daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old July 21st, 2008, 03:59 PM   #21
Zygmuntjr
Registered User

Location: Kraków - mnie utrzymuje; Bochnia - tu mieszkam; Nowy Sącz - stąd jestem
Likes (Received): 39

Nie jestem ekspertem, ale D to raczej nie droga. To prawdopodobnie gazociąg, ale może też być jakaś linia przesyłowa wysokiego napięcia.

Sponsored Links
Old July 21st, 2008, 04:10 PM   #22
marns
Registered User

marns's Avatar

Likes (Received): 2116

Quote:
Originally Posted by Zygmuntjr View Post
Nie jestem ekspertem, ale D to raczej nie droga. To prawdopodobnie gazociąg, ale może też być jakaś linia przesyłowa wysokiego napięcia.
Trzeba będzie spytać DYR_MZD :-)
ale ja obstawiam, że jest to projektowana droga - dlatego, że jest to załącznik infrastruktury drogowej do planu zagospodarowania- i wszystkie projektowane drogi są oznaczone w ten sam identyczny sposób - róznią się tylko kolorem !!!
(Legendy nie ma w tym załączniku)

Last edited by marns; July 21st, 2008 at 04:17 PM.
marns no está en línea   Reply With Quote
Old July 21st, 2008, 04:38 PM   #23
marns
Registered User

marns's Avatar

A może masz jednak rację Zygmunt :-)
trzeba będzie to wyjaśnić u żródeł wiedzy drogowej w naszym mieście !!!

znalazłem jeszcze inne mapy poświęcone tylko i wyłacznie drogom ( z tego samego planu zagospodarowania województwa małopolskiego i tej obwodnicy nie ma naniesionej....

Last edited by marns; July 21st, 2008 at 04:53 PM.
Old July 21st, 2008, 05:18 PM   #24
NSpeed
Registered User

Likes (Received): 52

Spójrzcie na to:

http://www.krakow.gddkia.gov.pl/utrudnienia/mapa.htm

Zadziwiające że w NS i okolicach NS nie ma ŻADNYCH utrudnień (utrudnienia = inwestycje, remonty). Już od dłuższego czasu NS jest pomijane w małopolsce przy okazji jakichkolwiek inwestycji. I niech mi nie mówi nikt że jesteśmy małym miastem na uboczu, bo jesteśmy 3!!! słownie: TRZECIM co do wielkości miastem małopolski.
śmiem twierdzić że nasze władze samorządowe i nasi parlamentarzyści nie robią zupełnie NIC, ale poprosu ZERO żeby NS dostał jakiekolwiek pieniądze na drogi i żeby te drogi budować w kierunku NS.
Żeby nikt po raz kolejny nie zarzucił mi że jesteśmy zbyt małym miastem i nie możemy się porównywać z Krakowem jeśli chodzi o obwodnice i inne inwestycje drogowe, spójrzcie jakie miasta (miasteczka) wywalczyły sobie pieniądze na obwodnice w ciągu najbliższych 4 lat:
Drogi krajowe - Łapczyca, Zator, Maków Podhalański, Limanowa, Chełmiec???, Biecz, Skawina, Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Andrychów, Kęty, Dąbrowa Tarnowska, Chrzanów, Zabierzów.
Drogi wojewódzkie - Proszowice, Zembrzyce, Dobczyce!!!, Podegrodzie, Szczurowa!!!, Olkusz, Wojnicz!!!, Gdów!!!, Wolbrom!!!, Chrzanów, Muszyna, Zakopane.
Przy Chełmcu dałem znak zapytania, bo już się dowiedzieliśmy że jest obsuwa (rok 2014).
Wiem że Ty jako DYR_MZD zbyt wiele nie możesz w tej sprawie, bo to bardzie sprawa polityków i włodarzy żeby stworzyć dość silne lobby i przejść wreszcie do konkretów, ale ciekawi mnie Twoje zdanie na ten temat.
No jak to jest???
Ale powiem wam dlaczego tak jest. Siedzimy sobie cichutko z podwiniętymi ogonkami i czekamy na to co nam obwieszczą, a inni walczą o swoje!
Może już czas zablokować którąś drogę w piątek lub niedzielę popołudniu. Mamy w sumie tylko!!! dwie drogi wylotowe w kierunkach aglomeracji: Brzesko i Limanowa więc z blokadą nie powinno być problemu, niech cholera wreszcie w Warszawce i w Krakowie zauważą problem jak jadąc do Krynicy albo na Słowację nagle okaże się że jest takie miasto jak Nowy Sącz i należy pomyśleć o dogodnym połączeniu go z Krakowem i resztą Polski.
Górale potrafili!
W Augustowie potrafili!
Nawet w Łapczycy w ten sposób zorganizowali sobie obwodnicę (i niech nikt nie mówi że to jedna z głównych polskich dróg krajowych, bo nie długo otwierają autostradę i ten argument padnie), a obwodnice i tak będą mieli mimo że ruch już tam będzie znacznie mniejszy.

No to może jakieś pospolite ruszenie???
NSpeed no está en línea   Reply With Quote
Old July 21st, 2008, 05:30 PM   #25
amg_ns
Registered User

amg_ns's Avatar

Likes (Received): 2

Quote:
Spotkanie w sprawie budowy zachodniej obwodnicy Nowego Sącza
2008-04-17 14:41:25
Z inicjatywy Wójta Bernarda Stawiarskiego we środę 16 kwietnia odbyło się spotkanie w sprawie budowy zachodniej obwodnicy Nowego Sącza. Doszło do niego w efekcie przesłania przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie projektów umów w sprawie wspólnego przygotowania zadania inwestycyjnego p.n. "Budowa zachodniej obwodnicy Nowego Sącz - połączenie miejscowości Brzezna z drogą krajową nr 75".

W spotkaniu wzięli udział m. in. przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie, Pan Adam Czerwiński - Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Sączu, przedstawiciele Urzędu Miasta Nowego Sącza, Wójt Gminy Podegrodzie Stanisław Łatka oraz lokalni radni i sołtysi.

Głównym celem zorganizowania tego spotkania było zapoznanie zainteresowanych stron z koncepcją przebudowy ciągu komunikacyjnego oraz sposobu finansowania i realizacji planowanej inwestycji.

Obwodnica zachodnia będzie liczyć około 6 kilometrów i kosztować około 80 mln złotych. Pobiegnie od krzyżowania z obecnie kończoną obwodnicą Starego Sącza, w stronę północną, lewym brzegiem Dunajca wzdłuż zachodniego brzegu Dunajca poprzez gminę Podegrodzie, gminę Chełmiec i miasto Nowy Sącz..

W trakcie spotkania dyskutowano na temat możliwych rozwiązań komunikacyjnych. Wszyscy zgodnie podkreślili, że podpisanie umowy jest konieczne. Jednocześnie podkreślono konieczność podjęcia działań w celu kontynuowania połączenia obwodnicy północnej do mostu w Kurowie przez Rdziostów i Marcinkowice, gdyż te tereny nie wymagały by wywłaszczeń ( gruntu Skarbu Państwa), a takie miejscowości jak Wielopole, Wielogłowy i Dąbrowa zostały by uwolnione od natężonego ruchu samochodów ciężarowych.

Ustalono, że przedstawiciele bezpośrednio zainteresowanych samorządów podejmą rozmowy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, w celu rozszerzenia inwestycji na tereny biegnące w kierunku Kurowa i Marcinkowic. Wszyscy zgodnie podkreślili, ze tego typu rozwiązanie będzie gwarantem rozwoju naszych terenów.
źródło: www.chelmiec.pl

Do tego dołączona jest mapka:

http://www.chelmiec.pl/user_files/Fi...04_17_news.jpg - mapa w pełnych wymiarach
Jest tu kilka mapek i wiele różnych alternatyw i nasuwa sie pytanie czy z tych wszystkich spotkań, listów intencyjnych czy planów zagospodarowania coś wynika, bo narazie chyba budowa żadnej z tych planowanych obwodnic nawet nie ma projektu, a co dopiero pozwolenia. http://www.gddkia.gov.pl/dane/standia.pdf tu są plany budowy dróg krajowych do 2012 też ani śladu sącza, jest tylko most na popradzie na 87.
amg_ns no está en línea   Reply With Quote
Old July 21st, 2008, 05:57 PM   #26
Qozak
Registered User

Qozak's Avatar

Likes (Received): 27

Quote:
Originally Posted by NSpeed View Post
Spójrzcie na to:

Zadziwiające że w NS i okolicach NS nie ma ŻADNYCH utrudnień (utrudnienia = inwestycje, remonty). Już od dłuższego czasu NS jest pomijane w małopolsce przy okazji jakichkolwiek inwestycji. I niech mi nie mówi nikt że jesteśmy małym miastem na uboczu, bo jesteśmy 3!!! słownie: TRZECIM co do wielkości miastem małopolski.
śmiem twierdzić że nasze władze samorządowe i nasi parlamentarzyści nie robią zupełnie NIC, ale poprosu ZERO żeby NS dostał jakiekolwiek pieniądze na drogi i żeby te drogi budować w kierunku NS.
Żeby nikt po raz kolejny nie zarzucił mi że jesteśmy zbyt małym miastem i nie możemy się porównywać z Krakowem jeśli chodzi o obwodnice i inne inwestycje drogowe, spójrzcie jakie miasta (miasteczka) wywalczyły sobie pieniądze na obwodnice w ciągu najbliższych 4 lat:
Drogi krajowe - Łapczyca, Zator, Maków Podhalański, Limanowa, Chełmiec???, Biecz, Skawina, Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Andrychów, Kęty, Dąbrowa Tarnowska, Chrzanów, Zabierzów.
Drogi wojewódzkie - Proszowice, Zembrzyce, Dobczyce!!!, Podegrodzie, Szczurowa!!!, Olkusz, Wojnicz!!!, Gdów!!!, Wolbrom!!!, Chrzanów, Muszyna, Zakopane.
Przy Chełmcu dałem znak zapytania, bo już się dowiedzieliśmy że jest obsuwa (rok 2014).
Wiem że Ty jako DYR_MZD zbyt wiele nie możesz w tej sprawie, bo to bardzie sprawa polityków i włodarzy żeby stworzyć dość silne lobby i przejść wreszcie do konkretów, ale ciekawi mnie Twoje zdanie na ten temat.
No jak to jest???
Ale powiem wam dlaczego tak jest. Siedzimy sobie cichutko z podwiniętymi ogonkami i czekamy na to co nam obwieszczą, a inni walczą o swoje!
Może już czas zablokować którąś drogę w piątek lub niedzielę popołudniu. Mamy w sumie tylko!!! dwie drogi wylotowe w kierunkach aglomeracji: Brzesko i Limanowa więc z blokadą nie powinno być problemu, niech cholera wreszcie w Warszawce i w Krakowie zauważą problem jak jadąc do Krynicy albo na Słowację nagle okaże się że jest takie miasto jak Nowy Sącz i należy pomyśleć o dogodnym połączeniu go z Krakowem i resztą Polski.
Górale potrafili!
W Augustowie potrafili!
Nawet w Łapczycy w ten sposób zorganizowali sobie obwodnicę (i niech nikt nie mówi że to jedna z głównych polskich dróg krajowych, bo nie długo otwierają autostradę i ten argument padnie), a obwodnice i tak będą mieli mimo że ruch już tam będzie znacznie mniejszy.

Jak coś to na mnie liczcie !
Qozak no está en línea   Reply With Quote
Old July 21st, 2008, 06:59 PM   #27
Zygmuntjr
Registered User

Location: Kraków - mnie utrzymuje; Bochnia - tu mieszkam; Nowy Sącz - stąd jestem
Likes (Received): 39

Quote:
Spójrzcie na to:

No jak to jest???
Górale potrafili!
W Augustowie potrafili!

Popieram twoje myślenie NSpeed. Z jednym się tylko nie zgodzę. Zły przykład wybrałeś podając Łapczycę. Tam obwodnicy prędko nie będzie, a potrzebna im jak rybom woda. Pocieszające jest tylko to, że za kilka lat ruch przerzuci sie na autostardę.
Old July 21st, 2008, 07:21 PM   #28
marns
Registered User

marns's Avatar

Świetna jest ta mapa
http://www.chelmiec.pl/user_files/Fi...04_17_news.jpg
czegoś takiego szukałem :-)
(i aż dziwne, że jest na stronie Chełmca a nie ma jej ani na stronie Miasta ani MZD)

Gdyby zrealizowano wszystkie te propozycje w wersji dwupasmowej to byloby nieżle.... podoba mi się ta koncepcja "zielona" wzdłuż Dunajca aż do Kurowa. Jest usytuowana wzdłuż dłuższego boku kształtu naszego miasta ściągając ruch z poszczególnych cześci miasta i tak mielibysmy
istniejacy most w Kurowie,
projektowany most Nowy Sacz Północ
projektowany most Nowy Sacz Zabełcze
istniejacy most heleński Nowy Sacz Centrum
projektowany most Nowy Sacz Biegonice
istniejacy most starosadecki w kierunku Nowy Sacz Południe

gdyba tak jeszcze wpadły nam z dwa mosty pomiędzy heleną a starym sączem a to dwupasmowa obwodnica stała by się centralną arterią komunikacyjną miasta tak żeby można było by poruszac się pomiędzy poszczególnymi częściami nowego sącza własnie korzystając z tej miejskiej obwodnicy zdłuż dunajca
TROCHĘ SIĘ ROZMARZYŁEM

W naturalny sposób tereny po obu stronach obwodnicy szybko powinny się zurbanizowac (tereny pod zakłady produkcyhjne, może osiedle 11pietrowców :-)

takie rozwiązanie ma sens !!!niestety jak narazie tylko w teorii...
szkoda, że nie mamy szczęścia do SKUTECZNYCH polityków dla których ważniejsze są partyjne przepychanki niż rozwój regionu...

Last edited by marns; July 21st, 2008 at 07:31 PM.
Old July 21st, 2008, 07:37 PM   #29
amg_ns
Registered User

amg_ns's Avatar

Dokładnie, tereny na Piłsudskiego stały się atrakcyjne dla inwestrów(Dako, Real, Shell, Merkury, Juka, McDonald). Prażmowskiego pododnie(Nomi, Euro, BP, Orlen). Tak samo może być na terenach przy nowych obwodnicach.

Pytanie czy którykolwiek kawałek tej obwodnicy bedzie miał dwa pasy od razu czy je sie dobuduje później... Budowana 15 lat temu Prażmowskiego i most na dwa pasy to był genialny pomysł. Niedawno widzieliśmy co działo się w mieście gdy go zamknęli, potem wybudowano przebicie Piłsudskiego do Nawojowskiej i na całej obwodnicy dwa pasy. To były inwestycje z myślą o przyszłości i chyba nikt się nie spodziewał, że liczba samochodów wzrośnie tak szybko. A teraz zamiast budować właśnie dwupasmówki, a może nawet trzy buduje się drogi z jednym pasem Przecież koszt budowy od razu dwóch pasów jest dużo niższy niż budowa jednego, a po jakimś czasie drugiego.

Na tych mapach jest parę różnych koncepcji i pytanie do DYR_MZD które z nich są realne i na jakim etapie są przygotowanie do nich.
Old July 21st, 2008, 08:27 PM   #30
marns
Registered User

marns's Avatar

Quote:
Originally Posted by amg_ns View Post
Na tych mapach jest parę różnych koncepcji i pytanie do DYR_MZD które z nich są realne i na jakim etapie są przygotowanie do nich.
Jak dla mnie to te wszystkie różne koncepcje powinny byc zrealizowane łacznie i jest to naprawdę minium, żeby usprawnic komunikacje i pozwolic na dalszy rozwoj miasta...

Trzeba zawsze starac się o więcej aby w najgorzym wariancie dostac troche mniej !!!
a nie starac się o minimum (jeden pas) i narzekac, że nie dostało się nic !!!

Last edited by marns; July 21st, 2008 at 08:35 PM.
Old July 21st, 2008, 08:46 PM   #31
NSpeed
Registered User

Likes (Received): 52

Mam jeszcze jedno pytanie do DYR_MZD, skoro jak sam napisałeś dobudowa drugiego pasa jest dużo droższa ze względu na związanie ze sobą nasypów (nie wspomnę już o drożejących z roku na rok materiałach i robociźnie) to dlaczego we wszystkich planach jest tylko jedna nitka jako pierwszy etap?
Rozumiem że takie rozwiązanie jest tańsze, ale z tego co pisał DYR_MZD to czyste marnotrawstwo.

Jeśli chodzi o nowe drogi i ulice to jest to oczywiste że nie można liczyć przepustowości w kwestiach zwrotu inwestycji tylko biorąc pod uwagę stan obecny i prognozy ruchu (nawet na 30 lat do przodu), które opierają się o stan dzisiejszy. Tak jak pisali tutaj inni, nowopowstała trasa al. Piłsudskiego czy ul. Prażmowskiego spowodowały że zaczęły się tam inwestycje.
Nawet dzieci które grają na kompie choćby w settlersów wiedzą że najpierw należy zbudować drogi, mosty i dopiero wtedy osiedlają się tam ludzie, więc budowa w realnym świecie głównych arterii jednojezdniowych i twierdzenie (słowa vicka) że to w zupełności w mieście jakim jest NS wystarczy przy obecnie dynamicznie rozwijającym się rynku samochodowym jest nie tyle krótko wzrocznością co poprostu świadomym i zupełnie niczym nie popartym cofaniem się do epoki dwudziestolecia międzywojennego kiedy drogi wykorzystywano głównie we wtorek i w piątek żeby dojechać na targ, w dodatku dorożką.

Zgadzam się natomiast w 100% z DYR_MZD że trzeba wreszcie przestać planować i zacząć budować. Teraz więc bardzo proste pytanie na odpowiedź czekają chyba wszyscy na tym forum.
CO I KIEDY ZACZYNAMY BUDOWAĆ?
Proszę określić te 3 inwestycje, które zaczynamy na pewno. Myślęże jeśli będą znane konkrety to znacznie łatwiej będzie nam zrozumieć wszystki te cięcia i przesunięcia w budżecie jak choćby rezygnacja z przebicia Mateki do Bulwaru Narwiku (choć akurat w tą inwestycję można byłoby ubrać Górskiego który chce budować galerię handlową na terenie byłego plusa obok szpitala. W końcu inwestorzy galerii mają za zadanie dopasować układ komunikacyjny w pobliżu tych inwestycji
NSpeed no está en línea   Reply With Quote
Old July 21st, 2008, 09:34 PM   #32
zetteka
Registered User

zetteka's Avatar

Likes (Received): 10

O ile pamiętam wypowiedź DYR_MZD,to GDDiA odrzuciła definitywnie możliwość przedłużenia obwodnicy zachodniej przez Marcinkowice aż do Kurowa.
Dla mnie jest to zupełnie niezrozumiałe,gdyż właśnie ten odcinek wyprowadziłby całkowicie tranzyt z miasta.
Poza tym nie potrzbny byłby drugi most,który planowany jest obok mostu kurowskiego,bo istniejacy w zupełności by wystarczył ,dla znacznie zmniejszonego ruchu (no może jedynie jakis remont).
Sam teren pod obwodnicę tez jest w zasadzie za darmo,gdyż obecnie nic tam nie jest zabudowane i całość należy do skarbu państwa.
Tak więc same plusy tej inwestycji i tylko dobry lobbing wszystkich ktorzy mają coś do powiedzenia w tych sprawach i chcą pomóc miastu ,może uruchomić tę trasę.
zetteka no está en línea   Reply With Quote
Old July 21st, 2008, 11:19 PM   #33
amg_ns
Registered User

amg_ns's Avatar

Jeszcze jeden artykuł o obwodnicy: http://www.krakow.gddkia.gov.pl/medi..._2/wyburza.htm Roboty miały się zacząć w 2007 roku, ale chyba po wyborach zaniechano budowę.
Old July 22nd, 2008, 08:35 AM   #34
DYR_MZD
Registered User

DYR_MZD's Avatar

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by marns View Post
Świetna jest ta mapa
http://www.chelmiec.pl/user_files/Fi...04_17_news.jpg
czegoś takiego szukałem :-)
(i aż dziwne, że jest na stronie Chełmca a nie ma jej ani na stronie Miasta ani MZD)
mam tylko minutke ale wczoraj zobaczyłem tu naprawdę ciekawa dyskusje a coś mi net nie działał wieć tylko słówko. Racja z tą mapa opracuje swoja która będzie czytelna i będzie to takie "kompedium" wiedzy o układzie komunikacyjnym i plan inwestycjach.
DYR_MZD no está en línea   Reply With Quote
Old July 22nd, 2008, 08:52 AM   #35
toni...
...

toni...'s Avatar

Likes (Received): 754

NOWY SĄCZ. Jest potwierdzenie czwartego etapu obwodnicy zachodniej

Plany, plany, plany

Grażyna Krok z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie potwierdziła istnienie koncepcji przedłużenia zachodniej obwodnicy Nowego Sącza Chełmca do Kurowa. Wczoraj w nowosądeckim "Sokole" odbyła się konferencja drogowców zorganizowana przez Fundację Sądecką Zygmunta Berdychowskiego i Starostwo Powiatowe.

Konferencja miała tytuł "Sądeckie drogi wczoraj, dziś i jutro". Przyjechały na nią osoby reprezentujące Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, czyli stronę rządowego administratora oraz małopolskiego właściciela samorządowego. GDDKiA reprezentował krakowski dyrektor Stanisław Pletnia, następca obecnego także na konferencji Zbigniewa Rapciaka teraz podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury. Obecni byli dwaj wicemarszałkowie, Roman Ciepiela i Leszek Zegzda. Salę wypełnili radni z wielu sądeckich gmin, szczególnie tych, które mają poważne problemy z przebiegiem, modernizacją czy remontami dróg na własnym terenie. Wśród prelegentów znaleźli się między innymi wójt Łącka Franciszek Młynarczyk, z najstarszym stażem w powiecie, najmłodszy doświadczeniem wójt Marek Janczak z Łabowej, przedsiębiorca transportowy Marek Litwiński, Adam Czerwiński, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Sączu.

Po części prelekcyjnej następowała tura pytań. Z sali zadawano ich sporo, a dotyczyły dość konkretnych rozwiązań komunikacyjnych, między innymi w Piwnicznej, Muszynce, Chełmcu i Nowym Sączu. Pytano o montaże finansowe w przypadku samorządowych inwestycji na drogach krajowych.

Zbigniew Rapciak przedstawił zamierzenia rządowe, gdy chodzi o budowę systemu autostrad i dróg ekspresowych. Padały liczby kilometrów i przybliżone lata realizacji. Z ważniejszych informacji, jakie przekazał, wynika, że od nowego roku ruszy pilotażowo projekt przekazywania, na razie na zasadzie dobrowolnej, części dróg krajowych wraz z pieniędzmi na utrzymania, samorządom wojewódzkim. Stanowisko marszałka małopolskiego usłyszeć było można kilkanaście dni wcześniej podczas oddawania obwodnicy Starego Sącza.

- Chętnie przejmiemy drogi krajowe, ale z pieniędzmi na inwestycje - stwierdził marszałek Marek Nawara. Wczoraj minister Rapciak zaprzeczył, jakoby była możliwość przekazywania samorządom takich pieniędzy. Konferencja ujawniła, że punktów stycznych między poszczególnymi administratorami dróg jest niewiele. Każdy opowiedział o tym, co już zrobił i jakie ma plany.

W tak zwanej przerwie kawowej usłyszeliśmy komentarze, że tak naprawdę nie ma jakiegoś wspólnego planu, który wiązałby poszczególne zadania drogowe w jedną całość, że brakuje na przykład standardów finansowych tak zwanego utrzymania dróg. Wciąż milczeniem zbywa się fatalne normy co do szerokości dróg, co w przyszłości odbije się na przepustowości ruchu i bezpieczeństwie. Przechodzi się do porządku nad jakością wykonywanych robót drogowych. Zwrócił na to uwagę jeden z radnych krynickich. Wciąż jest zbyt wiele improwizacji przy wytyczaniu obwodnic. Na słabości dotychczasowych koncepcji wskazała radna z Piwnicznej Zdroju, domagając się wyprowadzenia ruchu z centrum uzdrowiska. Sprawa jest o tyle pilna, że w fazę realizacji wejdzie odcinek Piwniczna - Mniszek.

Entuzjazm w dyskusji o drogach odbiera daleka perspektywa realizacji. Wójt Młynarczyk, a za nim dyrektor Pletnia mówili o konieczności zmiany przepisów. Wskazuje się, że przede wszystkim na ustawę środowiskową, przepisy spychające każdą budowę drogi w gąszcz administracyjnych procedur. Wypadałoby spytać ministra Rapciaka, czy wie, ile od siódmej do piętnastej wczoraj wybudowano metrów nowych dróg w Małopolsce, ale mógłby się poczuć dotknięty. Podobne pytania ciążą jednak nad podobnymi konferencjami. Otwierając ją Zygmunt Berdychowski oznajmił, że chce uzyskać odpowiedź na pytanie o największe inwestycje, kluczowe dla Sądecczyzny. Sądeczanie dowiedzą się, z ust wspomnianej Grażyny Krok, że jednak koncepcja autentycznej obwodnicy Nowego Sącza sięga na północ do mostu w Kurowie, jako czwarty etap obwodnicy zachodniej. Wrzucony kiedyś do szuflady pomysł wraca w nowych warunkach technologicznych i finansowych. Coś, co jeszcze kilka lat temu było nierealne, staje się możliwe. I to jest dobre przesłanie dla wszystkich przedstawianych wczoraj planów. I może to jest sukces konferencji.

Wojciech Chmura Dziennik Polski
toni... no está en línea   Reply With Quote
Old July 22nd, 2008, 09:24 AM   #36
marns
Registered User

marns's Avatar

Jest to dobra wiadomość,że obwodnica zachodnia ma szanse realizacji tylko, że budowanie obwodnic na sądecczyżnie przypomina remont kamienicy na ul Wąskiej :-) od wielu, wielu lat ciągle nas straszą budowaniem i jak na razie nic z tego nie wynika....

Last edited by marns; July 22nd, 2008 at 09:34 AM.
Old July 22nd, 2008, 09:53 AM   #37
mg_mario
Registered User

Likes (Received): 0

Jeżeli chodzi o tą obwodnicę która jest na mapce z Chełmca do Kurowa - to nie wiem czy nie koliduje ona z projektem szybkiej kolei z Krakowa która miałaby przebiegać dwoma torami właśnie od strony Marcinkowic. Zresztą jest ona zaznaczona na mapkach wrzuconych przez Marsns. Jeżeli tak jest to może to tylko świadczyć o braku jakiejkolwiek spójnej koncepcji transportowej dla Nowego Sącza.
mg_mario no está en línea   Reply With Quote
Old July 22nd, 2008, 10:05 AM   #38
jarkk
Registered User

jarkk's Avatar

Likes (Received): 20

Quote:
Lepper dał rade, to my tymbardziej
jarkk no está en línea   Reply With Quote
Old July 22nd, 2008, 10:38 AM   #39
amg_ns
Registered User

amg_ns's Avatar

Quote:
Originally Posted by mg_mario View Post
Jeżeli chodzi o tą obwodnicę która jest na mapce z Chełmca do Kurowa - to nie wiem czy nie koliduje ona z projektem szybkiej kolei z Krakowa która miałaby przebiegać dwoma torami właśnie od strony Marcinkowic. Zresztą jest ona zaznaczona na mapkach wrzuconych przez Marsns. Jeżeli tak jest to może to tylko świadczyć o braku jakiejkolwiek spójnej koncepcji transportowej dla Nowego Sącza.
Kolej ma przebiegać między sączem a pikiełkiem tak jak stare tory, był kiedyś o tym artykuł w krakowskiej, a nawet jak droga będzie musiała przeciąć tory, to przecież w starym sączu właśnie dlatego jest tak szeroko, bo tam też ma iść ta linia. Niestety szybka kolej to chyba jeszcze dalsza perspektywa niż obwodnica zachodnia.
Old July 22nd, 2008, 10:45 AM   #40
amg_ns
Registered User

amg_ns's Avatar

Z tematu o inwestycjach napisane przez toniego
Quote:
NOWY SĄCZ. Spore zmiany szykują się w "Wieloletnim programie inwestycyjnym miasta Nowego Sącza na lata 2005-2009". Po przeanalizowaniu stanu zaawansowania inwestycji i możliwości techniczno finansowych prezydent Ryszard Nowak proponuje o pięć lat wydłużyć termin realizacji jednej nitki obwodnicy północnej na terenie miasta.

Realizację robót w przedłożonym Radzie Miasta projekcie uchwały prezydent przesuwa na lata 2009 - 2014. Z listy zniknie też przebicie ulicy Mickiewicza do Bulwaru Narwiku, bo jest ono ściśle związane z obwodnicą

północną. Wykreślono z programu również budowę drugiego mostu na rzece Dunajec w obrębie miasta, gdyż analiza kosztów wykazała, że wartość inwestycji wyniesie ok. 60 mln. zł i miasto nie udźwignie takiego wydatku. Do czasu znalezienia pieniędzy ze środków pozabudżetowych temat zostaje zawieszony. Za to do programu na lata 2009 - 2014 wprowadzony zostanie punkt - "Obwodnica Zachodnia" - od strony Podegrodzia, gdyż jako część szerszego międzygminnego projektu znajduje się na liście indykatywnej i ma szanse na dofinansowanie. Z programu zniknie też przebudowa ulic i chodników na starym mieście, ponieważ projekt nie uzyskał finansowania w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego i nie ma szans na finansowanie z funduszy Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego

Dziennik Polski
Kiedyś budowano hale, basen, piłsudskiego, most 700 lecie i nie było wtedy unii i tylu możliwości dofinansowanie, a i sytuacja gospodarcza nie była najlepsza. Teraz jest tyle możliwości dofinansowania, sytuacja w kraju jest najlepsza od lat, a my słyszymy że nie ma kasy na most, dziwne

Reply

Tags
drogi miejskie, małopolskie, nowy sącz

Thread Tools

Posting Rules