SkyscraperCity Forum banner

[Varaždinska županija] - Construction update

98K views 250 replies 30 participants last post by  baredice 
#1 · (Edited)



Teritorijalna podjela





Dakle,osim Varaždina u županiji postoji još 5 manjih gradova (i 22 općine)
u kojima se također nešto radi,gradi,obnavlja,uređuje..pa evo i koja riječ o njima.


Varaždinske Toplice



6.973 stanovnika,manje od 15km jugoistočno od Varaždina.

Najpoznatije po kupalištu i lječilištu minerva;



http://www.minerva.hr/

http://www.varazdinske-toplice.hr/



Ludbreg







Ima 8.668 stanovnika,lijep i fino uređen gradić,poznat po tome da se u njemu
(prema legendi,al ipak :D) nalazi centar svijeta,obilježen na glavnom trgu;



http://portal.ludbreg.hr/



Lepoglava



8.718 stanovnika,poznata po pavlinskom samostanu koji datira iz 1400. god.;




ali ipak najviše po ovom zatvoru;



http://www.lepoglava.hr/



Ivanec






14434 stan,najveće naselje Hrvatskog zagorja površine 95.81 kvadratnih km.

http://www.ivanec.hr/



Novi Marof






13.857 stanovnika,površinski najveći grad u županiji s 111,75 km2.
Nalazi se 18-ak km južno od Varaždina.

http://www.novi-marof.hr/



Svatko je pozvan na diskusiju i postanje bilo kakvih novosti i informacija u vezi ovih
gradova kao i ostalih mjesta Vž županije. :cheers:
 
See less See more
15
#195 ·
[Lepoglava] - Construction update (2011)-prvi dio(Marijanski hodočasnički put)

Trasiran i uređen Marijanski hodočasnički put

U studenom 2011. je trasiran Marijanski hodočasnički put,projekt s ciljem povezivanja marijanskih hodočasničkih središta i marijanska svetišta u hrvatsko – slovenskom pograničnom području.


U okviru projekta na području grada Lepoglave postavljena su dva drvena odmorišta sa stolovima i klupama, jedan na obroncima Ivančice, a drugi u Žarovnici(845 stan.,najvekše Lepoglavsku selo), čije je postavljanje pomogao i tamošnji mjesni odbor osiguranjem, uređenjem i pripremom zemljišta za gradnju.

Postavljeno je 95 putokaza, uz prometnice smeđa signalizacija, a uz šumsku stazu koja povezuje Lepoglavu s Loborom, drveni putokazi. Postavljeno je i 27 informativnih ploča te su u suradnji s ostalim partnerima izrađeni promotivni materijali – hodačsnički vodiči i dnevnici, prospekti, razglednice i interaktivni CD.

^^ Ovo je projekt za razvoj hodočasničkog turizma ;)



 
#198 ·
Trasiran i uređen Marijanski hodočasnički put

U studenom 2011. je trasiran Marijanski hodočasnički put,projekt s ciljem povezivanja marijanskih hodočasničkih središta i marijanska svetišta u hrvatsko – slovenskom pograničnom području.


U okviru projekta na području grada Lepoglave postavljena su dva drvena odmorišta sa stolovima i klupama, jedan na obroncima Ivančice, a drugi u Žarovnici(845 stan.,najvekše Lepoglavsku selo), čije je postavljanje pomogao i tamošnji mjesni odbor osiguranjem, uređenjem i pripremom zemljišta za gradnju.

Postavljeno je 95 putokaza, uz prometnice smeđa signalizacija, a uz šumsku stazu koja povezuje Lepoglavu s Loborom, drveni putokazi. Postavljeno je i 27 informativnih ploča te su u suradnji s ostalim partnerima izrađeni promotivni materijali – hodačsnički vodiči i dnevnici, prospekti, razglednice i interaktivni CD.

^^ Ovo je projekt za razvoj hodočasničkog turizma ;)



za ovo nisam znal! ljepo izgleda i mislim da cu jednom tamo prosetati ;)
 
#196 ·
[Lepoglava] - Construction update (2011)-drugi dio(Sportski centar u Lepoglavski Vesi)

Otvoren sportski centar u Lepoglavski Vesi
kolovoz 2011.

Tijekom 2011. je u selu Lepoglavska Ves kraj Lepoglave izgrađen manji sportski centar,otvorenje je bilo 21. kolovoza.Zajednički su ga otvorili gradonačelnik Marijan Škvarić te članovi obitelji poginulih branitelja s područja Lepoglavske Vesi, po kojima će sportski centar dobiti ime. Radi se o hrvatskim vitezovima Dragutinu Naglašu, Dragutinu Godiniću, Josipu Štefanecu i Marijanu Matišiću.







Gradonačelik je najavio da će na prostoru uz igralište biti izgrađen društveni objekt koji će građanima omogućiti druženje te održavanje raznih sastanaka i skupova.

Najavio je i izgradnju sportskih igrališta u Zlogonju, Kameničkom Vrhovcu i Kameničkom Podgorju.


 
#199 ·
[Lepoglava] - Construction update (2011)-treći dio(Rekonstrukcija OŠ)

Radovi na rekonstrukciji škole u Lepoglavi

OŠ Ante Starčević,Lepoglava

Krajem lipnja 2011. službeno su započeli građevinski radovi na sanaciji zgrade osnovne škole Ante Starčevića u Lepoglavi. Riječ je o najveći investiciji od izgradnje zgrade 1968. godine.

Radovi su započeti zbog zbog derutne stolarije(sjetite se pada prozora u jedni učionici), oronule fasade i azbestnog krovišta.

Radovi su se nažalost odužili predugo čak do početka školske godine u rujnu,pa neki roditelji nisu htjeli puštati svoju djecu u školu zbog skidanja azbestinih ploča.

Ta škola nakon obnove spada u modernije škole VŽ županije...

 
#200 ·
[Vidovec] - Construction update (2011)

Na osnovu natječaja koji je raspisalo Ministarstvo kulture u srpnju u Općinu Vidovec stigao je ugovor o korištenju sredstava, kojim ministarstvo odobrava 37.000,00 kuna za sanaciju kapele Bužan-Kušević na groblju.
Ti novci su se upotrijebili tako da se je krenulo sa sanacijom krova koji je bio ukraden :nuts: .

V srpnju mesicu općina je prijavila kapielicu na novi natječaj za sredstva u 2012. godini, te bi se dobivena sredstva trebala upotrijebiti za izradu geodetske podloge i arhitektonskog snimka kapele. Nakon toga ispuniti će se svi preduvjeti za studioznu obnovu ovog spomenika kulture.

 
#201 ·
[Klenovnik] - Construction update (2011)-prvi A dio(Restauracija oltara kapele Svetog Wolfganga)

Restauracija oltara kapelice Svetog Wolfganga u Vukovoju

2004.godine počeu je dugotrajan proces obnove glavnog oltara sv.Wolfganga od strane Hrvatskog restauratorskog zavoda.

Krajem 2010. godine je oltar postavljen i još su se samo slike trebale postaviti.








Župnik Josip Jagarčec je rekiu da se nada u 2012, obnovi oltara BDM i propovjedaonice.
 
#202 ·
[Klenovnik] - Construction update (2011)-prvi B dio(Restauracija oltara kapele Svetog Wolfganga)

18.lipnja 2011. je postavljena na oltar slika sv.Wolfganga(sv.Vuoka) u istoimeni kapeli u Vukovoju.

Time je završena obnova glavnog oltara.





 
#203 ·
[Klenovnik] - Construction update (2011)-drugi dio(Izgradnja rotora u Lipovniku)

Prije izgradnje rotora na raskrižju županijskih cesta u Lipovniku se je događalo mnoštvo prometnih nesreća.Zato je to raskrižje bilo označeno kao crna točka.


U studenom 2010. je započeta izgradnja rotora:


U svibnju 2011. rotor je otvoren,a vrijednost investicije je bila 1,15 milijun kuna.


Normalno na otvaranje je došao i župan:




 
#204 ·
[Maruševec]-planovi za 2012.godinu

Prioritet su odvodnja i Zona

Proteklog smo tjedna, dan uoči sjednice Općinskog vijeća na kojoj je trebao biti donesen proračun općine Maruševec za narednu, 2012. godinu, s načelnikom Ivanom Šagijem porazgovarali o projektima napravljenima ove godine na području općine. Općina Maruševec je tijekom 2011. imala niz aktivnosti oko poboljšanja života svojih mještana, koja su se prvenstveno ticala uređenja komunalne infrastrukture te izgradnje kapitalnih objekata. Ono što nas najviše zanima jest izgradnja kanalizacije te poboljšanje snabdijevanja električnom energijom, rekao je Šagi. Naime, prema njegovim riječima, određena područja općine imaju stare i dotrajale vodove koje je potrebno zamijeniti te su se zbog toga ove godine prijavili na natječaj EIB III koji provodi Ministarstvo regionalnog razvoja i podnijeli zahtjev za dodjelom 2,460.000 kuna.



Prva faza kanalizacije dijelom je završena prošle godine, a ove je godine u izgradnji bila druga faza na područjima Donjeg Ladanja, Čalinca i Koretinca, a treća će faza obuhvatiti naselja Jurketinec, Gredu i Selnik, tj. naselja koja se nalaze uz državnu cestu, pojasnio nam je načelnik Maruševca.

Uložena su i značajna sredstva u opremanje poduzetničke zone u Selniku površine osam hektara. Nadamo se da bi opremanje poduzetničke zone u potpunosti moglo biti gotovo sljedeće godine kada bi se krenulo i s prodajom 13 parcela za koje već imamo zainteresirane. Zona je opremljena trafostanicom, kanalizacijom, vodom, prometnicom, samo još moramo završiti biorotor na kanalizaciji čime bi postala u potpunosti spremna. S njom smo započeli 2005. godine, a dosad je u nju uloženo 3,5 milijuna kuna, od čega je 1,600.000 kuna iz općinskog proračuna, rekao je Sagi te nam otkrio da će u budućoj poduzetničkoj zoni biti smještene uslužno-proizvodne djelatnosti, a u kojima bi se zaposlilo od 100 do 150 ljudi s područja općine.

Doznajemo da se općina Maruševec kandidirala i u programu IPARD, kojim se financira uređenje nerazvrstanih cesta u ruralnom području, tj. za mjeru 301 kojom se dodjeljuju bespovratna sredstva i za uređenje i asfaltiranje puteva van građevinske zone. Odlučili smo da dio nizinskog dijela općine, mjesta Jurketinec, Bikovec i Kapelec do Ladanja malo proširimo u polje. Također, bilo je i govora da će na mjestu bivše barutane kod Nove Vesi biti i opskrbni poljoprivredni centar, pa smo si dah zadatak da dođemo do toga. Iznos sredstava je 2.450.000 kuna te planiramo od Grede prema barutani asfaltirati 23 kilometra. Na prvome smo natječaju pali, tek smo na drugome u lipnju 2010. godine prošli, težak je to posao, a sad smo u fazi javne nabave, otkrio nam je Šagi.
^^ Tekst objavljen u Varaždincu.Ja sam ga malo skratio(izbrisao sam razgovor vezan uz školstvo i ostavio samo ono što je vezano za izgradnju)
 
#205 ·
[Vidovec]-planovi za 2012.godinu

Inicijative za spomenik i put zelja

Udruga Zeljari predlaže općini Vidovec podizanje spomenika varaždinskom zelju,a Varaždinski županiji da cestu od Varaždina prema Ivancu proglasi Putom zelja-obznanio je na vidovečki svečanosti ekskluzivni prijedlog članova svoje udruge njihov predsjednik Zlatko Zagorec.Kako je pojasnio,na taj bi način dodatno promovirali varaždinsko zelje i tradiciju proizvodnje u vidovečkom kraju te na simbolični način odali zahvalnost i počast ovom svojemjedinstvenom proizvodu,koji jih je i prehranio,i proslavio.
Izvor: Pisano izdanje Varaždinskih vijesti
 
#206 ·
[Lepoglava]-mogući planovi za budućnost

Adrenalinski park predstavljen i u Budimpešti



Cilj konferencije u Budimpešti bio je potaknuti uključivanje mladih i njihovih projekata u procese urbanizacije i boljeg iskorištavanja javnih i zapuštenih prostora. Na konferenciji je predstavljen i projekt "Adrenalinski park" koji su izradili mladi iz Lepoglave– Park mladih, ili kako ga njegova funkcionalnost definira – adrenalinski park, novi je projekt osmišljen od strane mladih Lepoglave. Adrenalinski park sastoji se od 4 zasebne komponente koje ga definiraju upravo adrenalinskim pridjevom – Penjački centar, skate park, auto-fitness na otvorenom te niz inovativnih igrala za djecu i mlade.



Kratka verzija parka mladih ili adrenalinskog parka predstavljena je i povodom Dana grada na svečanoj sjednici Gradskog vijeća, a velika prezentacija održati će se krajem siječnja kada će glavni partneri na projektu potpisati pismo namjere čime će započeti proces pripreme projektne dokumentacije za predstojeće natječaje za sufinanciranje projekta.
 
#207 ·
[Ivanec] - Construction update (2011)-prvi dio(Sanacija odlagališta Jerovec)

Započeli radovi na sanaciji odlagališta komunalnog otpada u Jerovcu

U Jerovcu,selu kraj Ivanca je poznato odlagalište na kojem tvrtka IVKOM odlaže sam komunalni otpad s područja Ivanec,Lepoglava,Maruševic,Donja Voća,Bednja i Klenovnik.



Početkom prosinca 2011.godine započeli su ključni radovi na sanaciji tog odlagališta.Radnici tvrtke HIS iz Višnjice,na površini od 4500 četvornih metara postavili su podlogu na koju će se ubuduće neškodljivo moći odlagati otpad s područja dvaju gradova i četiriju općina ivanečkoga kraja.

Na dno buduće „kazete“ za odlaganje svježeg smeća, na kojemu je već uređen sloj za odvodnju plinova, postavila se nepropusna podloga od geotekstila i umjetnih folija. Prethodno su oko „kazete“ iskopani kanali za odvodnju procjednih i oborinskih voda u taložnice.Sve to omogućit će da se novo smeće ubuduće odlaže po europskim ekološkim standardima, bez opasnosti od onečišćenja tla, zraka i podzemnih voda.



Od ukupno tri predviđene kazete,^^ ova je najmanja i procjenjuje se da će se napuniti za godinu dana. Potom će se ona na propisan način zatvoriti, a smeće će se početi zbrinjavati u novi kazeti koja će se u međuvremenu usporedo graditi.

Odlaganje otpada u ovi kazeti će započeti nakon Nuove leti.
 
#208 ·
[Ivanec] - Construction update (2011)-drugi dio(Etnohiža u Bedencu)

U rujnu 2011. je počela gradnja etnohiže u Bedencu.Članovi Mjesnog odbora i Udruge za kulturu i sport demontirali su dvije stare hiže, a originalnu građu upotrijebili su za izgradnju nove etnohiže.
Demontiranje stare hiže:


Radovi na podizanju tradicionalne etnohiže od drva su započeli u listopadu:



 
#210 ·
Donji Martijanec, Varaždin

Trevor mi je nešto rekao već o ovom dvorcu koji se obnavlja i u privatnom je vlasništvu, al sam se pozabil :D ...pa kad se vrne na forum bi ga molil da mi još jenput se ponovi, il bu koji od vas drugih :)

(sam ne znam jesam li sad govorio Zagorski ili Varaždinščanski, znam da ste vi tamo na to osjetljivi ;) )













PS. moje isprika paru u ljubavnom zanosu koji sam preplašio kad sam kamerom (autom) krenuo na njih :lol:
 
#212 ·
Dvorac je prije nego ga je kupila obitelj Šmrček iz Trnovca vlasnici ovih firma http://renco.eu/index_hr.html
http://www.wachem.com/
bil u prilično lošem stanju tj. gorem od ovoga oni su promijenili krovište i obavili skidanje žbuke i sličnog, neznam kaj je točno sve rađeno, ali im je nažalost ponestalo love ili postoji neki drugi razlog koji nitko nezna, ali mislim da će u skoroj budućnosti sigurno nekaj pokrenuti.
 
#222 ·
LOL, pa stoput sam već tam prešel, super je za high-speed vožnje, bez frke ide 40 i moj mountain bike. Ali ta štreka ima par problema:

1) najveći problem-fali asfalt između dvorane i pročistača (i na međimurskoj strani od Kuršanca do mosta), a usred staze su betonski šahtovi rupe promjera 30-40 cm. Ne baš lepo ak ti kotač zapne nutra. Nepogodno za pristup rolama i finijim biciklima.
2) i na asfaltiranom dijelu su mali šahtovi kojima fale poklopci-to bi trebali održavati kak spada i staviti poklopce s bravom.
3) pročistač ipak dosta smrdi, kajgod neki rekli.

Da se to troje sredi, dobije se izvrsna kružna staza od 20 km za rolere i bicikliste oko Drave.
 
#223 ·
Baš sam danas išel na Lužec s biciklom, i vidim da na potezu od Češljaša do Presečna širiju cestu. E pa nadam se da budu i barem neku malu biciklističku stazu složili jer je ovo katastrofa, pogotovo dok te kamijon zriva na bankinu....
 
#226 ·
Ja kad idem s bajkom u VŽ uvijek idem kroz Presečno pa uz Bednju na Beletinec jer ovaj dio Presečno -Varaždinbreg mi je užas.Sad su bar to nešto sredili iako ne kao što sam očekivao, al na velikom dijelu dionice je nogostup, a i tam di ga neće biti bude valjda ipak malo više mjesta nego do sad...
Nije loše, ali kad se već radilo, moglo se puno bolje jer to je sad opet za idućih 15 god ako ne i više...
 
#227 ·
Kad već govorimo o biciklističkim stazama, tek sam jučer dok sam išel put Ludbrega primjetil da kod nadvožnjaka nakon Šemovca odjemput nestaje biciklistička i da je dalje zabranjeno za bicikle. Alternativna ruta? Desno prije nadvožnjaka po starom asfaltu, pa onda lijevo ispod nadvožnjaka po lošem makadamu, pa opet desno prema Zamlaki mislim gde se spajaš na glavnu cestu opet, po kojoj se nesmeš voziti z biciklom :/
Srećom pa imam okej gume na biciklu, ali zamišljam si kak se tud voziju dedači i babice s onim svojim tankim gumama i rasklimanim biciklima?
I još bolje, kad nastavljaš dalje prema Ludbregu, opet se pojavljuje znak zabrane za bicikle, tam parsto metara prije skretanja za spoj na autocestu. Ali sad više ne vidim alternativnu rutu (ili barem nije označena) tak da sam bil ilegalac dio puta. U povratku sam to sve izbjegel tak da sam u Vrbanovcu pa kroz Jalžabet do Vž, a tim putem sam trebal iti i v Ludbreg ali sam glupo i naivno odlučil iti glavnom cestom.

Inače, nije mi jasan taj nestanak biciklističkih kad se sjetim da je nedavno rađen beterment na toj dionici i kak nikome to nije onda upalo u oko?
 
#231 ·
Glede te teme samo bih istaknuo veliko žaljenje i razočaranje što se na dionici VŽ (Turčin) - N. Marof prilikom bettermenta nisu radile biciklističke staze. To je velika šteta! Ako je ovdje donekle opravdanje reljef, onda to na Ivanečkoj dionici VŽ(Vidovec) - Lepoglava svakako nije slučaj. Zašto tamo nisu produžili bic stazu? To mi je misterija!
Pogotovo u svjetlu nevjerojatno dobrog rješenja na D2 kojim su bettermentom od prije par godina od VŽ do praktički Dubrave Križovljanske, dakle sve do granice, gotovo u kontinuitetu rješili bic. stazama u nivou kolnika! Isto i na kompletnom VŽ-ČK pravcu...
 
Top