daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Fotografia > Wieżowce i Panoramy

Wieżowce i Panoramy Statystyka i zdjęcia

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old August 22nd, 2005, 02:37 AM   #1
SebastianNS
---

SebastianNS's Avatar

Likes (Received): 175

[Nowy Sącz] Panoramy miasta

Witam
Korzystając z dnia wolnego i ładnej pogody wybrałem się rowerem na górkę potocznie u nas nazywaną "Przekaźnik" porobić trochę zdjęć. Górka nie jest duża, na sam szczyt prowadzi asfalt, ale przyznam się że od połowy prowadziłem rower a po dojściu na szczyt lało się ze mnie strasznie. Pogryzły nie komary, na szczycie obsiadły muchy a wracając pocharatałem ręce jadąc przez las Przekaźnik to jedno z miejsc skąd widać całe miasto jak na dłoni. Zdjęcia robione amatorsko i pod słońce więc jakoś jaka jest taka jest.

Widok z mojego balkonu na miejsce docelowe wycieczki, tzw. Przekaźnik

Coraz bliżej

Niepozorna Łubinka, która w lipcu 2001 zalała sporą część miasta. Za nowym mostem widać odbudowane wały.

Na skróty przez las

Wreszcie przekaźnik

Panoramy miasta i Beskidu Sądeckiego z przekaźnika

Nowo postawiony zbór ewangelicki w sądeckim skansenie.

Hipermarket real i Merkury Market

Osiedle Wojska Polskiego. Z białego bloku w centrum zdjęcia wyruszyłem

Kościół NMP z najcięższymi wrotami w Europie

Most 700 Lecia NS, ulica Królowej Jadwigi i osiedle Millenium

Osiedle Barskie

W lewym rogu hala widowiskowo sportowa, w prawym schowany za blokiem basen, w środku na pomarańczowo CH Europa II Plaza

Jeden z cmentarzy komunalnych. Na zdjęciu tego nie widać, ale jest on położony na skarpie.

Siedziba firmy w której pracuje

Widok na Beskid Sądecki

Kościół w dzielnicy Helena, duży budynek z płaskim dachem to fabryka lodów Koral, pomiędzy nimi most na Dunajcu. W lewym dolnym rogu widać resztki zamku-Basztę Kowalską

U góry widoczny Dunajec

Osiedle Barskie. W centrum zdjęcia z 3 czerwonymi klatkami blok pomalowany na 10 kolorów(licząc tylko od frontu). To trzeba zobaczyć z bliska. Osiedle zresztą w większości po ociepleniach pomalowane na jaskrawe, kiczowate kolory

W centrum zdjęcia śródmieście, za nim płynie Dunajec

W centrum zdjęć Stare Miasto

Lasy otaczające miasto

Osiedla domków jednorodzinnych nad Łubinką

Skrzyżowanie Lwowskiej, Prażmowskiego i Sucharskiego. Osiedle Barskie

Osiedle Paderewskiego i rzeka Łubinka

Chatki córek pana Korala (tego od Lodów)

Widok na sąsiedni Beskid Niski

Droga krajowa na Gorlice i dalej na Rzeszów

Panoramka Beskidu Sądeckiego

Dzielnica Zawada. W centrum kościół gdzie byłem chrzczony

Osiedle domków jednorodzinnych, dalej osiedla Wojska Polskiego i Gorzków, pomiędzy płynie sobie Kamienica ( Na moje szczęcie wylewa po drugiej stronie mojego osiedla...)

Kominy to dzielnica Biegonice ( na szczęście ciężkiego przemysłu u nas nie uświadczysz) Za kominami albo Stary Sącz albo wioska Podegrodzie

Już po żniwach

Last edited by SebastianNS; September 5th, 2005 at 02:02 PM.
SebastianNS no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old August 22nd, 2005, 03:10 AM   #2
arbuz
Registered User

Likes (Received): 1

Bardzo ładnie się prezentuje ten Nowy Sącz - pewnie miło w nim mieszkać

Mi generalnie NS kojarzy się z przedsiębiorczością: Koral, Optimus i Wyższa Szkoła Biznesu (ponoć niezła) - sporo ponad średnią krajową.

BTW - ten kościół wygląda intrugująco. Co to za historia z tym "najcięższymi wrotami"?
arbuz no está en línea   Reply With Quote
Old August 22nd, 2005, 10:44 AM   #3
SebastianNS
---

SebastianNS's Avatar

Quote:
Originally Posted by arbuz
Bardzo ładnie się prezentuje ten Nowy Sącz - pewnie miło w nim mieszkać

Mi generalnie NS kojarzy się z przedsiębiorczością: Koral, Optimus i Wyższa Szkoła Biznesu (ponoć niezła) - sporo ponad średnią krajową.

BTW - ten kościół wygląda intrugująco. Co to za historia z tym "najcięższymi wrotami"?
Oprócz Korala i Optimusa można jeszcze wymienić Konspol (Nr 1 w Polsce w przetwórstwie kurczaka), Wiśniowski (Największy polski producent bram garażowych), Fakro (okna dachowe, 2 na świecie-17 % rynku), Nowitus (danwny Optimus IC - największy w kraju dostawca i eksporter kas fiskalnych) i SGL Carbon S.A. (producent elektrod węglowych)

Natomiast kościół zbudowano w latach 1980-1992 jako dar wdzięczności Bogu za siedem wieków istnienia "Królewskiego Miasta" Nowego Sącza. Długi na 66,07m, szeroki na 66,30m, wysoki na 38m, a wieża na 64m.
Wrota mają wymiary 7,2x7,5 ważą 13 ton, sterowane hydraulicznie. Płaskorzeźba przedstawia zwiastowanie Najświętszej Marii Panny, a same wrota zainstalowano bodajże w 2000 roku.

Old August 23rd, 2005, 02:44 AM   #4
arbuz
Registered User

Likes (Received): 1

Dzięki za informacje. Istotne - te wrota wyglądają potężnie.

Do listy nowosądeckich firm, dorzucę jeszcze Newag - ostatnio udało im się mile zaskoczyć wiele osób swym najnowszym produktem.
arbuz no está en línea   Reply With Quote
Old August 23rd, 2005, 03:43 AM   #5
glicek
BANNED

glicek's Avatar

Likes (Received): 1080

Mam pytanie, ale nie musisz na nie odpowiadać. Czy w NS jest spore bezrobocie? Jaki przecietny dochód mają ludzie? Jak sie ogólnie zyje itp. Bo na tych fotkach widzę prawie same domki jednorodzinne, na ogół nowe (no poza blokami z wielkiej płyty) albo w każdym razie wyglądają na niedawno wyremontowane i są ładne i zadbane. Utrzymanie domu trochę kosztuje coby nie mówić i stad to pytanie. Może po prostu koszty utrzymania są w NS niskie?

Nigdy nie bylem w NS i widzę go na fotkach po raz pierwszy. Bo na pierwszy rzut oka (ale chyba na drugi i na trzeci też) miasto wydaje sie bardzo ładne, zadbane, pełne przestrzeni. I zastanawia mnie dlaczego takie miasta na Dolnym Śląsku nie są? Ludzie tam nie mają kasy na utrzymanie swoich domów? Bo nie ma tylu nowych ciekawych domów co tutaj.

Na tej grupie utrwalilo się pokazywanie fotek z DŚ ale tylko pewnych fragmentów miast (najczęściej Rynek i okolice) i wszyscy sikają po nogach jakie to te miasteczka DŚ są cudowne. No własnie - a wydaje mi sie ze nie są. W porówaniu z takim NS na przykład. Bo nie chodzi mi o 2 ulice na krzyż tylko o miasto jako calość, jako pewną przestrzeń do zagospodarowania.

Bo w 80% poza Rynkiem odpicowanym na potrzeby widokówek miasta DŚ (z nielicznymi wyjątkami typu Polanica czy Świebodzice) są syfne ale nie w sensie grzyba na ścianie tylko jakieś takie cieżko strawne, duszne, strasznie gęsto zabudowane. I to nie jest kwestia zaniedbania tylko sposobu w jaki kształtowali te miasta Niemcy przez 1945. Ja mając do tego spory i coraz większy dystans - coraz mniej mi sie podobają.

Obiecałem sobie kiedyś, że kupię sobie aparat i porobię nieco fotek z miast DŚ i udowodnie co mam na mysli, ale to sprawa na inny czas.

W kazdym razie - Nowy Sącz jak dla mnie wygląda bardzo fajnie i bardzo obiecująco.
glicek no está en línea   Reply With Quote
Old August 23rd, 2005, 12:39 PM   #6
SebastianNS
---

SebastianNS's Avatar

Quote:
Originally Posted by glicek
Mam pytanie, ale nie musisz na nie odpowiadać. Czy w NS jest spore bezrobocie? Jaki przecietny dochód mają ludzie? Jak sie ogólnie zyje itp. Bo na tych fotkach widzę prawie same domki jednorodzinne, na ogół nowe (no poza blokami z wielkiej płyty) albo w każdym razie wyglądają na niedawno wyremontowane i są ładne i zadbane. Utrzymanie domu trochę kosztuje coby nie mówić i stad to pytanie. Może po prostu koszty utrzymania są w NS niskie?

Nigdy nie bylem w NS i widzę go na fotkach po raz pierwszy. Bo na pierwszy rzut oka (ale chyba na drugi i na trzeci też) miasto wydaje sie bardzo ładne, zadbane, pełne przestrzeni. I zastanawia mnie dlaczego takie miasta na Dolnym Śląsku nie są? Ludzie tam nie mają kasy na utrzymanie swoich domów? Bo nie ma tylu nowych ciekawych domów co tutaj.

Na tej grupie utrwalilo się pokazywanie fotek z DŚ ale tylko pewnych fragmentów miast (najczęściej Rynek i okolice) i wszyscy sikają po nogach jakie to te miasteczka DŚ są cudowne. No własnie - a wydaje mi sie ze nie są. W porówaniu z takim NS na przykład. Bo nie chodzi mi o 2 ulice na krzyż tylko o miasto jako calość, jako pewną przestrzeń do zagospodarowania.

Bo w 80% poza Rynkiem odpicowanym na potrzeby widokówek miasta DŚ (z nielicznymi wyjątkami typu Polanica czy Świebodzice) są syfne ale nie w sensie grzyba na ścianie tylko jakieś takie cieżko strawne, duszne, strasznie gęsto zabudowane. I to nie jest kwestia zaniedbania tylko sposobu w jaki kształtowali te miasta Niemcy przez 1945. Ja mając do tego spory i coraz większy dystans - coraz mniej mi sie podobają.

Obiecałem sobie kiedyś, że kupię sobie aparat i porobię nieco fotek z miast DŚ i udowodnie co mam na mysli, ale to sprawa na inny czas.

W kazdym razie - Nowy Sącz jak dla mnie wygląda bardzo fajnie i bardzo obiecująco.
Mamy dość duże bezrobocie, wynoszące ok 17 %. Natomiast powiat nowosądecki ma najwyższe bezrobocie w Małopolsce wynoszące ok 25%. (Małopolska ma najniższą stopę w kraju - 14%). Pocieszające jest, że spada. Nie wiem jaki jest dochód,a napewno jest niższy niż w samym Krakowie, ale w samym NS raczej jest wyższy od średniej dla całego województwa. Jest du bardzo dużo podmiotów gospodarczych, ok 8000 (w NS mieszka 85 tyś ludzi). Miasto się szybko rozwija, zajmuje wysokie pozycje w rankingach. Ostatnio rozwija się prężnie jako ośrodek akademicki, studiuje tutaj 10 tyś studentów i z tego część mieszkańców również żyje. Jak się żyje? Ogólnie nienajgorzej. Oczywiście niektórym gorzej innym lepiej jak wszędzie. Nie dysponuje jakimiś statystykami porównującymi koszty życia tu i gdzie indziej. Natomiast biedy rzeczywiście nie widać. Domków jednorodzinnych buduje się naprawdę sporo, nie jesteś pierwszy, który się dziwi. Koszt działki nie jest wysoki, bardzo dużo ludzi posiada własne działki, więc odpada wydatek na zakup owej. Dom budują własnoręcznie, więc tutaj również na kosztach można zaoszczędzić. No i sporo ludzi po prostu stać na dom, ludzie tutaj są ponoć zaradni. Z pewnością dużo taniej jest postawić dom w NS niż u was w Warszawie, koszty życia tutaj też z pewnością są niższe niż w Warszawie, średnia płaca też niższa...

Miasto jest rzeczywiście czyste i zadbane, pełno tutaj zieleni i kwiatów. Miasto unikneło zniszczeń podczas wojny (poza wysadzeniem zamku). Dzięki temu nie mamy bloków w centrum miasta. Stare Miasto jest odseparowane od wielkich osiedli przedmieściami. Nie tylko Nowy Sącz, ale reszta miasteczek powiatu jest zadbana. Władze stawiają na rozwój turystyki, więc trzeba dbać o otoczenie

Co do nowych domów na Dolnym Śląsku, też zwróciłem na to uwagę. Słyszałem tego takie wytłumaczenie, że ludzie nie stawiają nowych domów, bo boją się że Niemcy powrócą i odbiorą ziemię. Brzmi śmiesznie, ale może cośw tym jest...
Old September 5th, 2005, 01:19 AM   #7
kubajot
zwykła kolej rzeczy

Likes (Received): 0

jedna mala uwaga : na zadnym ze zdjęć nie widac Tatr, przy tej pogodzie to niemozliwe; fotka podpisana jako "zblizenie na Tatry" przedstawia odcinek pasma Radziejowej nad Krościenkiem. Jako Sądeczanin z dziada pradziada cieszę sie , że moje miasteczko zaistniało w sieci. I w dodatku sie spodobalo.
pozdrowienia...i zapraszam nad Dunajec!
kubajot no está en línea   Reply With Quote
Old September 5th, 2005, 02:08 PM   #8
SebastianNS
---

SebastianNS's Avatar

Quote:
Originally Posted by kubajot
jedna mala uwaga : na zadnym ze zdjęć nie widac Tatr, przy tej pogodzie to niemozliwe; fotka podpisana jako "zblizenie na Tatry" przedstawia odcinek pasma Radziejowej nad Krościenkiem. Jako Sądeczanin z dziada pradziada cieszę sie , że moje miasteczko zaistniało w sieci. I w dodatku sie spodobalo.
pozdrowienia...i zapraszam nad Dunajec!
Witam kolejnego Sądeczanina na forum.
No chyba masz racje, podpisy już poprawione.
Old July 21st, 2006, 01:22 PM   #9
Zygmuntjr
Registered User

Location: Kraków - mnie utrzymuje; Bochnia - tu mieszkam; Nowy Sącz - stąd jestem
Likes (Received): 39

Nic nie dodam nic nie ujme. Po prostu ciesze oko :-)
Zygmuntjr no está en línea   Reply With Quote
Old July 24th, 2006, 09:43 AM   #10
SebastianNS
---

SebastianNS's Avatar

Nowe panoramki, tym razem z dzielnicy Falkowa:

Old July 24th, 2006, 10:34 AM   #11
MAR_tm
Registered User

Likes (Received): 4

nie wiem jak można pominąć taki pejzarzyk
MAR_tm no está en línea   Reply With Quote
Old August 1st, 2006, 03:51 PM   #12
RustySword
Registered User

Likes (Received): 835

Cudowne miasteczko. Coż więcej powiedzieć? Bardzo piekne u Was, nigdy nie byłem w Nowym Sączu i zdaje mi się, że trzeba będzie w niedalekim czasie się wybrać. Znakomite widoki - kocham wprost takie górki
Skrzynka browarów, a nawet dwie temu kto znajdzie jakiegoś postkomunistę, który uważa, że te bloczyska są ładne. ehh, zepsują każdy krajobraz
RustySword no está en línea   Reply With Quote
Old October 8th, 2006, 12:00 PM   #13
matio69
Registered User

matio69's Avatar

Likes (Received): 11

Quote:
Originally Posted by SebastianNS View Post
Osiedle Paderewskiego i rzeka Łubinka

Drogi Sebastianie!

Bloki w głębi to nie "osiedle Paderewskiego" a tzw. Bloki Wojskowo-Milicyjne (bo powstaly jeszcze za komuny) u zbiegu ulic Hallera i Kochanowskiego. To na tym "osiedlu" konczy swój dziwny i przerywany bieg ulica Młodzieżowa
Old October 9th, 2006, 09:26 AM   #14
SebastianNS
---

SebastianNS's Avatar

Wiem machnąłem się po prostu. Miało być Osiedle Kochanowskiego nie Paderewskiego.
Old October 10th, 2006, 12:10 AM   #15
Blok
BANNED

Likes (Received): 5

Quote:
Skrzynka browarów, a nawet dwie temu kto znajdzie jakiegoś postkomunistę, który uważa, że te bloczyska są ładne. ehh, zepsują każdy krajobraz
Racja te kolorki wszystko psują już lepiej by zostały szare...
Blok no está en línea   Reply With Quote
Old October 11th, 2006, 09:21 AM   #16
SebastianNS
---

SebastianNS's Avatar

Rewelacyjna panorama miasta:

http://galeria_ns.w.interia.pl/panorama/Template.htm
Old January 12th, 2007, 12:16 PM   #17
michal.p
Registered User

michal.p's Avatar

Likes (Received): 190

zdjęcia nie moje. Wszystkie są z forum cyberfoto.pl

1. autor zdjęcia -ankrost-

nowy sącz nocą w oddali widać przekażnik na przechybie
image hosted on flickr

2. autor zdjęć -jeTchan-

panoramy zimowe - napewno nie z tego roku
image hosted on flickr

image hosted on flickr
michal.p no está en línea   Reply With Quote
Old January 12th, 2007, 12:33 PM   #18
SebastianNS
---

SebastianNS's Avatar

No nie wiadomo, mieliśmy w mieście śnieg gdzieś przez 2 dni, a na zdj nie ma go dużo
Old January 12th, 2007, 04:31 PM   #19
blix
Dr Oligarchia

blix's Avatar

Likes (Received): 6

Jedno z najpiękniejszych dużych miast w Polsce .
blix no está en línea   Reply With Quote
Old January 12th, 2007, 07:11 PM   #20
Tomaso
Fortuna favet fortibus

Tomaso's Avatar

Likes (Received): 19

Fajnie tam macie w NS... Możecie robić zdjęcia z okolicznych górek i pagórków.

@Blix
Ładnie napisałeś - duże polskie miasto.
Bardzo mi się to podoba bo NS i Konin są takiej samej wielkości.
Tomaso no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
małopolskie, nowy sącz

Thread Tools

Posting Rules