daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Lubelskie, Małopolska, Podkarpacie i Świętokrzyskie

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 22 votes, 4.82 average.
Old March 3rd, 2015, 12:35 PM   #6961
chlebu
Registered User

Likes (Received): 7

Pozostaje mieć nadzieję, że po zakończeniu robót wyremontują w całości nawierzchnię, a nie połatają jak to miało miejsce w kilku przypadkach.
Jest to w sumie brakujący odcinek między Podwalem, a Tkacką, więc kieruję oczy ku niebu żeby był to nowiutki alfalt na całej długości i szerokości
chlebu no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old March 3rd, 2015, 12:39 PM   #6962
Singaya
Registered User

Singaya's Avatar

Likes (Received): 537

Wygląda na to, że sezon drogowy w Krośnie rzeczywiście się rozpoczął

Quote:
Sienkiewicza - ruszają prace. Oznaczona zostanie lokalizacja Bramy Węgierskiej
http://www.krosnocity.pl/index.php/a...gierskiej.html

Quote:
Informacja o planowanych utrudnieniach w ruchu na DK 28 do 07.03.2015
http://www.krosno.pl/pl/aktualnosci/...7-03-2015.html

bl0ndas, Danek liked this post
Singaya no está en línea   Reply With Quote
Old March 3rd, 2015, 01:16 PM   #6963
bl0ndas
Registered User

bl0ndas's Avatar

Likes (Received): 82

Quote:
Originally Posted by Singaya View Post
Wygląda na to, że sezon drogowy w Krośnie rzeczywiście się rozpoczął

http://www.krosnocity.pl/index.php/a...gierskiej.html

http://www.krosno.pl/pl/aktualnosci/...7-03-2015.html

ul. Podkarpacka i ul. Bieszczadzka DK-28
(etap V)

Od środy (04.03.) wykonawca wyłączy i zdemontuje sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ul. Podkarpacka – Lwowska – Bieszczadzka. W godzinach pracy Wykonawcy ruch na skrzyżowaniu będzie kierowany ręcznie.

Z uwagi na planowane dalsze prace drogowe Wykonawca będzie również prowadził prace przygotowawcze związane z ułożeniem nawierzchni tymczasowych z płyt oraz tymczasową organizacją ruchu.

Thx za info. Coś mi się wydaje że trzeba będzie omijać tą okolicę
Old March 4th, 2015, 10:22 PM   #6964
grzenio55
Registered User

Likes (Received): 0

Huta

Ruszyły prace przy rozbiórce huty jedynki. Został dach i filary, ściany zostały wyburzone.
Ciekawe czy zostanie ten wysoki komin czy też zostanie rozebrany
grzenio55 no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 02:43 PM   #6965
Danek
Registered User

Danek's Avatar

Likes (Received): 258

Powstający przy ulicy Bieszczadzkiej hipermarket budowlany Leroy Merlin będzie miał powierzchnię około 9100 m2, w tym parter zajmie: 8250 m2, a piętro: 850 m2. Liczba miejsc parkingowych 330 szt.

Projekt zagospodarowania terenu:

Singaya, Johen81, BARIZEH, Eduardo33, man78 liked this post
Danek no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 03:01 PM   #6966
Singaya
Registered User

Singaya's Avatar

Super Danek że czasem zarzucisz jakimś konretem

A żeby nie było takiej ciszy na forum to ja zarzucę tekst ze strony VIVO Krosno którego jeszcze chyba na forum nie było:

Quote:
Niech stanie się modnie, niech będzie zabawnie – mówi VIVO! Krosno z 75 punktami handlowymi i usługowymi, w tym restauracjami, kafejkami i sąsiadującym marketem budowlanym, mieszczącymi się na powierzchni 21 800 m˛. Przyległy parking na 800 miejsc ułatwia dostęp do centrum. Szczególny nacisk został położony na zapewnienie miejsca do spotkań i odpoczynku z przyjaciółmi lub rodziną. Szeroki wybór lokali w strefie restauracyjnej z zewnętrznym tarasem i placem zabaw uzupełnia ofertę zakupową i tworzy przyjazną atmosferę.
http://www.vivo-krosno.com/uploads/d...sno_Folder.pdf

Zapowiedzi obiecujące. Tyle tylko że wszystko zweryfikuje rzeczywistość. Wygląda na to, że potencjalni najemcy patrzą na suche fakty. Liczba mieszkańców w bliskim zasięgu, bezrobocie i dochód. O ile w liczbie mieszkańców i wysokości bezrobocia Krosno nie wygląda źle, to jednak dochód mamy bardzo nisko. Na tle Polski jesteśmy na dnie niestety :/.

