daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old August 29th, 2009, 07:56 AM   #81
_robberto_
Registered User

Likes (Received): 1220

Quote:
Originally Posted by Kronos KBC View Post

Aż mi się łezka w oku kręci na ten widok. Jakieś 8 lat temu pędząc tędy do Krakowa na studia "podziwialiśmy" jak w miejscu na lewo od widocznego na drugim planie wiaduktu do grzebania w ziemi zabierali się archeolodzy. A tu ani myk, minęło ledwie 8 lat i A4 już jest, ach...
_robberto_ no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old August 29th, 2009, 09:28 AM   #82
slawo72
Registered User

Likes (Received): 0

Wczoraj tzn 28.08 nie wiem co mnie podkusilo (wracajac z Bochni odstalem swoje w korku przed swiatlami i skrętu na Krk Płn ) pojechalem tą nowo wyremontowaną drogą do pewnego momentu bo pozniej jest wahadełko przy zjeździe z przyszłej autostrady , no i niestety pozniej załowalem ,bo mogłem pojechac na Wieliczkę i byłbym szybciej w domu
slawo72 no está en línea   Reply With Quote
Old November 4th, 2009, 09:38 PM   #83
nunek87
BANNED

mam takie pytanie bo swego czasu była dyskusja jak Zachodnia Małopolska nie wybierze wariantu przebiegu BDI docelowo DK52 to pieniądze zarezerwowane na ten cel przejdą na wybudowanie drogi klasy S Nowy Sącz - Brzesko. Jest to temat rzeka bo Ci w Zachodniej Małopolsce chyba od roku sie kłócą ale nikt poważnie nie mówi by te fundusze dać na drogę ekspresowa NS - Brzesko ( chociaż osobiscie bym chciał żeby ów taka była ale póki co nie ma na to szans;( ) no ale gdyby zdążył sie CUD to którędy by ta droga poszła bo jakoś sobie tego nie potrafię wyobrazić. Budowali by tunele pod justem i ta góra między Tymowa a Gnojnikiem ? ścinali by pół góry wzdłuż Jeziora Rożnowskiego i Czchowskiego czy tam budowali mosty a może całkiem inny ślad miała by ta droga ? Jak wy widzicie przebieg tej drogi ? bo ja sobie jakoś tego nie potrafię wyobrazić bo ta opcja z tunelami i mostami ew eskapadami wydaje mi sie za droga jak na polskie warunki
nunek87 no está en línea   Reply With Quote
Old November 5th, 2009, 08:22 AM   #84
Batman1987
Registered User

Batman1987's Avatar

Likes (Received): 7

Ja mam pytanie - dlaczego sygnalizacja na skrzyżowaniu między DK4 a zjazdem na A4 nie działają do tej pory??

Batman1987 no está en línea   Reply With Quote
Old November 25th, 2009, 03:29 PM   #85
xemir
Registered User

Likes (Received): 108

Tutaj znalazłem trochę informacji o inwestycji:
http://www.gnojnik.ug.pl/pliki/inror..._ROOS_DK75.pdf

Dokument jest dość długi i zawiera głównie informację odnośnie odcinka 25+000 – 30+200,
Gnojnik – Gosprzydowa – Tymowa. Całkowita długość analizowanego w niniejszym raporcie odcinka wynosi ok. 5,200 km.
Niestety nie ma tam żadnych konkretnych dat.

Ponadto rozpoczęto procedurę o uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia pn. „Rozbudowa drogi krajowej nr 75 na odcinku Brzesko – Nowy Sącz - Krzyżówka – odcinek I Gnojnik – Gosprzydowa – Tymowa”

http://www.gnojnik.ug.pl/pliki/inror...ROZB_DR_GM.htm
xemir no está en línea   Reply With Quote
Old November 26th, 2009, 02:05 PM   #86
Zyzio
Registered User

Zyzio's Avatar

Likes (Received): 4687

Quote:
Originally Posted by xemir View Post

Winno być:
Old November 26th, 2009, 02:38 PM   #87
rybenbaum
Razcep Razdrto

rybenbaum's Avatar

Likes (Received): 290

Quote:
Originally Posted by xemir View Post

Dokument jest dość długi i zawiera głównie informację odnośnie odcinka 25+000 – 30+200,
Gnojnik – Gosprzydowa – Tymowa. Całkowita długość analizowanego w niniejszym raporcie odcinka wynosi ok. 5,200 km.
No i pięknie, będą odcinki trzypasowe (2+1).
Dobre i to, choć oczywiście marzenie ściętej głowy to 2x2 z tunelem "Just"...
rybenbaum no está en línea   Reply With Quote
Old November 26th, 2009, 11:04 PM   #88
Between
Registered User

Likes (Received): 145

A propos Just...

