daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Lubelskie, Małopolska, Podkarpacie i Świętokrzyskie

Lubelskie, Małopolska, Podkarpacie i Świętokrzyskie » Kraków » Lublin

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 194 votes, 4.98 average.
Old January 12th, 2007, 04:04 PM   #21
ziomPL
Registered User

Likes (Received): 26

^
nie w centrum, przy trasie wylotowej na Krynicę, przy obwodnicy
ziomPL no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old January 12th, 2007, 08:06 PM   #22
[email protected]
Registered User

Likes (Received): 0

A kiedy rusza budowa obwodnicy N.S.....mieli tez remontowac cala Jagiellonska....zrobic z Lwowskiej, od mostu do rynku deptak.....tak szczeze mowiac, patrzac sie na inne Polskie miasta, nawet maly Stary Sacz....Krynica, Przemysl, Krosno, itd....jakos mi sie wydaje ze Nowy Sacz nie nadaza.
J@NeKyYz no está en línea   Reply With Quote
Old January 12th, 2007, 09:17 PM   #23
ziomPL
Registered User

jedna nitka obwodnicy jest juz wybudowana i w zasadzie gotowa do uzytku, wydaje mi sie ze lada chwila moze zostac oddana do ruchu (oczywiscie mowie tu o obwodnicy, ktora odciazy ulice Sucharskiego), o pozostalych projektach nic mi nie wiadomo
Old January 13th, 2007, 12:40 AM   #24
Zygmuntjr
Registered User

Location: Kraków - mnie utrzymuje; Bochnia - tu mieszkam; Nowy Sącz - stąd jestem
Likes (Received): 39

no obwodnica pyszna. Akurat rowery się wyminą. Większe pojazdy mają już ciężko.

Nie rozumiem tych naszych rajców. I denerwuje mnie to. Budują takie rzeczy jakby czas nie płynął, a Nowy Sącz miał stać w miejscu. Tak jest z tą obwodnicą, tak było z mostem na Tarnowskiej (ponoć mógł być szerszy ale kasy zabrakło, a okazja do poszerzenia jedna na 50 lat), tak było z ulicą łączącą Kolejową z I Brygady (w planach wcześniejszych dwupasmowa I Brygady miała iść do samej Kolejowej, przez to tam stały same garaże blaszaki).

Za kilka lat się miasto całkiem zakorkuje i wtedy nie będzie można znaleźć nikogo odpowiedzialnego.
Zygmuntjr no está en línea   Reply With Quote
Old January 13th, 2007, 06:49 PM   #25
SebastianNS
---

SebastianNS's Avatar

Likes (Received): 175

[email protected] wg mnie Nowy Sącz wcale nie rozwija się gorzej niż inne miasta jego wielkości, nawet może lepiej. Fakt że brakowalo ostatnio jakichś spektakularnych inwestycji, ale naprawdę sporo ostatnio zrobiono.

Obwodnica północna: wiem że były protesty mieszkanców gminy Chełmiec, chodziło o burzenie kilkudziesięciu domów. Jednak sprawa budowy już jest presądzona, obecna ekipa uznała ją za priorytet, raczej powinno coś ruszyć w najbliższym czasnie.

Remont Jagiellońskiej: nie przeszedł projekt dofinansowania z UE (m.in. wtedy wybrabo Remont Rynku w Starym Sączu). Obecny wiceprezydent miasta za swój cel uznaje przedewszystkim remont Rynku i Jagiellońskiej. O Rynku było niedawno głośno, te dwie inwestycje na pewno powstaną za tej kadencji.

Deptak na Lwowskiej: Hmmm, kiedyś ktoś rzucił taki pomysł, rozpętała się dyskusja. Ale to były tylko czyjeś propozycje. Tak samo jak wycofanie z Rynku ruchu samochodowego,który powraca co jakiś czas, ostatnio w grudniu bodajże. Obu planów nie należy brać zbyt poważnie, jest mniej więcej tyle samo zwolenników tego jak i przeciwników. Po pierwsze Nowy Sącz to nie Kraków, zamknięcie Rynku mogło by spowodować jego degradację na rzecz np. nowych centrów handlowych. Po drugie potrzeba do tego wzbudowania dużej ilości nowych parkingów wokół Starego Miasta. Po trzecie dochodzi obwodnica Starego Miasta (tunel pod zamkiem). Deptak na Lwowskiej i Rynek bez ruchu aut to plany na odległą przyszłośc. Na pewno za tej kadencji nie ma co się spodziewać jakichś konkretów gdyż obecny prezydent jest przeciwnikiem zamknięcia Rynku.

Zygmuntjr ja słyszałem że mostu na kamienicy nie dało się zbudować szerszego, ale może jest jak mówisz.
Natomiast nie wiem nic o dwupasmowej ulicy łączącej I Brygady z kolejową. Po pierwsze nowa droga łączy Kolejową z Łukasiewicza, nie z 1 Brygady. ( Łukasiewicza właśnie przeszła remont). Wg. mnie jest dobrze, szerszej drogi tam nie potrzeba zresztą po co jak zarówno Kolejowa jak i Nawojowsa są 1 pasmowe. Dla mnie ta droga to duży plus, bardzo ułatwia dojazd na Wojska Polskiego (gdzie zresztą mieszkam )

O obwodnicy Sucharskiego (nazwano ją ul. Pieczkowskiego) szkoda się wypowiadać. Jak powstanie druga nitka, chodniki i oświetlenie to wtedy powiem coś dobrego o tej drodze. Teraz jest to porażka. Aktualnie buduje się tam zjazd z tej drogi na Chruślice oraz przebudowuje wjazd na most w kierunku ul. Witosa.
SebastianNS no está en línea   Reply With Quote
Old January 13th, 2007, 06:53 PM   #26
SebastianNS
---

SebastianNS's Avatar

Marszałek Marek Nawara odwiedził budowane Miasteczko Galicyjskie

Miasteczko Galicyjskie, które powstaje przy Sądeckim Parku Etnograficznym odwiedził marszałek województwa małopolskiego Marek Nawara.
Marszałek spotkał się na placu budowy min. z prezydentem Nowego Sącza Ryszardem Nowakiem. Podczas spotkania rozmawiano na temat przyszłości tej inwestycji.
Do tej pory budowa miasteczka pochłonęła 20 mln złotych. Kolejny etap ma kosztować 7 mln. O środki na jego realizację zabiega właśnie Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu. Prezydent w rozmowie z marszałkiem i starostą nowosądeckim Janem Golonką przyznał, że nie wyobraża sobie, aby ten piękny projekt nie został zrealizowany. „To dla Nowego Sącza ważna inwestycja i koniecznie trzeba zdobyć pieniądze na dokończenie projektu ...” – powiedział prezydent.

Miasteczko Galicyjskie ma pełnić funkcję zaplecza sądeckiego Skansenu. Wszystkie budynki, które znajdą się w miasteczku są replikami nieistniejących już obiektów. Razem mają tworzyć zespół miejski charakterystyczny dla dawnej Małopolski. Po obejrzeniu prawdziwych zabytków znajdujących się w Skansenie będzie można tam odpocząć, kupić pamiątkę, zjeść regionalną potrawę w karczmie, zrobić sobie zdjęcie i wysłać pocztówkę.

Obecnie stoi już pięć budynków: mała remiza straży pożarnej, dwa budynki mieszkalne, dwór i w centralnym miejscu ratusz. Jego odtworzenie było możliwe dzięki zachowanym rycinom i fotografiom. Wnętrze będzie nowoczesne, ale oddające klimat sprzed lat. W magistracie odbywać się będą konferencje i wystawy. W innych budynkach - a ma ich być w sumie siedemnaście - będzie się toczyć życie w stylu retro.
A „życie” w Miasteczku Galicyjskim zacznie tętnić już w maju tego roku. Całość ma być gotowa w 2008 roku.

źrodło: www.nowysacz.pl

Old January 13th, 2007, 10:12 PM   #27
ziomPL
Registered User

sorry, pewnie nie znam sie na sztuce, kulturze itd., ale jak czytam o kwocie 27 mln zlotych, ktore ida na te inwestycje czuje lekki niedosyt i niesmak, mnie skansen kojarzy sie z obowiazkowymi wycieczkami tam w czasach podstawowki i taplaniem sie w blocie pomiedzy starymi zagrodami, moze stad takie moje odczucia...:/
Old January 16th, 2007, 10:29 AM   #28
Zygmuntjr
Registered User

Location: Kraków - mnie utrzymuje; Bochnia - tu mieszkam; Nowy Sącz - stąd jestem

niestety skansen to jedyna rzecz na co Krakow bez wiekszych problemow da kase do Sacza
Old January 17th, 2007, 02:52 PM   #29
SebastianNS
---

SebastianNS's Avatar

Wprawdzie nie budowa, ale wkońcu inwestycja:

"Wypasiony" klimat do studiowania

Dlaczego warto wybrać Nowy Sącz, jako miejsce dobre na studia?
Właśnie rusza potężna kampania społeczna skierowana do młodzieży gimnazjalnej, licealistów oraz studentów, mająca na celu wskazanie unikatowe walory studiowania w regionie nowosądeckim, a co za tym idzie promocję miasta Nowy Sącz i okolic. Przedsięwzięcie firmują: Urząd Miasta Nowego Sącza, Wyższa Szkoła Biznesu i firma Fakro.

Celem kampanii jest przekonanie młodzieży, że na tle Europy nasz rodzimy ośrodek akademicki dysponuje nie gorszymi, jeżeli nawet nie lepszymi warunkami do rozwijania kariery naukowej i zawodowej.
Kampania promocyjna ruszy od 17 stycznia i będzie to największa promocja miasta i regionu w skali całego kraju. Łączna wartość kampanii to 1 800 000 zł, ponadto niewymierne są korzyści dla miasta i regionu.

Do studiowania w Nowym Sączu zachęcać będą billboardy, reklama radiowa: Radio RMF i RMF MAXX, audycje w telewizyjne TVP1 i TVP2, reklama prasowa: w tygodniku „Wprost”, gazecie „Dlaczego” oraz na portalach:

www.clubber.pl – clubbingowy serwis informacyjny
www.epuls.pl – serwis młodzieżowy
www.korba.pl – portal studencki
http://dlaczego.interia.pl – portal magazynu Dlaczego

W ciągu kilku tygodni mieszkańcy 19 największych miastach w Polsce będą mogli oglądać billboardy prezentujące trzy „wypasione” owieczki, a w tle widać błękitne niebo i zielone łąki.
Dlaczego OWCE?. Pomysłodawcy - a jednym z nich jest Jacek Powałka absolwent WSB- NLU odpowiada wprost: „nie boimy się porównań! Nie unikamy konfrontacji ze stereotypami dotyczącymi studentów prywatnych uczelni. Jesteśmy adekwatnie kreatywni i każdą słabość potrafimy przekuć w naszą przewagę! Jesteśmy jak wilki w owczej skórze".

Również prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak jest przekonany, że to jest kampania bez precedensu. „Tylko tutaj w Nowym Sączu mamy wypasione klimaty na studia - tylko tutaj studenci w przerwie między wykładami mogą wyskoczyć na narty np. na Jaworzynę Krynicką, czy na jachty nad Rożnów w lecie”
Duży wkład w organizację kampanii mają studenci sądeckiej uczelni - podkreśla rektor Wyższej Szkole Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu dr Krzysztof Pawłowski. Wizytówką uczelni są jej absolwenci. To oni w całości zrealizowali, sfinansowali oraz pozyskali fundusze na jej realizację. Przewrotna kampania promocyjna Nowego Sącza i jej wyjątkowego "wypasionego" klimatu na studia jest bez precedensu!
Jest to idealna współpraca władz samorządowych, sądeckiej uczelni i świata biznesu”.

źródło: www.nowysacz.pl

Jak dla mnie plakat rewelacja
Old January 17th, 2007, 06:23 PM   #30
SebastianNS
---

SebastianNS's Avatar

Ciekawe informacje o inwestycjach przygotowanych w kwartalniku wydawanym przez miast. Część inwestycji już zrealizowano, część jest w trakcie.

Gotowe projekty

Architekt miejski, Jan Ciesielka udostępnił nam wykaz inwestycji przygotowanych do realizacjiw najbliższych latach. Rejestr zadań - do podjęcia zarówno przez miasto, jak i prywatnych inwestorów - jest imponujący. Podjęcie prezentowanych poniżej przedsięwzięć daje duże szanse na ożywienie gospodarcze i utworzenie nowych miejsc pracy. Projekt, w zasadzie, są gotowe, niezbędna dokumentacja leży w szufladach.

I. INWESTYCJE PRODUKCYJNE
- przygotowano propozycję lokalizacji miasteczka multimedialnego na 8 ha przy ul. Tarnowskiej koło fabryki p. Bugajskiego,
- fabryka mebli Bugajski (realizacja ul. Tarnowska), (w budowie)
- uchwalono plan miejscowy - „Nowy Sącz 41” - z możliwością realizacji strefy przemysłowej przy Al. Piłsudskiego, obiektów produkcyjnych (wolę zakupu złożyła miastu firma Dako), (prawdopodobnie Dako postawi tu nową fabrykę okien)
- budowa nowych hali produkcyjnych dla firmy „Fakro” przy ulicy Węgierskiej, (gotowe)
- przygotowywany jest plan miejscowy „Nowy Sącz 33” z lokalizacją strefy przemysłowej na Tłokach,
- finalizowana jest budowa Miasteczka Galijskiego - I etap i przygotowywane, rozpoczęcie II etapu wraz ze zjazdem z ulicy Lwowskiej, parkingami i mostem. (w realizacji)

II. INFRASTRUKTURA TECHNICZNA
- regulacja potoku Łubinka, (gotowe, nie wiem tylko czy chodzi o więcej)
- roboty remontowe w korycie Kamienicy, (coś tam robili)
- magistrala wodociągowa i sieć kanalizacyjna dla osiedla Mała Poręba i Zawada,
- sieć kanalizacji dla osiedla Kaduk i Wólki (Pułaskiego, Radziecka),
- sieć kanalizacji części dzielnicy Helena,
- sieć kanalizacji i sieć wodociągowa ulic Kusocińskiego i B. Czecha,
- budowa sieci kanalizacji sanitarnej w dzielnicy Jamnica,
- sieć kanalizacji sanitarnej w ulicy Wybickiego, (miasto ma dostać z UE coś koło 200ml euro na inwestycje kanalizacyjne)
- stacja segregacji składowiska śmieci na terenie firmy Newag,
- stacja segregacji odpadów przy ulicy Tarnowskiej na terenie wysypiska śmieci,
- przedłużenie eksploatacji składowiska odpadów Zabełcze – Przetakówka.

III. DROGI
- realizacja obwodnicy północnej z przeprawą mostową przez Dunajec, (hmmm, ciekawe kiedy zaczną)
- pilne wykonanie projektu oraz realizacja przebicia Mickiewicza do Bulwarów Narwiku, (miasto chyba nie dało pieniędzy na rozpoczęcie inwestycji)
- przygotowanie do prac projektowych dla obwodnicy południowej,
- przebicie ulicy 29 Listopada do ulicy Grottgera wraz z kanałem opadowym i przedłużeniem ulicy Jana Pawła II do ulicy Grunwaldzkiej wraz z kanałem opadowym, (to ciekawe )
- przebudowa ulicy Długoszowskiego
- budowa ulicy Kusocińskiego, (w realizacji)
- przebudowa skrzyżowania ulic: Starowiejskiej, Dunajcowej i Krakowskiej, (oby jak najszybciej)
- przebudowa ulicy Jamnickiej.

IV. BUDOWANICTWOWIELORODZINNE
- budowa osiedla komunalnego przy ulicy Kusocińskiego,
- budowa budynków wielorodzinnych przy ulicy Gorzkowskiej,
- budowa zespołu obiektów szeregowych oraz budynków wielorodzinnych na osiedlu Wojska Polskiego,
- Dom Pomocy Społecznej przy Al. Piłsudskiego.

V. OBIEKTY USŁUGOWO – HANDLOWE
- wykonano plan miejscowy „Nowy Sącz 23”, z możliwością realizacji hipermarketu przy ulicy Tarnowskiej – za oczyszczalnią ścieków,
- wykonano plan miejscowy „Nowy Sącz 25” z możliwością lokalizacji hipermarketu przy ulicy Węgierskiej, (ciekawe czy ktoś się skusi )
- pawilon handlowy Bogdański przy Al. Piłsudskiego,
- rozpoczęto procedurę zmiany planu „Nowy Sącz 34” dla lokalizacji centrum handlowego na terenie firmy Newag przy ulicy 29 Listopada, (galerię handlową chce budować Newag)
- pawilon handlowy firmy Bogdański przy ulicy Gorzkowskiej (meble),
- pawilon handlowy przy ulicy Prażmowskiego obok stacji BP, (w budowie)
- rozbudowa budynków magazynowych firmy Juka przy ulicy Wiśniowieckiego, (ten biurowiec Juka)
- budowa pawilonu oraz hotelu przy ulicy 1 Brygady, (ciekawe)
- pawilon handlowy przy ulicy Tarnowskiej (Górski), (w budowie -Media Markt)
- budowa siedziby Powiatowej Straży Pożarnej przy ulicy Witosa, (przedwczoraj pisali o tym w gazecie, nie dostaną pieniędzy narazie...)
- budowa siedziby Miejskiej Komendy Policji przy ulicach Zawiszy Czarnego i Grottgera.
Trwają prace nad opracowaniem miejscowych planów zagospodarowania. Plany Takie posiada ok. 40 proc. miasta.

Kwartalnik do ściągnięcia z www.nowysacz.pl

Last edited by SebastianNS; January 17th, 2007 at 06:28 PM.
Old January 17th, 2007, 10:15 PM   #31
michal.p
Registered User

michal.p's Avatar

Likes (Received): 190

ten plakat jest naprawde fajny

przeglądałem też ostatnio ten kwartalnik

szkoda że narazie nic raczej niebedzie z tego przebicia ul. mickiewicza do bulwarów narwiku, to była by fajna ulica, zmieniła by całkowicie organizacje ruchu w tej części miasta, a do tego 5 skrzyżowania w tym 4 z sygnalizacją świetlną na odcinku 400m fajne by to było
michal.p no está en línea   Reply With Quote
Old January 18th, 2007, 10:15 AM   #32
Zygmuntjr
Registered User

Same ciekawostki :-)

To i ja mam ciekawostkę. Wiecie jakie były poprzednie plany rozwiązania kiepskiej sytuacji komunikacyjnej na alejach przed rokiem wielkich przemian?

Otóż wyobraźcie sobie duże skrzyzowanie, może nawet rondo, zaraz przy PKS. Teraz jadac od strony dworca PKP skrecalibysmy w prawo w nowa arterie komunikacyjna, ktora przechodziłaby przez plac PKSu (co z PKSem napisze dalej) nastepnie przez cos co kiedys było takim jakby małym ryneczkiem z butikami dookoła i w dół przez ugory po dawnej rzeczce "Łącznik" szłaby koło szpitala i łączyła sie z innym duzym węzłem komunikacyjnym, czyli rondem pod szpitalem. Niestety po drodze przecinała jeden ogródek zdaje się, a że to ogródek był nie byle jaki, a raczej nalezał do nie byle kogo, to aby wybic te swiatłe pomysły raz na zawsze ludziom z głowy postawiono:

* Taki niebiesko biały budynek dośc spory, ZUSowe, czy szpitalne to jest sam nie wiem;
* zabudowano dosc szczelnie ow klepisty ryneczek z butikami przy ul. Długosza na przeciwko PKS

Koncepcja jakiegos lepszego polaczenia "Aleji" ze swiatem jest na szczescie nadal aktualna, wiec probuje sie kombinowac z przedluzeniem Mickiewicza. Kazdy z wyobraznia stwierdzi, ze jest to marna namiastka poprzedniego konceptu :-(.

Jesli ktos zapyta, co z PKSem, to odpowiem, ze zostałby przeniesony w okolice PKP. Ta opcja jest ponoć wciąż żywa :-)

Jesli juz opowiadam o takich starych dziejach, to moze wroce jeszcze do sprawy ul. Kolejowej i I Brygady. Przedłużenie I Brygady, łagodnie, bez żadnych ostrych zakrętów, oraz dwupasmowo, zapewne z poszerzeniem samej Kolejowej, miało stanowić dośc ważną arterię komunikacyjną miasta na lini wschód - zachód. Może to jest trudne do wyobrażenia, ale ul. Kolejowa miała być przedłuzona wzdłóż torów na Chabówkę i tam przebita na osiedle Wólki, łącząc się prawdopodobnie z Radziecką i tworząc porzadne skrzyżowanie z Ogrodową z ewentualnym wyjsciem na most przez Dunajec.

No to moze na dzis koniec fantastyki z mojej strony. Jesli ktos zapyta czy zle spalem albo cos zlego zjadlem, ze takie rzeczy opowiadam, to odpowiem, ze mam gdzies w domu stara mape planistyczna "Nowy Sacz - południe". Jest tam jeszcze wiele ciekawostek, ale moze nie wszystkie na raz.

Nie twierdze, ze te plany byly najlepsze, mistrzowsko przemyslane i wogole cacy. Twierdze jedno. Miały na uwadze przebudowe układu komunikacyjnego miasta, przejscia z miasta 50 tyś. do 100 tyś., otwierajacego droge na dalszy rozwoj.

Niestety to co sie teraz dzieje, te inwestycje, wydaja mi sie byc robione tylko na pokaz, na teraz, nie zmieniajace konkretnie nic.

To teraz o czyms innym. Plan budowy osiedla komunalnego przy ul. Kusocińskiego chyba ulegnie zmianie:

Quote:
400 mieszkańców osiedla Nawojowska w Nowym Sączu twierdzi, że są terroryzowani przez sąsiadów mieszkających w bloku przy ulicy Kusocińskiego. Dzieci boją się rówieśników z bloku socjalnego.
W swoim proteście wysłanym do prezydenta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka, mieszkańcy osiedla proszą, aby przy tej ulicy nie powstawały kolejne tego typu bloki.
– Obawiamy się o swoje dzieci. Były już przypadki wymuszeń i rozbojów dokonanych przez młodocianych mieszkających w tym bloku – mówi Tadeusz Gajdosz, wiceprzewodniczący zarządu osiedla Nawojowska. – Dzieci muszą chodzić do szkoły okrężną drogą. Boją się swoich rówieśników z tego bloku.
Właściciele ogródków działkowych leżących nieopodal mówią, że ich altanki są dewastowane, a kradzieże stały się codziennością.
Mieszkańcy dzielnicy Nawojowska sugerują, że aby rozwiązać problem, trzeba takie bloki wybudować w różnych dzielnicach, a nie w jednym miejscu.
Budynek socjalny z 43 mieszkaniami o wysokim standardzie oddano niedawno, ale już muszą wejść do niego brygady remontowe. Klatki schodowe i bramy są kompletnie zdewastowane.
– Byliśmy na miejscu. Lokatorzy skarżyli się, że drzwi wejściowe się nie zamykają. A jak się mają zamykać, skoro są niema całkowicie zdewastowane? – mówi Leokadia Pomarańska, prezes zarządu Posesji administrującej blok. – Trzeba założyć nowe, które kosztują ponad 3 tysiące złotych. Mieszkańcy nie przyznają się do dewastacji.
Jerzy Gwiżdż, wiceprezydent Nowego Sącza, po zapoznaniu się z listem protestacyjnym mieszkańców dzielnicy Nawojowska powiedział nam, że plany budowy mieszkań socjalnych zostaną zweryfikowane.
– Z pewnością nowe budynki tego typu nie powstaną przy ulicy Kusocińskiego – dodał wiceprezydent. – Nie możemy bowiem tworzyć gett dla ludzi, którzy nie szanują mienia publicznego.
źródło: Gazeta Krakowska

A i na koniec wyraze zdziwienie oraz ciekawosc coz to za pawilon handlowy z hotelem przy I Brygady.
Old January 18th, 2007, 11:27 AM   #33
Zygmuntjr
Registered User

Jesli chodzi o swiatle plany rozwoju ukladu komunikacyjnego w miescie, to widac ze spoleczenstwo ma lepsze wizje niz wladze. Oto przykład:

Quote:
Grozi katastrofa!
15.01.2007

Mieszkaniec dzielnicy Helena Janusz Janik chce przekonać władze Nowego Sącza do własnego pomysłu jak i gdzie zbudować nowy most na Dunajcu.
Wystosował nawet w tej sprawie memorandum do prezydenta Ryszarda Nowaka, dołączając mapkę z rozrysowanym przebiegiem nowej trasy.
Janusz Janik ostrzega w nim, że bez szybkiej budowy nowego mostu na Dunajcu, Nowy Sącz w ciągu trzech lat czeka komunikacyjna katastrofa.
Memorandum Janusza Janika w sprawie budowy nowego mostu na Dunajcu, w ubiegłym tygodniu trafiło do ratusza. Autor przyznaje, że nie jest inżynierem drogownictwa i właściwie nie ma żadnego przygotowania technicznego. ? To, o czym piszę, opieram na wnikliwej obserwacji życia w mieście ? mówi Janik. Do swojego pomysłu przekonał już radnego Janusza Kwiatkowskiego, który obiecał zainteresować sprawą pozostałych członków Rady Miasta. W najbliższym czasie, Janik chce też zorganizować spotkanie z mieszkańcami dzielnicy Helena i szukać u nich wsparcia dla swojej idei. ? Nie mamy już czasu ? twierdzi. ? To co proponuję, można zrealizować szybciej i taniej niż północną obwodnicę.
Ze Świniarska na ?tłoki?
Pomysł Janusza Janika obejmuje w pierwszym etapie budowę 750 metrów nowej drogi od strony Świniarska, 250?metrowy most i kolejnych 450 metrów asfaltu do skrzyżowania z ulicą Ogrodową. W drugim etapie miałby powstać niecały kilometr niewielkiej obwodnicy, łączący się z ulicą Węgierską w obrębie skrzyżowania z ulicą Piramowicza. Problemem mogłaby się wydać linia kolejowa, ale i tutaj Janusz Janik znalazł rozwiązanie. Jak twierdzi, z powodzeniem można sięgnąć po metodę wykorzystaną już w Nowy Sączu przy budowie Al. Piłsudskiego.
Ocenimy, zdecydujemy
Odpowiedzialny za inwestycje w mieście wiceprezydent Jerzy Gwiżdż zapewnia, że każda obywatelska inicjatywa będzie rozpatrzona, ale z propozycją Janusza Janika jeszcze nie zdążył się zapoznać. ? Każda taka inicjatywa musi mieć ręce i nogi ? mówi Gwiżdż. ? Przede wszystkim trzeba przy takim pomyśle wskazać, skąd wziąć pieniądze na jego realizację.
Według zapewnień Gwiżdża, problem połączenia brzegów Dunajca jest jednym z priorytetów przyjętych dla kadencji prezydenta Ryszarda Nowaka.
sławomir wrona
żródło: Gazeta Krakowska
Old January 18th, 2007, 01:00 PM   #34
michal.p
Registered User

michal.p's Avatar

ja też jakoś niemoge sobie wyobrazić gdzie mógłby powstać ten pawilon handlowy z hotelem przy I Brygady. Może ktoś się pomylił i chodzi o "pasaż gorzków" z tym nowym zajazdem przy wiśniowieckiego ?
Old January 18th, 2007, 02:19 PM   #35
SebastianNS
---

SebastianNS's Avatar

Jeżeli chodzi o tego nie byle kogo mającego ogródek przy szpitalu to pewnie jest to obecny wiceprezydent miasta, wypowiadający się w jednym artykule zamieszczonym przez ciebie.

Wg mnie dobrze że ta trasa nie powstała. Nie chcę nowych dróg w samym centrum. Władze niech się skupią na remoncie obecnych i budowie obwodnic i dróg poza samym centrum. Sam nie wiem co twierdzić nt. przebicia ul. Mickiewicza, chyba narazie jestem przeciwny

Plany przeniesienia dworca PKS pod PKP są aktualne, dokładnie w miejsce obecnego parku i pawilonu handlowego obok dworca. Miasto chce mieć wszystkie 3 dworce w jednym miejscu. Były nawet kiedyś wstępne wizualizacje tego dworca. Obecny dworzec PKS miał być ponoć "tymczasowym" Narazie cicho.

Po przeniesienu dworca miasto chce odtworzyć ulice łączące Al. Wolności z Długosza. A co z pustym placem później? Co sądzicie? Ja bym tam widział jakieś ławeczki, drzewka, fontanne i kawiarenki, a wtedy zabudowanie wreszcie sąsiedniej Starej Sandecji (plan pani Pieczkowskiej żeby zrobić ze Starej Sandecji łąke z krzakami mam nadzieję że upadł...)

Co do hotelu i pawilonu handlowego przy I Brygady, też uważam że pomylili ulice i chodzi o Pasaż Gorzków (w sobote otwierają) i Zajazd Ostoję stojące przy Merkury Market. Wtedy by się zgadzało. A jeżeli nie chodzi o to to wtedy chyba tylko ta działka wchodzi w rachubę:

z tym że musieli by cośzrobić ze stojącym na jej środku słupie...
Old January 18th, 2007, 03:35 PM   #36
Zygmuntjr
Registered User

też myślałem o tej działce.

Kiedys tam był pomysł postawienia stacji paliw chyba. Przyjechali geolodzy i 3 odwierty zrobili. Takie smieszne kominki dalej chyba z ziemi wystają
Old January 19th, 2007, 12:50 PM   #37
SebastianNS
---

SebastianNS's Avatar

Szansa dla miasta

Gotowy jest wniosek do Zarządu Spółki Krakowski Park Technologiczny o ustanowienia podstrefy Krakowskiego Parku Technologicznego na terenie Miasta Nowy Sącz - poinformował podczas konferencji prasowej prezydent Ryszard Nowak. Tereny objęte strefą, to południowo - wschodnia część miasta na Osiedlu Gorzków. Teren ten o powierzchni 5,5879 hektara został przekazany w użytkowanie wieczyste Firmie DAKO Sp. z o.o. DAKO Sp. z o.o. - to nowoczesna firma, specjalizująca się w produkcji okien, drzwi, rolet, bram garażowych oraz konstrukcji aluminiowych. Na wskazanym terenie inwestor przewiduje budowę nowoczesnego zakładu produkującego stolarkę okienną z PCV oraz drewna. Przedsiębiorca w związku z nową inwestycją planuje utworzenie około 50 nowych miejsc pracy. Kolejny obszar, który ma wejść w podstrefę KPT to północna część miasta na Osiedlu Zabełcze. Teren ten o powierzchni 2,7141 hektara jest własnością Sławomira Bugajskiego właściciela Firmy Produkcyjno - Handlowej „BUGAJSKI” z siedzibą w Wielogłowych, Gmina Chełmiec, działającego w branży meblarskiej. Przedsiębiorca planuje na wskazanym terenie budowę zakładu produkującego meble tapicerowane. I w tym przypadku prace może otrzymać około 50 osób. Kolejny teren to obszar położony w północnej części miasta na Osiedlu Zabełcze. Łączna powierzchnia terenu wynosi 3,7348 hektara. Na razie na tym obszarze nie jest planowana żadna inwestycja. Przyznanie terenowi statusu specjalnej strefy ekonomicznej ma na celu zwiększenie jego atrakcyjności dla przyszłego inwestora.
Planowane inwestycje do realizacji należą do szczególnie pożądanych dla naszego miasta. Zakłady powstałe w wyniku nowych inwestycji pozwolą nie tylko na bezpośrednie stworzenie ponad 100 nowych miejsc pracy ale w przypadku sukcesu inwestycji i dobrej współpracy z miastem, mogą stanowić bodziec do napływu kolejnych inwestorów do Nowego Sącza.

www.nowysacz.pl

Czyli przy wiadukcie na Piłsudskiego Dako zbuduje sobie zakład tak jak było w planach.
Bugajski w Zabełczu buduje przy ul. Tarnowskiej już jakiś zakład wieć nie wiem czy to to czy tylko sklep. Ciekawe czy ten 3 teren to tam gdzie teraz doprowadzają drogę?
Old January 19th, 2007, 07:10 PM   #38
SebastianNS
---

SebastianNS's Avatar

Wprawdzie artykuł dotyczy małopolski, ale jest króciutki interesujący fragment (za Onetem):

Rekordowy budżet na budowę małopolskich dróg

Rekordowym budżetem w wysokości 1,056 mld zł dysponuje w tym roku krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) - poinformował w piątek dyrektor oddziału Zbigniew Rapciak.

"Tak wielki budżet to przede wszystkim wyzwanie dla firm wykonawczych, gdyż od nich zależy, czy na poszczególnych inwestycjach wykorzystają zaplanowane środki" - zaznaczył Rapciak.

Realizacja inwestycji będzie finansowana z sześciu źródeł: Krajowego Funduszu Drogowego, pożyczek Europejskiego Banku Inwestycyjnego i Banku Światowego oraz unijnych: Funduszu Spójności i Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Ponad 60 proc. zaplanowanych środków będzie pochodziło ze źródeł pozabudżetowych.

W tym roku prace nad inwestycjami wartymi ponad 2,5 mld zł będą trwać na 235 kilometrach małopolskich dróg krajowych, stanowiących 27 proc. sieci w tym województwie.

Wśród kluczowych inwestycji znajduje się rozpoczęcie budowy pierwszego, blisko 20-kilometrowego, odcinka autostrady A4 Kraków- Tarnów pomiędzy Krakowem i Szarowem. Koszt tego przedsięwzięcia zaplanowanego na lata 2007-2009 wyniesie 900 mln zł. W tym roku rozpocznie się też modernizacja autostradowej obwodnicy Krakowa pomiędzy Balicami i Opatkowicami za 156 mln zł.

Kontynuowane będą również wielkie przedsięwzięcia z lat ubiegłych takie jak: budowa ekspresowego odcinka "zakopianki" pomiędzy Myślenicami i Lubniem wraz z obwodnicą tej miejscowości czy drugi etap modernizacji zatłoczonej drogi nr 4 od Targowiska do Tarnowa, w tym budowa obwodnicy leżącego przy niej Wojnicza.

Zaplanowano też wykupy gruntów pod drugi odcinek autostrady A4 pomiędzy Szarowem i Tarnowem, obwodnicę Nowego Sącza, dojazd do przejścia granicznego w Piwnicznej - Mniszku oraz trasę pomiędzy krakowskim węzłem Radzikowskiego i Modlnicą.

Krakowski oddział GDDKiA zarządza odcinkami 12 dróg krajowych o łącznej długości 890 km, z tego około 90 km to drogi dwujezdniowe.

Wynikałoby z tego że coś ruszyło z obwodnicą, wprawdzie od wykupu do budowy daleko ale dobrze że coś się dzieje. Ciekawe jak poradzą sobie z wykupem domów w Chełmcu.
Ciekawe też o tym przejściu w Mniszku. Czyżby wreszcie miała ruszyć budowa nowej drogi z mostem na Popradzie? Starej nie opłaca się remontować (osuwiska).
Old January 19th, 2007, 08:15 PM   #39
SebastianNS
---

SebastianNS's Avatar

Biurowiec Juki coraz ładniejszy

W nocy na żywo wygląda rewelacyjnie.

zdjęcia: www.juka.pl
Old January 19th, 2007, 08:53 PM   #40
michal.p
Registered User

michal.p's Avatar

rzeczywiście dobrze że nie wyszedł dokładnie tak jak na tych wizualizacjach, teraz jest chyba lepiej.

Reply

Tags
małopolskie, nowy sącz

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules