SkyscraperCity Forum banner

[Moslavina | Kutina, Ivanić] - Construction update (2010 - 2024)

115K views 279 replies 28 participants last post by  baredice 
#1 · (Edited)
Evo,da pokušam nekaj slično napraviti za početak ove dretve. :)

Projekti koji su završeni 2009. ili su u tijeku

Završena rekonstrukcija Starog brda na Husainu u duljini od 1000 metara





Završena obnova Radićeve u dužini 400 metara



Završena nova gradska tržnica





Završena prva faza proizvodnog pogona Enikon





Završena zgrada Hrvatskih voda



Uređeno igralište sa umjetnom travom kod sportskog centra



Uređenje zgrade u Kolodvorskoj



Obnovljena fasada i sređeno parkiralište na zgradi pokraj nebodera





Otvorena Karlovačka banka



Počeli radovi na izgradnji magistralnog vodovoda Kutina-Lipovljani



Vodovodi prema Šartovcu i Mišinki



Sanacija kutinske deponije prema europskim standardima



Krenula izgradnja škole u Kutinskoj Slatini



Obnovljena fasada na galeriji muzeja Moslavine



Krenula obnova županijske ceste od Popovače do Kutine



Krenula realizacija projekta Križ village company store



Naselje Jadran u Ivaniću





Stambene zgrade u Ivaniću





Otvoren hiperkarket Idis u Popovači



Otvoren hipermarket Lidl u Kutini



Otvoren hipermarket Kaufland u Kutini



Krenula izgradnja tvornice PharmaS u Popovači








Planirani projekti

Novi gradski trg u Kutini









Gradski zatvoreni bazen u Kutini







Izgradnja POS naselja na Brunkovcu u Kutini





Izgradnja dječjeg vrtića na Brunkovcu







Naselje za starije,Moslavački dvori













Uređenje parka uz Kutinicu



Nova osnovna škola u Popovači



-izgradnja autobusnog kolodvora u Kutini
-uređenje Kolodvorske ulice u Kutini (2. faza)
-Enikon (2. faza)


Mislim da sam se sjetio više-manje svega,svima hvala na raspravi i praćenju u prošloj dretvi,nadam se da ćemo tako i nastaviti. :)
 
See less See more
49
#2 ·
^^
Prva liga zapad!
:banana::banana:

Odlično si to odradio, vjeruj mi ZNAM kakav je to trud:).
Hebate , trebala bi nas plačati gradska uprava kolko ulažemo vremena u ovo:nuts:. Kladim se da 90% zaposlenika gradske uprave Kutine ili Varaždina nezna nabrojiti najvažnije ostvarene projekte, one u izvedbi i one u planu!
Isto ko Kerum koji "zatilta" na pitanje o najvažnijim projektima u Splitu...

Živjela nova dretva, želim što više interesantnih updateova!
:cheers:
 
#5 ·
Da nam naprave trg i srede onaj park pokraj Kutinice već bi napravili puno,pogotovo trg nam fali,bez zatvorenog bazena ćemo preživjet 2-3 godine.Na samom vrhu mi je još realizacija POS naselja (pa makar jednog dijela) i novog vrtića (čisto zato kaj mi izgleda ultra moderno :D),a bilo bi lijepo i kad bi se sredio i donji dio Kolodvorske.Tad bi grad stvarno bio lijep i potpun.

+zapri staru dretvu :D
 
#6 ·
Trevor me sa Solvisom malo potaknuo da predstavim i ovaj projekt.Radi se o naselju Poljane u Ivaniću gdje će se parcele (nekih 30-ak) prodavati po puno povoljnijim cijenama i na njima će se graditi niskoenergetske kuće.Čini mi se da je to među prvima takvim projektima (a možda i prvi) u Hrvatskoj.Inače je Ivanić već dosta dugo u toj "zelenoj,ekološkoj" fazi,neke manje projekte su već i završili,mislim.



http://www.ivanic-grad.hr/index.php/niskoenergetsko-naselje-poljana/

Dana 25.08.2009. Grad Ivanić-Grad dobio je lokacijsku dozvolu za izgradnju prometnica i pripadajuće infrastrukture u niskoenergetskom naselju Poljana. Razdoblje do dobivanja građevinske dozovole iskoristit ćemo za pripremu natječaja za prodaju parcela.



http://www.ivanic-grad.hr/index.php/niskoenergetsko-naselje-poljana-prodaja-parcela/

----------------------------------------------------------------------
Grad Ivanić-Grad posljednjih godina provodi mnoge projekte na području zaštite okoliša i ekologije, a zadnje dvije godine posebna pažnja se posvećuje projektima energetske učinkovitosti.

http://www.gradimo.net/14004.aspx

5./2009.-gradnja pokazne kuće



http://www.ivanic-grad.hr/index.php/niskoenergetska-kuca-u-ivanic-gradu/

8./2009.

Gradska pokazna niskoenergetska kuća koju je izgradio Domusplus se trenutno uređuje iznutra i kada bude do kraja uređena otvorit će se info centar energetske učinkovitosti, a svi zainteresirani mogu kuću pogledati i ranije, tijekom Europskog tjedna kretanja (16.-22.09.2009) uz prethodnu najavu.

http://domusplus.net/

11./2009.

Kako još ima desetak slobodnih gradilišta, molimo sve zainteresirane da popune anketu koja nije obvezujuća, ali olakšava pripremu natječaja za prodaju. Svi naknadno zainteresirani morat će prihvatiti veće parcele.

http://www.ivanic-grad.hr/index.php/niskoenergetsko-naselje-poljana-3/


Eto,Varaždin ima i svog malog pratitelja. :)
 
#7 ·
^^
Ma bravo Ivanić!!

:banana::applause::applause:

Baš odlična vijest, uljepšala mi večer:)

Sigurno su prvi, jer ak nije kod nas u VŽ onda nije nigdje dosad :D Jest da je u planu i da postoji namjera, no kolko znam ne postoji još konkretna parcelacija kao ovdje!

Ta spika oko niskoenergetskih kuća je jedna buduća nevjerojatna prilika za razvoj i rast industrije:
Državni poticaji + subvencije na materijal + proizvodnja tog materijala i poticanje industrije (fotovoltaici između ostalog) + najvažniji od svih posredni efekat a to je drastično smanjenje potrebe za strujom kod kućanstava i samim time nemjerljivi ekološki efekt!!

Pitanje se postavlja - pa što još čekamo?!?

Inače, kod nas je u planu postavljanje fotovoltaika na sve škole u gradu u cilju povećanja njihove energetske učinkovitosti...

:cheers:
 
#9 ·
Tvornica Pan seli-u Ivanić

Mikulić prodaje tvornicu Pan za 1,5 milijardi kuna

Vlasnik Pana tvrdi da se na prodaju nije odlučio zbog financijskih problema nego prikupljanja novca za preseljenje u Ivanić Grad . Mikulić je izjavio za Poslovni dnevnik da prodaju nije započeo zbog financijskih problema, nego tvornicu prodaje da bi prikupio kapital za gradnju novog pogona u Ivanić Gradu koji je već najavio.

http://www.poslovni.hr/133570.aspx

Sad,kaj od toga svega bude,bumo vidjeli. :)

Nešto i o tom procesu.

I u nas se slijede svjetski trendovi. Proizvodnja se iz ubranih sredina seli na periferiju, nekad neatraktivna (gradska) industrijska zemljišta postaju stambene zone, a prihod od njihove prodaje ulaže se u nove investicije. Uređenjem gospodarskih zona u zagrebačkoj okolici, dobrog položaja i prometne povezanost, počelo je iseljavanje tvrtki koje su dotad poslovale u gradu....Croatia baterije seli u Ivanić Grad, gdje će tvornice graditi i zagrebačka Ingra..

http://www.vjesnik.hr/html/2008/03/12/Clanak.asp?r=tem&c=2

Znači,ovo bi već bila 3 tvornica koja je iz Zagreba otišla u Ivanić,ak bi se izgradila.
 
#10 ·
Nezaposlenost

Gorući problem, u svijetu, a posebice u Hrvatskoj je pronalazak radnog mjesta koji je glavni preduvjet za ostvarivanje normalnih životnih uvjeta. Nažalost, situacija što vam i ne moramo govoriti je loša, a potvrdu smo dobili i u Hravtskom zavodu za zapošljavanje područne službe Kutina. Najveća stopa nezaposlenosti koje pokriva kutinski Zavod je upravo u gradu Kutini i iznosi 8,8 posto. A govoreći o broju nezaposlenih osoba ona iznosi: 4756. Dobra je vijest da će HZZ područna služba Kutina nakon sredine ovoga mjeseca započeti s novim mjerama aktivne politike zapošljavanja što će svakako pomoći nezaposlenima s kutinskog područja.

http://www.net-tv.hr/vijesti.html

Ovih 4756 se odnosi na cijelo područje koje pokriva područna služba KT,a to su grad Kutina i Novska te općine Velika Ludina,Popovača,Lipovljani i Jasenovac.Na Kutinu tu otpada sada već nekih 1900,što je dosta velik porast,makar ovih 8,8% nezaposlenih ne zvuči katastrofično puno.
 
#11 ·
Rekonstrukcija Kolodvorske ulice u Novoselcu

Općina Križ već dugo planira rekonstrukciju Kolodvorske ulice u Novoselcu. Riječ je o ulici koja predstavlja žilu kucavicu cijele Općine budući da vodi do željezničke postaje iz koje svakodnevno velik broj radnika, učenika i studenata odlazi na posao u školu ili fakultet. Rekonstrukcija te ulice trebala je započeti prošle godine kada je pribavljena sva potrebna dokumentacija te proveden javni natječaj.

Kolodvorsku ulicu očekuje velika rekonstrukcija, naime osim izmjene granitnih kocka te stavljanja novog sloja asfalta potrebno je i obnoviti plinsku mrežu. Vijeće je ovogodišnjim proračunom za rekonstrukciju Kolodvorske ulice predvidjelo 2 milijuna kuna što bi trebalo biti dostatno i za planirana parkirališna mjesta uz tu ulicu. Rekonstrukcija Kolodvorske ulice, ističu u Općini morati će biti gotova u kratkom roku upravo zbog njene važnosti za sve korisnike željezničkog prometa. Općina planira u što skorijem roku raspisati javni natječaj kako bi radovi na rekonstrukciji Kolodvorske ulice započeli početkom građevinske sezone, točnije u travnju.

http://www.net-tv.hr/vijesti.html
 
#12 ·
Na Brunkovcu se gradi još jedan stambeni objekt.Živo me zanima kak će se uklopit u prostor,jer se radi na mjestu koje je već izgrađeno sa starijim dvojnim kućama.Na tabli piše da je stambena zgrada sa 2 stana,tak da po veličini je ista kao i ove već izgrađene.Sad još ostaje za vidjet kakav će bit vanjski izgled. :cheers:



 
#16 ·
Sve je to trebalo ići ove godine,no ne znam,čini mi se da je aktivacijom onog kriznog "proračuna" sve to odgođeno,sad su sve kocke bačene samo na radna mjesta i otvaranje proizvodnih pogona.Vidjet ćemo kak će se razvijat situacija ovu godinu,možda nešto i započnu. :)
 
#21 ·
Sad više ni ne znam kaj je bilo zadnje ovdje,ali nije napravljeno ništa značajno,osim kaj su popunjene te dvije izgrađene zgrade,u jednoj je otvorena čini mi se voćarna i još jedna trgovina,a u drugoj banka i osiguranje,popločali su dvorišta i to je to. Stari plac je srušen,čini mi se da je to već bilo. Nekak mi to sve skupa daje dojam da je "na čekanju". ;)
 
#23 ·
Ove godine za prvih šest mjeseci je aktiviran tzv. "crveni" scenarij,odnosno ona najlošija opcija,znači ne radi se ništa osim vodovoda,deponija,ne znam baš sad na pamet sve što ide,štedi se na svemu (udruge,sport,..) osim na gospodarstvu a onda dalje ovisi o stanju u gospodarstvu.Proračun je nekih 95 milijuna.
 
#24 ·
Ove godine za prvih šest mjeseci je aktiviran tzv. "crveni" scenarij,odnosno ona najlošija opcija,znači ne radi se ništa osim vodovoda,deponija,ne znam baš sad na pamet sve što ide,štedi se na svemu (udruge,sport,..) osim na gospodarstvu a onda dalje ovisi o stanju u gospodarstvu.Proračun je nekih 95 milijuna.
bistro. :cheers:

Unatoč svemu, proračun je dobar.. Prošlogodišnji je bio nešto preko 100, jel' da?
 
#27 ·
Stambene zgrade u Ivaniću



Ovo mi se čini kao vrlo solidan projekt :), jel ima možda još koji render da iz više kuteva vidim zgradu.. Velike svjetlosne površine, zanimljivi balkoni, natkrivena parkirališta. Cjelokupno prizemlje u staklenoj površini:), dušu dalo za neki kafić dolje. Evo kad se ima prostora, kako može arhitekt doći do izražaja. A ne kad se to isto pokušava na parceli od jedne dvodomke.

Ovaj zatvoreni bazen, da li su to "puste želje" ili ima kakvih naznaka da bi se to moglo graditi?
 
#30 ·
Vidiš ove druge ;)

Naselje Jadran u Ivaniću





Vjerojatno si primjetio i da radovi stoje već dosta dugo....



Osniva se turistička zajednica Čazme,Garešnice i Kutine

Moslavačko područje bogato je turistima zanimljivim područjima, no ona su nažalost nedovoljno iskorištena i neprepoznata. Upravo kako bi obogatili ponudu i moslavački kraj uzdigli na jednu višu razinu,, gradonačelnici triju gradova- Čazme,Garešnice i Kutine odlučili su se na prilično smion potez. Naime, osnovati će zajedničku turističku agenciju. Osnivanje zajedničke turističke agencije pripomoći će-kako naglašava gradonačelnik grada Čazme Dinko Pirak, i u uključivanju u razne natječaje i fondove EU.

http://www.net-tv.hr/vijesti.html
 
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top