Artykuł z Gazety Krakowskiej. Nieco starawy, bo z 30.09.2009, ale chyba nie było.
Quote:
Już wkrótce z Krakowa do Nowego Sącza pojedziemy bez korków
To bodaj najbardziej znana góra wśród kierowców przemierzających Sądecczyznę. Piękny widokowo Just - bo o nim mowa, co roku, głównie zimą jest miejscem niezliczonych, srogich przekleństw, bo mocno daje się we znaki wszystkim, którzy patrzą na świat z poziomu szoferki.
Od lat nie było zimy, by przynajmniej kilka razy droga łącząca Sądecczyznę z Krakowem wiodąca przez stromą górę Just nie została zablokowana przez wywróconą na serpentynach ciężarówkę. Koniec z udręką! Szybko, sprawnie i bez rozgłosu kończy się budowa objazdu pięknego i feralnego zarazem wzniesienia.

Objazd kosztował ponad 30 mln zł. Krocie dołożyła do jego budowy Unia Europejska. Jeszcze przez zimą serpentyny będzie można ominąć nadkładając zaledwie 4 kilometry drogi. Jadąc od strony Krakowa trzeba będzie w centrum Łososiny Dolnej ( w okolicy lotniska) skręcić w prawo - na nowy most wybudowany kosztem siedmiu milionów złotych. Wylot "obwodnicy" będzie na dole - w Tęgoborzu (naprzeciwko wlotu drogi prowadzącej ze Znamirowic). Kierowcy podążający w stronę Limanowszczyzny będą mieli okazję w ogóle ominąć Nowy Sącz jadąc z Łososiny trasą do Młynnego (przez Ujanowice i Laskową).

- Budujemy teraz ostatni etap drogi z Tęgoborzy w kierunku Wronowic. Trasa ta jednocześnie wyprowadzi ruch z Limanowej w kierunku Krakowa i da alternatywę dla krajowej drogi przez Just co jest szczególnie ważne zimą i w warunkach ciagłej walki z aktywnym osuwiskiem w obrębie góry. Gdy cokolwiek stanie się na Juście, będzie można go po prostu ominąć - mówi Adam Czerwiński, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Sączu.

Ekipy drogowców nadzorowanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad na serpentynach Justu wykonują od wielu lat syzyfową pracę. Czynne osuwisko ma bardzo głęboko umiejscowioną strefę poślizgu, więc jego trwała stabilizacja nie wchodzi w grę. Pozostaje kilka, albo kilkanaście razy w roku naprawiać drogę niszczoną przez ruchome zbocze.

Pomysł budowy tunelu pod Justem odłożono na półkę, jako zbyt kosztowny do realizacji. Zamiast niego wybudowano wreszcie objazd, który jednocześnie ułatwił połączenie dwóch powiatów - nowosądeckiego i limanowskiego.
Bezpośredni link do artykułu.
Between no está en línea   Reply With Quote
Old December 12th, 2009, 06:20 PM   #89
xemir
Registered User

Likes (Received): 108

Kilka informacji o stanie tej inwestycji (zaznaczam że nie są to informacje z pierwszej ręki a raczej winik googlowania):

Nazwa projektu: dk nr 75, Rozbudowa odcinka Brzesko - Nowy Sącz - Krzyżówka
Termin realizacji: 2009 - 2010 - 2011
Koszt w tys. zł: 167,000
Źródło finansowania: KFD, środki budżetowe
odc. 2 - Łososina Dolna - Bilsko,
odc. 3 - Roztoka Wielka - Krzyżówka,
odc. 4 - przekroczenie rzeki Dunajec w Kurowie.
Uzasadnienie realizacji inwestycji: Zakończenie przebudowy drogi nr 75 na odcinku Brzesko - Nowy Sącz - Krzyżówka, poprawiające warunki podróżowania i przepustowość.
Wpływ inwestycji na realizacje Euro 2012: Poprawa dostępności Krakowa z rejonów połudnowej granicy Polski (przejscia graniczne: Leluchów, Piwniczna, Muszynka). Inwestycja ta będzie miała również instotny wpływ na poprawę warunków komunikacyjnych z Europą południową a tym samym wzrost ruchu turystycznego do Polski.
Instytucja odpowiedzialna za realizację: GDDKiA
Stan zaawansowania prac przygotowawczych/ realizacji: 1. Do chwili obecnej został przebudowany odcinek dk nr 75 na dł. około 40 km.
2. Zlecona dokumentacja projektowa z terminem uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę - październik 2008.
3. Dokumentacja budowy mostu będzie zlecona w I połowie br.
xemir no está en línea   Reply With Quote
Old January 20th, 2010, 08:48 AM   #90
Batman1987
Registered User

Batman1987's Avatar

Likes (Received): 7

Na odcinku drogi DK75 między zjazdem na A4 a skrzyżowaniem z DK4 po prawie 3 miesiącach od otwarcia autostrady wreszcie włączyli światła. Zobaczymy jak się będą spisywać
Batman1987 no está en línea   Reply With Quote
Old February 10th, 2010, 01:20 AM   #91
nunek87
BANNED

co sadzicie o przeprowadzeniu zbierania podpisów, lobbowaniu itp odnosnie budowy drogi S75 z Brzeska ( łacznik z A4) do Nowego Sącza ( ew. do Muszynki, lub po sladzie 87 do Piwnicznej ) i może na Słowacje ? Chodzi mi o taka akcje jak ma miejsce obecnie na S9 , ciekawe czy miało by to szanse ....
Old February 10th, 2010, 11:51 AM   #92
j-cube
czekajac na S7

Likes (Received): 87

Quote:
Originally Posted by nunek87 View Post
co sadzicie o przeprowadzeniu zbierania podpisów, lobbowaniu itp odnosnie budowy drogi S75 z Brzeska ( łacznik z A4) do Nowego Sącza ( ew. do Muszynki, lub po sladzie 87 do Piwnicznej ) i może na Słowacje ? Chodzi mi o taka akcje jak ma miejsce obecnie na S9 , ciekawe czy miało by to szanse ....
S75 została wpisana do Małopolskiego Wieloletniego Planu rozwoju Infrastruktury Drogowej i Kolejowej. Razem z Ską z Tarnowa do Kielc.
Kiedyś tam możliwe, że powstanie. Na razie nie ma jej jako planowana Ska. Może w 2013 się załapie na nowy program.
j-cube no está en línea   Reply With Quote
Old February 10th, 2010, 12:49 PM   #93
paulet
Registered User

Likes (Received): 1

Pytanie ,

jadac od katowic do sandomierza, oplaca sie jechac a4 poludnie do szarowa i srecic w lewo dolaczyc 79, czy jechac przez S7 krakow polnoc na nowa hute ? jak sier jedzie tym kawalkiem 75 ??? merci
paulet no está en línea   Reply With Quote
Old February 10th, 2010, 12:50 PM   #94
Michalus
Tak, to ja!

Michalus's Avatar

Likes (Received): 463

Mam wrażenie, że jednak tylko do Nowego Sącza. Wystarczy spojrzeć na NATURA2000... A nawet gdyby nie było tam tych obszarów to i tak byłbym bardzo dużym przeciwnikiem budowy tej drogi - tereny Popradzkiego Parku Krajobrazowego nie powinny być skalane taka wielką ingerencją w przyrodę (choć doliny Kamienicy Nawojowskiej jakoś mi nie szkoda).
Chyba nie ma też potrzeby budowy drogi ekspresowej do granicy ze Słowacją akurat w tym miejscu. Nie dość, że trochę na zachód będzie S69, na wschód S19, to Słowacy raczej na pewno nie zbudują drogi ekspresowej do Piwnicznej/Leluchowa/Muszynki. Po prostu nie ma powodu. A wystarczy spojrzeć na mapę - jak wygląda ukształtowanie terenu na drodze I/68 z Mniszka do Preszowa i I/77 dajmy na to z Bardiowa do Popradu... Jednym słowem kiszka.
Lecz przyznaję - I/68 i I/77 przyda się całkowita modernizacja, bo komfort i bezpieczeństwo jazdy są na nich wyjątkowo... ograniczone.

Pozdrawiam,
Michalus
Old February 10th, 2010, 03:16 PM   #95
tking
Registered User

Likes (Received): 86

Quote:
Originally Posted by paulet View Post
Pytanie ,

jadac od katowic do sandomierza, oplaca sie jechac a4 poludnie do szarowa i srecic w lewo dolaczyc 79, czy jechac przez S7 krakow polnoc na nowa hute ? jak sier jedzie tym kawalkiem 75 ??? merci
To zależy od pory dnia. Jadąc a4 do Szarowa i później 75 na północ zwykle trochę korkuje się skrzyżowanie 75 z 79 (pod "Janosikiem"), więc tam traci się trochę czasu.
Jadąc przez Kraków drogą 79 trzeba wziąć pod uwagę zakorkowaną opolską, przelot przez nową hutę i wyjazd przez igołomską.

Jeżeli jedziesz osobówką to można pojechać a4 do Szarowa, później kawałek 75 do Niepołomic i tam skręcić w prawo w wojewódzką 964, później 775 wyjeżdżając na 79 w Nowym Brzesku. Na 775 jest dosyć wąski mostek, dlatego nie polecam dla większych "mobilków". To jest chyba najszybsza i najmniej zakorkowana droga.
tking no está en línea   Reply With Quote
Old February 10th, 2010, 05:04 PM   #96
j-cube
czekajac na S7

Likes (Received): 87

Quote:
Originally Posted by Michalus View Post
Mam wrażenie, że jednak tylko do Nowego Sącza. Wystarczy spojrzeć na NATURA2000... A nawet gdyby nie było tam tych obszarów to i tak byłbym bardzo dużym przeciwnikiem budowy tej drogi - tereny Popradzkiego Parku Krajobrazowego nie powinny być skalane taka wielką ingerencją w przyrodę (choć doliny Kamienicy Nawojowskiej jakoś mi nie szkoda).
Chyba nie ma też potrzeby budowy drogi ekspresowej do granicy ze Słowacją akurat w tym miejscu. Nie dość, że trochę na zachód będzie S69, na wschód S19, to Słowacy raczej na pewno nie zbudują drogi ekspresowej do Piwnicznej/Leluchowa/Muszynki. Po prostu nie ma powodu. A wystarczy spojrzeć na mapę - jak wygląda ukształtowanie terenu na drodze I/68 z Mniszka do Preszowa i I/77 dajmy na to z Bardiowa do Popradu... Jednym słowem kiszka.
Lecz przyznaję - I/68 i I/77 przyda się całkowita modernizacja, bo komfort i bezpieczeństwo jazdy są na nich wyjątkowo... ograniczone.

Pozdrawiam,
Michalus
Dokładnie ma być tak jak napisałeś - czyli S75 ma iść od Brzeska do Nowego Sącza. Dalej nie ma sensu budować Ski ponieważ po stronie słowackiej tam nie będą nigdy budowali Ski.
j-cube no está en línea   Reply With Quote
Old February 10th, 2010, 05:08 PM   #97
nunek87
BANNED

to może przynajmniej dk75 z Nowego Sącza do Krynicy ( chodzi mi o kurort bo droga mija Krynice i idzie do Muszynki) zostanie gruntownie wyremontowana wraz z drugim pasem pod Krzyżówke. a odnośnie dk75 to remont też by sie do Muszynki przydał bo to co jest za Krzyżówka to nie powinno mieć numeru drogi powiatowej a co dopiero krajowej
Old February 10th, 2010, 08:57 PM   #98
Michalus
Tak, to ja!

Michalus's Avatar

Likes (Received): 463

Quote:
Originally Posted by nunek87 View Post
to może przynajmniej dk75 z Nowego Sącza do Krynicy ( chodzi mi o kurort bo droga mija Krynice i idzie do Muszynki) zostanie gruntownie wyremontowana wraz z drugim pasem pod Krzyżówke. a odnośnie dk75 to remont też by sie do Muszynki przydał bo to co jest za Krzyżówka to nie powinno mieć numeru drogi powiatowej a co dopiero krajowej
Kiedy tam ostatnio jechałeś? Tragiczne jest pierwsze kilka kilometrów. Zaraz przed Mohnaczką zaczyna się bardzo porządny odcinek, który ciągnie się aż do granicy.

Pozdrawiam,
Michalus
Old February 10th, 2010, 09:07 PM   #99
nunek87
BANNED

ostatni raz hmmm ... w wakacje ( ale zleciało ) może faktycznie coś jest lepiej, mi jakoś w pamięci zostały te dziury zaraz jak sie z Krzyżówki zjeżdża. Ale z tego co kojarzę to tamta droga jest wąska i to strasznie. Jak sie nie mylę tam kiedyś był planowany remont czy przebudowa jakoś tak ale sie "tubylcy" nie zgodzili. Dobrze mi sie kojarzy ?
Old February 10th, 2010, 09:15 PM   #100
deteroos
Zakapior wannabe

deteroos's Avatar

Likes (Received): 6491

Forum Ekonomiczne w Krynicy na 10 lat

Bartłomiej Kuraś

2010-02-10, ostatnia aktualizacja 2010-02-09 21:28

[...]
Władze Małopolski zobowiązały się także zabiegać o modernizację liczącej 140 km drogi dojazdowej z Krakowa do Krynicy. W przyszłości zamierzają zapewnić przebudowę szosy od zjazdu autostrady A4 w Brzesku (prace nad tym odcinkiem autostrady już trwają) do Nowego Sącza i dalej do Krynicy.
[...]

Źródło: Gazeta Wyborcza Kraków

Reply

Tags
kraków, małopolskie, nowy sącz

Thread Tools

Posting Rules