SkyscraperCity Forum banner

[Varaždinska županija] - Construction update

98K views 250 replies 30 participants last post by  baredice 
#1 · (Edited)



Teritorijalna podjela





Dakle,osim Varaždina u županiji postoji još 5 manjih gradova (i 22 općine)
u kojima se također nešto radi,gradi,obnavlja,uređuje..pa evo i koja riječ o njima.


Varaždinske Toplice



6.973 stanovnika,manje od 15km jugoistočno od Varaždina.

Najpoznatije po kupalištu i lječilištu minerva;



http://www.minerva.hr/

http://www.varazdinske-toplice.hr/



Ludbreg







Ima 8.668 stanovnika,lijep i fino uređen gradić,poznat po tome da se u njemu
(prema legendi,al ipak :D) nalazi centar svijeta,obilježen na glavnom trgu;



http://portal.ludbreg.hr/



Lepoglava



8.718 stanovnika,poznata po pavlinskom samostanu koji datira iz 1400. god.;




ali ipak najviše po ovom zatvoru;



http://www.lepoglava.hr/



Ivanec






14434 stan,najveće naselje Hrvatskog zagorja površine 95.81 kvadratnih km.

http://www.ivanec.hr/



Novi Marof






13.857 stanovnika,površinski najveći grad u županiji s 111,75 km2.
Nalazi se 18-ak km južno od Varaždina.

http://www.novi-marof.hr/



Svatko je pozvan na diskusiju i postanje bilo kakvih novosti i informacija u vezi ovih
gradova kao i ostalih mjesta Vž županije. :cheers:
 
See less See more
15
#5 ·
^^

Odlično Max-hr!

Imaš kakve fotke Rajterove?
To je jedan epohalni projekt za Ivanec!
Ak ništ drugo moral budem malo po Ivancu fotografirati, čim okopni snijeg (za jedno 3 mjeseca:lol: ) ima puno toga kaj zavrjeđuje pažnju.


Tech, svaka Ti dala za otvaranje dretve!!
:master::master:

Odličan uvod!

Budem potražil i one postove o poduzetničkoj zoni u Ivancu, kulturnom centru u Marofu, pa projektima za VŽ toplice i Ludbreg...

Živjela nova dretva!
:cheers:
 
#6 ·
pa nazalost ti ja nemam slike, a ja necu ni za tri mjeseca doci u ivanec :( mozda na ljeto

ima tu puno kaj bi trebali jos vidjeti ;)

rajterovu, spomenik, i nove slike poduzetnicke zone

da upravu si rajterova daje mogucnost da se ovo mjesto promjeni u moderni mali gradic, samo me ova zgrada IMA na spici nekako ne pase, da bi se i to malo promjenilo
 
#7 ·
Odlična ideja. Evo quotea mog posta o kulturnom centru u Novom Marofu:

Dakle, kao što sam i obećao, slijede slike možda najvećeg projekta u Novom Marofu u posljednjih 15-ak godina, ako ne i više.
Predstavljam Vam dugo očekivani, dugo najavljivani i nekoliko puta odgađani.

Kulturni centar u Novom Marofu


Za ovaj KC je bitno istaknuti da je, kao i većina sličnih ulaganja, dugi niz godina bio glavna tema svake predizborne kampanje. Svaki puta kada su se bližili izbori netko je obećavao izgradnju centra.

Kroz svo to vrijeme jedina lokacija koja se spominjala kao moguća za izgradnju je lokacija na kojoj se trenutno nalazi tzv. "staro kino", građevina koja je nekad davno i bila kino, ali i sjedište glazbene škole (to je barem ono do kud moje sjećanje seže, a za dodatna istraživanja nisam imao vremena). To kino je danas sjedište nekoliko udruga mladih i jedina funkcija je održavanje jednog ili dva koncerta godišnje te nekih partya koje organiziraju te udruge.
Inače, akustika dvorane u kojoj se održavaju koncerti je hvaljena od brojnih bandova koji su ovdje nastupali i svi žale što grad gubi dvoranu idealnu za takve događaje.

Ovo je današnji izgled kina:



-->slika je preuzeta sa www.novi-marof.com, autor: EsArt



Dakle, nije baš predivno za vidjeti. Pogotovo ne u užem centru grada.

Slijedi slika lokacije na google mapsu. Kino je zaokruženo crvenim krugom:



Kao što se vidi, lokacija je u užem centru grada i uz visoku cijenu (28 milijuna, od čega grad uzima kredit na 18 mil.) je glavni protuargument protivnika ovog projekta, ali i ostalih političkih protivnika. Parkirališna mjesta se trenutno nalaze 50-ak metara južnije (iznad nogometnog igrališta), a sagradit će se i dodatna uz sam objekt.

Sam KC bi trebao imati u svom sastavu gradsku knjižnicu, kino dvoranu, vanjsku pozornicu, nekoliko većih ureda, vjerojatno dvoranu za konferencije i kafić, ali više ćete vidjeti na slijedećim slikama koje su preuzete sa službene stranice grada, www.novi-marof.hr:

Nažalost, slabo se vide objašnjenja brojki, ali može se prepoznati kaj je kaj.


slika iz zraka:



tlocrti:





presjek i pročelja:





unutrašnjost:




vanjski izgled:

JI - strana


SI - strana
Ovaj projekt ide punom parom i sve bi trebalo biti gotovo u roku.

E sad, kaj se funkcionalnosti tiče, KC se nalazi u samom centru grada i trebao je biti dio većeg plana da se parkiralište ispred Doma zdravlja i postojeći sportski park pretvore u glavni gradski centar sa trgom i kafićima, a da se sportski objekti presele južnije. S obzirom na recesiju i lovu koju je grad dao za centar, mislim da od tog plana duže vrijeme neće biti ništa. Samim time, KC će se isticati na svojoj trenutnoj poziciji i iako je to vrlo važna investicija za grad, dosta ljudi, pogotovo oni koji žive u blizini, se žale da je položaj promašen. Isto tako, gradska knjižnica i čitaonica koja bi se trebala preseliti iz trenutnih, premalih, prostorija također ima primjedbe na veličinu prostora koji će dobiti, jer niti on neće biti dovoljne/željene veličine. Tako da kontroverzi i primjedbi oko KC-a ima, ali vidjet ćemo na ljeto kad se otvori kako će sve to skupa funkcionirati.

Nakon što se vrijeme smiri, otići ću do gradilišta i staviti friške slike.
 
#10 ·
I Trnovec (slobodna zona) 1 080 000


Sve u svemu veliki pad, no nije tako strašno kao što sam mislio ("samo" 15 %). Pozitivno nam je to što je bilanca (pokrivenost uvoza izvozom) bolja nego rekordne 2008 godine!

U prijevodu, više smo zaradili...prošle godine 550 milijuna, ove skoro 900 milijuna kuna!
Još da nam je koja kuna više ostala u blagajni...eh.
Živjela decentalizacija! :D


@morpheus2410

Odlično, na taj post sam mislio:banana:
Još ako nam postaš kakve friške fotke...:)
 
#11 ·
Evo da se i ja malo uključim.
Prošle godine na jesen Novi Marof je posjetio i predsjednik Mesić koji je otvorio poduzetničku zonu iz autobusnog kolodvora.
Riječ je o nekih 200-300(možda sam joši previše rekao) metara asfaltirane ceste nasred koje su postavljeni šahtovi :O i to je to. Ne znam dal je zamljište već okolo pokupovano, al uglavnom čekaju se investitori tako da ćemo vidjet dal će biti pomaka kad dođe proljeće.
Kulturni centar se gradi, no ono što se meni ne sviđa je da je sve to goli beton.
Nadam se kad se sve privede kraju, da to neće djelovat jako hladno.
Bilo je jednom i riječi da će se Varteks preselit u Novi Marof al od toga ništa.
Pogon Levi's-a je zatvoren skoro godinu dana i mislim da bi se odgovorni trebali trznut da se tu nešto pokrene i zaposle ljudi.jer potencijala ima, ali očito nedostaje volje.

U Remetincu, najvećem naselju (čitaj selu) koje pripada općini Novi Marof gradi se nova škola.Mislim da je riječ o objektu kapaciteta oko 400 učenika.
Cilj je rasterećenje O.Š. Novi Marof, a i u Novom Marofu u sklopu osnovne škole planira se otvaranje srednje (gimanzije). Za sad postoje 3 razreda ekonomske-prvi, drugi i treći
Izvođač radova je Metor grupa
Uz to, prošle godine je uređena kanalizacija i cesta u kolodvorskoj ulici-od željezničkog kolodvora prema Remetincu, zatim u naselju Krč, a ove godine bi trebala na red doći i Grana.

Eto, nadam se da sam vam ukratko opisao što se radi u Novom Marofu, nadam se da nisam ništa izostavio, a ak ću imat vremena, malo ću se potrudit za detaljnije podatke :)

Eh, skoro sam zaboravio, na jednoj zgradi bolnice dograđen je jedan kat i napravljen novi krov, izvođač također meteor grupa
 
#14 ·
^^
Evo budem ja, no prije toga jedna važna vijest:

http://www.vtv.hr/aktualno/1-vijesti-dana/1068-strategija-razvoja-ivanice.html
Strategija razvoja Ivančice
Srijeda, 17 Veljača 2010 14:44



Što učiniti kako bi Ivančica postala centar planinskog turizma tijekom cijele godine, odgovor bi trebala dati zajednička strategija razvoja turizma na Ivančici koju su izradile razvojne agencije Varaždinske i Krapinsko-zagorske županije. Strategija je danas predstavljena u Ivancu na sastanku predstavnika gradova Ivanca, Lepoglave i Novog Marofa iz Varaždinske te grada Zlatara i općina Lobor i Budinščina iz Krapinske županije. Riječ je o lokalnim sredinama zainteresiranima za uključivanje u projekt koji bi Ivančicu trebao pretvoriti u turističku destinaciju koja će u budućnosti donositi prihod domaćem stanovništvu. Predstavljena Strategija obuhvaća uređenje smještajnih i ugostiteljskih kapaciteta u podnožju, stvaranje uvjeta za razvoj sportskih, rekreacijskih i izletničkih aktivnosti te, uz planinski, razvoj kulturnog i sakralnog turizma. Strategijom je u planu uređenje i vojnih objekata na vrhu Ivančice idealnih za smještajne kapacitete koji bi, između ostalog, omogućili organiziranje niza školskih aktivnosti kao što je škola u prirodi. Za oživljavanje strategije trebat će i značajna sredstva koja će osigurati lokalne zajednice. No, očekuje se kako će dio sredstava stići s državne razine kroz Ministarstvo turizma, ali i iz fondova Europske unije i to kroz pojedine projekte lokalnih zajednica obuhvaćenih ovom strategijom.
Budući da je Grad Ivanec od svih sredina otišao najdalje u planovima da Ivančicu oživi kao turističku destinaciju i pri tom već ranije izradio i vlastitu Strategiju razvoja Ivančice kao turističke destinacije, današnji je sastanak održan upravo u Ivancu. Nazočili su mu i predstavnici turstičkih društava, razvojnih agencija i ustanova uključenih u ovaj projekt.
To će jednog dana otprilike izgledati ovako:






A danas otprilike ovako:





Fotke su od prije nekoliko dana sa skijališta gospodina Harjača na Ivanšćici. Ono nažalost nije obuhvaćeno ovom strategijom (pozicionirano je niže od planirane staze) , no nadam se da se ta greška još stigne ispraviti.


Ako budu ovakve zime kao ova sada , tada "nema zime" za razvoj skijališta na Ivanšćici! Projekt je podržan i forsiran i od skijaškog saveza i HOOa, pretpostavljam i zbog toga jer Ivanšćica za neko čudo nije pod zaštitom kao park prirode (iako po mom osobnom sudu u najmanju ruku je jednako vrijedno kao i Medvednica, samo lijepše:D), pa se može nesmetano izvesti tako što...

:cheers:
 
#15 ·
Mučilo me pitanje koliko kružnih tokova ima u Varažinskoj županiji, pa sam sastavio ovu listu:lol::


Varaždin
-Istočna obilaznica/Gospodarska
-Istočna obilaznica/Koprivnička
-Miroslava Krleže/Zrinskih i Frankopana
-Miroslava Krleže/Jalkovečka

-Gospodarska/Gospodarska zona-istok (privremeni tip)

-oko Florijanske crkve-kružna regulacija

Kneginec
-Istočna obilaznica/JZ obilaznica
-Čvor Kneginec
-Toplice/Kneginec/Kaštelanec

Varaždinske Toplice
-D24/Južna obilaznica/Prilaz AC

Novi Marof
-D3/D24

Donje Vratno
-D2/Cesta za Ormož i Vinicu

Ivanec
-Obilaznica-Zapadni ulaz u grad

Ludbreg
-Blizu centra (neznam imena ulica)

To su svi koje znam. Ako sam koji previdio, vičite. :D

Po ovome imamo 12/13 pravih kružnih tokova. Lijepa brojka, pogotovo ako se zna da ih je većina sagrađena unatrag 5 godina.:cheers:
 
#16 ·
Dakle , evo nekoliko fotografija zgrada završenih i izgrađenih zadnjih godina koje izgledaju i djeluju solidno i podižu urbanitet Ivanca.

Nova gradska vijećnica , sagrađena pred desetak godina (ili više?) na budućem glavnom gradskom trgu, sadašnjoj ivanečkoj "špici"



Zatim dom umirovljenika kod ivanečke crkve:





I nakraju omiljeno mjesto mlađih ivančana ali i mnogih drugih :)) ),nebi ga se postidjeli mnogi veći i urbaniji gradovi - kavana "Ivana"


Sorry, Kutina , slikal sam iz auta u brzini i fotke su jako, jako loše:eek:hno:, bit će drugi put bolje...:)
 
#19 ·
Prošlo je dosta vremena kad sam zadnji put bil u ivancu pa nemam ni ja "big picture" kako grad danas izgleda.I zbilja ovo od fotki kolko ima na netu je malo reči skromno.

Čul sam i ja za tu "ivanu"(svi hvale mjesto),da je super,al nikak da odem tamo.

Hvala na fotkama.
 
#20 ·
Po vašem mišljenju jel urbanije izgleda Ivanec ili Lepoglava?...jer znam da u Lepoglavi ima stambeno naselje sa zgradama,a u Ivancu ne nalazim ništa,čak mi se čini da od tog "poluprstena gradova" oko Varaždina najurbanije izgledaju Lepoglava i Ludbreg... :)
 
#25 ·
http://www.evarazdin.hr/suker-zupanija-je-poprilicno-zaduzena/
Šuker: Županija je poprilično zadužena

Ministar financija Ivan Šuker jučer je javno kritizirao rukovođenje lokalnim jedinicama samouprave, dotaknuvši se pritom i Varaždinske županije.

- Čačić je Varaždinsku županiju ostavio poprilično zaduženu, pa prema tome da nema ove državne kontrole, pitanje je što bi bilo. To jasno pokazuje proračunski nadzor koji je izvršen u Varaždinskoj županiji – izjavio je ministar Šuker za HTV.

Povodom ovih izjava, varaždinski župan Predrag Štromar za sutra je sazvao brifing na kojem će dati očitovanje na izjave ministra o navodnoj zaduženosti županije.



Čuj,čuj ti krmka...
Kak se usuđuje pametovati, p***a mu materina!:bash::bash::bash:

Županija je zadužena zato jer svu lovu on - debeli krmak, personifikacija državnog proračuna, odnese sa sobom na Markov trg a natrag vrati mrvice...
Osim toga nek si prvo pogleda stanje u državnoj blagajni.:eek:hno:
Da smo čekali njega i njegove proračunske novce, tamo negdje 2095 bismo dogradili prvu školu.
Bože mi oprosti, no neki ljudi zbilja ne zaslužuju udisati zrak na ovoj planeti.
 
#27 ·
http://www.evarazdin.hr/suker-zupanija-je-poprilicno-zaduzena/





Čuj,čuj ti krmka...
Kak se usuđuje pametovati, p***a mu materina!:bash::bash::bash:

Županija je zadužena zato jer svu lovu on - debeli krmak, personifikacija državnog proračuna, odnese sa sobom na Markov trg a natrag vrati mrvice...
Osim toga nek si prvo pogleda stanje u državnoj blagajni.:eek:hno:
Da smo čekali njega i njegove proračunske novce, tamo negdje 2095 bismo dogradili prvu školu.
Bože mi oprosti, no neki ljudi zbilja ne zaslužuju udisati zrak na ovoj planeti.
Haha, on isto takvo krme ko Čačić koji nas je debelo zadužil, nema prevelike razlike.
 
#28 ·
Očito da ima i neke istine u tome.Županija je trenutno najveći dužnik AP Varaždina.Navodno su im dužni čak oko 15 milijuna kuna za prijevoz školaraca pa zbog toga nije ni stiglo oko 10-ak predviđenih autobusa kako bi se polako počeli zamjenjivat oni stari žuti steyri
 
#29 ·
Naravno da ima istine u tome, no pitam ja Tebe ima li morala upirati prstom na trn u tuđem oku a ne vidjeti balvan...ma ne balvan nego cijelu šumu u svom! A i taj trn u tuđem oku je baš zbog toga što je gospon krmak zatvorio uglavnom sve transakcije prema VŽ županiji jer nije "podobna".

Glede APa oni su zadnji koji imaju pravo upirati prstom na ikoga. Nek prvo vrate 200 i kusur milja kn duga pa se onda imaju pravo žaliti...pitam se uopće po kojoj pravnoj osnovi mogu i dalje poslovati?!?

Ova županija treba hitnu i potpunu reorganizaciju autobusnog prijevoza.

Po meni AP treba rasformirati i podjeliti ostatke na dva dijela i to:
1. osnovati novo gradsko poduzeće koje će preuzeti gradski i prigradski prijevoz, te
2. novo županijsko/privatno poduzeće koje će preuzeti županijski i međugradski promet.

Škole dati privatnicima na način da voze samo osonovnoškolsku djecu. Srednjoškolskoj djeci subvencionirati karte za prijevoz autobusom do najbližeg željezničkog kolodvora i dalje vlakom.
Točka.
 
#30 ·
Ah, tko god da dođe na vlast vjerojatno neće biti niti bolji, a niti gori.Gospon krmak se samo smješka, a para se kao nema no njemu u proračunu minus i minus daju plus tako da njega baš briga.
Uglavnom, tko god je rekao da je Varaždinska županija zadužena nek i dalje to govori, ali ako pogledamo unazad nekoliko godina pa do danas bar se vide neki rezultati pa bi ljudi trebali biti zadovoljni jer su njihovi novci utrošeni na nešto korisno što će služit njima, a ostat će i u budućnosti njihovoj djeci.

Za AP nisam rekao da upiru u nekog prstom nego sam naveo ovo samo kao primjer za ovo da županiji fali love.
Što se tiče ovog kako oni mogu poslovat-Lijepo.Postoji odbor vjerovnika koji je odobrio nastavak poslovanja.250 milijuna kuna neće pasti s neba, a ovako kad se radi i zarađuje vraća se dug malo pomalo.AP je firma koja ostvaruje godišnje prihode od oko 100 milijuna kuna, od čega je dobit oko 10%
Dakle, ovdje očito postoje krivci (jednog više nema) koji su doveli AP u ovakvo stanje.
Na primjeru AP-a vidimo i loš rad državnih službi.Pošto nisu plaćali porez, njih je porezna trebala još odavno otjerat u stečaj i već bi se bili izvukli, no dugovi su se gomilali, a nitko nadležan nije regirao.
Što se tiče osnivanja županijskih/ gradskih poduzeća ne znam kakva bi tu bila situacija.To na jedan način izgleda dobro, al na drugi to vjerojatno nebi nitko kontrolirao i opet se nebi znalo tko pije, a tko plaća.
Za prijevoz osnovnoškolske djece trebalo bi onda dovest i privatnike iz okolnih županija jer ovi iz naše trenutno nisu dostatni.
Vjerojatno ste primjetili da se u Varaždin uspio ugurat i Zovko s jedno 3 autobusa Croatia Bus-a....
 
#32 ·
Istina u vž županiji se napravilo dosta toga, al bez trunke pameti i razuma. Sve te dogradnje škola + dvorana bu se otplaćivala sljedećih 20-30 godina i kamate budu iznosile po 5-6 inicijalnih investicija. Takav luksuz kakav si je dozvolila naša županija, tj. Čačić si ni najbogatije zemlje svijeta ne dozvoljavaju. Te dogradnje i ostali projekti su se mogli odvijati sljedećih 10 godina , mehanizacija i ljudi bi se puno puno iskoristili, a firmice bi kroz narednih 10 godina imale siguran prihod, a ovak su nakupovali mehanizacije , angažirali ljudi i sad dok je malo "stisnulo" neznaju kaj bi i s mehanizacijom i ljudima.

A ono najvažnije je sve manje i manje djece je pa se pitam za koga smo mi tak hitno morali dograđivati škole?? :bash::bash:
 
Top