search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Wielkopolska, Kujawy, Lubuskie > » Poznań

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 2 votes, 5.00 average.
Old April 22nd, 2017, 12:15 AM   #341
adam2a
Registered User

Likes (Received): 30540

JEMS poza urbanistyką ma też zrobić architekturę dla któregoś z budynków? Czy oba budynki z pierwszego rzutu robi Maćków, a co potem to się dopiero zobaczy? Bo jeśli to pierwsze to wypada mocniej wziąć do serca dzisiejszą wizualizację.
adam2a no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old April 22nd, 2017, 12:41 AM   #342
DonDiegoDeLaVega
ZdzisławDyrman-zasadniczo

DonDiegoDeLaVega's Avatar

Likes (Received): 3345

Ja już swego czasu ponarzekałem co nieco na tę koncepcję. Dołożę jeszcze jeden kamyczek.

To kolejne osiedle. Owszem z bajerancką wizką, światełkami etc, ale wciąż zamknięte do środka i wypięte tyłkiem do otoczenia. W zasadzie wygląda to akceptowalnie jedynie od strony Wierzbięcic, a i tu pewności nie mam. I paradoksalnie od strony Wujka, najmniej istotnej. Niemniej jeśli w takim kształcie ta inwestycja się zrealizuje, będzie ona tylko niechlubną kontynuacją manii tworzenia osiedli, oddzielonych od siebie barierami. Fajnym i ciekawym osiedlem podkreślam, ale jednak osiedlem.

W Poznaniu po 89 roku nie stworzono żadnego nowego fyrtla z kwartałową, pierzejową, śródmiejską zabudową. I boli mnie, że i tutaj nie można spodziewać się zmian. I do diabła wcale nie potrzeba pierdyliarda pięter żeby było miejsko. Wystarczy aby było zwarcie, w miarę gęsto i już się czujesz dobrze idąc ulicą. Nie chcę Astany czy Warszawy w Poznaniu, biurowce wypięte dupą do ulicy już dawno przestały robić na mnie wrażenie.

Liczę na poprawę na Wolnych Torach.

No i widzę uparcie trzymają się tego diabelnego placyku na skrzyżowaniu Matyi i Wierzbięcic. No super po prostu.
Old April 22nd, 2017, 01:02 AM   #343
Tocik
Registered User

Likes (Received): 154

Rozumiem opinie na temat jakiegoś wyższego narożnika zamiast rotundy, ale rozumiem też założenia JEMSów. Centrum i zarazem najważniejszym punktem tej inwestycji jest "Nowy Rynek" i jasnym jest, że chodzi o to, żeby tam zapraszać przechodniów, a właśnie to miejsce jest do tego najlepszym punktem, bo jest od strony "miasta".
Wychodząc z przejścia podziemnego pod Kapo, mamy wiszący nad nami Bałtyk, mówiący ni mniej, ni więcej - ja tu jestem najważniejszy, podziwiajcie mnie.
Tutaj, wychodząc z podziemi będzie na nasz czekać na wpół otwarta przestrzeń, zapraszająca nas do wejścia głębiej, ale jednak dzięki tej rotundzie, będziemy musieli to przejście "odkryć", bo nie będzie widoczne od samego początku.
Parki Marcinkowskiego i Drwęskich no i skrzyżowanie Matyi z Wierzbięcicami i tak tworzą barierę między centrum miasta, a Wolnymi Torami i Wildą, więc może takie półformalne zaproszenie do nowej dzielnicy nie jets takim złym pomysłem.

ciouaz, A.M.D. liked this post
Tocik no está en línea   Reply With Quote
Old April 22nd, 2017, 03:20 AM   #344
RAFI
see me

RAFI's Avatar

Likes (Received): 87

Komu wyszło 55 m ? Raczej 75-80
RAFI no está en línea   Reply With Quote
Old April 22nd, 2017, 07:12 AM   #345
marcin.poznan
Moderator

Likes (Received): 3600

Mowa jest o tym bloczku wzdłuż Wierzbięcic.

Tramwaje poznańskie - stan obecny, perspektywy rozwoju.
Mapa żurawi Poznania - dzieło wspólne kilku zapaleńców :)
marcin.poznan está en línea ahora   Reply With Quote
Old April 22nd, 2017, 11:51 AM   #346
RAFI
see me

RAFI's Avatar

Likes (Received): 87

oki, ściana 55 m w tym miejscu robi swoje, Omega ma 55 m i pomyśleć szerokość x 2 może 3
RAFI no está en línea   Reply With Quote
Old April 22nd, 2017, 12:39 PM   #347
zamen
Registered User

zamen's Avatar

Likes (Received): 103

Mi się nie podoba. Ta rotunda.... jak kibel miejski wygląda. Od Matyi myślałem, że coś wyższego...
Old Yesterday, 08:46 PM   #348
harnaś
Registered User

Likes (Received): 181

Budynek starego dworca PKS znika z powierzchni ziemi
harnaś no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 09:34 PM   #349
Eregnar
Registered User

Likes (Received): 158

http://poznan.naszemiasto.pl/artykul...id,tm,zid.html

To ja podrzucę link do galerii. Swoją drogą jestem bardzo zaskoczony, bo komentarze są raczej w stylu "dobrze, że burzą, przynajmniej będzie wielkomiejsko" zamiast "park, park, drzewo, j***ć kołnierzyki, kiedyś to było".

johny.f liked this post
Eregnar no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 09:47 PM   #350
Pogodynek
Registered User

Pogodynek's Avatar

Likes (Received): 1909

Kiedy powstał główny dworzec PKS? Gdzie się znajdował zanim pobudowano siedzibę przy Matyi?
Old Yesterday, 09:54 PM   #351
Luque
Made in POZnan*

Likes (Received): 95

O ile dobrze się dzieje, że ten cały kompleks dworcowy odchodzi w niepamięć i zastąpi go lepsza przestrzeń, o tyle smutne jest, że pozostaliśmy praktycznie w ogóle bez dworca PKS w mieście. Ten sklepik w galerii ciężko bowiem nazwać dworcem.
Moim zdaniem Miasto, PKS, powinno wymóc (pieniędzmi) utworzenie tam normalnej wielkości przestrzeni połaczonej z wejściem od strony Mostu Dworcowego.
Luque no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 10:04 PM   #352
Paziu
Registered User

Likes (Received): 627

Quote:
Originally Posted by Pogodynek View Post
Kiedy powstał główny dworzec PKS? Gdzie się znajdował zanim pobudowano siedzibę przy Matyi?
Dworzec przy Matyi / Wierzbięcicach istniał od 1932 r. LINK
Paziu no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 10:14 PM   #353
posnan
Registered User

Likes (Received): 16

Z drugiej strony korzystałem kilka razy z nowego dworca pks i nie można powiedzieć zeby był przepełniony. Ani tłumów ludzi a i autobusy płynnie przejeżdżały. Nie widze potrzeby powiekszania go.

WZZ048 liked this post
posnan no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 10:51 PM   #354
Luque
Made in POZnan*

Likes (Received): 95

Bardziej mi chodzi o to że dworzec powinien być wizytówka miasta dla przyjezdnych, a obecnie jest klitką upchniętą gdzieś pomiędzy apteką a sklepem ze skarpetkami. Oczywiście poprzedni dworzec też szału nie robił, ale jego spieniężenie powinno przerodzić się w lepszy projekt niż obecnie zaserwowany i tego jest mi żal.
Luque no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 11:33 PM   #355
WZZ048
Autopilot

WZZ048's Avatar

Likes (Received): 319

Kto jeszcze jeździ PKSami?
Old Today, 07:14 AM   #356
harnaś
Registered User

Likes (Received): 181

harnaś no está en línea   Reply With Quote