daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Lubelskie, Małopolska, Podkarpacie i Świętokrzyskie

Lubelskie, Małopolska, Podkarpacie i Świętokrzyskie » Kraków » Lublin

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 194 votes, 4.98 average.
Old March 9th, 2007, 04:44 PM   #121
michal.p
Registered User

michal.p's Avatar

Likes (Received): 190

przez zupełny przypadek znalazłem coś takiego:

Warsaw Voice - 21 February 2007

According to club members, the time for large prestigious projects such as the Golden Terraces in Warsaw is over for now, as investors and developers are focusing on smaller cities. Good examples include two interesting investments by TK Development. The first is a shopping center in Tarnów, built on a plot of land of 2.7 hectares on Krakowska Street, between Żmudów and Skorupki streets. The center offers 14,000 square meters, including a hypermarket of 4,700 sq m and 9,300 sq m of shopping mall, with a car park for about 500 cars. The shopping center has a very convenient location and no competitors in Tarnów. TK Development's other investment is a similar shopping center in Nowy Sącz, built on a 2.8-hectare plot of land on Węgierska Street. The project's total area of around 19,000 sq m encompasses a hypermarket of 7,800 sq m and a 10,000-square-meter shopping mall with a food court. There is also a car park for about 500 cars.

wykonawcą miała by być chyba jakaś firma Niras, na ich stronie też jest coś takiego:

Centrum Handlowo Usługowe w Nowym Sączu

Powierzchnia: ok 21 000m2

Usługi NIRAS: zarządzanie projektem, kompletny projekt wielobranżowy, planowanie i inne usługi związane z procedurami uzyskania pozwoleń.

Klient TK Development Polska Sp. z o.o.
Lata ------ ?

może wy wiecie coś więcej o tym ?
michal.p no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old March 9th, 2007, 05:37 PM   #122
ziomPL
Registered User

Likes (Received): 26

to rzeczywiscie bardzo ciekawe, interesujące jest również to, że ten tekst przedstawia to w taki sposób jakby inwestycja była juz zakończona lub przynajmniej w trakcie realizacji (no chyba , że chodzi o opis planów),

naprawde ciekawe, liczby tego ewentualnego centrum robia wrażenie

ps: po ponownej lekturze widze, ze jednak chodzi o plany
więc może wszystko jest na dobrej drodze
ziomPL no está en línea   Reply With Quote
Old March 11th, 2007, 11:48 AM   #123
michal.p
Registered User

michal.p's Avatar

no to mam jeszcze coś takiego odnośnie tej węgierskiej, są tu troche inne liczby ale to informacja z końca listopada 2006 roku:

TK Polska Operations w maju 2007 roku otworzy park handlowy, który powstanie przy Centrum Handlowym Targówek w Warszawie. Wśród głównych najemców kompleksu (24,5 tys. mkw.) są m.in. Saturn (prawie 7 tys. mkw.), Opex (prawie 5 tys. mkw.) i Biedronka. Kolejne projekty dewlopera powstaną w Tarnowie przy ulicy Krakowskiej (ok. 14 tys. mkw.) oraz Nowym Sączu przy ulicy Węgierskiej (16,6 tys. mkw.).

biznespolska.pl
Old March 13th, 2007, 02:34 PM   #124
SebastianNS
---

SebastianNS's Avatar

Likes (Received): 175

Ciekawe ciekawe, Galeria Sądecka, plany Tesco i to centrum na Węgierskiej. Zobaczymy kiedy będą jakieś konkretne informacje.

A chciałem napisać że pojawił się kolejny żuraw w mieście. Na Zielonej za stacją Konspolu, ale nie wiem co budują
SebastianNS no está en línea   Reply With Quote
Old March 13th, 2007, 05:53 PM   #125
michal.p
Registered User

michal.p's Avatar

też go dzisiaj widziałem ale z daleka więc niewiem czy już coś tam zaczeli, a na dzisiaj 3 zdjęcia z miasteczka galicyjskiego - narazie to błota tam po szyje więc więcej zdjęć nie bardzo dało się zrobić

Old March 13th, 2007, 11:52 PM   #126
SebastianNS
---

SebastianNS's Avatar

Świetne zdjęcia brawo. Dodam je też do topicu o Miasteczku.

Na Zielonej chyba zaczeli, nawiezione jest dużo cegieł.

A i Nomi na Prażmowskiego otwiera się 24 kwietnia, stare Nomi ma być zamknięte
Old March 15th, 2007, 12:09 AM   #127
SebastianNS
---

SebastianNS's Avatar

Dwa newsy

W Biegonicach niedaleko kościoła kolejny żuraw.

Na Węgierskiej, na działce naprzeciwko giełdy jakaś wysoka maszyna badała grunt
Ciekawe czy pod sklep i multikino Górskiego czy pod centrum handlowe na Wegierskiej?
Old March 15th, 2007, 10:32 AM   #128
SebastianNS
---

SebastianNS's Avatar

NOWY SĄCZ. Kolejne przymiarki do rewitalizacji ul. Jagiellońskiej

Wakacje na nowym deptaku?

Prezydent chce jeszcze przed wakacjami położyć nową nawierzchnię, wymienić latarnie i ławki na ul. Jagiellońskiej. Powierzchowny remont nie podoba się części radnych. - Estetyzacja ul. Jagiellońskiej tak, ale wcześniej trzeba naprawić kanalizację i pociągnąć gaz do kamienic wzdłuż deptaku - uważają.

Betonowe donice, obskurne kosze na śmieci i reflektory od spodu oświetlające przechodniów mają już za kilka miesięcy zastąpić eleganckie, stylizowane na secesję latarnie i ławeczki, bardziej licujące z wyglądem starego miasta. Wymieniona zostanie również nawierzchnia. Na ten cel prezydent rezerwuje w budżecie Nowego Sącza 1,1 mln zł. Wiceprezydent Jerzy Gwiżdż chce, żeby remont odbył się przed wakacjami.

- Nie możemy ograniczyć się do wymiany kostki brukowej. Najpierw musi zostać wyeliminowany smród wydobywający się z kanalizacji - zwraca uwagę radny Józef Hojnor, szef komisji infrastruktury Rady Miasta Nowego Sącza.

- Ustaliliśmy, że Sądeckie Wodociągi założą w studzienkach kanalizacyjnych specjalne syfony, które zniwelują ten problem - wiceprezydent Gwiżdż ma gotową odpowiedź.

Ale radni chcą, by grosz publiczny wydawany był sensownie, dlatego przed położeniem nowej nawierzchni domagają się prócz kanalizacji doprowadzenia na ul. Jagiellońską gazu, żeby za kilka lat nie trzeba było zrywać kostki i instalować gazociągu, co pociągnie kolejne wydatki z budżetu miasta.

- Jeśli mowa o estetyzacji, to jak będą wyglądać tony węgla zwalone na piękną kostkę na deptaku? Trzeba od razu pomyśleć o instalacji gazowej - uważa Teresa Cabała, przewodnicząca komisji budżetowo - gospodarczej RM.

Podczas posiedzenia komisji infrastruktury wiceprezydent Jerzy Gwiżdż zapewniał radnych, że przewidział także instalację gazową, i jest już po ustaleniach z gazownią.

- Wszystko będzie jak należy. Niech radni nie martwią się tym, czym nie powinni. Jak ja mówię, że coś będzie zrobione, to będzie - deklaruje wiceprezydent Gwiżdż.

Tymczasem Karpacka Spółka Gazownicza oddział w Jaśle, który dostarcza gaz dla Nowego Sącza nie uwzględniła w planach inwestycyjnych na 2007 rok ulicy Jagiellońskiej.

- Ostatnie ustalenia w sprawie wymiany instalacji prowadzone były przed dwoma laty i utknęły - ze strony władz Nowego Sącza - w martwym punkcie. Od tej pory nie było ani rozmów, ani też nie wpłynął do nas żaden wniosek - powiedział nam wczoraj Ryszard Przywara, zastępca dyrektora KSG sp. z o.o.

Na pytanie, czy jest szansa na to, że gazownia przed wakacjami wykona jednak instalację na ul. Jagiellońskiej, odpowiada, że nawet, gdyby dziś wpłynął wniosek z ratusza, jest już za późno na wprowadzenie go do planów inwestycyjnych na najbliższe miesiące.

Ta informacja stawia plan upiększenia deptaku przed wakacjami pod znakiem zapytania.

Dziennik Polski
Old March 15th, 2007, 06:11 PM   #129
michal.p
Registered User

michal.p's Avatar

ciekawe więc kto tu kłamie , a co do węgierskiej to przejeżdzałem tamtędy dzisiaj, no i na przeciw polmozbytu dziś nic sie nie działo (choć było już po 15 to może dlatego), a ten żuraw koło kościoła to w jakimś dziwnym miejscu stoi, a i jescze obok biurowca pet-polu, też chyba zaczeli coś tam robić.
Old March 15th, 2007, 07:09 PM   #130
fiqs
Registered User

fiqs's Avatar

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by michal.p View Post
ciekawe więc kto tu kłamie , a co do węgierskiej to przejeżdzałem tamtędy dzisiaj, no i na przeciw polmozbytu dziś nic sie nie działo (choć było już po 15 to może dlatego), a ten żuraw koło kościoła to w jakimś dziwnym miejscu stoi, a i jescze obok biurowca pet-polu, też chyba zaczeli coś tam robić.
Witam.

Obok biurowca Pet-Pol’u podobno buduje się biurowiec Fakro. Dokładnie za składem budowlanym, który widać z ulicy Węgierskiej od jakiegoś tygodnia trwała rozbiórka poprzedniego budynku. Rozbierali go panowie z logo Fakro na ubraniach.

Pomiędzy Węgierską a Carbonem też się coś dzieje, podobno jakaś nowa kaplica. Teren kupił podobno tamtejszy proboszcz.
fiqs no está en línea   Reply With Quote
Old March 15th, 2007, 07:43 PM   #131
majak
Registered User

Quote:
dobra czas na troche "teraźniejszości"

na żywieckiej zaczeli budować jakiś budynek mieszkalno-usługowy
image hosted on flickr
Jeżeli projekt poszedł bez kolejnych zmian to na parterze będą dwa sklepy, natomiast na dwóch kolejnych piętrach 8 mieszkań. Aha i garaż podziemny.
majak no está en línea   Reply With Quote
Old March 15th, 2007, 08:09 PM   #132
kakaowadeska
Registered User

kakaowadeska's Avatar

Krematorium w okolicach NS

Ostatnio w Gazecie Krakowskiej pisali o bydowi krematoriumw gminie Chełmiec, a dokładniej w Chełmcu. Ale mieszkańcy się nie zgodzili zostanie prawdopodobnie zbudowana w Dąbrowej koło Nowego Sącza. Ale to nic ale najlepsze jest to że nikt z mieszkańców tej miejscowości nie wie o tym. A wójt tej oto gminy prawdopodobnie wziął(prawdopodbnie) łapówkę od inwetsora z krakowa i podpisał dokumenty zezwalające na budowę. Pochodzę akurat z tej miejscowości i nie mam ochoty żeby pod mojimi oknami palono ludziek szczątki, więc zaczeliśmy ze znajomymi organizować sprzeciw
kakaowadeska no está en línea   Reply With Quote
Old March 15th, 2007, 08:10 PM   #133
michal.p
Registered User

michal.p's Avatar

fiqs, majak - witam

no jeżeli chodzi o Fakro, to myśle że jeżeli to miałby być ich biurowiec to że się postarają .
Ta nowa kaplica koło Carbonu już prawie gotowa, nie wiem tylko czy była aż tak bardzo potrzebna skoro do kościoła jest tam ze 100m w lini prostej, ale może chodzi o kaplice specjalnie dla cmentarza.

majak dzieki za informacje, a widziałeś jak ten budynek ma wyglądać? coś ciekawego czy poprostu taki normalny?

Last edited by michal.p; March 15th, 2007 at 08:15 PM.
Old March 16th, 2007, 12:15 AM   #134
SebastianNS
---

SebastianNS's Avatar

Michal.p też dziś jechałem Węgierską i już nic nie było. Wczoraj była maszyna wyglądająca mniej więcej tak:

Budowa obok kościoła w Biegonicach dobrze widoczna jest z parkingu kościoła, jak będę kiedyś tam jechał to zobacze co i jak.

Biurowiec Fakro? Hmmm jeżeli rzeczywiści powstanie to też jestem spokojny o jakość.

Fiqs kaplica już praktycznie jest gotować, stoi zaraz za przystankiem autobusowym, normalna kaplica cmentarna chyba

Dziś zauważyłem że coś znowu budują na basenie nad Łubinką, po drugiej stronie basenu.

A i zaczęli remont/ocieplenie elewacji najbrzydszego naszego bloku, orusztowali już jakieś 1/3 długości. Ciekawe co nakombinują

Dla niezorientowanych o jaki blok chodzi zdjęcie

A i witam nowych forumowiczów

Last edited by SebastianNS; March 16th, 2007 at 09:25 AM.
Old March 16th, 2007, 01:52 AM   #135
[email protected]
Registered User

Hmmmm zaczyna sie dziac i nawet w Saczu...bardzo mnie to cieszy!!! Mam nadzieje ze duze zmiany zobacze w sierpniu podcas pobytu w PL.
J@NeKyYz no está en línea   Reply With Quote
Old March 16th, 2007, 11:24 AM   #136
mck22
Registered User

Wystarczyło na chwile wyjechac z Sącza a tu tyle zmian

Jakieś nowe zdjęcia z placów budowy?
mck22 no está en línea   Reply With Quote
Old March 16th, 2007, 06:40 PM   #137
michal.p
Registered User

michal.p's Avatar

mck22 może coś w przyszłym tygodniu, ale pogoda ma być chyba paskudna więc nic nie obiecuje, a pozatym to narazie też zbyt wielkich postępów w pracach w porównaniu z ostatnimi zdjęciami nie widać, no ale coś może sie wrzuci

co do remontów to działają coś z tą kamienicą przy Narutowicza, nie mam zdjęcia ale chodzi o tą:

a i wymienili wreszcie resztę ławek na plantach
Old March 16th, 2007, 07:36 PM   #138
majak
Registered User

Quote:
fiqs, majak - witam

no jeżeli chodzi o Fakro, to myśle że jeżeli to miałby być ich biurowiec to że się postarają .
Ta nowa kaplica koło Carbonu już prawie gotowa, nie wiem tylko czy była aż tak bardzo potrzebna skoro do kościoła jest tam ze 100m w lini prostej, ale może chodzi o kaplice specjalnie dla cmentarza.

majak dzieki za informacje, a widziałeś jak ten budynek ma wyglądać? coś ciekawego czy poprostu taki normalny?
Dzięki za miłe powitanko.

Po weekendzie spróbuję się czegoś dowiedzieć o tym biurowcu.
Budynek z Żywieckiej widziałem, gdyż coś tam grzebałem zanim nie zmieniłem pracy W zasadzie normalny budyneczek.
majak no está en línea   Reply With Quote
Old March 16th, 2007, 09:18 PM   #139
michal.p
Registered User

michal.p's Avatar

a jednak coś sie dzieje na tej węgierskiej, to pojawiło się dzisiaj na stronie urzędu miasta:

OGŁOSZENIE o wszczęciu postępowania w sprawie wydania decyzji o środowiskowych

zawiadamiam
że na wniosek z dnia 2.03.2007 r. Pana Pawła S. przedstawiciela Agencji Projektowej "A-4" Sp. J. z siedzibą w Nowym Sączu, Al. Piłsudskiego 46, działającego z upoważnienia EURO MALL Polska XV Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, ul. Mszczonowska 2, zostało wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia pod nazwą:
"Budowa Centrum Handlowego w Nowym Sączu, przy ul. Węgierskiej, wraz z infrastrukturą techniczną i drogową".
Planowane przedsięwzięcie realizowane będzie:
- Centrum Handlowe -
- infrastruktura techniczna i drogowa –

www.nowysacz.pl
Old March 16th, 2007, 11:46 PM   #140
SebastianNS
---

SebastianNS's Avatar

Quote:
co do remontów to działają coś z tą kamienicą przy Narutowicza, nie mam zdjęcia ale chodzi o tą:

Jeżeli to prawda to strasznie się cieszę. Ta kamienica to dom rodzinny Remich, znanych sądeckich architektów. Z ciekawostek dodam że w mieście jest kilkadziesiąd budynków przez nich zaprojektowanych (m.in. ta kamienica, secesyjna "ciuciubabka", kilkadziesiąt kamienic, domów i willi, szpital, kompozycja wylotu ul. Lwowskiej na most, starosądecki Sokół i domy w Rynku).

Reply

Tags
małopolskie, nowy sącz

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules