daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Pomorze, Warmia i Mazury

Pomorze, Warmia i Mazury » Szczecin » Trójmiasto

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 5 votes, 5.00 average.
Old May 9th, 2010, 07:17 PM   #201
KAczyCOOPER
BANNED

Likes (Received): 0

dużo się dzieje w Słupsku (ale wciąż za mało i niekiedy bezmyślnie)
niestety przykład tej kamienicy:

sadze ze tu na "przeszkodzie" stanęła winda która powinna być gdyby było piętro więcej a jak wiadomo to nie są tanie rzeczy
"cofniecie " kamienicy w głąb to miejsca parkingowe ??
no a szpital-palce lizać
podobno wylali już lądowisko dla śmigłowców (przy akompaniamencie protestujących okolicznych rzecz jasna)
KAczyCOOPER no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old May 9th, 2010, 09:52 PM   #202
Deeno
Fortograf

Deeno's Avatar

Likes (Received): 310

Quote:
Originally Posted by alchemik View Post
Wojewódzki Szpital specjalistyczny, ostatnie prace przed oddaniem do użytku, latem ma rozpocząć się proces przenoszenia szpitala ze starych kompleksów przy Kopernika i Obrońców Wybrzeża
W całości przeniosą? - jeśli tak - to co będzie w starych budynkach ?
Deeno no está en línea   Reply With Quote
Old May 9th, 2010, 11:57 PM   #203
KAczyCOOPER
BANNED

Quote:
Originally Posted by Deeno View Post
W całości przeniosą? - jeśli tak - to co będzie w starych budynkach ?
konserwator zabytków trzyma na nich rękę,poza tym są w stanie "natychmiast do remontu" (przynajmniej ten na obrońców) wiec będzie problem ze znalezieniem "kupca".
Coś mi się obiło ze miasto doprowadzi obiekty do stanu przyzwoitego i dopiero będą szukać inwestora.
Znając życie skończy się na wyburzeniu i trzypiętrowych bloczkach z poddaszem użytkowym.
Old May 10th, 2010, 12:36 AM   #204
Deeno
Fortograf

Deeno's Avatar

Quote:
Originally Posted by KAczyCOOPER View Post
Znając życie skończy się na wyburzeniu i trzypiętrowych bloczkach z poddaszem użytkowym.
Oby nie. Szkoda by było pruskiej cegiełki.
Old May 10th, 2010, 01:20 AM   #205
alchemik
Registered User

Likes (Received): 1041

Co do szpitali, niestety ujęte są jedynie w ewidencji, a plany wciągnięcia do rejestru to wciąż plany. Trzymam kciuki za konserwatora, ale opór materii pewnie będzie niesłychany, zwłaszcza ,że taka decyzja nie byłaby po myśli marszałka województwa, i kryją się za nią grube miliony.
KAczyCOOPER, miasto nie może remontować budynków, bo to nie jego własność, a Urzedu Marszałkowskiego. Ewentualne wyburzenie byłoby największym barbarzyństwem od czasy puszczenia starówki z dymem.

Quote:
Oby nie. Szkoda by było pruskiej cegiełki.
Jeszcze ciekawszy od ceglanych obiektów na Kopernika są te na Obrońców Wybrzeża,jest to kompleks budynków wraz z parkiem zaprojektowany przez Eduarda Kocha w stylu historycznym, który poza beznadziejnym pawilonem dobudowanym od strony północnej przetrwał do dziś w stanie niezmienionym.

Budynek główny od strony pn-wsch, (o wspólczesne całościowe zdjęcia trudo, ponieważ dośc skutecznie przesłaniają go drzewa, uznane zresztą za pomniki przyrody)

część kompleksu
alchemik no está en línea   Reply With Quote
Old May 10th, 2010, 09:52 AM   #206
Deeno
Fortograf

Deeno's Avatar

Quote:
Budynek główny od strony pn-wsch, (o wspólczesne całościowe zdjęcia trudo, ponieważ dośc skutecznie przesłaniają go drzewa, uznane zresztą za pomniki przyrody)
No wiem - też nie mam fajnych zdjęć tego obiektu.
Trzeba było z miesiąc temu robić - kiedy jeszcze nie było liści.
A jak kiedyś wszedłem na teren szpitala przy Kopernika z aparatem to ochroniarz wyskoczył z budy z krzykiem, że tu nie wolno fotografować. Trochę się z nim pokłóciłem, po czym się wycofałem i wszedłem na teren od tyłu
Old May 10th, 2010, 02:05 PM   #207
KAczyCOOPER
BANNED

Quote:
KAczyCOOPER, miasto nie może remontować budynków, bo to nie jego własność, a Urzedu Marszałkowskiego.
...coś źle skojarzyłem
_________________________________________________________________________________________________________________________________________
Tak sobie myślę co by mogło powstać przy obrońców ,budynek jest wielki,ma dużo pomieszczeń,park...
...w Stupsku jest kilka ładnych,dużych,zabytkowych obiektów (browar,dom towarowy i pewnie jeszcze jakiś) które niszczeją nieużytkowane bo nikt w nie nie chce inwestować gdyż walka z konserwatorem zabytków okazuje się nieopłacalna a na dogadanie się nie ma chęci.
Słupsk to nie jest Łódź,Włocławek czy inny Toruń gdzie ktoś zainwestuje grube miliony w obiekt zabytkowy godząc się na wszystkie warunki konserwatora i zrobi w nich jakąś Manufakturę ,w tamtych i innych miastach takie przedsięwzięcia się opłacają ale w Słupsku??!!
...tu wszystko dzieje się przypadkiem i na odp***dol , weźmy chociaż ta nieszczęsną ARENĘ , wyburzyli zabytki i nie maja pieniędzy na kontynuacje inwestycji (pewnie przejrzeli na oczy i zrozumieli ze w tym mieście się nie da),Galerie Słupską terroryzują smrodem,Jantar szuka(lub udaje ze szuka) dodatkowych pieniędzy na rozbudowę bo z Multikinem będzie atrakcyjniejszy
...przy placu Broniewskiego emocje już opadły i inwestor zwinął żagle
...a obwodnica i tak ominie te przybytki szerokim lukiem
...wiec jeżeli z budynkami po szpitalach ma być podobnie to ja Pi***ole!!!!
Old May 10th, 2010, 06:35 PM   #208
soulja
Registered User

Likes (Received): 1604

Quote:
Originally Posted by KAczyCOOPER View Post
Tak sobie myślę co by mogło powstać przy obrońców ,budynek jest wielki,ma dużo pomieszczeń,park...
...w Stupsku jest kilka ładnych,dużych,zabytkowych obiektów (browar,dom towarowy i pewnie jeszcze jakiś) które niszczeją nieużytkowane bo nikt w nie nie chce inwestować gdyż walka z konserwatorem zabytków okazuje się nieopłacalna a na dogadanie się nie ma chęci.
Słupsk to nie jest Łódź,Włocławek czy inny Toruń gdzie ktoś zainwestuje grube miliony w obiekt zabytkowy godząc się na wszystkie warunki konserwatora i zrobi w nich jakąś Manufakturę ,w tamtych i innych miastach takie przedsięwzięcia się opłacają ale w Słupsku??!!
...tu wszystko dzieje się przypadkiem i na odp***dol , weźmy chociaż ta nieszczęsną ARENĘ , wyburzyli zabytki i nie maja pieniędzy na kontynuacje inwestycji (pewnie przejrzeli na oczy i zrozumieli ze w tym mieście się nie da),Galerie Słupską terroryzują smrodem,Jantar szuka(lub udaje ze szuka) dodatkowych pieniędzy na rozbudowę bo z Multikinem będzie atrakcyjniejszy
...przy placu Broniewskiego emocje już opadły i inwestor zwinął żagle
...a obwodnica i tak ominie te przybytki szerokim lukiem
...wiec jeżeli z budynkami po szpitalach ma być podobnie to ja Pi***ole!!!!
Dom towarowy po paru latach mam nadzieję wychodzi na prostą. Remontują teraz dach, mają zacząć elewację. Docelowo ma tam powstać hotel, myślę że wszystko jest na dobrej drodze.
Browar niszczeje, to fakt, z tym budynkiem nikt w zasadzie nie wie co zrobić.

Nie przesadzajmy z Areną, tam wyburzyli jeden budynek kotłowni z kominem. Fakt, może był to stary obiekt ale nie była to perła architektury którą za wszelką cenę trzeba ratować. Super by było gdyby kotłownia była wkomponowana w Arene, ale spokojnie można było by poświęcić ten budynek za wybudowanie dużego centrum handlowego. Drugą sprawą jest to, że te centrum najprawdopodobniej niepowstanie w ogóle. Przy ewentualnej rozbudowie Jantara i budowie Areny na słupskim rynku był by przesyt centrami handlowymi.
Galeria Słupsk jakoś sobie radzi, przetrwała kryzys, otwiera nowe punkty gastronomiczne (m.in. Sphinx), wylewanie śmierdzącego płynu to pewnie robota konkurencji której powstanie GS przyniosło wiele problemów.
Najnowsze info na temat rozbudowy Jantara to przełom maj/czerwiec tego roku. Pieniądze już są, plany także. Trochę się wszystko przedłużyło, miejmy nadzieję że zobaczymy już za jakiś czas prace przy rozbudowie.
Budowa centrum przy pl. Broniewskiego od razu wydała mi się mało prawdopodobna, lepiej jakby tam powstała jakaś ciekawa mieszkaniówka z usługami na dole.
Teraz jak budują obwodnicę wszyscy krzyczą że nikt do miasta nie będzie już zajeżdżał, jak obwodnicy nie było wszyscy krzyczeli że Słupsk nie ma porządnej drogi i miasto jest zakorkowane. I jak tu dogodzić ?

Ciekawi mnie los budynków po szpitalnych, szczerze to nie wiem co by tam mogło się znajdować. Raczej nikt ich nie zburzy, to jak powiedział Alchemik było by barbarzyństwem na miane spalenia całej słupskiej starówki. Chociaż dwa lata temu wyburzyli XIX wieczna parowozownie przy ul. Krzywoustego, fakt że to była własność PKP a oni mają wszystkich i wszystko gdzieś, władze miasta w ogóle nie zareagowały. Miejmy tylko nadzieję że podobny los nie spotka dwóch byłych szpitali. Gdyby je wyburzyli... ja nawet tego sobie nie wyobrażam.
soulja no está en línea   Reply With Quote
Old May 10th, 2010, 07:50 PM   #209
KAczyCOOPER
BANNED

A czy przypadkiem przy "okazji" ARENY nie zburzyli lokomotywowni?
mieszkaniówkę przy Broniewskiego popieram
hotel w DT ! super pomysł (może jakaś siec SHERATON,HILTON czy MARRIOTT) trochę prestiżu się należy
a na Obrońców to chyba "muzeum szpitalnictwa"
Old May 10th, 2010, 10:10 PM   #210
soulja
Registered User

Likes (Received): 1604

Wiele osób myśli błędnie że Arena będzie także w miejscu lokomotywowni. Działka na której budowana będzie/miała być budowana Arena to ulice Szczecińska, Grottgera, Malczewskiego i Krzywoustego. Parowozownia była jakieś kilkanaście metrów dalej od Areny, po drugiej strony ul. a bardziej żużlówki Krzywoustego
Oprócz kotłowni zburzono wielką hale, nie wiem co w niej się kiedyś znajdowało, pare ładnych lat temu jeszcze dochodziła tam bocznica kolejowa. Kiedyś widziałem zdjęcie jak w tej hali stały autobusy - to były może lata 70, ale mogę się mylić.
W Domu Towarowym to chyba inicjatywa jakiegoś prywatnego inwestora a nie żadna sieć hoteli
Tak samo jak w browarze powinno być muzeum piwa
soulja no está en línea   Reply With Quote
Old May 11th, 2010, 01:13 AM   #211
KAczyCOOPER
BANNED

no to mnie uspokoiłeś,bylem przekonany ze już po lokomotywowni a taka "klimatyczna" jest
skoro ARENY nie będzie (i żadnego innego CH) ja tam bym widział taki Słupski Office Park coś jak:

Łużycka w Gdyni

bo właściwie nie mamy takiej przestrzeni biznesowej w mieście a przy Szczecińskiej wyglądałoby to nieźle.
Z czasem wypadałoby przeprowadzić PGK i ościenne zakłady i taki Office Park do samych torów zrobić.
Old May 11th, 2010, 11:25 AM   #212
Milczar
Registered User

Milczar's Avatar

Likes (Received): 1022

byłoby miło a skąd wiecie, ze Areny nie będzie? To pewne info czy przypuszczenia?
Fotografia aktywności!
Brałeś(-aś) udział w wyścigu rowerowym, biegu lub innym wydarzeniu? Poszukaj się na zdjęciach.

--------------------------
Milczar no está en línea   Reply With Quote
Old May 11th, 2010, 12:27 PM   #213
KAczyCOOPER
BANNED

to "pewne przypuszczenia" są
Zwyczajnie Słupski rynek nasycił się i kolejne CH czy Galerie raczej długo nie pociągną,chociaż z drugiej strony patrząc , taka Arena na 100% przetrwałaby "blaszanego Jantara".
Old May 20th, 2010, 07:37 PM   #214
amon34
Registered User

Z jednej strony szkoda, że Arena nie powstanie...już zdążyłem się nią pochwalić przed znajomymi
A tak na serio - office park to był by świetny pomysł. Tylko ile tego biznesu w tym naszym mieście...znając życie zanim by się skompletowało najemców, to inwestorowi cała zabawa by już się znudziła.

Jeżeli chodzi o wyburzanie budynków po PKP...to czy tam kiedyś pożaru nie było i wyburzenie było koniecznością??
amon34 no está en línea   Reply With Quote
Old May 20th, 2010, 07:41 PM   #215
amon34
Registered User

Quote:
Originally Posted by Milczar View Post
byłoby miło a skąd wiecie, ze Areny nie będzie? To pewne info czy przypuszczenia?
Panie...to się nazywa prawdopodobieństwo graniczące z pewnością.
Wątpię, żeby udało im się zebrać najemców. Nasycenie jest ogromne i sami narazili by się na "średnie" zyski. To by było jak porażka krakowskiej Bonarki
Old May 20th, 2010, 07:46 PM   #216
amon34
Registered User

Quote:
Originally Posted by soulja View Post
Tak samo jak w browarze powinno być muzeum piwa
Moi drodzy...w browarze powinny powstać Lofty, przykładem Łodzi:

http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35136,7...e_spelnil.html
Old May 20th, 2010, 11:25 PM   #217
Deeno
Fortograf

Deeno's Avatar

Quote:
Originally Posted by amon34 View Post
Moi drodzy...w browarze powinny powstać Lofty, przykładem Łodzi:
Słupski jest chyba jedna trochę przymały
Old May 21st, 2010, 01:24 AM   #218
qdr
Registered User

qdr's Avatar

Z tego co się orientuję to Arena złożyła rozpoczęcie budowy CH i mieli zacząć pod koniec kwietnia 2010. Na dzień dzisiejszy nic się nie dzieje, szkoda, chyba rzeczywiście mają problem z zebraniem najemców.
Co do office parku czy biznes parku to super lokalizacja jest po drugiej stronie terenu Areny, mianowicie bazy PKS między Szczecińską a Piłsudskiego. Taka baza powinna zostać zlokalizowana na obrzeżach miasta a nie w jego centrum.

A co do loftów to browar jest za mały, koszt jednego loftu byłby tak duży że nikt by go nie kupił.
qdr no está en línea   Reply With Quote
Old May 22nd, 2010, 12:49 AM   #219
amon34
Registered User

Quote:
Słupski jest chyba jedna trochę przymały
No właśnie...i to jest ten sposób myślenia. A jak nazwę Loft mieszkaniem, to też Słupsk będzie za mały?? Zatem mogły by powstać mieszkania...przykład jest chociażby na Morcinka - za delikatesami Bomi. Co prawda tam powstały chyba typowe mieszkania, no ale zawsze coś z tym zrobiono...
Old May 22nd, 2010, 01:04 AM   #220
Deeno
Fortograf

Deeno's Avatar

Quote:
Originally Posted by amon34 View Post
No właśnie...i to jest ten sposób myślenia. A jak nazwę Loft mieszkaniem, to też Słupsk będzie za mały?? [...]
A gdzie ty widzisz że napisałem, że to Słupsk jest za mały?

Reply

Tags
pomorskie, słupsk

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules