daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old August 11th, 2008, 06:48 PM   #121
DYR_MZD
Registered User

DYR_MZD's Avatar

Likes (Received): 0

witam!!!
DYR_MZD nie wystraszył się wcale pytań bo z natury nie jest strachliwy. Ale musze teraz skupić się mocno nad dopracowaniem szczegołów aby wreszcie klamka zapadła. I nie było już odwrotu od tego o czym pisałem...czyli o priorytetach. o szczegółach powiem jak już będę miał wszystko dopięte na ostatni guzik, bo nie lubie rozmawiać jesli czegoś nie mam zagwarantowane. Ale idzie ku dobremu. W środę będe miał więcej czasu więc poodpowiadam na wątki, których o dziwo jest niezbyt wiele z mojego zakresu.
DYR_MZD no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old August 11th, 2008, 10:36 PM   #122
toni...
...

toni...'s Avatar

Likes (Received): 754

Życzę powodzenia. Pana sukces w tej sprawie będzie sukcesem dla Nas Wszystkich
toni... no está en línea   Reply With Quote
Old August 12th, 2008, 12:17 PM   #123
zetteka
Registered User

zetteka's Avatar

Likes (Received): 10

Quote:
Originally Posted by Relkame View Post
Najpierw rodzina i znajomi pewnych Panów muszą kupić tam działki i grunty a potem będą nam mogli obwieścić którędy pójdzie droga
No myślę,że do takich patologii to jeszcze nie doszło
Bo gdyby tak się okazało...
zetteka no está en línea   Reply With Quote
Old August 12th, 2008, 12:54 PM   #124
jarkk
Registered User

jarkk's Avatar

Likes (Received): 20

Quote:
O obwodnicach Nowego Sącza

Z inicjatywy wiceprezydenta Jerzego Gwiżdża i na zaproszenie starosty nowosądeckiego Jana Golonki odbyło się w Starostwie Powiatowym spotkanie poświęcone problemom komunikacyjnym Nowego Sącza.

Samorząd województwa reprezentował wicemarszałek Leszek Zegzda, a pomocą merytoryczną służyli dyrektorzy: Grzegorz Stech (Zarząd Dróg Wojewódzkich), Adam Czerwiński (Powiatowy Zarząd Dróg) i Grzegorz Mirek (Miejski Zarząd Dróg).

Uczestnicy spotkania zapoznali się ze szczegółowymi propozycjami przebiegu obwodnic miasta - północnej i południowej. Dyrektor MZD Grzegorz Mirek omówił zakres zamierzonego przedsięwzięcia, przedstawiając graficzny przebieg obwodnicy zachodniej z mostem i jej połączenie z projektowaną obwodnicą północną.

Cała inwestycja będzie jedną z najdroższych tego typu na Sądecczyźnie. Wstępnie szacuje się, że pochłonie około 170 mln złotych. W ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 zagwarantowane jest już 13 mln euro.

Wiceprezydent Gwiżdż przedstawił również stan przygotowań do realizacji obwodnicy północnej, która znajduje się w przyszłorocznych planach Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Miasto będzie zabiegało o zewnętrzne środki finansowe na budowę jej części, będącej w gestii Nowego Sącza.
jakaś mapka jest
Quote:
źródło: http://www.malopolskie.pl/
jarkk no está en línea   Reply With Quote
Old August 12th, 2008, 02:21 PM   #125
zetteka
Registered User

zetteka's Avatar

Jakaś malutka.Lupa by się przydała
A legendy to już prawie w ogóle nie widać.
Old August 12th, 2008, 04:04 PM   #126
quaku2
Quaku

quaku2's Avatar

Likes (Received): 45

use your imagination :p
quaku2 no está en línea   Reply With Quote
Old August 12th, 2008, 11:21 PM   #127
quaku2
Quaku

quaku2's Avatar

Pytanie 1 do DYR_MZD:

Czy na poniższych skrzyżowaniach nie dało by sie zorganizować skrzyżowania o ruchu okrężnym zwanego potocznie rondem?

skrzyżowanie pod zamkiem - Bulwar Narwiku/Tarnowska

Tarnowska/Witosa

Witosa/Barska

Barska/Sucharskiego

"jeżeli" na miejscu starej tandety stanie galeria handlowa, to to skrzyżowanie zapewne i tak zostanie gruntownie przebudowane, no ale...

Królowej Jadwigo/Nawojowska

Nawojowska/Piłsudskiego

większość z powyższych skrzyżowań i tak wymaga kapitalnego remontu wiec przy najbliższej przebudowie należało by sie zastanowić nad takim rozwiązaniem.

Niewątpliwą zaletą zastosowania ronda jest to, że bezpieczeństwo na takim skrzyżowaniu jest dużo większe niż na zwykłym, ponieważ ruch odbywa się tylko w jedną stronę, a tory jazdy samochodów nie przecinają się bezpośrednio. Ponadto ruch jest bardziej płynniejszy, co skutecznie zmniejsza natężenie ruchu drogowego.

Poza tym ronda w krajach cywilizowanej europy są standardem obecnym na większości skrzyżowań.
Old August 13th, 2008, 12:09 AM   #128
quaku2
Quaku

quaku2's Avatar

pytanie 2 do DYR_MZD:

Czy aż tak dużym kłopotem dla MZD, wymagającym nakładu potężnych środków finansowych jest to, żeby przez poniższe skrzyżowania poprowadzić coś, co sie zwie przejazd dla rowerów i oznaczyć znakami d-6a?

Trochę to bez sensu... jest ścieżka rowerowa, kończy sie zaraz przed skrzyżowaniem, przez skrzyżowanie przejście dla pieszych a potem dalej ścieżka rowerowa. Już raz pytałem się na tym forum o te przejazdy dla rowerów ale bez odzewu...

natomiast na Nawojowskiej spotkałem sie też z ciekawym zjawiskiem. W miejscu gdzie nie ma ani ścieżek rowerowych ani znaków d-6a na asfalcie pojawia się coś co przypomina nie mniej, nie więcej PRZEJAZD DLA ROWERóW xD

Last edited by quaku2; August 13th, 2008 at 12:16 AM.
Old August 13th, 2008, 10:24 AM   #129
toni...
...

toni...'s Avatar

Likes (Received): 754

RDN

Chełmiec wesprze budowę sądeckiej obwodnicy (mp3)
Wesprzemy budowę obwodnicy Nowego Sącza - mówi Bernard Stawiarski, wójt gminy Chełmiec. Jak informowaliśmy kilka dni temu, są coraz większe szanse na budowę obwodnicy zachodniej miasta. Władze Nowego Sącza otrzymały od wojewody poparcie a także promesę 13 mln. euro na rozpoczęcie inwestycji. W ramach nowej drogi powstanie także nowy most na Dunajcu.

Większa jednak cześć obwodnicy będzie przebiegać po terenie gminy Chełmiec. Bernard Stawiarski, wójt gminy popiera inwestycje. Jego zdaniem budowa obwodnicy odciąży od ciężkiego ruchu nie tylko centrum Nowego Sącza, ale także centrum Chełmca...

http://www.rdn.pl/a_audio/13TAK.mp3
toni... no está en línea   Reply With Quote
Old August 13th, 2008, 10:54 AM   #130
amg_ns
Registered User

amg_ns's Avatar

Likes (Received): 2

Quote:
natomiast na Nawojowskiej spotkałem sie też z ciekawym zjawiskiem. W miejscu gdzie nie ma ani ścieżek rowerowych ani znaków d-6a na asfalcie pojawia się coś co przypomina nie mniej, nie więcej PRZEJAZD DLA ROWERóW xD

Bo budując obwodnice w planach była ścieżka na całej długości. Ale jak to często bywa zabrakło pieniędzy i są tylko na częsci
amg_ns no está en línea   Reply With Quote
Old August 13th, 2008, 05:02 PM   #131
MD NiS
Registered User

MD NiS's Avatar

Dlaczego na obodnicy Starego Sącza nie można jechać rowerami?? na obu rondach również. Po pierwsze ścieżki rowerowej nie ma na całej długości bo część prowadzi po drodze kamiesnistej wiec jak ktoś jedzie rowerem szosowym to co ma zejść z roweru i go ciągnąć za sobą?? Co to ta obodnica to jest autostrada czy co że nie można na niej rowerem jechać. Dobrzy są też kierowcy którzy straszą klaksonami i rękami bo ktoś sie tam rowerem ośmielił jechać a sami mają po 120 km/h.
MD NiS no está en línea   Reply With Quote
Old August 13th, 2008, 05:44 PM   #132
zetteka
Registered User

zetteka's Avatar

Nie dziw się.Drogi projektują i zatwierdzają grubasy,dla których jazda na rowerze jest jak lot mysliwcem,czyli dla nich nie osiągalna
Dlatego ignorują rowerzystów przy budowie dróg.
Ale z biegiem czasu oni się wykruszą(zawały,wylewy,żylaki i co tam jeszcze ),a na ich miejsce wejdą normalni ludzie,którzy wiedzą co to rower i do czego on służy.
Dlatego życzmy i jednym i drugim,aby osiągnęli szybko swój cel
Old August 13th, 2008, 06:07 PM   #133
MatysNS
Registered User

Likes (Received): 3

Sądzę że ronda nie są dobrym rozwiązaniem, byćmoze rozwiązują problem korków, ale nierozwiązuja problemu wypadków. Mieszkam niedaleko ronda solidarności, i wiem co się tam dzieje nieraz dzieje.Uważam że dobrym rozwiązaniem było by puszczenie jezni wiaduktem ze zjazdami na ulicę pod wiaduktem(mazyć zawsze można),ale cóż pewnie niestać miasta na takie rozwiązania.
MatysNS no está en línea   Reply With Quote
Old August 13th, 2008, 06:09 PM   #134
MatysNS
Registered User

Likes (Received): 3

AA i witam forumowiczów, odrazu pytanie, jak tu się cytuje??wszystko tu po angielsku a mój angielski jest niezabardzo...
MatysNS no está en línea   Reply With Quote
Old August 13th, 2008, 10:25 PM   #135
BC-NS
Registered User

BC-NS's Avatar

Quote:
Originally Posted by zetteka View Post
Nie dziw się.Drogi projektują i zatwierdzają grubasy,dla których jazda na rowerze jest jak lot mysliwcem,czyli dla nich nie osiągalna
Dlatego ignorują rowerzystów przy budowie dróg.
Ale z biegiem czasu oni się wykruszą(zawały,wylewy,żylaki i co tam jeszcze ),a na ich miejsce wejdą normalni ludzie,którzy wiedzą co to rower i do czego on służy.
Dlatego życzmy i jednym i drugim,aby osiągnęli szybko swój cel
No widzę jakąś bratnią duszę. Chińczycy jeżdżą na rowerach i proszę - jakie maja wyniki na olimpiadzie
Ja proponuje wprowadzić zakaz jazdy samochodami przy pięknej pogodzie, a wtedy drogi będa się mniej psuły, nie trzeba będzie nowych........
BC-NS no está en línea   Reply With Quote
Old August 13th, 2008, 10:40 PM   #136
Zygmuntjr
Registered User

Location: Kraków - mnie utrzymuje; Bochnia - tu mieszkam; Nowy Sącz - stąd jestem
Likes (Received): 39

Quote:
Originally Posted by MatysNS View Post
AA i witam forumowiczów, odrazu pytanie, jak tu się cytuje??wszystko tu po angielsku a mój angielski jest niezabardzo...
Witam,

Jeśli chcesz zacytować dany post, to naciskasz w nim guzik . Od razu otwiera się formularz do pisania własnego postu, wraz z cytowanym tekstem objętym znacznikami [ QUOTE ][ /QUOTE ]

To najprostszy sposób, który zresztą użyłem powyżej. O bardziej wyszukane sposoby musisz zapytać kogoś innego, albo znaleźć samemu, czego Ci serdecznie życzę :-)
Old August 14th, 2008, 10:15 AM   #137
jarkk
Registered User

jarkk's Avatar

Likes (Received): 20

Quote:
Originally Posted by MatysNS View Post
Mieszkam niedaleko ronda solidarności, i wiem co się tam dzieje nieraz dzieje.
Bo to tylko może wyglądem przypomina rondo, a faktycznie to skrzyżowanie z okrągłą wysepką na środku. Gdyby zrobić większe, takie przez które prosto nie dałoby się przelecieć z prędkością większą niż 40 km/h to wtedy z pewnością nie byłoby tylu wypadków.
jarkk no está en línea   Reply With Quote
Old August 14th, 2008, 10:43 AM   #138
NSpeed
Registered User

Likes (Received): 52

Panowie,
takie skrzyżowania jak to pod szpitalem i białym klasztorem to nie są ronda!!!
To są po prostu skrzyżowania z ruchem okrężnym!!!
Nie gwarantują one jednak płynności jazdy i konieczności zwolnienia przy dojeżdżaniu do ronda. Przez te skrzyżowania można przelecieć 140 km/h a przez prawdziwe ronda (takie jak na końcach nowej obwodnicy SS) co najwyżej 40 km/h. Wysepki takich rond są wysokie, żeby nadjeżdżający z dowolnej strony kierowca nie mógł zobaczyć czy po drugiej stronie jest już na rondzie jakiś samochód, dzięki temu również musi zwolnić i ocenić sytuację bezpośrednio przed wjechaniem na rondo.
Bardzo często również asfalt wokół ronda jest tylko po zewnętrznej części (jeden pas) a wewnętrzna część jest wyłożona nie równą kostką granitową (tzw. "kocie łby") to z kolei po to żeby kierowcy (oszczędzając zawieszenie) omijali rondo szerszym łukiem, a nie "ścinali" go, jednocześnie takie rozwiązanie pozwala "złamać się" na rondzie nawet największym TIRom.
W NS ludzie boją się rozwiązań typu "rondo" (nie mylcie ze skrzyżowaniami z ruchem okrężnym) i jestem przekonany że nic ich nie przekona (bo sam kiedyś byłem przeciw) dopóki kilka takich rond nie pojawi się u nas i korki zostaną rozładowane. Kilka postów wcześniej ktoś już podał możliwe lokalizacje, bardzo ciekawe zresztą.
NSpeed no está en línea   Reply With Quote
Old August 14th, 2008, 10:55 AM   #139
NSpeed
Registered User

Likes (Received): 52

Mam jeszcze trzy sprawy do DYR_MZD

1) Dlaczego na ulicy Prażmowskiego w nocy kiedy już światła na skrzyżowaniu z Lwowską i na rondzie koło Zajazdu są pulsacyjne, nowe światła (skrzyż. z Nadbrzeżną i Długoszewskiego) nadal działają? Czy nie można ich również przełączyć na pulsacyjne?

2) Jak już się kiedyś wypowiadałem jestem jak najbardziej za rondami, bo wiem jak doskonale radzą sobie z korkami, jednak nawet na takich rondach wprowadza się czasem prawoskręty. Uważam że taki prawoskręt powinien wręcz znaleźć się na nowym rondzie koło szałasu (obwodnica SS) dojeżdżając do ronda od strony NS (z Węgierskiej) powinien być prawoskręt w kierunku obwodnicy. Jeśli tego się nie poprawi to niedługo przy okazji weekendowego przemieszczania się i nie tylko będą się tam tworzyły korki, a osobny przejazd przy skręcie w prawo pozwoli rozładować tą sytuację.

3) Jak już kiedyś pisałem żwietnym posunięciem było umieszczenie strzałki do jazdy na wprost z prawego pasa na skrzyżowaniu Prażmowskiego i Lwoskiej w kierunku Sucharskiego. Korki tam zmalały o połowę (to akurat logiczne). Czy nie dałoby się zrobić tego samego w odwrotnym kierunku z Sucharskiego na Prażmowskiego. Przypuszczam że trzeba byłoby wybudować zupełnie nowy prawoskręt z Sucharskiego na Lwowską, a obecny zmienić na pas do jazdy prosto, ale w końcu to jest obwodnica, w dodatku dwupasmowa, a to skrzyżowanie to ewidentne wąskie gardło.

Pozdrawiam
NSpeed no está en línea   Reply With Quote
Old August 14th, 2008, 11:27 AM   #140
marns
Registered User

marns's Avatar

Likes (Received): 2116

Quote:
Originally Posted by NSpeed View Post
3) Jak już kiedyś pisałem żwietnym posunięciem było umieszczenie strzałki do jazdy na wprost z prawego pasa na skrzyżowaniu Prażmowskiego i Lwoskiej w kierunku Sucharskiego. Korki tam zmalały o połowę (to akurat logiczne)
nie byłbym tego pewny że korki zmalały - teraz są mniej widoczne bo samochody stoją na dwóch pasach a nie jak do tej pory tylko w długim ciągu na jednym pasie...
a samochodów stojących na czerwonym świetle jest w sumie o wiele więcej niż przed tymi zmianami - bo stoją również te które chcą skręcić w prawo na "zielonej strzałce" a teraz są blokowane przez samochody jadące na wprost...

jedynym sensownym rozwiązaniem byłoby wydłużenie pasa do lewoskrętu i zamontowanie sygnalizacji świetlnej, która umozliwiałaby bezkolizyjny skręt w lewo z Prażmowskiego w Lwowska - bo to przecież te samochody skręcające w lewo blokowały całe skrzyżowanie powodując długi korek !!!

no ale my zamiast poprawić przepustowość skrzyżowania eliminując faktyczne przyczyny zakorkowania, przez to nowe rozwiązanie praktycznie likwidujemy "zieloną strzałkę", o którą walczymy przy innych skrzyzowaniach...

Last edited by marns; August 14th, 2008 at 11:45 AM.
marns no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
drogi miejskie, małopolskie, nowy sącz

Thread Tools

Posting Rules