daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old June 14th, 2010, 10:47 AM   #121
Jakub Warszauer
Registered User

Likes (Received): 553

Quote:
Originally Posted by elHomo View Post
zamiast tunelów, nowych dróg na ruchomych podłożach, nie lepiej byłoby poprowadzić 75-tke jakąś estakadą? może nie wyszłoby to taniej ale na pewno taka estakada dłużej by stała.
Ale którędy ta estakada miałaby iść?
Jakub Warszauer no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old June 14th, 2010, 10:49 AM   #122
Zyzio
Registered User

Zyzio's Avatar

Likes (Received): 4687

Quote:
Originally Posted by elHomo View Post
zamiast tunelów, nowych dróg na ruchomych podłożach, nie lepiej byłoby poprowadzić 75-tke jakąś estakadą? może nie wyszłoby to taniej ale na pewno taka estakada dłużej by stała.
Koszty utrzymania tej drogi w zimie, oraz koszty napraw osuwiska od 20 lat spokojnie by wystarczyły na tunel...

Estakada to tam byłaby bez sensu, bo do nikąd.
Tam się wpierw jedzie pod górę, a potem na samym Juście zjeżdża serpentynami.

Tunel jest jedynym rozwiązaniem, albo droga na około - ale tam generalnie wszędzie pagórkowato...
Old July 25th, 2010, 10:24 PM   #123
Michalus
Tak, to ja!

Michalus's Avatar

Likes (Received): 463

Witam i zapraszam na fotorelację z DK75 na odcinku Jurków (DW980) - Nowy Sącz. Uzupełnia ona moją poprzednią z odcinka granica państwa - Nowy Sącz. W dodatku zawarłem dwa małe bonusy.
http://picasaweb.google.pl/Drogi13/D...NawojowaAbowa#
W każdym bądź razie jestem bardzo zadowolony z tej drogi. Komfort jazdy po remoncie sprzed kilku jest jest bardzo dobry. Nie widać większego zużycia pomimo dość dużego ruchu ciężarowego.
Oczywiście nie tyczy się to podjazdu na przełęcz św. Justa i zjazdu z niej. To jednak było wałkowane tyle razy, że ograniczę się jedynie do paru słów - modernizacja potrzebna na wczoraj.
Inna sprawą jest też odcinek Nowy Sącz - Krzyżówka wraz z tragiczną obwodnica tej wsi. O tym zdaje się też już pisałem.

Pozdrawiam,
Michalus
Old August 16th, 2010, 01:46 PM   #124
Hugo83
Registered User

Likes (Received): 0

Chciałbym zwrócić uwagę na odcinek DK75 między Nowym Sączem a Jurkowem.
Po majowych opadach deszczu powstało tam osuwisko i ograniczenie rucho do jedengo pasa. Został wprowadzony ruch wahadłowy sterowany światłami. Zawsze w niedziele i popołudniami zwiększa się ruch z Nowego Sącza w stronę Brzeska. Wczoraj korek od strony Nowego Sącza sięgał 8-9 km (!!!), ok 1 h stania. Od strony Brzeska na Nowy Sącz czekało może kilka aut...

Czy jest ktoś za to odpowiedzialny? Bo wystarczyłoby dać dwie osoby aby sterowały ruchem ręcznie, puszczając dużo większą ilość aut z południa niż sygnalizaja świetlna...

Wiecie gdzie można interweniować w tej sprawie?
Hugo83 no está en línea   Reply With Quote
Old August 27th, 2010, 03:54 PM   #125
maku
Registered User

Likes (Received): 3

Władze samorządów, przez które przebiega ta droga powinny bardzo się sprężyć i zacząć poważnie lobbować nad rozbudową do dwóch pasów. Pomimo bardzo dobrej nawierzchni jazda po niej to masakra - tir za tirem, do tego duży ruch turystyczny w kierunku Krynicy, Doliny Popradu i Szczawnicy plus miejscowych (duże zagęszczenie ludności w obrębie trasy). Nie musi to być od razu droga ekspresowa. Wystarczyła by zwykła 2x2 na odcinku Nowy Sącz - Brzesko z wyodrębnionymi lewo i prawoskrętami. No ale wiadomo lepiej nic nie robić bo trzeba byłoby wybudować przynajmniej 2 tunele (Just i Gosprzydowa), a to już abstrakcja i nie wiadomo jakie koszty. A tak w/g mnie to mogłaby być świetna trasa do połączenia A4 ze słowacką D1, gdzie ruch rozbijałby się w Nowym Sączu w kierunkach pd-wsch. Dk75 na Muszynkę i pd-zach. Dk87 na Mniszek (w przyszłym roku Słowacy ruszają z budową mostu granicznego między Mniszkiem a Piwniczną) Hehe ale to taka moja utopia i znając zapał i zaangażowanie naszych miejscowych polityków w załatwianiu spraw ważnych dla regionów nie ma co na to liczyć.
maku no está en línea   Reply With Quote
Old December 20th, 2010, 10:06 PM   #126
Sączers
BANNED

http://www.sadeczanin.info/aktualnos...wsze/art/10844 !! zobaczymy co z tego wyjdzie
Sączers no está en línea   Reply With Quote
Old January 15th, 2011, 10:13 PM   #127
Sączers
BANNED

http://tv-ns.pl/wydarzenia/material/3794/b/1.html coś z dzisaj ... ciekawe ile prawdy a ile bajek
Old January 28th, 2011, 01:20 AM   #128
Sączers
BANNED

Quote:
Originally Posted by noaraf View Post
http://www.sadeczanin.info/aktualnos...arka/art/12359

Komisja mienia i finansów publicznych Sejmiku woj. małopolskiego na czwartkowym posiedzeniu (27 stycznia) pozytywnie zaopiniowała autopoprawkę zarządu województwa do budżetu na 2011 rok o utworzeniu specjalnej rezerwy na projekty przyszłościowe. W tegorocznym budżecie województwa przeznaczono na ten cel 1 200 tys. zł.

Obecny na posiedzeniu komisji marszałek Małopolski Marek Sowa powiedział, że z tego źródła będą finansowane prace koncepcyjne budowy nowej trasy szybkiego ruchu: Brzesko - Nowy Sącz.

- To bardzo ważna deklaracja, posuwająca sprawę do przodu - cieszy się radny wojewódzki Zygmunt Berdychowski (PO) z Nowego Sącza, członek komisji mienia i finansów publicznych. - Po raz drugi ta droga znalazła się w oficjalnym dokumencie Sejmiku. Wcześniej był apel Sejmiku do ministra infrastuktury o wpisanie trasy Brzesko - Nowy Sącz do planu budowy nowych dróg Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad.

Kwota 1,2 mln zł nie przyprawia o zawrót głowy, ale Berdychowski uważa, że kropla drąży skałę.

- Załóżmy, że w tym roku Sejmik przeznaczony 400 tysięcy złotych na opracowanie koncepcji nowej drogi, w przyszłorocznym budżecie następne 400 tysięcy, to ta koncepcja w końcu powstanie. Najważniejsze, że są pierwsze konkrety w tej sprawie - tłumaczy radny wojewódzki.

Mamy farta ze ten pan zostal wybrany do sejmiku bo mamy kogos kto chce dbac o interesy NS, bo obecni wlodarze miasta maja inne cele...
może coś ruszy
p.s prowadzeń sobie tutaj monolog
Old January 28th, 2011, 02:35 AM   #129
IgorSel
Registered User

IgorSel's Avatar

Likes (Received): 1565

oo bardzo ciekawa informacja, zupełnie ją przegapiłem choć juz wczesniej obijało mi się o uszy że wkoncu przez liczne protesty oleją idea przebudowy całej zakopianki na korzysc nowe eski wzdłuz dk75
Jechałem tamtędy ze 3 razy i musze przyznac że spory ruch tam panuje, na eske jak znalazł, zwłaszcza przejazd przez Nowy Sącz to dramat. Fajnie jakby ją docięgnęli do granicy (wzdłuż dk87)
IgorSel no está en línea   Reply With Quote
Old January 28th, 2011, 06:56 AM   #130
harthausen
Optimist trotzdem

harthausen's Avatar

Likes (Received): 2443

Quote:
Originally Posted by Sączers View Post
p.s prowadzeń sobie tutaj monolog
może i monolog, ale uwierz, przez niektórych , choćby przeze mnie bardzo uważnie czytany

mało dzisiaj dobrych ludzi na świecie - Józef Szwejk.
Ale są.
harthausen no está en línea   Reply With Quote
Old January 28th, 2011, 09:50 AM   #131
Jakub Warszauer
Registered User

Likes (Received): 553

No, za ten milion z ogonem można zrobić porządny STEŚ. Z mojego doświadczenia jazdą DK75 trzeba zacząć od analizy w rejonie Nowego Sącza (3/4 obwodnicy spinającej DK75, DK28 i DK87) oraz przełęczy św Justa (mityczny tunel).

Gdzieś czytałem o dyskusji nt. przełożenia DK75 pod Nowym Sączem na drugą stronę Dunajca (wzdłuż linii kolejowej - konieczne zezwolenie MI odstępstwo). Czy ktoś może potwierdzić, skomentować?

Nie rozumiem skąd ten napór, żeby to była koniecznie klasa S. Moim zdaniem GP 2+1 w ciągu z poszerzeniem do 2x2 pod Nowym Sączem oraz ew. pod Brzeskiem będzie w sam raz.

Tak przy okazji: czy i jak został rozwiązany problem podpięcia DK4 i DK75 do A4?
Jakub Warszauer no está en línea   Reply With Quote
Old February 12th, 2011, 03:55 PM   #132
notdot
Registered User

notdot's Avatar

Likes (Received): 577

Jak na razie w stosunku do DK75 powstają projekty przebudowy najgorszych czy też najbardziej zniszczonych trzech odcinków (dokładnych kilometraży nie chce mi się teraz szukać)
1) odcinek Gnojnik - Tymowa
2) odcinek Łososina Dolna - Tęgoborze
3) odcinek Łabowa - Roztoka Wielka

najbardziej zaawansowane prace nad projektem są na odc 2 ale 1 i 3 też są w dość zaawansowanym opracowaniu

nie wiem co planuje GDDKiA z innymi odcinkami czy ewentualnie całą drogą, być może inna pracowania nad nimi pracuje, ja wiem tylko o tych trzech

p.s. nie wiem jak jest z prawami autorskimi i czy na forum można zamieszczać jakieś części projektów bo ew. bym coś podrzucił
notdot no está en línea   Reply With Quote
Old February 12th, 2011, 07:54 PM   #133
Michalus
Tak, to ja!

Michalus's Avatar

Likes (Received): 463

Dawaj, dawaj! I mam wrażenie, że nie chodzi o cały odcinek od Łabowej do Roztoki a podjazd pod przełęcz Krzyżówka, który ciągnie się od Roztoki do Mohnaczki. Przynajmniej tak mówiono do tej pory.

Pozdrawiam
Michalus
Old February 13th, 2011, 03:32 PM   #134
Zygmuntjr
Registered User

Location: Kraków - mnie utrzymuje; Bochnia - tu mieszkam; Nowy Sącz - stąd jestem
Likes (Received): 39

A może jednak chodzi o odcinek od Łabowej do Roztoki. W zeszłym roku Kamienica (rzeka) tam dużo zniszczeń narobiła. Może chcą ten problem rozwiązać kompleksowo poprzez budowę jakichś murów oporowych (albo jakoś inaczej - nie jestem specem od drogownictwa).
Old February 13th, 2011, 03:58 PM   #135
wawrzula
Registered User

wawrzula's Avatar

Quote:
Originally Posted by notdot View Post
Jak na razie w stosunku do DK75 powstają projekty przebudowy najgorszych czy też najbardziej zniszczonych trzech odcinków (dokładnych kilometraży nie chce mi się teraz szukać)

najbardziej zaawansowane prace nad projektem są na odc 2 ale 1 i 3 też są w dość zaawansowanym opracowaniu

nie wiem co planuje GDDKiA z innymi odcinkami czy ewentualnie całą drogą, być może inna pracowania nad nimi pracuje, ja wiem tylko o tych trzech
i chyba tylko te trzy są w przygotowaniu. Przynajmniej takie informacje są na stronie Gdaki. Z tego co widzę to na w/w będzie rozbudowa o 3-ci pas.
Tu trochę więcej o odcinku pierwszym
http://www.bip.czchow.pl/atach/4/552...20Krakowie.pdf

@notdot, wrzucaj te skrawki projektów.
wawrzula no está en línea   Reply With Quote
Old February 14th, 2011, 01:21 AM   #136
kposw
Registered User

Quote:
Originally Posted by Sączers View Post
http://tv-ns.pl/wydarzenia/material/3794/b/1.html coś z dzisaj ... ciekawe ile prawdy a ile bajek
z Grabarczykiem to jet tak, że jak mówi ze nie da to nie da a jak mówi że da to mówi sprawa rozbudowy dk 75 ciągnie sie co najmniej od końca lat 90-tych i jak dotąd nie wyszła poza mgliste plany. Biorąc pod uwagę tępo prac projektowych i fatalne uwarunkowania środowiskowe można przypuszczać, że S75 jeszcze przez długie lata pozostanie w sferze marzeń.
kposw no está en línea   Reply With Quote
Old February 14th, 2011, 01:25 AM   #137
kposw
Registered User

Quote:
Originally Posted by notdot View Post

p.s. nie wiem jak jest z prawami autorskimi i czy na forum można zamieszczać jakieś części projektów bo ew. bym coś podrzucił
ponoć w tym roku ma ruszyć projekt przebudowy mostu w Kurowie
kposw no está en línea   Reply With Quote
Old February 14th, 2011, 04:27 PM   #138
maku
Registered User

Witam mam taką małą fotorelacje z odcinka Nowy Sącz - Jurków. Na wstępie sorry za jakość komórkową i za wycieraczkę. To moja pierwsza fotorelacja i mam nadzieję, że zdjęcia są widoczne. Ogólnie to może na zdjęciach tego nie widać ale ruch spory - fotorelacja z 8 lutego. No to jedziem:
Dąbrowa tuż za skrzyżowaniem z DW 975

Kurów dojazd do mostu na Dunajcu

To już most trochę wąsko. Tiry i autobusy mijają się na lusterka

Za mostem w kierunku Tęgoborzy

Po lewej miejsce gdzie często można natknąć się na drogówkę lub straż graniczną

Old February 14th, 2011, 04:37 PM   #139
maku
Registered User

C.d.
To już Tęgoborze

Tu zaczyna się podjazd pod Just

Tą trasę pokonuję średnio raz w tygodniu i muszę stwierdzić, że cała góra zjeżdża w zastraszającym tempie

Tir z Piwniczanką miał problem z podjazdem - normalka w tym miejscu prędkość od 20 km/h do 0

Na szczycie przełęczy

Na szczęście w drugą stronę akurat nic nie jechało można było wyprzedzić całą kolumnę - i w dół do Łososiny Dolnej

Łososina

Old February 14th, 2011, 04:47 PM   #140
maku
Registered User

Bilsko jedna z nielicznych prostych. Po lewej lotnisko aeroklubu

Zaraz za zakrętem i mostkiem jest skrzyżowanie z drogą powiatową. Często można się naciąć na auta skręcające w lewo. Niebezpieczne miejsce, często kierowcy hamują w ostatniej chwili

Witowice Górne i ostry długi zakręt

Witowice Dolne - często można natknąć się na fotoradar ustawiany przez drogówkę naprzeciwko szkoły

Reply

Tags
kraków, małopolskie, nowy sącz

Thread Tools

Posting Rules