Szansą dla miasta mogą być inwestycje w naszej strefie. Z tego co czytałem spotkania prezydenta, było wiele spotkań w sprawie terenów inwestycyjnych. Pewnie chodziło o włączenie nowych terenów do SSE i uzbrajanie tych terenów. Były też spotkania z potencjalnym/mi inwestorem. Oby coś z tego wyszło!

Johen81, kacper2101, BARIZEH, man78 liked this post
Old Yesterday, 03:55 PM   #6967
kacper2101
Registered User

Witam na forum Ostatnio, jak przechodziłem ul. Zieloną widziałem prace z wykopami... najpewniej kanalizacja.
kacper2101 no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 04:07 PM   #6968
Johen81
Registered User

Johen81's Avatar

Likes (Received): 5

Quote:
Originally Posted by Danek View Post
Powstający przy ulicy Bieszczadzkiej hipermarket budowlany Leroy Merlin będzie miał powierzchnię około 9100 m2, w tym parter zajmie: 8250 m2, a piętro: 850 m2. Liczba miejsc parkingowych 330 szt.
To juz wszystko jasne...
Szkoda tylko, że budynek powstanie jako wolnostojący.
Do końca miałem nadzieję, że będzie z "czymś" połączony
Pozostaje jeszcze bardzo atrakcyjna działka pomiędzy LM, a torami.
Pewnie tylko kwestia czasu, jak pojawi się na nią inwestor.
Lepszym rozwiązaniem byłyby połączone obiekty, ale jak widać będzie przedzielała je droga.
Dziwi mnie fakt, że w niedużej odległości powstaje 2 hipermarket DiY, a ciągle jest tak kiepsko w Krośnie ze spożywką?
Johen81 no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 04:26 PM   #6969
obserwatorMiasta
Registered User

Quote:
Originally Posted by kacper2101 View Post
Witam na forum Ostatnio, jak przechodziłem ul. Zieloną widziałem prace z wykopami... najpewniej kanalizacja.
Tak gdyż ma być ona poszerzona i przedłużona do ul.Granicznej a później do planowanej obwodnicy północnej.
obserwatorMiasta no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 04:27 PM   #6970
Singaya
Registered User

Singaya's Avatar

Quote:
Miejsce jest zarówno za LM jak też za VIVO. Tak więc można jeszcze sporo tam budować. Tylko szczerze mówiąc nie wiem za bardzo co? Może powstać jakiś hipermarket. Może jeszcze Media Markt?

Ale to sprawa na przyszłość. Może za niedługo dowiemy się co tam jeszcze planują
Old Yesterday, 05:54 PM   #6971
Damian15
Damian15

Damian15's Avatar

Likes (Received): 40

Quote:
Miejsce jest zarówno za LM jak też za VIVO. Tak więc można jeszcze sporo tam budować. Tylko szczerze mówiąc nie wiem za bardzo co? Może powstać jakiś hipermarket. Może jeszcze Media Markt?

Ale to sprawa na przyszłość. Może za niedługo dowiemy się co tam jeszcze planują
Ja obstawiam że tam powstanie hipermarket Tesco w końcu w planie zagospodarowania VIVO jest ok 2600. m2 powierzchni na market spożywczy.
Old Yesterday, 08:19 PM   #6972
kacper2101
Registered User

Quote:
Originally Posted by obserwatorMiasta View Post
Tak gdyż ma być ona poszerzona i przedłużona do ul.Granicznej a później do planowanej obwodnicy północnej.
Tak, wiem o tym dokładnie
kacper2101 no está en línea   Reply With Quote
Old Today, 01:05 AM   #6973
Johen81
Registered User

Johen81's Avatar

Quote:
Originally Posted by Damian15 View Post
Ja obstawiam że tam powstanie hipermarket Tesco w końcu w planie zagospodarowania VIVO jest ok 2600. m2 powierzchni na market spożywczy.

Jedno trochę wyklucza drugie 😜 Z Singaya zastanawiamy się nad dzialkami za LM i za VIVO.
A tak osobiście to ja bym widział Tesco jako osobny budynek pomiędzy Leroy Merlin, a torami.
I to jakieś przynajmniej 5000 m2, bo te 2600 w VIVO to będzie taki trochę gniot... W Krośnie już kilka takich jest.
A trochę ludzi czeka na prawdziwy hipermarket, a nie coś a'la
A te 2600 m2 wykorzystać pod coś innego... Np. Kino 😃
Johen81 no está en línea   Reply With Quote
Old Today, 03:40 AM   #6974
Sebulba
Sebastian Bogusz

Sebulba's Avatar

Likes (Received): 20

Quote:
Originally Posted by Danek View Post
Przyglądając się tej dyskusji o wycince drzew w okolicach skrzyżowania Grodzka-Podkarpacka zaglądnąłem do dokumentacji projektowej w której to znalazłem szczegółowe rysunki z zaznaczonymi drzewami i krzewami do wyciecięcia [Projekt wycinki drzew] Dla przykładu wrzucam takowe z tego własnie rejonu. Wynika z niego jednoznacznie, że akurat w tym przypadku o samowolce nie może być mowy.

Szkoda tylko nie przyjęto nasadzeń w innych rejonach miasta w zamiana za wycinkę w co najmniej takiej samej ilości lub większej. Dla całej inwestycji jest to 443 drzewa.
Darek, ten skan to dowód bezsensownej wycinki, wiem jak jest, robimy projekt, każdy branżowiec po swojemu, potem, na końcu ktoś z zespołu siada i robi na szybko projekt wycinki, patrzy np. na linie ciepłowniczą albo gazu i wrzuca krzyżyk na drzewach bo łatwiej jest wkleić krzyżyk niż przesunąć linię i ponownie uzgodnić jej przebieg. Ale my tam mieszkamy! Rozumiałbym wycinkę po jednej stronie DK, ale nie po obu stronach! Brutalnie ułatwiono tranzytu przez miasto, wygodny jedynie dla zmotoryzowanych- nie ma dróg rowerowych, na niektórych odcinkach jest zakaz ruchu rowerami, piesi potraktowani zostali również drugorzędnie. Wycinka drzew negatywnie wpłynęła na jakość życia i obniżyła wartość działek wzdłuż drogi. Świetna rzecz dla kierowców. Ciekawe kiedy któryś z decydentów poruszał się tą trasą pieszo, albo rowerem.

Quote:
Ale kogo się zapytałeś z decydujących o wycince? Projektanta? Bo to on decyduje czy mu tam jakieś drzewo przeszkadza czy nie, a może kogoś w urzędzie miasta? Bo to oni wydają pozwolenia na wycinkę drzew. Czasami nie ma innego wyjścia i drzewa się wycina, a to, że nie znasz powodu nie oznacza, że jest bezsensu.
Tak, pytałem projektanta.

Quote:
A ten filmik to nie wiem kuli czemu go wstawiłeś. Miasta nigdy nie będą niezależne energetycznie, bo to nie kwestia postawienia paru wiatraków, by problem rozwiązać. Na takie coś mogą sobie pozwolić małe gminy, z niewielkim wykorzystaniem energii. W przypadku Krosna też nie można powiedzieć, że nic się nie dzieje. Wszelkie budnki użyteczności publicznej przerabiane mają ogrzewanie z węglowego na gazowe, przy elektrociepłowni powstał blok na biomasę, więc sprawa idzie też w tym kierunku. Wycinanie drzew nie stanowi problemu, kiedy w miejsce wyciętych nasadzane są nowe w miejscach, gdzie nie będą kolidować z niczym innym.
BRAWO!
Blok na biomasę to naprawdę ekorewolucja w myśl bardzo oryginalnego pojęcia współspalania, czy przyjmowania, że wypalanie materiału drewnopochodnego jest ekologiczne. Drzewo wzrasta pobierając węgiel ze środowiska, do spalania drewna potrzebny jest tlen, powstaje w ten sposób związek węgla i tlenu. Węgiel i tlen są niezbędne do funkcjonowania ekosfery ale ich związek ( CO2), który z takim uwielbieniem wytarzamy jest trujący! Dalej tłumaczyć dlaczego korzystniejsze jest żywe drzewo od ściętego? Drzewa przy DK zostały zasadzone tak by nie kolidować.

Quote:
Nie można wszystkiego traktować zero jedynkowo, bo to nie ma sensu.
To nie traktuj.
Sebulba no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
krosno, podkarpackie

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules