daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Pomorze, Warmia i Mazury

Pomorze, Warmia i Mazury » Szczecin » Trójmiasto

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 5 votes, 5.00 average.
Old August 26th, 2009, 08:10 PM   #181
wiewior
Inżynier... Dźwięku

wiewior's Avatar

Likes (Received): 7995

Quote:
Originally Posted by miko_PL View Post
Wracając do basenów to radni chcą wybudować jeden basen olimpijski , a tak się składa że jeden powstaje w Szczecinie koszt 62,5mln pln !!!
Można śmiało powiedzieć ze budowa 2 basenów będzie kosztować tyle co Aquapark, nie mówiąc o utrzymaniu tego wszystkiego.
Raczej trzy z hakiem basenów. W podanym linku jest mowa o 200 milionach. A z reguły na etapie planów koszty są dużo niższe niż gdy przyjdzie co do czego. Bo tak lepiej to wygląda

Quote:
Jak łatwo zobaczyć robią z ludzi debili , a nie będe już nic mówił że basen to nie aquapark...
Na razie Ty traktujesz wszystkich, którzy mają inne zdanie za debili. A parcie Prezydenta na Aquapark wygląda na typową zagrywke wyborczą.
Niech najpierw zadba o wygląd chodników w centrum czy czystość w parkach, a potem snuje plany budowy pomników w stylu gierkowskim.

PS Przed przecinkami i kropkami nie stawia się spacji - i na to pisanie w pracy czy też w domu nie ma żadnego wpływu...

Pociągiem przez Kokoszki

BYKOM-STOP
wiewior no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old August 26th, 2009, 09:14 PM   #182
mariuszslupsk
Registered User

Likes (Received): 16

Quote:
Może faktycznie trochę mnie poniosło , ale niewiedza ludzka czasami bywa przykra . Wracając do pisowni ja nie mam wakacji , i pisze te posty w pracy, więc nie mam czasu na wypracowania na cała strone . Ale ma to tez dobre strony , bo twoje ego wzrosło o kilka procent tym postem...

Wracając do basenów to radni chcą wybudować jeden basen olimpijski , a tak się składa że jeden powstaje w Szczecinie koszt 62,5mln pln !!!
Można śmiało powiedzieć ze budowa 2 basenów będzie kosztować tyle co Aquapark, nie mówiąc o utrzymaniu tego wszystkiego.

Jak łatwo zobaczyć robią z ludzi debili , a nie będe już nic mówił że basen to nie aquapark...

Tutaj jeszcze coś o Aquaparku:

http://slupsk.naszemiasto.pl/wydarze...arku,id,t.html

PS. Wiewiór możesz podziękować "Trójmiejskim" Radnym w Słupsku , bo 26mln zł wraca w wasze strony ....
Miko - powiem ci tak napewno nie jestem dzieckiem i już dawno skończyłem techniczne studia więc twoje teksty są nie na miejscu.
Napisałem o moim skromnym zdaniu ponieważ moja opinia jest i tak nieznacząca. Mogę sobie tylko popisać na forum i tyle .... ale pracuję w budowlance od ładnych kilku lat i to z niemałym powodzeniem więc kwoty kosztów budowy basenów nie są wyssane z palca albo wywróżone.
Mam swoje zdanie sprzeczne z twoim ale cię nie obrażam poprostu zachowuję się tak jak powinien zachować się człowiek posiadający kulturę osobistą. Nie będę cię Miko przepraszał za swoją opinię ale też jej nie zmienię. Co do kosztów budowy nie porównuj olimpijskiego obiektu do przyszkolnego o którym ja mówię.

Ja również Bardzo ubolewam nad współpracą z 3miastem i też nie jest mi do śmiechu jak słyszę że dla mojego Słupska znów została figa z makiem, lecz to nie ja jestem odpowiedzialny za pozyskiwanie funduszy - do mnie nie miej pretensji i nie mnie wiń za ten stan.

Moim skromnym zdaniem z + Aquapark to prestiż dla miasta miejsca pracy ciekawa architektura miejsce relaksu i spędzania wolnego czasu
- budowy to wysokie koszty, centralizacja obiektów w jednym miejscu

Plusem małych pływalni jest bliskość bo może ich być kilka, koncentracja uwagi na nauce pływania bo nie ma poprostu innych opcji, relatywnie tańsze koszty budowy, o wiele mniejsze koszty utrzymania więc i mniejsze ceny biletów
- brak dodatkowych atrakcji

Tak czy inaczej nie ma ani aquaparku ani innych basenów i tyle choć w mieście takim jak Słupsk spokojnie mogłyby utrzymać się i 4 baseny bez kłopotów finnsowych.
Ale to tylko moje skromne zdanie które i tak nic nie zmieni.

Last edited by mariuszslupsk; August 26th, 2009 at 09:19 PM.
mariuszslupsk no está en línea   Reply With Quote
Old October 15th, 2009, 01:54 PM   #183
wiewior
Inżynier... Dźwięku

wiewior's Avatar

No i kolejny argument pokazujący, że budowa aquaparku w Słupsku to totalny idiotyzm:
Quote:
24 października w podsłupskim Redzikowie zacznie funkcjonować aquapark

Hubert Bierndgarski

2009-10-15 09:16:30, aktualizacja: 2009-10-15 09:16:30

Trwają prace wykończeniowe przy budowie parku wodnego w podsłupskim Redzikowie. Jak się nam udało dowiedzieć, otwarcie obiektu ma się odbyć 24 października. Dzień wcześniej zakończone zostaną prace budowlane. Wiadomo już, że bilety wstępu będą kosztować od 11 do 18 zł.
Łącznie gmina Słupsk na budowę kompleksu wyda ponad 28 mln zł. Część pieniędzy to dotacja rządowa, wypłacona w ramach rekompensaty za plany umiejscowienia w Redzikowie amerykańskiej tarczy antyrakietowej.

Kompleks basenowo-rekreacyjny w podsłupskim Redzikowie to pierwsza tego typu inwestycja w naszym regionie. Do tej pory mieszkańcy Słupska i sąsiednich gmin musieli jeździć do Darłówka lub Sopotu. W sezonie letnim dodatkowo funkcjonował otwarty park wodny w Jarosławcu. Teraz wszystkie wodne atrakcje będą skupione w kompleksie oddalonym od Słupska o niecałe 4 kilometry.

- Cały kompleks zajmuje powierzchnię 5 tysięcy metrów kwadratowych - wyjaśnia Roman Wójcik, prezes zarządu spółki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jezierzycach, który będzie zarządzał parkiem wodnym. - Głównym elementem aquaparku będzie basen sportowy o wymiarach 12,5 x 25 metrów. W sąsiedztwie głównej niecki znajduje się basen do nauki pływania i brodzik połączony z niewielkim basenem wybudowanym na zewnątrz obiektu. Oczywiście woda będzie w nich podgrzewana, więc na zewnątrz będzie można pływać również w chłodniejsze dni. Na środku zamontowano jacuzzi.

Jak na prawdziwy aquapark przystoi, nie zabraknie rwącej rzeki i zjeżdżalni. W sąsiedztwie głównego basenu wybudowana została widownia na kilkadziesiąt miejsc siedzących, dzięki czemu będzie można rozgrywać tu zawody pływackie. Przygotowane jest również całe zaplecze z szatniami i prysznicami. Park wodny w Redzikowie to jednak nie tylko baseny i zjeżdżalnie.

W tym samym budynku znajduje się niewielka kręgielnia, sauna, solarium oraz sala treningowa i siłownia. W ofercie znajdą się również sale do masażu i hydromasażu leczniczego. Decyzją Rady Gminy Słupsk w ciągu dnia na basenie będą odbywały się zajęcia dla młodzieży mieszkającej i uczącej się na terenie gminy wiejskiej Słupsk. Dopiero w godzinach popołudniowych i w weekendy basen będzie dostępny dla osób prywatnych. Gmina chce również zagospodarować tereny wokół parku wodnego i znajdującej się w sąsiedztwie szkoły.

Warto również przypomnieć, że na wrześniowej sesji Rady Miejskiej w Słupsku radni zgodzili się na propozycję prezydenta Słupska Macieja Kobylińskiego dotyczącą budowy aquaparku w Słupsku. Tutaj jednak samorząd wyda na inwestycję ponad 60 mln zł przy kilkunastomilionowym udziale funduszy unijnych.

Park wodny w Redzikowie to czwarta tego rodzaju inwestycja w naszym regionie.

Pierwszy był park wodny w Darłówku, który należy do prywatnej osoby. Kolejną inwestycją był sezonowy, otwarty kompleks basenowo-wypoczynkowy w Jarosławcu. Swój Park Wodny mają również Chojnice. Słupszczanie bardzo często jeździli również do aquaparku działającego w Sopocie. Co ciekawe, park wodny w Redzikowie nie przeszkadza prezydentowi Słupska, który chce, aby kompleks rehabilitacyjno-wypoczynkowy powstał w samym Słupsku. Budowa zacznie się za 2 lata.
http://www.polskatimes.pl/dziennikba...znie,id,t.html

Pociągiem przez Kokoszki

BYKOM-STOP
Old November 2nd, 2009, 02:15 PM   #184
alchemik
Registered User

Likes (Received): 1026

Pora odświeżyć wątek, zaczynamy przegląd aktualnie prowadzonych inwestycji, na pierwszy ogień dział: ochrona zdrowia

1 Specjalistyczny Szpital Wojewódzki, prace na finiszu, największa inwestycja na terenie miasta, same budynki to koszt ponad 320 mln, a jeszcze trzeba doliczyć wyposażenie

dawniej w skład kompleksu wchodziły jeszcze hotele pielęgniarskie, które ostatnio przebudowała i rozbudowała spółdzielnia mieszkaniowa powstała na bazie hotelu.
ładnie połączono stare z nowym

2. przychodnia dla matki z dzieckiem, adaptacja opuszczonego budynku, prace wykończeniowe

3 przychodnia rejonowa na Łokietka, budowa od podstaw, prace wykończeniowe

kolorystyka
alchemik no está en línea   Reply With Quote
Old November 3rd, 2009, 05:09 PM   #185
soulja
Registered User

Likes (Received): 1603

Quote:
Park Wodny Centrum Rekreacji, Sportu i Rehabilitacji w Słupsku za 62.346.667 zł

Wprowadzono zmiany w zakresie rzeczowym projektu pn. „Budowa Parku Wodnego Centrum Rekreacji, Sportu i Rehabilitacji w Słupsku” ubiegającego się o dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013. Całkowita wartość projektu, po aktualizacji, wyniesie 62.346.667 zł. Nastąpiły także niewielkie zmiany w powierzchni projektowanego kompleksu basenowego. Zmniejszeniu uległa część rekreacyjna na korzyść basenu sportowego o wymiarach 25 m na 15,40 m.

W skład Parku Wodnego Centrum Rekreacji, Sportu i Rehabilitacji w Słupsku wejdą:

* basen rekreacyjny z atrakcjami o pow. lustra wody 311,63 m2;

* basen pływacki o pow. lustra wody 385 m2 z sześcioma torami, trybunami dla 300 osób oraz zapleczem dla sędziów i ratowników przy organizacji zawodów pływackich;

* wieża z zespołem 3 zjeżdżalni i basenem (lądowisko o pow. 38,48 m2);

* zewnętrzny basen solankowy o pow. lustra wody 201,06 m2;

* rzeka łącząca basen rekreacyjny z zewnętrznym basenem solankowym o pow. 4,96m2;

* basen dla dzieci małych z kombajnem o pow. lustra wody37,84 m2;

* brodzik gł. do 15 cm o pow. lustra wody 16,86 m2;

* wanny z gorącym hydromasażem (2 wanny o pow. lustra wody ok.4,91m2 każda);

* basen dla niepływających o pow. lustra wody 162,66 m2;

* strefa fitness o pow. 604,74m2;

* strefa wellness (spa) o pow. 634,52m2;

* strefa fizjoterapii o pow. 77,92m2;

* zespół restauracyjny o pow. 592,46m2.

Powierzchnia całkowita Centrum Rekreacji Sportu i Rehabilitacji po zakończeniu realizacji projektu wynosić będzie 9405,80m2 (bez zewnętrznego pawilonu na wodzie), a całkowita powierzchnia lustra wody wyniesie ok. 1158,31 m2.

Zarząd Województwa Pomorskiego wyraził już zgodę na dokonanie zmian w zakresie rzeczowym projektu i poinformował, że skieruje zaktualizowany wniosek w sprawie budowy Parku Wodnego Centrum Rekreacji, Sportu i Rehabilitacji w Słupsku do ponownej oceny formalnej, oceny wykonalności oraz strategicznej.
slupsk.pl

wizualizacja:

P.S. przypatrzcie się uważnie, na wizce jest mała niespodzianka

Wiewiór, nie wiem czy jest to idiotyzm. W Jarosławcu to jest jakieś nieporozumienie a nie aquapark, w Redzikowie cały kompleks nie jest za duży (jedna zjeżdżalnia). Aquapark z prawdziwego zdarzenia to jest w Sopocie, no i może jeszcze w Darłówku. Poza tym o słupskim aquaparku mówi się już chyba z 10 lat i jest jedną z najbardziej oczekiwanych inwestycji. A to że gmina dostała szansę wybudowania takiej inwestycji nie oznacza że Słupsk musi od razu swój pomysł zostawić.
soulja no está en línea   Reply With Quote
Old November 3rd, 2009, 06:55 PM   #186
wiewior
Inżynier... Dźwięku

wiewior's Avatar

Rzecz w tym, że taka inwestycja nie powinna być finansowana z budżetu miasta, a przez prywatną firmę... A skoro żadna nie chce zainwestować, to może są ku temu jakieś finansowe przesłanki.

Pociągiem przez Kokoszki

BYKOM-STOP
Old November 23rd, 2009, 09:22 PM   #187
Hegane
Registered User

Hegane's Avatar

Likes (Received): 0

Widzę, że dyskusja na temat aqua parku jest mocno ożywiona - notabene dla mnie całkiem zbędna bo w naszym mieście mało kto i tak korzysta z istniejącej już pływalni, a ceny w nowo powstałej nie będą zachęcające.
moja uwagę zwraca jednak temat "wojewódzkiego" szpitala- alchemik nadmienił iż inwestycja (same budynki) warta jest już 320 mln. Taki szpital na pewno przyda się bardziej niż kompleks wodno-rekreacyjny martwi mnie tylko to że buduje się on już przeszło 20 lat! a gdy ostatnim razem byłem w rejonie hubalczyków prace nie wyglądały na szczególnie posunięte. Fakt że po takim czasie działa tylko jeden czy dwa oddziały nie napawa optymizmem. Do tego cała infrastruktura wnętrza i wyposażenie sal- nie tylko tych zabiegowych- to kolejna fazy które pochłoną nie tylko mnóstwo czasu, ale i funduszy. Dlatego w mojej głowie od dawna rodzi się pytanie- dlaczego miasto topi pieniądze w kolejnym- moim zdaniem zbędnym- centrum handlowym, lub wspomnianym już aqua parku, miast przeznaczyć tej kwoty na przyspieszenie budowy szpitala?

jakie były by z tego korzyści
- jedna taka, że nie trzeba by było dofinansowywać dwóch szpitali ( kopernika i obr. wybrzeża) ponadto wszystkie oddziały znajdowały by się w jednym kompleksie budynków a nie były b y rozwleczone po mieście.
- budynki po dwóch szpitalach można przeznaczyć na zgoła inne cele - jako student widzę tu pewną szanse dla Akademii Pomorskiej na ( wreszcie ) ukierunkowanie się i znaczący rozwój nauk medyczno-biologicznych- wszak część sprzętu pozostanie w budynkach z racji swojego wieku, a uczelnia przyjmie je z otwartymi rękoma- które stają i tak na najwyższym poziomie w naszej rodzimej uczelni.
- kolejny aspekt chyba najważniejszy miasto przestanie się babrać w różnych inwestorach, z tego co mi wiadomo- ten szpital był budowany przez kilku wykonawców, za każdym razem oczywiście potrzeba rozpisać nowy przetarg- a to kosztuje. co idzie za zmiana inwestora? zmiana kosztów samej usługi. ile tak naprawdę pieniędzy podatników utopiono w nietrafione przetargi, kary itp. to wie tylko ratusz.

Dlatego uważam, iż radni powinni skupić się na inwestycjach naprawdę ważnych i potrzebnych rozwojowi miasta miast trwonić złotówki na coś co w dłuższej perspektywie okaże się nierentowne i tak naprawdę nikomu do szczęścia nieprzydatne.
Hegane no está en línea   Reply With Quote
Old November 23rd, 2009, 10:56 PM   #188
bem
Registered User

Likes (Received): 1045

A to ciekawe. Możesz rozwinąć swoją myśl, w jaki sposób miasto "topi pieniądze w kolejnym centrum handlowym"??
bem no está en línea   Reply With Quote
Old November 24th, 2009, 08:54 AM   #189
as drogowy
z a b i o r o m

as drogowy's Avatar

Jedno małe ale: szpital jest budowany jako inwestycja wojewódzka (z małym udziałem środków miejskich) i miejskie kombinacje budżetowe niewiele mają do rzeczy. Zaś w kwestii zasadniczej, czyli co do terminu oddania obiektu, to termin przyszłoroczny nie jest zagrożony.
Także Hegane, doceniając Twój trud włożony w obszerny wpis, trzeba zauważyć, że budowanie konstruktów tego typu należy oprzeć na znajomości stanu faktycznego ;-)
as drogowy no está en línea   Reply With Quote
Old December 3rd, 2009, 09:34 AM   #190
as drogowy
z a b i o r o m

as drogowy's Avatar

Słupska Kolej Morska w zawieszeniu

Za GP24 http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/art...UPSK/715657077

Słupskowi nie uda się nawet przygotować planów budowy linii Słupskiej Kolei Morskiej. Plany wylądują w szufladzie.

Na przygotowanie dokumentacji potrzebnej do rozpoczęcia budowy połączenia kolejowego z okolic centrum handlowego Jantar z ustecką plażą zachodnią słupski samorząd zrobił dwa przetargi.

– Firmy, które w nich startowały, chciały za wykonanie dokumentów o wiele więcej pieniędzy, niż mogliśmy przeznaczyć – mówi Janusz Sobolewski, zastępca dyrektora wydziału rozwoju miasta. – Nie będziemy przeprowadzali trzeciego przetargu, bo nie zdążymy go rozstrzygnąć do czasu ostatecznego terminu składania wniosków o pieniądze z Unii Europejskiej. Na przygotowanie dokumentacji miasto mogło przeznaczyć 400 tys. zł. Tymczasem firmy, które chciały zrobić dokumentację, żądały za to 900 tys. zł. Co dalej z kolejowym pomysłem?

– Na kilka lat trafi na półkę i jeśli stworzy się wokół tego pomysłu lepsza atmosfera, to znów będziemy próbowali go zrealizować – zaznacza Sobolewski.

Pomysł wykorzystania istniejących torów między Słupskiem a Ustką powstał w 2004 roku. Z połączenia korzystaliby turyści oraz mieszkańcy regionu, którzy w ten sposób mieliby możliwość szybkiej komunikacji kurortu ze stolicą powiatu. Budowa połączenia miała kosztować 11-12 milionów złotych. Słupsk zamierzał pokryć około połowy z tej sumy. Resztę pieniędzy chciał zdobyć z kasy Unii Europejskiej.
as drogowy no está en línea   Reply With Quote
Old December 4th, 2009, 06:05 PM   #191
Peepe
Registered User

Peepe's Avatar

Za zmiany i niby bardziej wiarygodne kroki w celu postawienia nowego aqua parku w Słupsku pan prezydent zlapal sie za dupe po otwarciu aqua parku w redzikowie. Szkoda tylko, że projektów były już chyba 4, a pierwszy z nich widziałem pare lat temu i tak to jeszcze pare lat bedzie sie ciagnelo wiec mysle, ze ta inwestycja nie ma sie co ekscytować, bo i tak wszyscy powyjeżdzamy z miasta kiedy juz dojdzie to do skutku, jezeli oczywiscie wogole kiedykolwiek dojdzie. Z koleji aqua park w redzikowie jest zrobiony bardzo optymalnie, srodek prezentuje sie bardzo prosto a zarazem jest wszystko co potrzeba glownie dzieciaka ze szkol w gminie, basen na uzytek popoludniowy mieszkancow gminy i miasta nie pachnie wielka atrakcyjnoscia, ale korzysta sie z niego bardzo przyjemnie.
Peepe no está en línea   Reply With Quote
Old January 12th, 2010, 05:33 PM   #192
wojtor
Quasimodo

wojtor's Avatar

Likes (Received): 674

Quote:
Zarząd województwa pomorskiego przyznał pieniądze na budowę aquaparku w Słupsku. Środki pochodzą z Unii Europejskiej - podaje Radio Gdańsk

Chodzi o ponad dziewiętnaście milionów złotych dla gminy Słupsk. Wcześniej koszt inwestycji planowany był na ponad 90 milionów.

- Teraz całość ma kosztować około 62 milionów złotych - powiedział Radiu Gdańsk dyrektor wydziału rozwoju miasta Słupska Bartosz Gwóźdź - Sproketowski.

Aquapark powstanie na terenie byłego wyrobiska piasku przy ulicy Grunwaldzkiej. Miasto chce pozyskać pieniądze - około 40 mln zł - na budowę aquaparku z kredytów oraz emisji obligacji.
źródło: http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmias..._aquapark.html
wojtor no está en línea   Reply With Quote
Old January 24th, 2010, 02:57 PM   #193
Jarek_KSG
Registered User

Wszystko si z tym aqa.p.Szkoda tylko ze ma powstać w miejscu gdzie powinny być budowane fabryki.A tak stawiając go miedzy ul.Bałtycka a Poniatowskiego mógł by się przyczynić do ożywienia tamtych rejonów chyba.
Jarek_KSG no está en línea   Reply With Quote
Old February 7th, 2010, 11:21 PM   #194
miko_PL
Registered User

miko_PL's Avatar

Likes (Received): 6

Średniowieczne grodzisko w Słupsku

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, jeszcze w tym roku ruszy budowa repliki średniowiecznego grodziska w Słupsku. Drużyna rycerska Bogusława V jest w trakcie zdobywania opinii środowiskowej dla terenu, na którym ma stanąć kasztel.

Plany budowy grodziska powstał w ubiegłym roku. Prezydent Słupska przyznał rycerzom teren nad rzeką w pobliżu alei brzozowej. Teren ten jednak graniczy z obszarem szczególnie chronionego środowiska objętym programem „Natura 2000”. – Jesteśmy w trakcie zdobywania opinii środowiskowej – mówi doktor Bronisław Nowak, opiekun naukowy bractwa. – Myślę, że wszystko pójdzie bez problemów, bo to będzie obiekt drewniany, który nie powinien kolidować w żaden sposób z obszarem chronionym.

Po pozytywnej opinii rycerze rozpoczną starania o zdobycie pieniędzy z Unii Europejskiej. Według miłośników średniowiecza jest szansa, że budowa grodziska ruszy jeszcze w tym roku.

Gród będzie ogrodzony wałem skrzynkowym z drewna, kamieni i ziemi. W środku stanie wieża czyli stołp, w którym miał swoją siedzibę władca grodu. Będą także stajnie oraz warsztaty dawnych rzemiosł. Gród będzie nie tylko atrakcją turystyczną i siedzibą słupskich rycerzy. Będą w nim odbywały się także żywe lekcje historii.

(źródło: Kurier Słupski)

miko_PL no está en línea   Reply With Quote
Old February 12th, 2010, 01:58 AM   #195
Peepe
Registered User

Peepe's Avatar

hehe ci rycerze
Peepe no está en línea   Reply With Quote
Old February 20th, 2010, 12:21 PM   #196
tmkj
Królewskie Miasto Darłowo

tmkj's Avatar

Likes (Received): 102

Quote:
Bedziemy mieli nowoczesną halę i Euro 2012 w Słupsku

Słupsk dostał osiem milionów złotych na budowę hali treningowo-sportowej wraz z internatem przy stadionie 650-lecia. W 2012 roku będzie mogła w niej trenować jedna z drużyn piłkarskich podczas mistrzostw Europy.

Tak ma wyglądać nowa hala treningowo-sportowa przy stadionie 650-lecia w Słupsku.

Budowa ma już status strategicznej inwestycji dla sportu. Podstawą była wcześniejsza decyzja Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, który ustanowił tu Centralny Ośrodek Szkoleniowy w konkurencjach rzutowych.

– To oznacza, że zostaliśmy ujęci w ich wieloletnim planie inwestycyjnym 2010 – 2012. Do końca marca musimy złożyć wniosek z dokumentami. W kwietniu zbierze się pierwsza komisja, która rozpatrzy wniosek pod kątem zgodności formalnej. Jeżeli wszystko będzie w porządku, to dokumenty trafią do banku. W maju zapadnie ostateczna decyzja. Wówczas ogłosimy przetarg – mówi Henryk Jarosiewicz, szef Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Zdaniem SOSiR po wybudowaniu hali treningowo-sportowej wraz z internatem sportowym stadion 650- -lecia będzie spełniał wszystkie wymogi zarówno centralnego ośrodka szkoleniowego, jak i obiektu, na którym będą mogły odbywać się wszystkie zawody rangi mistrzo

wskiej, w tym Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Seniorów, które planowane są w Słupsku w 2012 roku. Dodatkowo zaplecze szatniowo- sanitarne i gabinety odnowy, które będą znajdowały się w hali oraz murawa boiska piłkarskiego, staną się mocnym argumentem przy wyborze słupskiego obiektu jako bazy treningowej dla jednej z drużyn Euro 2012, która ma być zakwaterowana w Dolinie Charlotty.

Całość inwestycji pochłonie 15 milionów złotych. Dofinansowanie ze strony Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej wyniesie osiem milionów złotych. Pozostałe pieniądze będą pochodzić z budżetu miasta. Radni dadzą temu zielone światło.

– Warunkiem wyrażenia naszej zgody było uzyskanie połowy dofinansowania tej inwestycji ze źródeł spoza naszej miejskiej kasą – mówi Zdzisław Sołowin, przewodniczący Rady Miasta w Słupsku.
tmkj no está en línea   Reply With Quote
Old May 9th, 2010, 06:16 PM   #197
alchemik
Registered User

Dawno nie było żadnych informacji ze Słupska.

Przegląd inwestycji aktualnie realizowanych na terenie miasta, większość zdjęć z ubiegłej niedzieli i wtorku ( 2-4. 05)

Rejon ulic: Staniuków, Grunwaldzka, Portowa

Budowa zakładu Morpolu ( Milarexu), przetwórnia łososia, powierzchnia użytkowa 40 000 m˛, planowane zatrudnienie 600 osób, docelowo 1000

prace ziemne

Tuż obok, rozbudowa zakładu Paula Trans o nowa halę chłodnię, oraz wiatrak

Ten sam rejon, ale po drugiej stronie torów kolejowych
Słupski Inkubator Technologiczny
Wyłoniono inżyniera Kontraktu: Grontmij Polska, w najbliższym czasie powinien zostać ogłoszony przetarg na wykonawcę robót budowlanych, planowane zakończenie, jesień 2011.

Ostatnia inwestycja w tym rejonie: akwapark
4 maja miało miejsce podpisanie umowy z firmą Bud-Invent mającą pełnić funkcję inżyniera kontraktu.
Old May 9th, 2010, 06:19 PM   #198
alchemik
Registered User

Zatorze

Ul. Koszalińska
Budowa pracowni drzewnych Centrum Kształcenia Praktycznego

Ul. Banacha budowa hali sportowej przy szkole

Ul. Szczecińska, budynek szkoły ponadgimnazjalnej
Old May 9th, 2010, 06:21 PM   #199
alchemik
Registered User

Śródmieście:

Rejon Placu Zwycięstwa
Modernizacja elewacji frontowej biurowca po Urzędzie Wojewódzkim

Renowacja dawnego domu towarowego Słowiniec, obecnie prace przy wymianie dachu, kolejnym etapem będzie odnowienie elewacji

Dwie plomby:

Solskiego

Konopnickiej, za niska, nie trzyma pierzei

Budowa bloku na tyłach kamienic przy Kopernika

Kaszubska, rozbudowa Karczmy pod Kluką o część hotelową, rozpoczęcie prac ma nastąpić jeszcze w tym miesiącu

Old May 9th, 2010, 06:24 PM   #200
alchemik
Registered User

Westerplatte

Wojewódzki Szpital specjalistyczny, ostatnie prace przed oddaniem do użytku, latem ma rozpocząć się proces przenoszenia szpitala ze starych kompleksów przy Kopernika i Obrońców Wybrzeża

Budowa pierwszego bloku z planowanych pięciu Akademickiej Oazy

Ul. Boh Westerplatte:
Renowacja i adaptacja koszar na cele edukacyjne, Akademia Pedagogiczna

Renowacja i adaptacja byłego kasyna oficerskiego z przeznaczeniem na obiekt restauracyjny

Wiatrak otwierał przegląd, a wiatraki go zamkną
Widok na budowaną obwodnicę z Osiedla Westerplatte

Reply

Tags
pomorskie, słupsk

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules