daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old January 9th, 2018, 02:46 PM   #1161
__Alien__
Registered User

Likes (Received): 21

Chciałbym zobaczyć te mapy, bo jedynie ty o nich piszesz. Jeżeli wiesz więcej od pozostałych to podziel się swoją wiedzą, wniesie coś do dyskusji zamiast wypisywania o polach i niezabudowanych działkach. Bo skoro wypisujesz tego typu rzeczy w momencie gdy na tych terenach stoją domy, to ja nie wiem czy jesteś niedoinformowany czy robisz to specjalnie. Nie wiem o jaką linię wysokiego napięcia ci chodzi, skoro już tam stoi jedna od paru lat i jest nawet zaznaczona na mapie w 2001 roku.
__Alien__ no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old January 9th, 2018, 04:07 PM   #1162
gienek10
In the brig

Likes (Received): 44

Quote:
Originally Posted by __Alien__ View Post
Chciałbym zobaczyć te mapy, bo jedynie ty o nich piszesz. Jeżeli wiesz więcej od pozostałych to podziel się swoją wiedzą, wniesie coś do dyskusji zamiast wypisywania o polach i niezabudowanych działkach. Bo skoro wypisujesz tego typu rzeczy w momencie gdy na tych terenach stoją domy, to ja nie wiem czy jesteś niedoinformowany czy robisz to specjalnie. Nie wiem o jaką linię wysokiego napięcia ci chodzi, skoro już tam stoi jedna od paru lat i jest nawet zaznaczona na mapie w 2001 roku.
Ktoś szybko pousuwał moje posty (chyba chodziło o podatek proporcjonalnie rosnący wraz z ilością działek) więc zamieszczam jeszcze raz:
http://www.biuletyn.net/nt-bin/_private/kowala/2430.pdf
gienek10 no está en línea   Reply With Quote
Old January 9th, 2018, 04:19 PM   #1163
__Alien__
Registered User

Znalazłem informacje o twojej mapie z 2016 roku:
http://www.kowala.pl/asp/pl_start.as...&akcja=artykul

Nie mogę znaleźć więcej informacji o niej na stronie http://www.biuletyn.net. Nie wiem kiedy ta mapa była stworzona i czy jest aktualna.

Za to znalazłem tę mapę która widnieje na stronie.
Mapa z roku 2016 - http://www.biuletyn.net/nt-bin/_private/kowala/4222.pdf

Dwa warianty S12 poniżej Sołtykowa.
Old January 9th, 2018, 04:21 PM   #1164
Thor1
Registered User

Thor1's Avatar

Wracając do tematu S-12. Jeśli ktoś pobudował się w strefie przewidywanego przebiegu S-12 to dostanie odszkodowanie i wygra proces z gminą, jeśli sąd stwierdzi złą wolę organu.

Jeśli ktoś ma dom blisko wytyczonej trasy to ma pecha. Sorry, ale żyjemy w cywilizacji, czerpiemy z tego korzyści, ale ponosimy też uciążliwości. Zapewne będą postawione ekrany, drogi dojazdowe z mostami, dojazd do węzła. I tyle.

S-12 powinna przebiegać jak najbliżej Radomia, aby spełniać też rolę obwodnicy.

Jadąc przez Austrię którąś z autostrad też mijamy urokliwe wioski i miasteczka, czasem się ich domyślając za ekranami. A oni oglądają góry oraz ekrany autostrady, słyszą ruch na niej. Tak to jest.

Jestem za wytyczeniem S-12 jak najbliżej Radomia.
- Th-232 na Ziemi jest 4x więcej niż U-238 + U-235;
- Th-232 w LFTR wykorzystany będzie w 99%, U-235 jest tylko w 0,7%;
- reakcja w LFTR 1 tony Th-232 = 35 tonom U-235 (czyli 250 ton U-235+U238)) = 4 mln ton węgla;
- 100x mniej odpadów, mniej aktywnych;
- pełne bezpieczeństwo bierne zapewnione przez prawa fizyki;
- przepalanie odpadów z klasycznych elektrowni jądrowych, produkcja palladu.
Thor1 no está en línea   Reply With Quote
Old January 9th, 2018, 04:44 PM   #1165
gienek10
In the brig

Quote:
Znalazłem informacje o twojej mapie z 2016 roku:
http://www.kowala.pl/asp/pl_start.as...&akcja=artykul

Nie mogę znaleźć więcej informacji o niej na stronie http://www.biuletyn.net. Nie wiem kiedy ta mapa była stworzona i czy jest aktualna.

Za to znalazłem tę mapę która widnieje na stronie.
Mapa z roku 2016 - http://www.biuletyn.net/nt-bin/_private/kowala/4222.pdf

Dwa warianty S12 poniżej Sołtykowa.
To nie jest moja mapa i czego ma dowodzić twoje dochodzenie?
Tu jest uchwała z 2011, w której już był ten załącznik, a kiedy powstał nie wiem, zapytaj w Kowali.
http://www.biuletyn.net/nt-bin/_private/kowala/2382.pdf

Last edited by gienek10; January 9th, 2018 at 04:54 PM.
Old January 9th, 2018, 04:53 PM   #1166
__Alien__
Registered User

Może źle skonstruowałem zapytanie, chodziło mi skąd tę mapę można pobrać, czy jest więcej informacji o niej? Mapę którą w ostatnim poście wkleiłem wraz dokumentacją można bezpośrednio znaleźć na tej stronie biuletyn, są tam informacje o zmianach przez lata i (powstała w 2015 roku, w międzyczasie były trzy modyfikacje tego planu, mapa została w tej formie do ostatniej modyfikacji do dnia 2016-04-26). Mapy którą dodałeś nie mogę znaleźć na tej stronie, więc ciężko mi się do niej odnieść. Byłoby po prostu pomocnie jakby było więcej informacji o niej.
Old January 9th, 2018, 05:00 PM   #1167
gienek10
In the brig

Quote:
Może źle skonstruowałem zapytanie, chodziło mi skąd tę mapę można pobrać, czy jest więcej informacji o niej? Mapę którą w ostatnim poście wkleiłem wraz dokumentacją można bezpośrednio znaleźć na tej stronie biuletyn, są tam informacje o zmianach przez lata i (powstała w 2015 roku, w międzyczasie były trzy modyfikacje tego planu, mapa została w tej formie do ostatniej modyfikacji do dnia 2016-04-26). Mapy którą dodałeś nie mogę znaleźć na tej stronie, więc ciężko mi się do niej odnieść. Byłoby po prostu pomocnie jakby było więcej informacji o niej.
Uchwała z 2011 załącznik nr8:
http://www.biuletyn.net/nt-bin/start...11&id=92&str=1

__Alien__ liked this post
Old January 9th, 2018, 06:58 PM   #1168
KY8
User

KY8's Avatar

Likes (Received): 805

Quote:

Czemu niby ten wariant jest optymalny dla Radomia? Bo jest 1 km bliżej, czy może są inne argumenty? Bo na razie ich nie słyszałem.
Tak, dokładnie dlatego - im bliżej miasta tym lepiej. Zapobiegnie to suburbanizacji i zminimalizuje koszty infrastruktury niezbędnej do skomunikowania miasta z trasą S12 - ostatnią trasą szybkiego ruchu na jaką może liczyć Radom w swoich okolicach. Ma to duże znaczenie zwłaszcza w kontekście bardzo znacznego oddalenia S7 od miasta.

Quote:
Edit: "optymalnego z punktu widzenia regionu" - Jakiego regionu? Gmin przez które S12 ma przechodzić, których mieszkańcy, radni i burmistrzowie protestują? Ale co oni tam mogą wiedzieć, liczy się 1 km samochodem bliżej do Wielkiej Metropolii Radomskiej.
Regionu, którego centrum gospodarczym, a zarazem głównym generatorem ruchu w okolicznych węzłach na S12 i S7 jest Radom - nie Sołtyków, nie Kowala, ani nawet nie Skaryszew, lecz właśnie Radom. I NIMBY w wydaniu tych, którzy chcą mieszkać "pod miastem, ale blisko lasu i w ciszy" powinien być zignorowany - co mam nadzieję się stanie.

rj007 liked this post
KY8 no está en línea   Reply With Quote
Old January 9th, 2018, 08:03 PM   #1169
Beau86
Registered User

Likes (Received): 26

Quote:
Originally Posted by KY8 View Post
im bliżej miasta tym lepiej. Zapobiegnie to suburbanizacji
Brednie niepoparte żadnymi racjonalnymi przesłankami. W przypadku obwodnicy w ciągu S7 już widać, że w gminach ościennych więcej decyzji o warunkach zabudowy wydaje się po zachodniej jej stronie, a nie po stronie miasta. A to pomimo tego, że wybrany został wariant dalszy. Jak się okazuje nikomu nie przeszkadza, że od Radomia będzie oddzielony ekspresĆ³wką. Przemądrzy znaffcy zagadnienia jak zwykle nie mają bladego pojęcia co decyduje o lokalizacji zabudowy w takich przypadkach.

Quote:
i zminimalizuje koszty infrastruktury niezbędnej do skomunikowania miasta z trasą S12
O! - czyżby chodziło o zaprojektowany w studium uikzp Radomia nowy przebieg drogi nr 9? Chyba o to, bo jeśli węzeł miałby być na starym śladzie 9, to dla kosztĆ³w jego realizacji nie ma absolutnie żadnego znaczenia w ktĆ³rym jego miejscu powstanie jeśli tylko koszty wywłaszczeń będą porĆ³wnywalne.
A jeśli tak, to jakiś chyba rozdźwięk w waszej rodzinie zapanował, bo przecie parę dni temu wasz europejski autorytet, krasnyjkisłąrod, pruł się jaki to głupi, inspirowany pewnie rozbryzgiem kawy na mapie, pomysł budować ten nowy przebieg dziewiątki do skomunikowania miasta z S12, bo przecież fajnie będzie jak cały ruch ze wschodu dowali prosto w rondo na Słowackiego.

Quote:
I NIMBY w wydaniu tych, ktĆ³rzy chcą mieszkać "pod miastem, ale blisko lasu i w ciszy" powinien być zignorowany - co mam nadzieję się stanie.
No tak, bo NIMBY mieszkańcĆ³w serca metropolii radomskiej, głĆ³wnego generatora ruchu w regionie i powodu, dla ktĆ³rego rozwalcowane mają być osiedla zbudowane zgodnie z obowiązującymi planami miejscowymi, uzgodnionymi ze wszystkimi świętymi, w tym GDDKiA, -to jest jakieś lepsze NIMBY
A ileż to było plucia jadem i wypisywania głupot o tym, jak to nie da się żyć na Prędocinku przy OP? Albo jakaż to straszna rzecz się stanie jak WP poszerzą? No, alejak mają komuś spoza Radomia zabrać dom, to już żadnego problemu nie ma. Niech pańszczyźniane chłopstwo zna mores i klęka przed radomskimi panami - no nie? Przecież dokładnie taką pogardą rzygnąłpowyżej pitagor, ktĆ³ry jak nikt inny zna się na gĆ³wnianej urbanistyce w gminie Skaryszew, bo to przecież nie gdzie indziej jak w MBPR już w 2008 r. powstawał plan dla wielgachnego osiedla w Makowcu w celach suburbanizacyjnych

Beau86 no está en línea   Reply With Quote
Old January 9th, 2018, 09:16 PM   #1170
gienek10
In the brig

Quote:
Originally Posted by Beau86 View Post
Niech pańszczyźniane chłopstwo zna mores i klęka przed radomskimi panami - no nie?
Panów to szukaj wśród właścicieli tamtejszych pól i urzędników wydających na tym obszarze plany zagospodarowania i pozwolenia na budowę.
Old January 9th, 2018, 10:44 PM   #1171
Beau86
Registered User

Quote:
Originally Posted by gienek10 View Post
Panów to szukaj wśród właścicieli tamtejszych pól i urzędników wydających na tym obszarze plany zagospodarowania i pozwolenia na budowę.
A konkretnie, to o co ci chodzi?
Old January 9th, 2018, 10:46 PM   #1172
pitagor
pogromca drzew

pitagor's Avatar

Likes (Received): 287

Quote:
Originally Posted by Beau86 View Post
w MBPR już w 2008 r. powstawał plan dla wielgachnego osiedla w Makowcu w celach suburbanizacyjnych
W 2008 r to ja na gówno mówiłem papu, ty za to dziabałeś te MPZP w MBPR
FB: facebook.com/BractwoRowerowe
pitagor no está en línea   Reply With Quote
Old January 9th, 2018, 11:42 PM   #1173
Beau86
Registered User

Quote:
Originally Posted by pitagor View Post
W 2008 r to ja na gówno mówiłem papu, ty za to dziabałeś te MPZP w MBPR
Ten, to akurat dziabała kol. Mordak, ale zeszło jej z tym chyba z 7 lat, więc pewnie jeszcze mogłeś się dołożyć. Podobnie jak dołożyłeś się do wpisania do planu województwa wszystkich tych rozbryzganych wylotówek z Radomia, co to się tak twojemu koledze, krasnemukisłarodowi, nie podobają. Może jeszcze przypomnij dlaczego 740 do węzła na S7 nie została przez twojego pryncypała, Struzika, zbudowana i który to wójt z odpowiedniej opcji politycznej miał tam działki.
BTW: a podobno miałeś mnie zablokowanego
Old January 10th, 2018, 04:26 PM   #1174
Haveblue
Registered User

Haveblue's Avatar

Likes (Received): 2675

Uuuu, zaraz się powystrzelacie na drewniane szable.

michalwajdyk, tzigi, tellchar, mario1967 liked this post
Haveblue no está en línea   Reply With Quote
Old January 10th, 2018, 06:00 PM   #1175
Beau86
Registered User

Quote:
Originally Posted by Haveblue View Post
Uuuu, zaraz się powystrzelacie na drewniane szable.
Spoko ,
Na drewniane szable i obelgi to szedł tu urzędnik Struzika/Wielki Czynownik Radomskich RuchĆ³w Miejskich - S. Pawłowski - z mieszkańcami gminy Skaryszew
Bo on, panisko, gardzi plebsem co nie chciał osiedlić się w zasięgu linii tramwajowej jego projektu
A co do istoty i źrĆ³deł konfliktĆ³w przy projektowaniu tej trasy, to obwinianie ludzi za to, że korzystają ze stworzonych przez państwo warunkĆ³w ekonomicznych i prawnych, w ktĆ³rych taniej jest zbudować dom indywidualny poza miastem niż kupić 3 razy mniejsze mieszkanie w mieście i dusić się w smogu; władze gminy: że sporządziły plany miejscowe w zgodnie z prawem i z uwzględnieniem od dawna planowanych przebiegĆ³w drĆ³g ponadgminnych - to czyta głupota i oderwanie od rzeczywistości.
To zidiociałe liberalne elity zafundowały nam taki stan prawny, w ktĆ³rym budowa tras komunikacyjnych jest oderwana od planowania miejscowego, większość ruchu inwestycyjnego odbywa się na podstawie decyzji wzizt, a nie na podstawie planĆ³w, a odmowa ich wydania jest praktycznie niemożliwa, bo SKO z zasady takie odmowy uchyla pod takimi pretekstami, że nadaje się to do prokuratury.

Kompletnie idiotyczna krytyka projektowanego przez miasto nowego wlotu z S12, ktĆ³rą zaprezentował tu kolega pitagora, wymaga osobnego omĆ³wienia, a więc w wolnej chwili

__Alien__, jozek346 liked this post
Old January 13th, 2018, 11:51 PM   #1176
Rysse
Registered User

Rysse's Avatar

Likes (Received): 3613

Informacja z BZP:

Quote:
Ogłoszenie nr 500005555-N-2018 z dnia 08-01-2018 r.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Łodzi: „Usprawnienie odwodnienia drogi krajowej nr 12 (obwodnica Opoczna)”

NAZWA WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA: „ZINSBUD” Inżynieria Bezwykopowa Emil Zimoch, Pabianice
Zakład Instalacyjno-Budowlany „ZINSBUD” Stanisław Zimoch, Pabianice

Cena wybranej oferty/wartość umowy 662690.21 PLN
www.uzp.gov.pl
Rysse no está en línea   Reply With Quote
Old January 14th, 2018, 06:46 PM   #1177
__Alien__
Registered User

Artykuł w z Wirtualnej Polski: https://finanse.wp.pl/beda-wywlaszcz...8319235835521a
Old January 14th, 2018, 08:53 PM   #1178
stanislaw s7
Registered User

Likes (Received): 10

Kiedy może być wydany nowy DUŚ na odcinek Piotrków Trybunalski - Opoczno .Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat .
stanislaw s7 no está en línea   Reply With Quote
Old January 17th, 2018, 01:20 PM   #1179
__Alien__
Registered User

Trochę nowych informacji w sprawie S12 z Echo dnia:

Quote:
(...)Ustalono, że władze Skaryszewa, Kowali oraz Gozdu będą prowadzić rozmowy z Generalną Dyrekcją. Prawdopodobnie takie spotkania odbędą się po 20 stycznia. Władze tych trzech gmin będą starały się również wypracować jak najbardziej korzystny wariant budowy drogi, tak by ucierpiało jak najmniej osób. - Wiadomo, że nie wszystkim uda się dogodzić, ale można wypracować takie rozwiązanie, które zaszkodzi mniejszej ilości osób - mówiła nam Barbara Czyż, sołtys Sołtykowa. Sama Generalna Dyrekcja również ma prowadzić konsultacje z mieszkańcami, tam gdzie droga miałaby przebiegać, czyli między innymi w Sołtykowie. - Jeśli te rozmowy rzeczywiście się odbędą i będą rzetelne, to istnieją spore szanse, aby odejść od proponowanego wariantu - dodawał Ireneusz Kumięga, burmistrz Skaryszewa. W ostatnim czasie do Generalnej Dyrekcji mieszkańcy wspomnianych gmin wysyłali petycje, listy oraz prośby o zmianę proponowanego wariantu. (...)
Old Yesterday, 12:02 PM   #1180
DooCharles
Registered User

DooCharles's Avatar

Likes (Received): 11823

DooCharles no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
łódzkie, chełm, dk12, droga ekspresowa, ekspresówka-s12, lubelskie, lublin, opoczno, piotrków trybunalski, radom, s12

Thread Tools

Posting Rules