daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old January 18th, 2018, 08:15 AM   #2761
DrOzda
Registered User

Likes (Received): 318

Po prostu wiedzą że Słowacy w dokumentach czas realizacji brakujących odcinków do granicy wpisali lata 2021-2040 więc mają mnóstwo czasu :
http://www.enviroportal.sk/eia/dokument/266587
Podobno wybrano wariant przez Giraltowce BTW
DrOzda no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old January 18th, 2018, 08:32 AM   #2762
jmigna
Registered User

Likes (Received): 210

A czy tego typu kwestii przy przetargach publicznych nie regulują żadne rozporządzenia wykonawcze? Innymi słowy można ogłosić przetarg i dać 8 lat na STES i 4 lata na KP przykładowo a jedyny problem (poza politycznym) to ewentualna kontrola NIK i tyle?
jmigna no está en línea   Reply With Quote
Old January 18th, 2018, 01:18 PM   #2763
Maya83
Registered User

Likes (Received): 6705

O tym to nie wiem, chociaż wątpię, by takie coś dało się w ogóle zamknąć w jakieś ryzy przez rozporządzenie.
Old January 19th, 2018, 12:11 PM   #2764
Fresz
Registered User

Likes (Received): 19

Quote:
Originally Posted by [email protected] View Post
źródło: gazeta.pl
Jak dla mnie rewelacja i duże przyspieszenie w temacie. Przecież KP na w. Rzeszów Południe (Kielanówka, bez węzła) – w. Babica (z węzłem) o długości 10,3 km to umowa na 6 mln zł z terminem realizacji 19 miesięcy;

a KP na w. Babica (bez węzła) – Barwinek, długości ok 23,45 km to umowa na 17 mln z terminem realizacji 24+2 miesiące no to ewidentnie do przodu Ba, tutaj są trzy tunele. Oby tak dalej
Fresz no está en línea   Reply With Quote
Old January 19th, 2018, 12:40 PM   #2765
Kazusik
Registered User

Kazusik's Avatar

Likes (Received): 31139

Quote:
Originally Posted by jmigna View Post
A czy tego typu kwestii przy przetargach publicznych nie regulują żadne rozporządzenia wykonawcze? Innymi słowy można ogłosić przetarg i dać 8 lat na STES i 4 lata na KP przykładowo a jedyny problem (poza politycznym) to ewentualna kontrola NIK i tyle?
Takie kwestie są regulowane przez GDDKiA wewnętrznymi zarządzeniami (wytycczne). Ale są to raczej ogólne założenia niż sztywne reguły.
Kazusik no está en línea   Reply With Quote
Old January 20th, 2018, 12:46 AM   #2766
tellchar
Registered User

Likes (Received): 472

Quote:
Originally Posted by Fresz View Post
Jak dla mnie rewelacja i duże przyspieszenie w temacie. Przecież KP na w. Rzeszów Południe (Kielanówka, bez węzła) – w. Babica (z węzłem) o długości 10,3 km to umowa na 6 mln zł z terminem realizacji 19 miesięcy;

a KP na w. Babica (bez węzła) – Barwinek, długości ok 23,45 km to umowa na 17 mln z terminem realizacji 24+2 miesiące no to ewidentnie do przodu Ba, tutaj są trzy tunele. Oby tak dalej
Odcinek z Babicy do Barwinka to 75 km, odcinek 23,45 km to I fragment tego odcinka, czyli Babica - Domaradz
Old January 20th, 2018, 11:05 AM   #2767
Maya83
Registered User

Quote:
Originally Posted by Fresz View Post
Oby tak dalej
Chodzi ci o to, by jeszcze bardziej zwlekali z tymi kp? No już bardziej się chyba nie da. Chociaż patrząc na nich, to wszystko jest możliwe.
Old January 20th, 2018, 11:32 AM   #2768
forenza
Registered User

Likes (Received): 11

Maya czy możesz już przestać w każdym używać odnośników politycznych? bo to się robi trochę nudne. Przypomnę ze gdyby nie obecna władza przetargi na KP ruszyłby najwcześniej za 5 lat.

mfk, Ralfvip, utumno, vuv, PzD91 and 6 others liked this post
forenza no está en línea   Reply With Quote
Old January 20th, 2018, 11:52 AM   #2769
Maya83
Registered User

A wiesz to na podstawie? Dsu zostało wydane w listopadzie 2015. Wcześniej się nie dało ogłosić przetargów na kp. Cała trasa ma charakter polityczny, od dawna jest używana w tych celach i jak widać wiele się nie zmieniło. Nie oderwiesz polityki od tej drogi, bo się poprostu nie da.

SoryGregory, SRC_100 liked this post
Maya83 no está en línea   Reply With Quote
Old January 20th, 2018, 01:39 PM   #2770
jasio p
Registered User

Likes (Received): 191

Pytanie retoryczne ;-)
Mam nadzieję, że odcinek Rzeszów Południe/Kielanówka - Babica (wraz z węzłem) będzie od razy realizowany z łącznikiem do DK 19 ...
jasio p no está en línea   Reply With Quote
Old January 20th, 2018, 02:59 PM   #2771
Maya83
Registered User

W pierwotnej wersji w Babicy był planowany węzeł typu trąbka z połączeniem z dk19, w końcu to raptem kilkaset metrów od trasy głównej do dk19. Jaki będzie węzeł dokładnie dowiemy się po kp a na 100% po wydaniu znridu. Tak czy siak połączenie z dk19 musi byc, bo by inaczej cały odcinek był bezużyteczny.
Old January 21st, 2018, 09:23 AM   #2772
Fresz
Registered User

Quote:
Originally Posted by tellchar View Post
Odcinek z Babicy do Barwinka to 75 km, odcinek 23,45 km to I fragment tego odcinka, czyli Babica - Domaradz
Absolutnie masz rację - moja pomyłka pisarska. A co do pozostałych info to wszystko się zgadza?
Old January 21st, 2018, 09:28 AM   #2773
Fresz
Registered User

Quote:
Originally Posted by Maya83 View Post
Chodzi ci o to, by jeszcze bardziej zwlekali z tymi kp? No już bardziej się chyba nie da. Chociaż patrząc na nich, to wszystko jest możliwe.
Jestem przeciwnikiem zwlekania , chyba że tak musi być. A tak na marginesie to już mi trochę żal, że za kilka lat - po wybudowaniu ski nie będzie się o co spierać No, może te słynne 2+1 , ale jechałem wczoraj i jest ok.
Old January 22nd, 2018, 04:06 AM   #2774
michael_siberia
Trzecie pokolenie akowców

michael_siberia's Avatar

Likes (Received): 25767

Quote:
Originally Posted by jmigna View Post
Niestety, nasze prawo tylko w szczególnych przypadkach nakłada ograniczenia na zamawiającego - art. 142:
https://www.uzp.gov.pl/__data/assets...ustawy-Pzp.pdf

michael_siberia está en línea ahora   Reply With Quote

Reply

Tags
barwinek, podkarpackie, rzeszów, s-19, s19

Thread Tools

Posting Rules