daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Śląsk

Śląsk Dolnośląskie, Opolskie, Śląskie

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old January 16th, 2006, 11:05 PM   #1
Koniaczeq
Registered User

Koniaczeq's Avatar

Likes (Received): 190

[Katowice-Mikołów] Cameleon Village

W biznesie slaskim pojawil sie art ze w Mikolowie ma powstac nowe osiedle
z tego co wiem ( dzieki mackowi) zapowiada sie obiecyjaco
laczny teren inwestycji to 31 hektarow w Mikolowie-Smilowicach
osiedle ma sie nazywac Cameleon Village. Ponoc uzyskano juz wszystkie niezbedne pozwolenia etc.
Domy maja byc budowane w nowatrorskiej technologii i zalozono ze inwestycja bedzie przebiegac 5 etapowo w zaleznosci od popytu i mozliwosci finansowych inwestora
Technologia w której beda budowane domy pozwala na to aby mozna zmieniac cale osoedle jak i poszczegolne budynki technologia pozwala na szybkie rozbudowywanie domu w zależności od wzrostu zamożności czy potrzeb właścicieli.

http://www.cameleon-village.com/

wizualizacje wrzuci sky's the limit

Last edited by Koniaczeq; January 17th, 2006 at 01:00 AM. Reason: Zmieniam tytul bo Sky's the limit sie nie podobał :]
Koniaczeq no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old January 16th, 2006, 11:14 PM   #2
premier
I love Piotrkowska ;*

premier's Avatar

Likes (Received): 24

Fajnie to wyglada
A kiedy to bedzie zrealizowane?

premier no está en línea   Reply With Quote
Old January 16th, 2006, 11:19 PM   #3
Koniaczeq
Registered User

Koniaczeq's Avatar

Podobno wkrótce maja zaczynać
Old January 16th, 2006, 11:54 PM   #4
sky's_the_limit
tararam

sky's_the_limit's Avatar

Likes (Received): 310

wizualki:

Old January 17th, 2006, 11:55 PM   #5
emti
oj tam, oj tam

emti's Avatar

Likes (Received): 82

no proszę!!!
Świetna architektura, "nieodhumanizowana" tak jak Osada Gencz.
Zastrzeżenia budzi jak na razie tylko urbanistyka - bez polotu, nudna, oszczędnie (bo ukierunkowana na maksymalizację zysków) dzieląca teren na działki
emti no está en línea   Reply With Quote
Old January 18th, 2006, 12:05 AM   #6
hermit
hręddur köttur

hermit's Avatar

a na co ma dzielić teren? Pewnie, lepiej byłoby te domy rozmieścić w jakiejś przestrzeni niczym nie odgrodzone od siebie, ale to fantazje rodem z Rousseau co najmniej. Jak na razie widać dominuje model "plastra miodu" - samodzielne komórki oddzielone szczelnym murem od pozostałych, wszystkie możliwie jak najmniejsze.
Ten drugi "model" chyba mi się podoba, chociaż na podstawie tych ałych wizualek trudno cokolwiek więcej powiedzieć. Pierwszy w sumie też, ale po prostu nie przepadam za skośnymi dachami, szczególnie w takim wydaniu.
Old January 18th, 2006, 01:46 AM   #7
kaspric
and we flew away

kaspric's Avatar

Likes (Received): 534

urbanistyka rzeczywiście zbyt poprawna, ale i tak inwestycja jak na polskie warunki po prostu wyjątkowa

btw nie, żebym się czepiał, ale co mają Katowice do Mikołowa w tytule??!!

ArgentynaUrugwaj2006.Japonia2011 English.HK-Singapur-Kambodża-Wietnam2012, Korea-Japonia2012.Korea-Japonia-Tajwan 2013.GruzjaArmenia2014.Japonia2014

kaspric no está en línea   Reply With Quote
Old January 18th, 2006, 01:52 AM   #8
Koniaczeq
Registered User

Koniaczeq's Avatar

no własnie czepiasz sie
Old January 18th, 2006, 02:09 AM   #9
kaspric
and we flew away

kaspric's Avatar

Quote:
Originally Posted by Koniaczeq
no własnie czepiasz sie
Kato chyab nie potrzebuję takiego naginania faktów dla poprawy wizerunku. Z tytułu wynika, jakby ta inwestycja miała jakieś szczególne związki z Kato, a nawet nie jest przy drodze wylotowej do Katowic. Gdybym nie wiedział, co to Mikołów, pomyślałbym, że to dzielnica Kato.

ArgentynaUrugwaj2006.Japonia2011 English.HK-Singapur-Kambodża-Wietnam2012, Korea-Japonia2012.Korea-Japonia-Tajwan 2013.GruzjaArmenia2014.Japonia2014

Old January 18th, 2006, 09:29 AM   #10
hermit
hręddur köttur

hermit's Avatar

A czy jest inaczej?
A tak na poważnie - przez wszystkie projekty przewija sioę podobna wielkość działek, czy to jest jakiś standart, czy po prostu zagęszcza się zabudowę, żeby jak najlepej teren wykorzystać? to co widać na tym i innych projektach to dla mnie ciasnota! Dośc mam zaględających sąsiadów do okien w bloku a tymczasem się okazuje, ze "urbaniści' fundują jeszcze gorsze rozwiązanie.
Old January 18th, 2006, 10:42 AM   #11
sky's_the_limit
tararam

sky's_the_limit's Avatar

Quote:
Originally Posted by kaspric
Kato chyab nie potrzebuję takiego naginania faktów dla poprawy wizerunku. Z tytułu wynika, jakby ta inwestycja miała jakieś szczególne związki z Kato, a nawet nie jest przy drodze wylotowej do Katowic. Gdybym nie wiedział, co to Mikołów, pomyślałbym, że to dzielnica Kato.
ale to tak samo jak "[Wrocław] Osada Gencz <--swietna arch, nowe wizualki"

ktora jest mniej wiecej w takiej odleglosci od granic Wroclawia ja Cameleon Village od granic Katowic
2 powod to taki ze nie jestem przekonany czy wszyscy kojarza gdzie taki Mikolow, mimo ze jest duzo starszy od Kato, sie znajduje. Kiedys Orlos w Teleexpressie np powiedzial cos w tym stylu: "W Mikolwie, miescie w central Polsce..." a ja musze sie szczerze przyznac nie odwiedzam watkow typu np [Miechow]budowa nowego osiedla
Old January 18th, 2006, 11:23 AM   #12
myszoman
Refurbished_Parka_Boy

myszoman's Avatar

Likes (Received): 68

hej podobają mi się projekty tych domków. Rzeczywiście zbyt blisko są ale uwierzcie widziałem takie domki ustawione jeszcze gęściej. Podoba mi się architektura a kwestia maksymalnego wykorzystania terenu to chyba już norma przy tego typu dużej inwestycji.
Old January 18th, 2006, 11:45 AM   #13
emti
oj tam, oj tam

emti's Avatar

Likes (Received): 82

Quote:
Originally Posted by hermit
a na co ma dzielić teren?
napisałem: oszczędnie dzieląca teren na działki

a poza tym nasuwa się pytanie o jakość przestrzeni, w której będą żyć mieszkańcy tego (ale i innych powstających) osiedla. Osada Gencz ma tą przewagę, że autorzy dbają o komfort przestrzenny mieszkańców. Inne pytanie to cena metra takiej inwetycji na rynku. Bo prawde mówiąc to są standardy taniej mieszkaniówki a podejżewam, że inwetor będzie rozgłaszał jakie to luksusowe osiedle buduje. Tania mieszkaniówka nie oznacza gorszej jakoości projektu oczywiście ale w Polsce to niestety nie jest oczywiste.
emti no está en línea   Reply With Quote
Old January 18th, 2006, 02:23 PM   #14
bregi
Registered User

bregi's Avatar

Likes (Received): 393

Ładna okolica jak to często na Górnym Śląsku bywa oraz dobry dojazd może dać gwarancję inwestorowi na pomyślność inwestycji. Architektura średnia już bardziej podoba mi się urbanistyka taka z amerykańskich przedmieść.
bregi no está en línea   Reply With Quote
Old January 18th, 2006, 02:46 PM   #15
sky's_the_limit
tararam

sky's_the_limit's Avatar

Quote:
Originally Posted by bregi
Architektura średnia już bardziej podoba mi się urbanistyka taka z amerykańskich przedmieść.
smiac sie czy plakac
Old January 18th, 2006, 03:25 PM   #16
bregi
Registered User

bregi's Avatar

Likes (Received): 393

możesz rozwinąć swoją myśl. Mówiąc amerykańska miałem na myśli nie jej wielkość (zabudowa przecież może się dalej rozrastać) ale to że mamy równo pouszeregowane domki przy równoległych ulicach.
bregi no está en línea   Reply With Quote
Old January 18th, 2006, 04:45 PM   #17
kaspric
and we flew away

kaspric's Avatar

Quote:
Originally Posted by sky's_the_limit
ale to tak samo jak "[Wrocław] Osada Gencz <--swietna arch, nowe wizualki"

ktora jest mniej wiecej w takiej odleglosci od granic Wroclawia ja Cameleon Village od granic Katowic
2 powod to taki ze nie jestem przekonany czy wszyscy kojarza gdzie taki Mikolow, mimo ze jest duzo starszy od Kato, sie znajduje. Kiedys Orlos w Teleexpressie np powiedzial cos w tym stylu: "W Mikolwie, miescie w central Polsce..." a ja musze sie szczerze przyznac nie odwiedzam watkow typu np [Miechow]budowa nowego osiedla
różnica jest taka, że Mikołów jest miastem, wcale nie aż takim małym. Co do Osady Gencz nie ma żadnych wątpliwości, że jest to inwestycja "pod" Wrocław. Rozumiem pisanie Mikołów koło Katowic, ale Katowice-Mikołów to przegięcie.

EDIT: tym bardziej dla osób, które nie wiedzą, gdzie leży Mikołów <więc pewnie co to tak naprawdę jest>, tytuł jest mylący.

Old January 18th, 2006, 04:48 PM   #18
Koniaczeq
Registered User

Koniaczeq's Avatar

Quote:
Originally Posted by kaspric
różnica jest taka, że Mikołów jest miastem, wcale nie aż takim małym. Co do Osady Gencz nie ma żadnych wątpliwości, że jest to inwestycja "pod" Wrocław. Rozumiem pisanie Mikołów koło Katowic, ale Katowice-Mikołów to przegięcie.

EDIT: tym bardziej dla osób, które nie wiedzą, gdzie leży Mikołów <więc pewnie co to tak naprawdę jest>, tytuł jest mylący.

Gdybym napisal Gliwice - Mikołów to by bylo ok ? Wkurzaja mnie te wasze kompleksy ! :/
Old January 18th, 2006, 06:10 PM   #19
mikeleg
Poor Leno

mikeleg's Avatar

Likes (Received): 4

Podoba mi się, bardzo fajne osiedle...
Old January 18th, 2006, 06:17 PM   #20
kaspric
and we flew away

kaspric's Avatar

Quote:
Originally Posted by Koniaczeq
Gdybym napisal Gliwice - Mikołów to by bylo ok ? Wkurzaja mnie te wasze kompleksy ! :/
buahaha, nie odwracaj kota ogonem. Wynikiem kompleksów jest celowe wprowadzanie w błąd czy zwracanie na to uwagi?

Reply

Thread Tools

Posting Rules