne
Bezpieczeństwo przede wszystkim...
Dziwne jest otwieranie drogi bez podstawowych zabezpieczeń - są tylko przy wiaduktach - chronią przed przydzwonieniem w filar.

Na Twoich zdjęciach nawet nie widzę, żeby były jakieś fundamenty pod te bariery...
W ogóle jakaś to dla mnie prowizorka - barier antyolśnieniowych również nie dostrzegłem.
Old September 29th, 2012, 11:46 PM   #156
los77
Obywatel Świata

los77's Avatar

masz rację , nie dostrzegłem tego wcześniej skupiając się na oznakowaniu pionowym tego odcinka. Faktycznie brak nie tylko barier oddzielających jezdnie ale i elementów przeciwolśnieniowych, sporo elementów tej drogi do poprawy

EDIT :
- na całym odcinku brakuje także tablic kilometrażowych (nie licząc jednej małej tabliczki w Ameryce ale ta mam nadzieję idzie do wywalenia bo jej rozmiary to tragedia)

Last edited by los77; September 30th, 2012 at 09:28 AM. Reason: tablice kilometrażowe
Old September 30th, 2012, 11:09 AM   #157
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Likes (Received): 25

Quote:
Originally Posted by los77 View Post

przed nami estakada ED1A
A barierki na środku to gdzie ?
Old September 30th, 2012, 11:28 AM   #158
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Czyli kolejna droga otwarta na chybcika. A można było poczekać dwa tygodnie, doprowadzić do stanu używalności i dopiero puszczać ruch.

Oznakowanie tragiczne, ostatnio w ogóle zamiast dużych tablic z odpowiednią liczbą strzałek, nagminnie stosuje się niebieskie uszy, fuj.

Kalinigrad na tablicy pdd wygląda na doklejony później.

Brak barier - kuriozum. Jak na gierkówce w połowie lat 90.

Ale najgorsze w tym wszystkim jest wykonanie rozwidlenia do dwóch jezdni w Ameryce. Bardzo ostry przeskok i z daleka w ogóle niewidoczny.

Na forum istnieją wątki ogólne:
Dlaczego skasowano mojego posta w dziale drogowym ->
Ogłoszono program budowy dróg ->
Odwołano ministra ->
Nie zaśmiecaj takimi sprawami wątków dotyczących poszczególnych inwestycji.

Naprawdę ważne informacje do zamkniętych wątków można dodać (w dokładnie taki sposób).
pmaciej7 no está en línea   Reply With Quote
Old September 30th, 2012, 11:47 AM   #159
dominobb
Registered User

Quote:
Originally Posted by Patryjota View Post
A barierki na środku to gdzie ?
Cztery posty do góry.
Old October 1st, 2012, 04:51 AM   #160
los77
Obywatel Świata

los77's Avatar

S51 - filmik z przejazdu nowo otwartą Obwodnicą Olsztynka

Filmik zrobiony dwie godziny po otwarciu dla ruchu tego odcinka.
Nie wszyscy użytkownicy przyzwyczaili się do nowej organizacji ruchu co widać na początku i końcu filmu. Sorry za jakość (kamerka samochodowa kupiona z Chin za 119 zł). Zapraszam do oglądania

0:00 - 2:30 - droga ekspresowa S7
2:30 - 5:15 - droga ekspresowa S51

Reply

Tags
olsztyn, warmińsko-mazurskie

Thread Tools

Posting Rules