SkyscraperCity Forum banner

[Moslavina | Kutina, Ivanić] - Construction update (2010 - 2024)

115K views 279 replies 28 participants last post by  baredice 
#1 · (Edited)
Evo,da pokušam nekaj slično napraviti za početak ove dretve. :)

Projekti koji su završeni 2009. ili su u tijeku

Završena rekonstrukcija Starog brda na Husainu u duljini od 1000 metara





Završena obnova Radićeve u dužini 400 metara



Završena nova gradska tržnica





Završena prva faza proizvodnog pogona Enikon





Završena zgrada Hrvatskih voda



Uređeno igralište sa umjetnom travom kod sportskog centra



Uređenje zgrade u Kolodvorskoj



Obnovljena fasada i sređeno parkiralište na zgradi pokraj nebodera





Otvorena Karlovačka banka



Počeli radovi na izgradnji magistralnog vodovoda Kutina-Lipovljani



Vodovodi prema Šartovcu i Mišinki



Sanacija kutinske deponije prema europskim standardima



Krenula izgradnja škole u Kutinskoj Slatini



Obnovljena fasada na galeriji muzeja Moslavine



Krenula obnova županijske ceste od Popovače do Kutine



Krenula realizacija projekta Križ village company store



Naselje Jadran u Ivaniću





Stambene zgrade u Ivaniću





Otvoren hiperkarket Idis u Popovači



Otvoren hipermarket Lidl u Kutini



Otvoren hipermarket Kaufland u Kutini



Krenula izgradnja tvornice PharmaS u Popovači








Planirani projekti

Novi gradski trg u Kutini









Gradski zatvoreni bazen u Kutini







Izgradnja POS naselja na Brunkovcu u Kutini





Izgradnja dječjeg vrtića na Brunkovcu







Naselje za starije,Moslavački dvori













Uređenje parka uz Kutinicu



Nova osnovna škola u Popovači



-izgradnja autobusnog kolodvora u Kutini
-uređenje Kolodvorske ulice u Kutini (2. faza)
-Enikon (2. faza)


Mislim da sam se sjetio više-manje svega,svima hvala na raspravi i praćenju u prošloj dretvi,nadam se da ćemo tako i nastaviti. :)
 
See less See more
49
#171 ·
Kreću napokon sa izgradnjom nogostupa u Cvjetnoj ulici uz groblje, tako da djeca više neće morati do škole u Crkvenoj cestom jer je dosad bio rizik od stradavanja pošto ulica ide nizbrdo te se vozači najčešće prepuštaju ''slobodnom padu''... Ja sam na biciklu bez teranja dostigao brzinu od 79 km/h a automobili tamo znaju i znatno brže.






Ako se vrijeme proljepša i uspijem osposobit bicikl spustit ću se do Sisačke (prema autoputu) da poslikam ako su krenuli i tamo radit nogostup ili još neke radove
 
#178 ·
To rodilište je bio predizborni trik SDP-a da se osvoji vlast u gradu i županiji, igrajući na kartu osjećaja Kutinčana koji se sjećaju rodilišta do rata. Dok je bio stari kotar Kutina (Kutina, Popovača i Velika Ludina) bilo je potrebe za rodilištem, a na neki nategnuti način ima je i danas, jer kod hitnih intervencija Sisak je predaleko i tamošnja bolnica je nekako čudno smještena za nas koji idemo sa istočne strane. Potreba postoji za nekim manjim rodilištem jer danas trudnice imaju izbor SK ili Pakrac, a obje bolnice nisu poznate kao ''prijateljske'' za rodilje, tj. ljudi strahuju od brojnih afera koje se vežu uz te dve bolnice, pogotovo kod komplikacija u trudnoći.
 
#183 ·
Mali update radova na nogostupu u Cvjetnoj u KT: Zgotovili su malo više od polovice, stavili asfalt do doljnjeg ulaza na groblje a od tada baš ni ne rade na završnom dijelu između tog ulaza i raskrižja Cvjetne sa ulicom Hrvatskih branitelja. Navodna vrijednost radova je 370 tisućica kuna, ako je to istina onda je grad bome bacio pare, kvaliteta izvedenih radova je užasna. Evo slike koje sam okino danas





Uz ovo mislim da su napokon počeli raditi nogostup i rekonstrukcije dijela Sisačke ulice, koja ide od kružnog toka kod Kauflanda do izlaza na autocestu a kojom azilanti obično idu prema gradu i tako riskiraju neku nesreću jer je ulica bez nogostupa i rasvjete.
 
#185 · (Edited)
Daklem danas sam si uzeo za zadatak proći gradom i vidjet jel se kaj novog radi. Ima stvari ali ne toliko koliko bi trebalo ili koliko bi ja želio da se radi. Pa da krenem:

Rade parking ispred Doma zdravlja, tj., rade i proširuju parkirališna mjesta što nova što postojeća:



Zatim, postoji plan i projekt novog Doma za umirovljenike, privatna inicijativa, ne izgleda loše a dovukli su i mehanizaciju na lokaciju gradilišta iako nisam vidio nikakvu aktivnost







I sa druge strane kontra suncu nažalost

 
#186 ·
Zatim, u dijelu grada prema autocesti, gdje nisam kročio ima par godina, izgrađena je nova zgrada PlinaCro-a, kojim dobrom ne znam, ali ljepo ju je vidjet :)



I turu završavam sa update-om proširenja Sisačke ulice od nadvožnjaka preko pruge do naplatnih kućica prema autocesti. Ulica će dobit novi asfalt i nogostup većih dimenzija zbog većeg pješačkog prometa prouzrokovanog ponovnim otvaranjem centra za tražitelje azila.
Pogled prema autocesti, desno iza ovog kanalizacijskog jarka je taj azil centar



pogled prema gradu sa istog mjesta



Pogled prema gradu sa malo bliže pozicije na asfaltirani dio nogostupa, čini mi se dobro napravljeno...



...i tu završava, pred nadvožnjakom i ulazom u postrojenje Petrokemije, bivše Azotare ili Čađare :)



Nadam se da nisam pretjerao :)
 
#191 ·
A čuj, takvih u ovom kraju ima dosta, a s druge strane KT ima jednu zgradu koju zovu domom umirovljenika koja je zbilja u kriminalnom stanju pa si mislim da je ovaj imao neku računicu inače ne bi gradio toliku zgradu i na toj lokaciji, jer sama lokacija i nije baš blizu gradu...
 
#192 ·
Veliki značaj malih komunalnih radova



Završeni su radovi uređena novog parkirališta i nogostupa kod Doma zdravlja u Kutini. Idućeg će tjedna na snagu stupiti i nova jednosmjerna regulacija prometa kako bi se olakšao pristup Domu zdravlja. U novom sustavu bit će označeno 40 parkirališnih mjesta, a za sigurnost pješaka od velikog je značaja uređenje više od 100 m nogostupa kod Doma zdravlja. Zavrešno je i uređenje nogostupa kod zgrade Policije, pristupna cesta kod groblja u Ilovi te dio Stuparićeve ulice kroz nekadašnje tzv. Dansko naselje, izvijestio je Mladen Lisak, pročelnik za komunalno gospodarstvo. "Parkiralište i pristupni nogostup, jednosmjerna regulacija prometa vrijednost je radova oko 230 tisuća kn. Ulica Mije Stuparića presvučena je u dužini 500 metara, vrijednost je radova 410 tisuća kn, pristupna cesta na groblju u Ilovi koju smo kroz sustav pojačanog održavanja odradili je vrijednosti 50 tisuća kn."

Gradonačelnik Kutine Andrija Rudić istaknuo je kako su tzv. mali komunalni radovi ove godine provedeni na prijedloge građana Kutine koje su iznijeli na Kutinskim razgovorima. Gradonačelnik je zahvalio sugrađanima na suradnji i prijedlozima te je pozvao građane na nastavak suradnji i zamolio za strpljenje kako bi se ostvarile sve želje i riješili problemi na koje su upozorili građani. "Meni je drago da smo Kutinu zapravo pretvorili u jedno veliko gradilište upravo sugestijama naši sugrađana koji su rekli što bi trebalo napraviti. To su mali komunalni radovi koje smo pokrenuli na inicijativu naših sugrađana, jer ako građani upozoravaju na probleme, onda je to naš prioritetni zadatak. Ovo nisu neki radovi velike novčane vrijednosti, a puno će značiti za naše sugrađane, za sigurnost pješaka i ostalih sudionika u prometu. Vrlo smo zadovoljni što smo i ove godine pretvorili Kutinu u gradilište koje ne košta puno, a puno znači."

Mali komunalni radovi i dalje će se izvoditi prema prioritetima koji su zajednički određeni sa građanima, poručio je gradonačelnik Kutine.
http://www.kutina.hr/Naslovnica/Onlinevijesti/tabid/139/ArticleId/17242/oamid/519/Default.aspx
 
#193 · (Edited)
Krenuli radovi u OŠ Mate Lovraka



Gradonačelnik Kutine Andrija Rudić sa suradnicima danas je obišao OŠ Mate Lovraka. Riječ je o najstarijoj kutinskoj školi u koju Grad ove godine ulaže više od 700.000 kn. Trenutno su u tijeku građevinski radovi u dvije učionice i dijelu školskog hodnika u prizemlju zapadnog dijela zgrade. Radi se na unutarnjem uređenju školske knjižnice, jedne učionice i dijela hodnika. «Sretni smo što su ovi sveobuhvatni radovi odobreni našoj školi i zahvaljujemo Gradu na suradnji i razumijevanju. Radi se o najkritičnijim prostorijama za koje je i inspekcijskim nadzorom zahtijevano da se renoviraju i urede. Na stropu su naime bile obloge koje su zapaljive, pod je bio truo i bilo je pitanje da li se tu uopće može održavati odgojno obrazovni rad», rekla je ravnateljica škole Vedrana Banda.Uz ove radove u školu će se ovoga ljeta uvesti centralno grijanje, kao zamjena za dosadašnje grijanje na plinske peći.

Pročelnica za društvene djelatnosti Grada Kutine, Jasminka Molnar, najavila je kako će radovi na uvođenju centralnog grijanja krenuti početkom osmog mjeseca, a riječ je o investiciji vrijednoj oko pola milijuna kuna. «Obavit ćemo i sitne radove od uređenja igrališta, sanacije ograde, radit će se i u kuhinji, te na dijelu stolarije. U OŠ Mate Lovraka ove će godine biti uloženo više od 700.000 kn, a u sve škole zajedno 1.700 000 kn kroz 22 projekta». Pročelnica Molnar dodala je kako će u OŠ Vladimira Vidrića biti izmijenjena kotlovnica, u OŠ Zvonimira Franka sljedeći tjedan počinje izmjena dijela ravnog krovišta i sanacija podnih obloga. U OŠ Stjepana Kefelje sanirat će se sanitarni čvor i prilazna rampa za potrebe djeteta s invaliditetom. Dvije se škole, OŠ Banova Jaruga i OŠ Stjepana Kefelje, planiraju informatički opremiti u ovoj godini. Gradonačelnik Kutine Andrija Rudić izrazio je zadovoljstvo tijekom radova, te najavio i veća ulaganja. «Mislim da se u zadnjih desetak godina premalo ulagalo u školstvo. Mi ćemo na tom planu uvesti malu revoluciju i znatno povećati ulaganja u školstvo. Ove godine to je 1,7 mln kn, lani je to bilo 830.000 kn, a nagodinu planiramo oko 8 mln kn. Ući ćemo u velike projekte jer smatramo da su znanje i uvjeti školovanja najbitniji za naš budući razvoj» zaključak je gradonačelnika.
Kutina.hr
 
#196 ·
Večeras bio u gradu i koja užasna magla se spustila, već par dana okovala cijeli kraj:

Galerija Muzeja Moslavine




Gradski trg (koji zbog sukoba vlasti i oporbe još uvijek nema ime)




Gradski park




Dodano na to, novi službeni ulaz u PP Lonjsko polje je dovršen u Repušnici, drvena kuća tradicijske gradnje, grad nastavlja gradit magistralni vodovod tako da pokrije i ostat gradskih naselja i sela u blizini te se radi projektna dokumentacija za novu zgradu na trgu za zbrinjavanje branitelja invalida DR te bi u toj zgradi trebala biti smještene prostorije nove multimedijalne knjižnice.

Time bi trg dobio barem nekakvu konturu uz planirani most preko koutinice kao spoj na Kolodvorsku jer ovako kako je sada je urbanistička katastrofa a potrošio se ogroman novac.
 
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top