SkyscraperCity Forum banner

[Bydgoszcz] Trasa W-Z

Tags
bydgoszcz
273K views 1K replies 136 participants last post by  MonteNegro 
#1 · (Edited)
Sezon budowlany się powoli zaczyna więc i prace powoli będą się rozwijać, a jako że jest to jedna z większych inwestycji drogowych obecnie realizowanych w Bydgoszczy, to myślę iż zasługuje na osobny wątek.
Przypomnijmy, jest to ostatni element I etapu budowy wewnętrznej obwodnicy miasta od północy, wybudowane zostaną 2 wiadukty, jeden nad torami kolejnowymi [długość około 190m] i drugi nad ulicą Żeglarską oraz północna jezdnia trasy [docelowo dwujezdniowej]. Na trasę w-z przerzucona zostanie DK80 która obecnie biegnie przez centrum miasta. Na inwestycję tą Bydgoszcz pozyskała środki z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej.
Na potrzeby tego wątku spreparowałem mała mapke z materiałów do których udało mi się dotrzeć, jak mniej więcej będzie przebiegać trasa, na niebiesko zaznaczona poprzednie odcinki trasy, na czerwono to co obejmuje przebudowa, czerwone kropki na niebieskim tle oznaczaja ze tego juz nie bedzie ;). Numerkami są oznaczone kolejne zdjęcia, jeśli ktoś ma jakies dokładniejsze materiały na temat tej budowy to są mile widziane.
No to może przejdziemy do konkretów.....

mapka:


zdjęcia:
1)widok z ulicy Ludwikowo na Artyleryjską, po prawej stronie miejsca gdzie stoje pewnie będzie nasyp od wiaduktu.


2)po drugiej stronie torów, po prawej Artyleryska, dalej po lewej Ludwikowo


3)miejsce na węzeł Zaświat i nasyp wiaduktu....


4)ulica Ludwikowo, po lewej straż pożarna, tu przebieg będzie jeszcze wspolny ze starą drogą, jedziemy w strone Żeglarskiej


5)tu już trasa w-z i Ludwikowo będą się rozdzielać, dalej widać skrzyżowanie Ludwikowo i Saperów


6)tu już sie coś dzieje, przygotowania do budowy wiaduktu nad Żeglarską, robią miejsce wywalając budynki


7)widok na poprzedni etap budowy trasy, most na brdzie


8)skrzyżowanie Żeglarska, Ludwikowo


9)widok na miejsce na węzeł i wyburzane bydynki



jak sie ociepli i zacznie się większy ruch to wpadne tam jeszcze raz zobaczyc jak sie posuwa do przodu, uwagi mile widziane ;) .


ps. wiem ze zly watek, bylem tak przejety moim pierwszym watkiem ze nie zauwazylem gdzie go wstawiam ;), wniosek o przeniesienie juz jest w ksiedze zażaleń ;)
 
See less See more
10
Top