daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Śląsk > » Wrocław

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 239 votes, 5.00 average.
Old December 13th, 2017, 07:17 PM   #38321
Kuba.wro
Lower Silesia

Kuba.wro's Avatar

Likes (Received): 2488

Quote:
Wjazd na parking będzie możliwy dla kierowców, którzy przy wjeździe będą mieć przy sobie okresowy bilet na komunikację miejską, czasowy 24-godzinny lub dłuższy. Musi być on zapisany na karcie UrbanCard, UrbanCard EP, na zbliżeniowej karcie płatniczej lub na urządzeniu mobilnym do płatności elektronicznej.
Nie mogę uwierzyć Co ja się napisałem na tych fejsbukach i tłiterach o tych szlabanach i w końcu ktoś na to wpadł
Kuba.wro no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old December 13th, 2017, 10:06 PM   #38322
Drewn0
Registered User

Drewn0's Avatar

Likes (Received): 1376

Quote:
Originally Posted by Ufoludek View Post
Najlepszy jest P&R na FATcie. Teraz są tam dzikie tłumy, bo parkują tam okoliczne biura. Jak zrobią bramki - będzie stał pusty
Przy niektórych biurowcach ceny za miejsce parkingowe potrafią być wysokie. Tutaj wystarczy kupić bilet miesięczny na dwie linie za 60zł i już możemy parkować wygodnie i do woli, a i jeszcze na impreze w weekend podjedziemy. To też może być dobry sposób na zwiększenie wpływów z biletów, co będzie można wykorzystać do poprawy oferty.
Old December 13th, 2017, 10:24 PM   #38323
orzeł
Registered User

orzeł's Avatar

Likes (Received): 29

Quote:
Originally Posted by bystrzak2000 View Post
Nieprawda. Dzisiaj specjalnie przyjrzałem się nieco organizacji ruchu w tym miejscu i na wysokości Przejścia Oławskiego stoi znak F-10 wskazujący, że jest to lewoskręt. Przynajmniej od tego znaku można już legalnie poruszać się po tym pasie. Jeżeli kierowcy zmieniają pas tuż przed światłami, znaczy nie znają przepisĆ³w lub nie patrzą na znaki. Być może na jezdni jest wymalowane jakieś dodatkowo oznakowanie poziome, ale nie miałem możliwości dokładnego przyjrzenia się.
I to jest właśnie problem, prawoskręt zaczyna się dopiero na wysokości Przejścia Oławskiego, więc jak dodatkowo w miejscu Przejścia był przystanek i stał albo stacjonował(!) tam autobus, to trzeba było jechać lewym pasem żeby minąć autobus i zjechać na prawy pas tuż przed światłami. Kiedyś można było jechać prawym pasem od samego skrzyżowania, więc znacznie zmniejszyła się przepustowość w tym miejscu i co za tym idzie zwiększył się korek na całym lewym pasie. Dlatego buspas w tamtym miejscu jest nieporozumieniem, zwiększa korki na całym pl. Dominikańskim, nawet teraz, kiedy przywrócono zatokę autobusową.
orzeł no está en línea   Reply With Quote
Old December 13th, 2017, 10:32 PM   #38324
bystrzak2000
Registered User

bystrzak2000's Avatar

Likes (Received): 1543

Quote:
Originally Posted by Eilien View Post
Gdzie można zgłosić notoryczne blokowanie przejścia dla pieszych i ścieżki rowerowej przez tramwaje na Krupniczej (przy NFM) ?
Tam jest źle ustawiona sygnalizacja świetlna, bo światło przed Podwalem gaśnie wcześniej niż to przed przejściem dla pieszych, co kończy się blokowaniem tego drugiego. Było to zgłaszane wielokrotnie przez motorniczych, efektów jak widać brak. Problemu by nie było, gdyby zgodnie z logiką przed przejściem był przystanek, ale komuś on tam nie pasował...
Quote:
Originally Posted by Ufoludek View Post
Te różnice na linii 4 i 5 nie są wzięte z kosmosu.
Skąd są, to ja doskonale wiem. Ale dzięki temu nie tylko da się spokojnie jechać o czasie, a często trzeba nawet go wyrównywać, by nie jechać przed, co wieczorem jest często jest niewykonalne.
bystrzak2000 no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 01:09 AM   #38325
macrose
Registered User

Likes (Received): 604

Wracając do linii 111. Nie można jej uruchomić już teraz i puścić np. do pętli Pracze Widawskie lub Świniary (chociaż tutaj nie wiem, jak byłoby z czasami, bo ta pętla jest jednak trochę oddalona), a po skończeniu prac na Kminkowej, zmienić trochę jej trasę? Ta linia będzie też jedyną przebiegającą przez Promenady Wrocławskie, więc i tamci mieszkańcy na pewno na nią czekają.
macrose no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 09:00 AM   #38326
Admc
Registered User

Likes (Received): 526

Ale wtedy musiałbyś bulić za dodatkowe wozokm
Cała gra toczy się o to żeby wydać jak najmniej na transport publiczny

Kuba.wro liked this post
Admc no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 06:38 PM   #38327
Kuba.wro
Lower Silesia

Kuba.wro's Avatar

Likes (Received): 2488

Przy całej swej nieudolności w tym są bardzo skuteczni.

qwazar liked this post
Kuba.wro no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 06:54 PM   #38328
mlodyy1985
Registered User

Likes (Received): 17229

Pewnie niedługo podobnie usłyszmy o wydłużeniu 7 na Klecinę : "chcielibyśmy wydłużyć , jednakże okazało się, że z powodu jednotoru nie możemy wpuścić drugiej linii"

A to, że sami dali d..y 3 lata temu dziadując gdy nie dodali drugiego toru(gdzie koszt byłby max 10 mln zł).
Wczoraj tramwaje były najsprawniejszym środkiem lokomocji po Olsztynie.Gdy na Sikorskiego korek sięgał w najgorszym momencie ronda na os. Generałów, tramwaje spokojnie jeździły.O godz. 8 rozmawialiśmy z rodzicem uczennicy ze szkoły na Nagórkach, który widząc sytuację, zostawił samochód na parkingu koło przystanku "Płoskiego" i przesiadł się na tramwaj.Córka wysiadła koło szkoły, a ja za chwile pojechałem dalej. Nie planowałem tego.Zobaczyłem, co się dzieje i zamiast w kierunku centrum skręciłem na pierwszy przystanek. Samochód na mnie poczeka.

Kuba.wro, kowbojPL, capello23 liked this post
mlodyy1985 no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 11:16 PM   #38329
takisobiektoś
Registered User

takisobiektoś's Avatar

Likes (Received): 16862

Byłem tak zaskoczony tym widokiem, że postanowiłem go uwiecznić.Kamienna wieczorową porą

Winston Churchill

capello23 liked this post
takisobiektoś no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
komunikacja, komunikacja indywidualna, komunikacja zbiorowa, transport, wrocław

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules