daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura kolejowa

Infrastruktura kolejowa Koleje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old December 19th, 2017, 03:43 PM   #1621
jubikej
Registered User

Likes (Received): 371

Quote:
Originally Posted by Tadek KRK View Post
Jak się 96 na południe od Sącza zatka, to za grosze (w porównaniu z rzeźbieniem w rejonie Tatr) można ją odetkać. Wystarczy budowa kilku krótkich tuneli/wiaduktów w dolinie Popradu, tunel by Muszynę ominąć, jeden tunel na Słowacji i możemy robić linię praktycznie 160 dla osobowych i 120 dla towarów.
Do Piwnicznej Zdroju to spokojnie 120kmh, a dalej do Muszyny stabilne 80kmh bez lokalnych zwolnień i też byłoby ok.

W całym projekcie P-P brakuje mi jakoś drugiego toru do samego Nowego Sącza i łącznicy, która likwidowałaby konieczność zmiany czoła w Nowym Sączy w relacjach Kraków - Muszyna. Są w ogóle jakieś widoki na rewitalkę dalej do Muszyny i Krynicy?

Sponsored Links
Old December 19th, 2017, 04:42 PM   #1622
krakers90
Registered User

Likes (Received): 1641

po pierwsze rewitalizacja odcinka z N. Sącza do Muszyny obecnie nie jest potrzebna, bo linia jest obecnie dobrze utrzymana, sądecki ZLK to wiodący zakład w skali kraju pod kątem utrzymania, no ale ja nie o tym - linia ma parametry bliskie konstrukcyjnych, predkosc mozna podnieść miejscami i o 10/20 max.

Natomiast jeśli chodzi o modernizację ( nie muszę tłumaczyć że to nie to samo co rewitalizacja, która jest przywróceniem "ustawień fabrycznych" celowo napisałem to co napisałem wyżej) to linia jest przewidziana do modernizacji
krakers90 no está en línea   Reply With Quote
Old December 19th, 2017, 05:47 PM   #1623
Exelcior
Lefebvrysta

Exelcior's Avatar

Likes (Received): 949

@jubikej
A co z łącznicą omijającą Muszynę i linią do Krynicy? Stabilne 80? Na razie mamy przeplatankę 30/60
EDIT:
Tymczasem IZ Nowy Sącz bierze się za osuwisko na 104
Informacje o wyborze najkorzystniejszej oferty

Ogłoszenie o rozstrzygnięciu postępowania przetargowego przeprowadzonego w trybie Zapytanie ofertowe.
Nazwa postępowania: Opracowanie dokumentacji na zabezpieczenie osuwiska w km 45,680- 45,750 linii 104 Chabówka – Nowy Sącz
Numer postępowania: 0333/IZ19GM/24861/08817/17/P - NOWEL NOWY SĄCZ
https://zamowienia.plk-sa.pl/servlet...dentity=229585

Last edited by Exelcior; December 21st, 2017 at 06:35 PM.
Exelcior no está en línea   Reply With Quote
Old December 24th, 2017, 03:35 PM   #1624
Mackersdorf
Registered User

Mackersdorf's Avatar

Likes (Received): 20

Quote:
Pomysł bardzo fajny. Pomiędzy NT a Szturowem w dużym uproszeniu nie ma nic. Metropolie w stylu Martin to szczyt możliwość.
Idąc do NT mamy: płasko do granicy (ale za to przez torfowisko), dolinę Orawy (ciasno strasznie - bida jest drogę zrobić, a co dopiero linię kolejową). Kralovany-Turczańskie Cieplice - ok. Dalej góry jak jasna... Za górami... Nie ma nic.

Budowa linii w trudnym terenie, gdzie łączna liczba mieszkańców w zasięgu takiej linii to będzie gdzieś na poziomie połowy Krakowa, z zerowym potencjałem biznesowym - średni pomysł.

PS.
I tak lepszy jest pomysł w Planie Transportowym Województwa Małopolskiego - budowa linii Nowy Targ-Poprad przez Podspady
Jeszcze dołożyć łącznicę na Zakopane.
Mackersdorf no está en línea   Reply With Quote
Old January 9th, 2018, 04:13 PM   #1625
killkamill
Registered User

Likes (Received): 593

Quote:
Pomysł bardzo fajny. Pomiędzy NT a Szturowem w dużym uproszeniu nie ma nic. Metropolie w stylu Martin to szczyt możliwość.
Idąc do NT mamy: płasko do granicy (ale za to przez torfowisko), dolinę Orawy (ciasno strasznie - bida jest drogę zrobić, a co dopiero linię kolejową). Kralovany-Turczańskie Cieplice - ok. Dalej góry jak jasna... Za górami... Nie ma nic.

Budowa linii w trudnym terenie, gdzie łączna liczba mieszkańców w zasięgu takiej linii to będzie gdzieś na poziomie połowy Krakowa, z zerowym potencjałem biznesowym - średni pomysł.

PS.
I tak lepszy jest pomysł w Planie Transportowym Województwa Małopolskiego - budowa linii Nowy Targ-Poprad przez Podspady
Oj tam, ja znam gościa, który, jakby taka linia powstała, co drugi weekend jeździłby połazić po Wielkiej Fatrze
killkamill no está en línea   Reply With Quote
Old January 10th, 2018, 12:24 AM   #1626
GN
Registered User

Likes (Received): 902

Quote:
Originally Posted by krakers90 View Post
po pierwsze rewitalizacja odcinka z N. Sącza do Muszyny obecnie nie jest potrzebna, bo linia jest obecnie dobrze utrzymana, sądecki ZLK to wiodący zakład w skali kraju pod kątem utrzymania, no ale ja nie o tym - linia ma parametry bliskie konstrukcyjnych, predkosc mozna podnieść miejscami i o 10/20 max.

Natomiast jeśli chodzi o modernizację ( nie muszę tłumaczyć że to nie to samo co rewitalizacja, która jest przywróceniem "ustawień fabrycznych" celowo napisałem to co napisałem wyżej) to linia jest przewidziana do modernizacji
A to juz w tym terenie bedzie KOSZTOWAĆ. ... Ale jest możliwe i może całkiem ciekawie wyjść.

GN
GN no está en línea   Reply With Quote
Old January 16th, 2018, 07:31 PM   #1627
behemot
przestrzeń-ludzie-miasto

behemot's Avatar

Likes (Received): 27612

Quote:
Originally Posted by killkamill View Post
Oj tam, ja znam gościa, który, jakby taka linia powstała, co drugi weekend jeździłby połazić po Wielkiej Fatrze
Do tego wystarczyłaby reaktywacja połączenia do Żyliny via Zwardoń. Kiedyś z Krakowa były bodaj 2 pociągi dziennie w tej relacji.
Zaświadcza się niniejszym, że okaziciel niniejszego zaświadczenia, Mikołaj Iwanowicz, spędził wyżej wymienioną noc na balu u Szatana, gdzie został zaangażowany jako środek lokomocji... otwórz, Hella, nawias, a w nawiasie napisz "wieprz".
Podpisano - Behemot.

Bolonia
behemot no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
intercity, kolej, kraków, nowy sącz, pkp, pociąg, zakopane

Thread Tools

Posting Rules