daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Klub Forum [powyżej 100 postów] > Turystyka miejska i nie tylko

Turystyka miejska i nie tylko Polish tours | Wycieczki forumowe

Reply

Thread Tools
Old November 18th, 2017, 01:11 PM   #1541
geogregor
Registered User

geogregor's Avatar

Likes (Received): 18000

Quote:
Originally Posted by bb78 View Post
Hiszpanie mają zaburzenia w odczuwaniu temperatury.

Jak kiedyś byliśmy na Fuerteventurze w grudniu i jednego dnia temperatura spadła poniżej 20 stopni, to lokalsi chodzili w kurtkach. W lutym tego roku byliśmy w Maladze i właściwie cały czas chodziłem w krótkich portkach i t-shircie, wieczorem najwyżej zakładałem bluzę. A lokalsi oczywiście okutani od stóp do głów.
Moze ty sie przestawile na wyspiarskie odczuwanie temperatury

Albo miales szczescie i nie bylo tak zimno jak moze byc. W styczniu czy lutym temperatura w nocy moze spadac do kilku stopni.

Z tego co wiem w hotelach jest ogrzewanie. Ale jak sie jedzie na AirBnB to mozna wtopic
geogregor está en línea ahora   Reply With Quote
Old November 25th, 2017, 04:00 PM   #1542
krystiand
ВАИNЕD

Likes (Received): 9502

Kupiłem kilka dni temu bilet do Podgoricy na styczeń, na 4 dni. Czytając opinie o mieście często pojawia się zdanie, że to miasto jest dobre na 2-3 godziny chodzenia, nudne, brzydkie i takie tam. O Astanie też tak mówili (w sensie że jest na pół dnia), a ja się w 4 nie wyrobiłem.
Co polecacie w okolicy w razie jakby to była prawda? Nie ma możliwości wynajmu samochodu, na stopa też nie pojadę. Nie specjalnie chciałbym pojechać wzdłuż wybrzeża zahaczając o Bar, Kotor... jako, że czasu niewiele to raczej trzeba się ograniczyć do okolicy.

Myślałem o przejechaniu się linią kolejową prowadzącą z Bar w stronę Serbii (podobna najładniejsza trasa w Europie), tylko lepiej jechać w stronę Baru czy Serbii? A może lepiej od razu wsiąść w autobus i jechać do Tirany?

Wątki zdjęciowe na skyscrapercity: Nowość: Astana (Kazachstan), Europa, Czarnobyl, Maroko
krystiand no está en línea   Reply With Quote
Old November 25th, 2017, 07:49 PM   #1543
Konstruktor
www.fotoradarmm.pl

Konstruktor's Avatar

Likes (Received): 6877

W Tiranie nic nie ma byłem i nie polecam...no ostatecznie wagonik na pobliską górę jest fajny
Konstruktor no está en línea   Reply With Quote
Old November 26th, 2017, 10:34 AM   #1544
coyote91
Registered User

Likes (Received): 309

Quote:
Originally Posted by krystiand View Post
Kupiłem kilka dni temu bilet do Podgoricy na styczeń, na 4 dni. Czytając opinie o mieście często pojawia się zdanie, że to miasto jest dobre na 2-3 godziny chodzenia, nudne, brzydkie i takie tam. O Astanie też tak mówili (w sensie że jest na pół dnia), a ja się w 4 nie wyrobiłem.
Co polecacie w okolicy w razie jakby to była prawda? Nie ma możliwości wynajmu samochodu, na stopa też nie pojadę. Nie specjalnie chciałbym pojechać wzdłuż wybrzeża zahaczając o Bar, Kotor... jako, że czasu niewiele to raczej trzeba się ograniczyć do okolicy.

Myślałem o przejechaniu się linią kolejową prowadzącą z Bar w stronę Serbii (podobna najładniejsza trasa w Europie), tylko lepiej jechać w stronę Baru czy Serbii? A może lepiej od razu wsiąść w autobus i jechać do Tirany?
Bar - tak sobie, Budva już lepiej. Czarnogóra jest mała - więc są naprawdę małe odległości między miastami. Do Budvy ok. 60 km. A Kotor zdecydowanie warto odwiedzić - i też nie jest jakoś szczególnie daleko - 85 km. Mają od cholery autobusów: http://www.busterminal.me/timetable

Linia kolejowa do Serbii - prawda, genialnie położona. Most, tunel, przepaść i tak w kółko. Ja akurat miałem tego pecha, że jechałem ze Štitaričkiej rijeki do Baru podczas burzy i w mgle i właściwie to nic nie było widać.
Swoją drogą mogę polecić PN Biogradska Gora, do którego można się dostać pociągiem wysiadając na stacji Štitarička rijeka a później parę km pieszo. Świetne góry - trochę Bieszczady, trochę Tatry - tylko w styczniu to może być zbyt hardcorowe przedsięwzięcie ze względu na śnieg i kompletny brak oznaczeń szlaków.
coyote91 está en línea ahora   Reply With Quote
Old November 27th, 2017, 07:57 PM   #1545
krystiand
ВАИNЕD

Likes (Received): 9502

No to pozostaje Kotor i Tirana. Ewentualnie przejazd koleją jak będzie w miarę dobra pogoda.

PS. Konstruktor - tym niepolecaniem mnie zachęciłeś. Mam cel zaliczyć każdą stolicę w Europie, więc skoro tam nic nie ma to można odhaczyć ją przy okazji zwiedzania miasta w którym nic nie ma

Wątki zdjęciowe na skyscrapercity: Nowość: Astana (Kazachstan), Europa, Czarnobyl, Maroko
krystiand no está en línea   Reply With Quote
Old November 27th, 2017, 08:41 PM   #1546
lith
Registered User

lith's Avatar

Likes (Received): 3332

Mi tam się właśnie Bar podobał, taki bardziej kameralny. Budva imo za bardzo kurort, a jednocześnie w sumie nic mnie tam na tyle nie zachwyciło, żeby się w tym tłumie męczyć. Chociaż zimą może rzeczywiście ta druga będzie lepszą opcją... chociaż jakbym miał wybierać z tych dwóch... to bym wybrał Kotor :P Kotor jest jednym z dwóch miejsc, które mi się najbardziej podobały na wybrzeżu Czarnogóry. Drugim jest ujście rzeki Buny
https://www.google.pl/maps/@41.87025...2!8i6656?hl=pl
Ale to raczej nie na taką wycieczkę typu 4 dni do stolicy

Last edited by lith; November 27th, 2017 at 08:47 PM.
lith no está en línea   Reply With Quote
Old December 1st, 2017, 01:52 PM   #1547
Konstruktor
www.fotoradarmm.pl

Konstruktor's Avatar

Likes (Received): 6877

Quote:
Originally Posted by krystiand View Post
No to pozostaje Kotor i Tirana. Ewentualnie przejazd koleją jak będzie w miarę dobra pogoda.

PS. Konstruktor - tym niepolecaniem mnie zachęciłeś. Mam cel zaliczyć każdą stolicę w Europie, więc skoro tam nic nie ma to można odhaczyć ją przy okazji zwiedzania miasta w którym nic nie ma
Ależ jedź warto wpaść nawet na chwilę i mieć z głowy
Konstruktor no está en línea   Reply With Quote
Reply

Thread Tools

Posting Rules