search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 34 votes, 5.00 average.
Old September 9th, 2013, 09:57 PM   #1921
Grodzisk
Registered User

Likes (Received): 13

Po raz pierwszy miałem przyjemność jechać samochodem przez s5! Fajnie że budują drogi ekspresowe. Ale jak zjechałem z A2 i wjechałem na s5 dziwnie prowadziło mi się samochód! Autem przy 120 km/h jakby trochę trzęsło i większy hałas niż na A2.
Czyżby droga była nierówna??? Miał ktoś podobne odczucia???
Grodzisk no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old September 9th, 2013, 10:06 PM   #1922
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

Poczytaj trochę wątek, a dowiesz się o sfrezowanych i niesfrezowanych nierównościach.
Moje 'DROGOWE MARZENIA': OBWODNICE EKSPRESOWE:S5+S11/obwodnica północno-wschodnia/S11 obwodnica Obornik/III rama
smar no está en línea   Reply With Quote
Old September 9th, 2013, 10:29 PM   #1923
Grodzisk
Registered User

Likes (Received): 13

ok poczytałem trochę, ale co dalej?? Po A2 można spokojnie jechać 140 a tu 120 km myślałem trzęsło autem jak cho.... I ta droga już tak zostanie??
Grodzisk no está en línea   Reply With Quote
Old September 9th, 2013, 10:38 PM   #1924
lMl
2012

lMl's Avatar

Bo tyle maksymalnie możesz tam jechać. Nierówności są po to aby nie przekraczać prędkości

A2 Poznań - Konin IMO ma jedną z najlepszych nawierzchni jakimi jeżdżę. Pomimo wielu lat i sporego ruchu nic się nie sypie, jedyny remont było ostatnio w okolicach Słupcy. Porównując ją z np. odcinkiem Konin-Stryków, gdzie pojawiają się dziury i różnego rodzaju zapadliska/falowanie nawierzchni. Nie mówiąc np. o rozpadającej się obwodowej Gniezna na dk15.

Podobnie można przytoczyć Głogowską w Poznaniu. Odcinek bezkolizyjny pomimo blisko 10lat jest bez zarzutu, nawet nie widać łat. Natomiast młodszy odcinek od wiaduktu kolejowego do pierwszego węzła rozsypuje się i jest regularnie łatany. Czego to jest wynikiem? Różnic projektowych czy jakości wykonania?
lMl no está en línea   Reply With Quote
Old September 9th, 2013, 11:17 PM   #1925
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

Quote:
Originally Posted by lMl View Post

Podobnie można przytoczyć Głogowską w Poznaniu. Odcinek bezkolizyjny pomimo blisko 10lat jest bez zarzutu, nawet nie widać łat.
Po 4-5 latach nawierzchnia jeszcze ok (do 10 jeszcze brakuje ), choć pod wiaduktem na Ostatniej sporo łat.
Dla mnie najgorszy jest węzeł P. Wschód, kierunek Gniezno, tam, gdzie robił Strabag.
Moje 'DROGOWE MARZENIA': OBWODNICE EKSPRESOWE:S5+S11/obwodnica północno-wschodnia/S11 obwodnica Obornik/III rama

lMl liked this post
smar no está en línea   Reply With Quote
Old September 10th, 2013, 09:23 AM   #1926
lMl
2012

lMl's Avatar

Quote:
Originally Posted by smar View Post
Po 4-5 latach nawierzchnia jeszcze ok (do 10 jeszcze brakuje ), choć pod wiaduktem na Ostatniej sporo łat.
Dla mnie najgorszy jest węzeł P. Wschód, kierunek Gniezno, tam, gdzie robił Strabag.
Kurcze, wydawało mi się bez sprawdzania, że to już przynajmniej 10lat minęło
Old September 10th, 2013, 09:38 PM   #1927
3D PiCiU
Q8tWkfyfmig <-- ?

3D PiCiU's Avatar

Likes (Received): 2

Jedynie co mnie denerwuje to kradzież kabli do oświetlenia (powyrywane klapki, kable powycinane), już drugi raz, jest potwornie ciemno np; wiadukt wyjazd na Środę Wlkp - Kostrzyn , Kleszczewo a było tak ładnie .

Nie dało by się tam ułożyć stalowych kabli, aby kradzież była nieopłacalna.
Drugim sposobem możne być czujnik obciążenia na dany węzeł oświetlenia i monitoring w razie zwarcia i wysadzenia korków podniósł by się alarm wysyłający zgłoszenie do odpowiednich służb. Bo z tego co ja widziałem mieli spokojnie cała noc na kradzież wszystkiego tyle pootwieranych jest lamp aż dosłownie przykro się robi.

INDYGO.
3D PiCiU no está en línea   Reply With Quote
Old September 11th, 2013, 09:51 AM   #1928
przemook
Railwayman

Likes (Received): 335

Podobna sprawa z węzłem Czerniejewo.
przemook no está en línea   Reply With Quote
Old September 12th, 2013, 10:04 PM   #1929
3D PiCiU
Q8tWkfyfmig <-- ?

3D PiCiU's Avatar

Zastanawiam się co oni tam kradną

INDYGO.
Old September 15th, 2013, 03:13 PM   #1930
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 15009

Miedź, metalowe elementy, wszystko co tylko się da....
Old September 20th, 2013, 02:24 PM   #1931
przemook
Railwayman

Przetarg

Quote:
Dzierżawa nieruchomości zlokalizowanych w ciągu drogi ekspresowej nr S5 na odcinku Gniezno – Poznań od węzła Gniezno Południe w km 0+527,25 do węzła Poznań Wschód w km 34+615 w celu budowy i eksploatacji Miejsc Obsługi Podróżnych
i wynik

Quote:
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Poznaniu informuje, że w w drugim etapie postepowania nr GDDKiA/O-PO/R-2/66/2012 „dzierżawa nieruchomości zlokalizowanych w ciągu drogi ekspresowej nr S5 na odcinku Gniezno – Poznań od węzła Gniezno Południe w km 0+527,25 do węzła Poznań Wschód w km 34+615 w celu budowy i eksploatacji Miejsc Obsługi Podróżnych” nie wpłynęły żadne oferty. W związku z powyższym postępowanie zostaje unieważnione.
Old September 26th, 2013, 11:32 AM   #1932
przemook
Railwayman

Oświetlenie na węzłach zostało naprawione.
Old September 28th, 2013, 10:09 PM   #1933
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Budowa - widmo. Prawdopodobnie chodziło o naprawę bariery w miejscu widocznym na trzecim zdjęciu nad zrytym trawnikiem, ale śmiesznie to wyglada - pełne oznakowanie (100/80, uwaga 2km, strzałki-zwężki, zakaz wyprzedzania) i brak jakichkolwiek prac.

pmaciej7 no está en línea   Reply With Quote
Old September 29th, 2013, 05:27 PM   #1934
3D PiCiU
Q8tWkfyfmig <-- ?

3D PiCiU's Avatar

Widocznie małeś fuksa gdy ekipa od naprawy odjechała ktoś musi zabrać oznakowanie . Miejsce po wypadku, naprawa barjerek tam gdzie brak trawy .

Quote:
Originally Posted by przemook View Post
Na wiadukcie Kostrzyn- środa Wlkp nadal powyrywane kratki i kable oświetlenia brak .
Dziś tamtędy jechałem i nic nie jest naprawione .

INDYGO.
Old September 30th, 2013, 02:33 PM   #1935
lMl
2012

lMl's Avatar

Za to na wjeździe na S5 od strony P. Wschód pojawiła się duża tablica: "mienie drogowe znakowane".

Czy na innych drogach też występują tego typu problemy?
Old September 30th, 2013, 05:20 PM   #1936
przemook
Railwayman

Od strony Gniezna również jest taka tablica.
Old October 1st, 2013, 06:59 PM   #1937
Birdmanek1985
Registered User

Likes (Received): 2201

Quote:
Originally Posted by lMl View Post

Czy na innych drogach też występują tego typu problemy?
Non stop okradana jest AOW (A8). Chyba do tej pory nie naprawiono ostatnich szkód.
Birdmanek1985 está en línea ahora   Reply With Quote
Old October 3rd, 2013, 02:24 PM   #1938
bunkrownik
Registered User

bunkrownik's Avatar

Likes (Received): 409

Jak patrzę sobie na mapę przebiegu wschodniej obwodnicy Poznania zastanawia mnie jedno, dlaczego po wybudowaniu S5 droga DW434 nie stałą się drogą gminną, przecież jej rolę przejęło S5. Województwo nie mogło zamienić się na drogi? DW434 od węzła Kleszczewo do Gniezna oddać gminom, po niej i tak tranzyt już nie będzie jeździł a wziąć w zamian pod zarząd województwa starą DK5 Poznań - Gniezno która wciąż jest drogą tranzytową, chyba dla województwa to byłoby lepsze rozwiązanie.
bunkrownik no está en línea   Reply With Quote
Old October 3rd, 2013, 07:25 PM   #1939
vox tt
Registered User

vox tt's Avatar

Likes (Received): 26

Quote:
Originally Posted by przemook View Post

Bardzo optymistyczne podejście do życia. Jest lepiej ale jeszcze wiele do zrobienia. W ostatnich dniach widziałem jakieś elektryczne ekipy więc coś działają.
vox tt no está en línea   Reply With Quote
Old October 3rd, 2013, 10:03 PM   #1940
Kemo
Registered User

Likes (Received): 15831

Quote:
Originally Posted by bunkrownik View Post
Jak patrzę sobie na mapę przebiegu wschodniej obwodnicy Poznania zastanawia mnie jedno, dlaczego po wybudowaniu S5 droga DW434 nie stałą się drogą gminną, przecież jej rolę przejęło S5. Województwo nie mogło zamienić się na drogi? DW434 od węzła Kleszczewo do Gniezna oddać gminom, po niej i tak tranzyt już nie będzie jeździł a wziąć w zamian pod zarząd województwa starą DK5 Poznań - Gniezno która wciąż jest drogą tranzytową, chyba dla województwa to byłoby lepsze rozwiązanie.
Najpierw ktoś w zarządzie województwa musiałby się zorientować że praktycznie po śladzie jego drogi wybudowano ekspresówkę, do tego musiałby się zorientować że inna ważna droga zostałą zdegradowana do gminnej, skojarzyć fakty, wykazać wolę działania, dogadać się z innymi zarządami dróg, zrobić jakąś papierologię itp.

Komu by się chciało zajmować takimi pierdołami
Kemo está en línea ahora   Reply With Quote

Reply

Tags
droga ekspresowa, ekspresówka-s5, gniezno, obwodnica, poznań, s-5, wielkopolskie

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules