daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old January 20th, 2018, 01:59 AM   #4021
mrfox
Registered User

Likes (Received): 29

niech czytają http://www.skyscrapercity.com/
mrfox no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old January 20th, 2018, 08:36 AM   #4022
goryioceany
Registered User

Likes (Received): 217

a ja dzisiaj jestem po nocnej jeździe po dolnośląskim odcinku S5. Komfort w ogóle bez porównania do tego co było. Ze znienawidzeniem patrzę na Dk5 którą widać w niektórych miejscach z S5. Ciągle pozostaję pod wrażeniem, czasu przejazdu w porównaniu do dk5. Teraz widać jak blisko siebie są poszczególne miejscowości. Teraz jadąc z np. Trzebnicy do Wrocławia jedzie się 10 minut, Kiedyś pół godziny. Ciekawy jestem jak odczucia mieszkańców poszczególnych miejscowości na przebiegu DK5, jak dużo zmieniło się w kwestii poruszania się po otwarciu dk5. Niestety w sumie nikt nic nie pisał.

Jedno ale, choć wiem że krytyka na tym forum raczej nie jest mile widziana, ale coś jest ewidentnie nie tak z odcinkiem II jadąc s5 w stronę w Wrocławia, w szczególności w okolicach węzła krościna/prusice. Wizualnie droga wygląda dziwnie, jakby miała już trochę lat i była łatana. Nawet moja starsza ciocia z którą jechałem, w ogóle nie obeznana z drogami, zapytała czy ten odcinek to jest stary odcinek, bo stwierdziła że droga wygląda jakby była wielokrotnie łatana. To jest aspekt wizualny, więc pół biedy, choć nie wygląda to estetycznie. Niestety jednak nie tylko o wygląd chodzi, bo już kilka kilometrów za żmigrodem w stronę wrocławia w samochodzie zaczyna być głośno i wrażenie jakby się jechało po tarce, dość mocno chropowatej powierzchni. Ciekawy jestem czy jest to wada, czy było to przewidziane w projekcie.

Coolumboo liked this post
goryioceany no está en línea   Reply With Quote
Old January 20th, 2018, 08:36 AM   #4023
bobby29
Registered User

Likes (Received): 247

Quote:
Originally Posted by Rusonaldo View Post
Nie wiem czy to co napiszę będzie poprawne ale .... mi tych ludzi nie żal. Skoro jest S5 która do tego jest bezpłatna dla wszystkich to po co jadą starą DK5 ? Bo tak im GPS pokazuje czy przyzwyczajenie ? Możliwe jest że oznakowania nie zmienili jeszcze. I jak ktoś jedzie od Wrocławia cały czas starą DK5 to w pewnym momencie może znaleźć się w .... Węgrzynowie. Ale ... przecież Ci ludzie przejeżdżają po drodze przez węzeł Kryniczno i chyba widzą sznur samochodów. Tak trudno się domyśleć że coś otworzyli ?
tu nie chodzi o tranzyt Wrocław - Poznań bo wiadomo że każdy wybierze wygodną "eske" i pojedzie od początku do końca (Rydzyna), to jest problem lokalny mieszkańców okolic Trzebnicy (Będkowo, Machnice) w tym momencie żeby pojechać w stronę P-nia muszą wtłoczyć się przez dk5 do Trzebnicy bądź zawrócić do Kryniczna i tam już S5, o ile z osobówkami nie ma wielkiego problemu to w przypadku dużych pojazdów już słabiej ze względu na zakazy tonażowe ale to jest nic bo teraz dk5 kieruje takich pod wiadukt kolejowy 3m i weź tu zawróć w mieście. Myśle że ten problem wkrótce zniknie wraz ze stacją paliw Pieprzyk w Będkowie która długo nie pociągnie po zupełnym odcięciu od S5.

cc1 liked this post
bobby29 no está en línea   Reply With Quote
Old January 20th, 2018, 09:21 AM   #4024
cc1
Registered User

Likes (Received): 2184

Quote:
I jeszcze drobna korekta wypowiedzi Kolego CC1:

Będkowo i zamieszanie z wjazdem na S5 jest na północ od Trzebnicy. Od strony południowej jest dobry wjazd na ekspresówkę
Jest oczywiście na południu, co już wcześniej zauważył @Kemo. Jeżeli chcesz, to może wyedytuj tę część swojego komentarza, bo zaraz zacznie się na ten temat dyskusja.

Jeszcze uwaga ogólniejsza co do oznakowania. Nie mierzmy innych swoją miarą. My jesteśmy na bieżąco i z forum znamy każdy łuk na nowej drodze, jeszcze zanim nią pierwszy raz pojedziemy, mamy aktualne mapy w nawigacjach itd. Oznakowanie powinno być takie, by nie pojechać źle w sytuacji, gdy się pierwszy znak przegapiło albo zostało nim zaskoczonym. Dlatego powtarzane 2 lub 3 razy bramownice, dlatego opisy na jezdni, tablice po prawej stronie i różne, wydawałoby się nadmiarowe, informacje. To wszystko jest potrzebne może 5%, a może 1% kierowców, którzy bez nich pojechaliby źle. I np. wpakowali się w wioskę.
Nie chodzi nawet o to, że sami sobie są winni, ale o to, że czasem może im przyjść głupi pomysł do głowy, by np. zawrócić tam, gdzie nie wolno. Zbyt często widziałem w okolicy A8 zdezorientowanych kierowców wjeżdżających w dużym ruchu z ronda węzła Lotnisko na autostradę. Zastanawiali się pewnie, którym pasem pojechać, bo akurat znak zasłoniła ciężarówka. Bramownicy nie ma, a już na samym rozjeździe (za późno) jest tylko mała tablica na Warszawę/Poznań. Gorzej jest na A4 od Legnicy przed węzłem W-w Południe. Niektórzy, gnający lewym pasem, nagle orientują się, że muszą zjechać i hamują z dużych 1x0 do 90. Gdyby pojawiły się porządne bramownice na 3 km i 1 km przed węzłem, pewnie byłoby bezpieczniej.

Mkbewe liked this post

Last edited by cc1; January 20th, 2018 at 09:35 AM.
cc1 no está en línea   Reply With Quote
Old January 22nd, 2018, 11:17 AM   #4025
ttospp
Registered User

Likes (Received): 0

Tak jeszcze dla przykładu pokaże Wam jak wygląda droga aut ciężarowych np z firmy Vermeiren Polska mieszczącej się na ulicy Wrocławskiej w Trzebnicy jak chcą pojechać do Nowego Dworu, który praktycznie łączy się z Trzebnicą tyle, że po przeciwnej stronie miasta.

ul. Wrocławska, Trzebnica -> Nowy Dwór = 26km przez Kryniczno!

Ta sama trasa, ale już autem osobowym = 2,8km

Tak tylko poglądowo wrzucam.
ttospp no está en línea   Reply With Quote
Old January 22nd, 2018, 11:44 AM   #4026
marrasss
Registered User

marrasss's Avatar

Likes (Received): 101

Przez miasto jest zakaz jazdy samochodów ciężarowych?
marrasss no está en línea   Reply With Quote
Old January 22nd, 2018, 03:07 PM   #4027
ttospp
Registered User

Quote:
Originally Posted by marrasss View Post

Przez miasto jest zakaz jazdy samochodów ciężarowych?
Tak.
Old January 22nd, 2018, 04:02 PM   #4028
bobby29
Registered User

Likes (Received): 247

gdyby próbować olać zakaz to i tak https://goo.gl/maps/PrrVPmjEZYq
bobby29 no está en línea   Reply With Quote
Old January 22nd, 2018, 04:28 PM   #4029
ttospp
Registered User

Quote:
Originally Posted by bobby29 View Post
gdyby próbować olać zakaz to i tak https://goo.gl/maps/PrrVPmjEZYq
Kiedyś (przed budową obwodnicy) TIRy latały ulicą Chrobrego - zmieniona mapka.

Ale wtedy ledwo się mijały, płoty i chodniki okolicznych mieszkańców było często niszczone.
Old January 22nd, 2018, 10:37 PM   #4030
wiisixtythreePL
Registered User

wiisixtythreePL's Avatar

Likes (Received): 20

Ja mam pytanie odnośnie tablic informacyjnych odnośnie zjazdów (zielonych), to są jakieś testy czy co? W nocy kompletnie są one nieczytelne! Odbijają się jakby łączenia segmentów, z których są budowane i nic widać...
wiisixtythreePL no está en línea   Reply With Quote
Old January 22nd, 2018, 10:40 PM   #4031
Kemo
Registered User

Likes (Received): 18824

Na tablicach skrapla się para wodna z powietrza.

Co do ślepej drogi koło Trzebnicy - ewidentny bubel. Co stało na przeszkodzie wybudować tam normalną drogę łącznikową zamiast tej szerokiej na jeden samochód serwisówki?
Kemo no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
żmigród, dolnośląskie, droga ekspresowa, s-5, trzebnica, wrocław

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules