daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Lubelskie, Małopolska, Podkarpacie i Świętokrzyskie

Lubelskie, Małopolska, Podkarpacie i Świętokrzyskie » Kraków » Lublin

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 194 votes, 4.98 average.
Old February 6th, 2007, 11:43 AM   #61
SebastianNS
---

SebastianNS's Avatar

Likes (Received): 175

Do tego osiedla jest tylko dojazd od ul. 29 Listopada. Nie wiem co z dojazdemn od Nawojowskiej, przynajmniej miasto nie ma takich planów.

Co do planów rozbudowy komunikacji.
W tej chwili budują ulicę Kusocińskiego (czerwona linia), poszerzyli ją i położyli asfalt od ul 29 Listopada ( zielona linia) do mniej więcej bloku socjalnego (na zdjęciu jeszcze w budowie). Dalszą budowę ul. Kusociśnskiego do ul. Graniocznej blokują ponoć właściciele ogródków działkowych.

W planach na ten rok jest przedłużenie ul. 29 Listopada do ul. Grottgera i połączenie jej z ul. Grunwaldzką.

Na osiedlu przy 29 Listopada w tej chwili w budowie są 3 kolejne bloki, niebawem ma ruszyć budowa drugiego bloku socjalnego, na pozostałym terenie byłego poligonu ( tam gdzie lasek obok bloków) są plany budowy kolejnego dużego osiedla, no i dochodzi jeszcze budowa Galerii Sądeckiej. Już teraz trudno jest wyjechać z ul. 29 Listopada na Nawojowską, za kilka lat będzie jeszcze gorzej więc myślę że bez większych inwestycji drogowych się tam nie obejdzie.
SebastianNS está en línea ahora   Reply With Quote

Sponsored Links
Old February 8th, 2007, 06:12 AM   #62
matio69
Registered User

matio69's Avatar

Likes (Received): 11

Z Gazety Krakowskiej
(za nowysacz.naszemiasto.pl)

Setki metrów wątpliwości
06.02.2007
Na pewno nie za tydzień, pewnie nie za miesiąc, może nawet nie za dwa – nikt nie wie, kiedy oddana zostanie do użytku trasa nad Łubinką, nosząca od kilku tygodni imię Janusza Pieczkowskiego. – Odbiór techniczny został odroczony – informuje zastępca prezydenta Nowego Sącza Jerzy Gwiżdż zastrzegając, że wszystkich powodów owego odroczenia nie może dziś podać. Przed miesiącem Jerzy Gwiżdż mówił o zastrzeżeniach co do sposobu realizowania tej inwestycji. Niewłaściwy, jego zdaniem, był kalendarz wykonywania kolejnych etapów, ich przygotowanie, wreszcie sam efekt, który choć zgodny z normami to jednak niepraktyczny. Wybudowanie i otwarcie tylko jednej nitki trasy planowanej jako dwujezdniowa, może się okazać dla kierowców sporym utrapieniem. Padła jednak wówczas deklaracja, że prawdopodobny termin otwarcia owej jednej nitki to przełom stycznia i lutego. Dziś wiadomo niemal na pewno, że w tym miesiącu otwarcie raczej się nie uda.
– Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu zawieziemy do wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego dokumenty z naniesionymi poprawkami – informuje Grzegorz Mirek, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg. – Jeśli chodzi o most, to jego odbiór został zakończony i jest zgoda na dopuszczenie do ruchu. Kłopot jest z pozostałym odcinkiem jezdni. Budowa mostu i jednej nitki trasy trwała dość długo i w trakcie wprowadzono zmiany, które teraz trzeba nanieść na mapy. Chodzi na przykład o zjazdy do posesji. Na prośbę mieszkańców przesuwano je o kilka metrów i dziś stan faktyczny nie zgadza się z projektem.
– Naprawdę chciałbym, żeby tylko na tym się skończyło – dodaje zastępca prezydenta Jerzy Gwiżdż. – Są okoliczności, o których dowiedzieliśmy się dopiero z decyzji inspektora nadzoru budowlanego, wcześniej ani my, ani Miejski Zarząd Dróg nie miał o nich pojęcia. Nie mogę powiedzieć wszystkiego, wyjaśnienia właśnie trwają. Wolę podać fakty, niż tylko domniemania.Próbowaliśmy poznać wszystkie wątpliwości jakie sprawiły, że inspektorzy nadzory budowlanego z Krakowa wstrzymali wydanie zgody na użytkowanie nowej jezdni. Niestety wczoraj ani dyrektor Wojewódzkiego Inspektoratu ani jego zastępca nie byli obecni. Także naczelnik wydziału zajmującego się odbiorem nie zgodził się rozmawiać z prasą.
Na pytanie czego dotyczą wątpliwości, Jerzy Gwiżdż odpowiada
– Najogólniej rzecz biorąc wykonawstwa, być może także zachowań projektanta. Niczego nie zatajam, jednak nie chcę na razie mówić o szczegółach, bo sprawa jest nie tylko przykra, ale i poważna. Wolałbym, żeby po zamknięciu postępowań przedstawić opinii publicznej relację, dlaczego tak, a nie inaczej to się wszystko odbyło.
Kolejne pytanie, na kiedy przesuwa się termin otwarcia trasy, również pozostaje bez konkretnej odpowiedzi. Jerzy Gwiżdż nie wyklucza nie tylko tygodni, ale nawet miesięcy. Nieoficjalnie wszystko zależy od tego czy wątpliwości inspektorów uda się rozwiać jedynie nanosząc poprawki w dokumentacji. Teoretycznie w sprzyjających okolicznościach można przyjąć, że po złożeniu poprawionych dokumentów – zapowiedzianym na przyszły tydzień – nadzór będzie miał 21 dni na wydanie decyzji. Jeśli w tym okresie nie zostaną zgłoszone dalsze zapytania, trasa zostanie otwarta.
Jedyne co o powstającej nad Łubinką trasie można powiedzieć bez wahania, to fakt, że będzie jedną z najdłużej realizowanych inwestycji drogowych w regionie. Niewiele osób pamięta, że jej pierwsze plany powstały w Wojewódzkiej Dyrekcji Inwestycji, szykującej drogi w województwie... nowosądeckim.
Slawomir wrona.

Jak powiadaja strzy Amerykanie - well, well, well....

Po prostu rece opadaja....
Old February 8th, 2007, 02:34 PM   #63
michal.p
Registered User

michal.p's Avatar

Likes (Received): 190

no to coś z dnia dzisiejszego

ul. prażmowskiego "nomi"
image hosted on flickr

ul. Jana Pawła 2 "nox pol"
image hosted on flickr

ul. węgierska - zus
image hosted on flickr

ul. barbackiego - "nowe wólki"
image hosted on flickr

przy tej samej ulicy
image hosted on flickr

i tutaj padły akumulatorki w aparacie
michal.p no está en línea   Reply With Quote
Old February 8th, 2007, 04:44 PM   #64
ziomPL
Registered User

Likes (Received): 26

to co buduja przy Prazmowskiego, obok stacji bp to bedzie"nomi"?
a co jest z tym starym na Gorzkowie, nie ma juz go tam?
wstyd sie przyznac, ale tak dawno tam nie byłe, że nawet nie wiem...

btw: udana fotoleracja, gratki
ziomPL no está en línea   Reply With Quote
Old February 8th, 2007, 04:45 PM   #65
Zygmuntjr
Registered User

Location: Kraków - mnie utrzymuje; Bochnia - tu mieszkam; Nowy Sącz - stąd jestem
Likes (Received): 39

thx za świeże fotki.

A co to nie macie śniegu w Sączu? W Poznaniu napadało dziś - sporo jak na ten rok :-)
Zygmuntjr no está en línea   Reply With Quote
Old February 8th, 2007, 06:43 PM   #66
michal.p
Registered User

michal.p's Avatar

nomi na gorzkowie nadal jest, a że ma być na prażmowskiego to chyba Sebastian coś kiedyś pisał. Pewnie jak już bedzie gotowy to go przeniosą.

a co do śniegu to już go dawno niema, właściwie to w tym roku go prawie niebyło, dzisiaj był piękny dzień, ok 9'C i prawie żadnej chmurki, jutro też ma tak być podobno.
Old February 8th, 2007, 07:53 PM   #67
SebastianNS
---

SebastianNS's Avatar

Na Prażmowskiego ponoć buduje firma Bajer i ma być tam Nomi. Taką informację podała mi taka pani z którą kontaktowała się ta firma (chodziło o posprzątanie Prażmowskiego z nawiezionego błota z budowy ) Więc na 100% pewności nie mam, zgadzało by się co do tego Bajeru (na zdjęciu stoi ich samochód)

Ponoć Nomi na Gorzkowie cienko przędzie po otwarciu obok Merkury Market więc budowa nowego marketu miała by sens.

Co do śniegu było trochę tej zimy, ale tyle co kot napłakał. Ostatnio sypał wczoraj rano, ale utrzymał się może z 2 godziny. Ale góry wokół miasta są bielutkie jak coś
Old February 12th, 2007, 05:48 PM   #68
michal.p
Registered User

michal.p's Avatar

już dość mocno przekopali tą górke przy tarnowskiej - ciekawe czy coś tam będzie?
image hosted on flickr
Old February 12th, 2007, 10:58 PM   #69
SebastianNS
---

SebastianNS's Avatar

Też jestem bardzo ciekawy co tam będzie. Ktoś mi mówił że buduje tam pan Górski ale czy to prawda nie wiem.

To dam jeszcze zrobione na szybko telefonem zdjęcie powstającego Miasteczka Galicyjskiego:

Na lewo widać 3 zagrody z Gołkowic, mały budynek na prawo od Ratusza to remiza strażacka. Z boku, z drogi fajnie też widać dworek, robi bardzo dobre wrażenie.
Old February 14th, 2007, 05:49 AM   #70
matio69
Registered User

matio69's Avatar

Likes (Received): 11

Quote:
Originally Posted by SebastianNS View Post

To dam jeszcze zrobione na szybko telefonem zdjęcie powstającego Miasteczka Galicyjskiego:

Na lewo widać 3 zagrody z Gołkowic, mały budynek na prawo od Ratusza to remiza strażacka. Z boku, z drogi fajnie też widać dworek, robi bardzo dobre wrażenie.
Domyślam się, że zdjęcie jest zrobione od strony ul Lwowskiej... a może mi się strony świata pomyliły?
Old February 14th, 2007, 09:06 AM   #71
SebastianNS
---

SebastianNS's Avatar

Quote:
Originally Posted by matio69 View Post
Domyślam się, że zdjęcie jest zrobione od strony ul Lwowskiej... a może mi się strony świata pomyliły?
Tak od strony ul. Lwowskiej, a konkretnie z zatoczki koło jakiegoś baru.
Od tej strony będzie nowe główne wejście do skansenu.
Old February 14th, 2007, 10:08 PM   #72
SebastianNS
---

SebastianNS's Avatar

Media Markt ma być otwarte 8 marca. Dziś już wnosili towar do środka. Szybko się uwineli
Old February 15th, 2007, 10:55 AM   #73
michal.p
Registered User

michal.p's Avatar

a nie upuścili tam przypadkiem czegoś przy tym wnoszeniu?

przez przypadek znalazłem coś takiego na jakiejś stronie

Wiadomo, że przy ulicy Prażmowskiego ma powstać nowa lokalizacja NOMI, a przy Wiśniowieckiego market miejscowej firmy RAMEX. Według niepotwierdzonych informacji na dość duży teren w okolicach Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego łakomym okiem spogląda TESCO.
Old February 15th, 2007, 01:03 PM   #74
Zygmuntjr
Registered User

Location: Kraków - mnie utrzymuje; Bochnia - tu mieszkam; Nowy Sącz - stąd jestem
Likes (Received): 39

Ta ostatnia informacja wyglada interesująco.

Gdyby TESCO cos tam postawiło to mielibysmy dość spore zagłębie handlowe:

Galeria Sądecka (Jakubas/Newag), TESCO oraz istniejący już jakis średni market typu "Makro" (nazwy nie pamiętam).

I to wszystko w jednej okolicy.

Ciekawe czy portfele mieszkańców wytrzymałby taką gratkę, bo czy układ komunikacyjny takie cos wytrzyma to jestem pewien - że nie :-)
Zygmuntjr no está en línea   Reply With Quote
Old February 15th, 2007, 01:20 PM   #75
SebastianNS
---

SebastianNS's Avatar

Quote:
Originally Posted by michal.p View Post
a nie upuścili tam przypadkiem czegoś przy tym wnoszeniu?

przez przypadek znalazłem coś takiego na jakiejś stronie

Wiadomo, że przy ulicy Prażmowskiego ma powstać nowa lokalizacja NOMI, a przy Wiśniowieckiego market miejscowej firmy RAMEX.
Nie wiem czy upuścili ale ponoć zapierniczają strasznie. No i widze że z tym nomi dobrze słyszałem

Quote:
Originally Posted by michal.p View Post
Według niepotwierdzonych informacji na dość duży teren w okolicach Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego łakomym okiem spogląda TESCO.
Czyżby chodziło o ten teren na lewo?:

Ciekawe, po drugiej stronie ma być Galeria Sądecka, obok Tesco...chyba że razem zbudują.

Last edited by SebastianNS; February 15th, 2007 at 01:36 PM.
Old February 15th, 2007, 10:19 PM   #76
SebastianNS
---

SebastianNS's Avatar

image hosted on flickr

Dziś koparka i 2 spychacze równały ten teren. Chciałem się coś dowiedzieć od jednego pracownika co tu będzie. Powiedział że sam nie wie dokładnie. Tyle wyciągnąłem że: "buduje tu Artur Górski i prawdopodobie postawi jakieś hangary i otworzy salon sprzedaży ciężarówek". Ciekawe...

Dzisiaj umieścili napis na Media Markt.

Ciekawe co kombinuje Koral. Przy fabryce od jakiegoś czasu coś się dzeje, przed fabryką leży dużo kostki brukowej, może wkońcu to dokonczą...
Old February 17th, 2007, 10:37 AM   #77
michal.p
Registered User

michal.p's Avatar

widze że dzisiaj moja kolej na wrzucenie czegoś z gazet

a więc: Dziennik Polski 17.02.2007

Na seans po zakupach

NOWY SĄCZ. Carrefour i multikino na ul. Węgierskiej?

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, znany sądecki przedsiębiorca Adam Górski zamierza wybudować sklep wielkopowierzchniowy oraz multikono na 3,7-hektarowej działce przy ul. Węgierskiej. Choć inwestor nie chce zdradzać szczegółów tego przedsięwzięcia, mówi się, że powstanie tam sklep sieci Carrefour o powierzchni 2 tys. m kwad.

Pierwsze pieniądze na komendę

NOWY SĄCZ. Blisko 1,9 mln zł na projekt i przygotowanie terenu

Budowa nowej siedziby sądeckich policjantów została ujęta w tym roku w planach inwestycyjnych Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Zatwierdziła je Komenda Główna. W tym roku na przygotowanie m.in. projektu budynku i placu budowy będzie przeznaczone ponad 1,9 mln zł. Całość inwestycji szacowana jest na ok. 36 mln zł.

Nowocześnie i z rozmachem

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa wzbogaciła się o nową siedzibę Instytutu Technicznego. W planach budowa Instytutu Wychowania Fizycznego. Wszystko to po to, by młodzi sądeczanie nie musieli wyjeżdżać na studia do innych miast.
Old February 18th, 2007, 09:31 PM   #78
SebastianNS
---

SebastianNS's Avatar

Przekopiuje całe artykuły.

Na seans po zakupach

NOWY SĄCZ. Carrefour i multikino na ul. Węgierskiej?

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, znany sądecki przedsiębiorca Adam Górski zamierza wybudować sklep wielkopowierzchniowy oraz multikono na 3,7-hektarowej działce przy ul. Węgierskiej. Choć inwestor nie chce zdradzać szczegółów tego przedsięwzięcia, mówi się, że powstanie tam sklep sieci Carrefour o powierzchni 2 tys. m kwad.

Plan zagospodarowania działki zlokalizowanej naprzeciwko byłego Polmozbytu przy ul. Węgierskiej zatwierdzono 29 kwietnia 2005 r. Dokument określa w sposób szczegółowy dopuszczalną formę wykorzystania terenu. Jest on więc przeznaczony pod tzw. usługi handlu, co oznacza, że nie ma przeciwwskazań, by wybudować tam sklep. Alternatywnie wskazuje się też inne dziedziny działalności, takie jak gastronomia, rzemiosło, administracja i stacja paliw. Skoro jest plan, to uzyskanie pozwolenia na budowę będzie tylko formalnością, pod warunkiem, że projekt będzie zgodny z tym, co ów plan dopuszcza. Zgoda Rady Miasta nie jest w tym przypadku potrzebna, bo jeśli powierzchnia handlowa nie przekracza 2 tys. m kwad., to pozytywna opinia samorządu nie jest wymagana.

- Dotyczy to oczywiście zgodności z przeznaczeniem obiektu na cele określone w planie zagospodarowania tej działki - zastrzega Leszek Boryś, dyrektor Wydziału Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta w Nowym Sączu. - Tak więc handel nie budzi zastrzeżeń. Co innego multikino, o którym coraz głośniej się mówi, bo nie sposób go podciągnąć ani pod usługi, ani tym bardziej administrację czy gastronomię. Jeśli faktycznie właściciel terenu bierze pod uwagę wprowadzenie tam także tego typu działalności, to sprawę trzeba będzie rozważyć.

Adam Górski nie zaprzecza, że nosi się z zamiarem uruchomienia multikina w wielkopowierzchniowym sklepie, który ma powstać przy ul. Węgierskiej. Nie chce jednak zdradzić żadnych szczegółów tego przedsięwzięcia, twierdząc, że jest ono na etapie projektowania.

- Nie zaprzeczam, że mam takie plany, ale jest jeszcze stanowczo za wcześnie na rozmowę o konkretach - ucina wszelkie dywagacje Adam Górski.

Pomysł uruchomienia w Nowym Sączu multikina, czyli kina wielosalowego, zaskoczył ludzi z branży. Kierownik Kina "Kolejarz" Wojciech Górszczyk potraktował tę informację jako żart, tłumacząc, że w mieście poniżej 100 tys. mieszkańców taki obiekt nie ma racji bytu. Wielkie sieci, takie jak Cinema City, Silver Screen, czy wreszcie Multikino, dopiero rozważają budowę takich obiektów w znacznie większych ośrodkach - Lublinie, Kielcach czy Tarnowie. Tamtejszego rynku frekwencyjnego nie można jednak porównywać do sądeckiego, który jest na poziomie Nowego Targu liczącego 30 tys. mieszkańców, czyli miasta niemal trzykrotnie mniejszego od Nowego Sącza.

- W naszym mieście widzów nagle nie przybędzie, nie będzie większej frekwencji na seansach, bo niby skąd miałaby się wziąć? - twierdzi Wojciech Górszczyk. - Są już trzy kina dysponujące pięcioma ekranami, więc rynek jest nasycony. Moim zdaniem jest mało prawdopodobne, by z multikinem chciała tutaj wejść jakaś sieć, a tylko w takim przypadku przedsięwzięcie miałoby sens z ekonomicznego punktu widzenia. Jeśli natomiast jest to inwestycja prywatnego przedsiębiorcy, to obawiam się, że wyłoży on po prostu dużo pieniędzy, które raczej się nie zwrócą.

Robienie interesów na kinie nie jest proste. W realiach Nowego Sącza duży hit, a takie zdarzają się dwa, trzy razy w roku, jest w stanie wygenerować publiczność na poziomie 5 do 7 tys. widzów. Z biletu, za który klient zapłaci 12 zł, w kinie zostaje tylko 6 zł, bo 50 proc. wędruje do dystrybutora. Problem w tym, że owe 6 zł wcale nie stanowi zysku, bo trzeba jeszcze od niego odliczyć podatek, prawa autorskie, ZAIKS i szereg kosztów własnych, do których wchodzi prąd, obsługa i reklama danego tytułu. W rzeczywistości z ceny biletu, za którą klient zapłacił 12 zł, w kinie zostaje jedna czwarta tej kwoty.

Dziś można mieć jedynie pewność, że w ciągu dwóch lat w Nowym Sączu pojawi się kolejny duży sklep. Jakiej sieci? Tego Adam Górski także nie chce zdradzić. Biorąc pod uwagę stosunkowo niewielką powierzchnię oraz pogłoski o francuskim Carrefourze, w grę może wchodzić sklep Carrefour Express, który jest znacznie mniejszy od typowych hipermarketów tej sieci. Pod względem wielkości można by go porównać np. do Lidla zlokalizowanego przy ul. Lwowskiej. Z tego powodu pojawienia się konkurencji nie obawia się Albert Wójtowicz, dyrektor sądeckiego Reala, jedynego hipermarketu w mieście o powierzchni przekraczającej 7 tys. m kwad.

- Słyszałem, że przy ulicy Węgierskiej za jakieś dwa lata powstanie taki sklep - przyznaje Albert Wójtowicz. - Z pewnością nie zagrozi on jednak naszej pozycji na rynku. Bardziej odczujemy uruchomienie Media Marktu przy ulicy Tarnowskiej, ale i on może osłabić działalność tylko jednego z naszych działów, czyli elektromediów. Natomiast pozostałe raczej nie odczują pojawienia się kolejnego supermarketu.

PAWEŁ SZELIGA
Dziennik Polski
Old February 18th, 2007, 09:33 PM   #79
SebastianNS
---

SebastianNS's Avatar

Pierwsze pieniądze na komendę

NOWY SĄCZ. Blisko 1,9 mln zł na projekt i przygotowanie terenu

Budowa nowej siedziby sądeckich policjantów została ujęta w tym roku w planach inwestycyjnych Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Zatwierdziła je Komenda Główna. W tym roku na przygotowanie m.in. projektu budynku i placu budowy będzie przeznaczone ponad 1,9 mln zł. Całość inwestycji szacowana jest na ok. 36 mln zł.

Pod budowę nowej komendy przeznaczona jest działka na ul. Grottgera, nieopodal policyjnej stacji obsługi pojazdów. Starania w tej materii czynione są już od kilku lat. Teraz funkcjonariusze pracują w czterech budynkach, usytuowanych w odległych od siebie punktach miasta, na ulicach Grottgera, Dunajewskiego, Sienkiewicza oraz dużej kamienicy na ul. Szwedzkiej 9. Była ona przez kilkadziesiąt lat własnością Skarbu Państwa i znajdowała się jeszcze do niedawna w trwałym zarządzie Komendy Wojewódzkiej Policji, a użytkowali ją sądeccy funkcjonariusze.

- Jeden z głównych budynków, przy ul. Szwedzkiej 9, zajmowany do tej pory przez policjantów ruchu drogowego, prewencji, gdzie znajduje się stanowisko kierowania, decyzją sądu został zwrócony spadkobiercom przedwojennych właścicieli - powiedziała wczoraj "Dziennikowi Polskiemu" asp. sztab. Beata Frohlich, rzecznik prasowy sądeckiej policji. - Prawowici właściciele zaproponowali policji wynajem kamienicy za bagatela 11,5 tys. dolarów miesięcznie. Teraz prowadzone są negocjacje.

Do czasu ich zakończenia policja użytkuje budynek na dotychczasowych zasadach, czyli jako obiekt znajdujący się w gestii skarbu państwa. Jest opłacany podatek od nieruchomości i wszelkie opłaty za media. Budowa nowej komendy ma zakończyć się w 2009 roku.

- Inwestycja będzie realizowana ze środków, pochodzących z budżetu państwa - mówi Witold Bodziony, komendant miejski policji w Nowym Sączu. - Ten rok przeznaczymy na przygotowanie projektu oraz placu pod budowę. Będziemy wyburzać tam magazyn oraz obiekt, w których mieściła się administracja. Nadal prowadzone są negocjacje ze spadkobierczynią, która odzyskała kamienicę na temat ewentualnej możliwości dalszej dzierżawy na czas budowy komendy. Najtrudniej byłoby nam przenieść stamtąd stanowisko kierowania. Byłby to wydatek rzędu ok. 1 mln zł.

(MIGA)

Dziennik Polski
Old February 18th, 2007, 09:35 PM   #80
SebastianNS
---

SebastianNS's Avatar

Ciekawe ciekawe, multikino w Sączu. Hmmm zobaczymy czy z tego coś wyjdzie. No i coś ostatnio dużo marketów chce się budować. Tesco, Carrefour, Media Markt, no i Galeria Sądecka, miejscowi kupcy na bank będą protestować.

Reply

Tags
małopolskie, nowy sącz

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules