SkyscraperCity Forum banner

[Varaždinska županija] - Construction update

98K views 250 replies 30 participants last post by  baredice 
#1 · (Edited)



Teritorijalna podjela





Dakle,osim Varaždina u županiji postoji još 5 manjih gradova (i 22 općine)
u kojima se također nešto radi,gradi,obnavlja,uređuje..pa evo i koja riječ o njima.


Varaždinske Toplice



6.973 stanovnika,manje od 15km jugoistočno od Varaždina.

Najpoznatije po kupalištu i lječilištu minerva;



http://www.minerva.hr/

http://www.varazdinske-toplice.hr/



Ludbreg







Ima 8.668 stanovnika,lijep i fino uređen gradić,poznat po tome da se u njemu
(prema legendi,al ipak :D) nalazi centar svijeta,obilježen na glavnom trgu;



http://portal.ludbreg.hr/



Lepoglava



8.718 stanovnika,poznata po pavlinskom samostanu koji datira iz 1400. god.;




ali ipak najviše po ovom zatvoru;



http://www.lepoglava.hr/



Ivanec






14434 stan,najveće naselje Hrvatskog zagorja površine 95.81 kvadratnih km.

http://www.ivanec.hr/



Novi Marof






13.857 stanovnika,površinski najveći grad u županiji s 111,75 km2.
Nalazi se 18-ak km južno od Varaždina.

http://www.novi-marof.hr/



Svatko je pozvan na diskusiju i postanje bilo kakvih novosti i informacija u vezi ovih
gradova kao i ostalih mjesta Vž županije. :cheers:
 
See less See more
15
#228 ·
Ne znam da li je bilo u planu i izgradnja biciklističke staze između Zamlake i Vrbanovca, no činjenica je da između ta dva sela nema tolike ferkvencije biciklističkog prometa kao što je to između sela u Općini Trnovec B. (Vrbanovec nije u toj općini).Možda su i općine tu imale ulogu,to ne znam.
 
#230 ·
Ne znam da li je bilo u planu i izgradnja biciklističke staze između Zamlake i Vrbanovca, no činjenica je da između ta dva sela nema tolike ferkvencije biciklističkog prometa
Na tom dijelu se ne treba izgraditi bic.staza jer je to granica Zagorja i Podravine,moramo čim bolje izolirati jedne od drugih. :cheers:
 
#229 ·
FabioVž;89886199 said:
Kad već govorimo o biciklističkim stazama, tek sam jučer dok sam išel put Ludbrega primjetil da kod nadvožnjaka nakon Šemovca odjemput nestaje biciklistička i da je dalje zabranjeno za bicikle. Alternativna ruta? Desno prije nadvožnjaka po starom asfaltu, pa onda lijevo ispod nadvožnjaka po lošem makadamu, pa opet desno prema Zamlaki mislim gde se spajaš na glavnu cestu opet, po kojoj se nesmeš voziti z biciklom :/
Srećom pa imam okej gume na biciklu, ali zamišljam si kak se tud voziju dedači i babice s onim svojim tankim gumama i rasklimanim biciklima?
I još bolje, kad nastavljaš dalje prema Ludbregu, opet se pojavljuje znak zabrane za bicikle, tam parsto metara prije skretanja za spoj na autocestu. Ali sad više ne vidim alternativnu rutu (ili barem nije označena) tak da sam bil ilegalac dio puta. U povratku sam to sve izbjegel tak da sam u Vrbanovcu pa kroz Jalžabet do Vž, a tim putem sam trebal iti i v Ludbreg ali sam glupo i naivno odlučil iti glavnom cestom.

Inače, nije mi jasan taj nestanak biciklističkih kad se sjetim da je nedavno rađen beterment na toj dionici i kak nikome to nije onda upalo u oko?

Ja mislim da si ti nekaj jako krivo videl. Naime, dok sam se ja pelal tom dionicom (a pelal sam se par put), nakon prestanka biciklističke staze videl sam ovaj znak:



A39 BICIKLISTI NA CESTI
Označava blizinu dijela ceste kojim se biciklisti kreću ili blizinu mjesta na kojem biciklisti češće nailaze na cestu s bočne ceste ili biciklističke staze.
A taj znak nije zabrana za bicikle (koji je okruglog, a ne trokut oblika) nego upozorenje vozačima da na tom dijelu nema biciklističke staze, te zbog toga moraju biti pojačano oprezni zbog biciklista koji se voze uz rub kolnika!

Naravno, znak je ponovljen nakon skretanja za AC, da informira i one koji se iz smjera AC uključuju na tu cestu.


Dakle, vožnja bickla na tom dijelu je savršeno legalna (iako ne baš ugodna), a ti bi izgleda trebal ponovo u auto-školu da ne izvodiš ubuduće nepotrebne kerefeke :D
 
#234 ·
Ako je jedino rješenje jamranje, onda dobro da su krenuli jamrat...

http://varazdinske-vijesti.hr/nasim-krajem/vidovecke-prometne-guzve.html

Vidovečke prometne gužve
Jedino pravo rješenje brza cesta Varaždin – Krapina



Cesta od Nedeljanca kroz Vidovec prema Ivancu zacijelo zasigurno je među najopterećenijim prometnicama u Varaždinskoj županiji. Dnevno tu prometuje do 40 tisuća vozila, osobnih automobila, dostavnih vozila, kamiona, autobusa do traktora kojima poljoprivrednici ovog naprednog poljoprivrednog kraja odlaze na polja, a u svoj toj prometnoj gužvi je i nemali broj biciklista. Školsku djecu i pješake koji vrebaju priliku da prijeđu cestu da i ne spominjemo.

Pravo je umijeće prijeći cestu posebice u vrijeme kada ljudi odlaze na posao ili se vraćaju s posla. Tada na izlazu iz Nedeljanca, na velikom semaforiziranom raskršću varaždinske zaobilaznice nastaje veliki dodatni problem dugačke kolone zaustavljenih vozila.

Osim velikih kolona koje se pred njim stvaraju zbog lošeg tehničkog rješenja, na tom se je raskršću dosad dogodilo nekoliko teških prometnih nesreća sa smrtnim posljedicama. Rješenje bi bila izgradnja kružnog toka ili nadvožnjaka kako je na početku bilo i planirano – kaže Bruno Hranić, načelnik općine Vidovec.

(Opširnije u tiskanom izdanju Varaždinskih vijesti)
p.s. Ovo o 40 000 vozila je stvarno pretjerani podatak. Ne shvaćam otkud takva brojka. Broje li se kotači, osovine ili što?:lol:
 
#235 ·
p.s. Ovo o 40 000 vozila je stvarno pretjerani podatak. Ne shvaćam otkud takva brojka. Broje li se kotači, osovine ili što?:lol:
More biti 40000-ako broje i bicikline
 
#236 ·
Neki dan sam čitao o nekom nadvožnjaku preko pruge u Novom Marofu koji bi trebao krenuti u izgradnju. Pretpostavljam da je to onaj na cesti N.M. - Remetinec? Pohvalno, iako nisam baš upoznat sa situacijom ,tamo već postoji neki nadvožnjak samo je uzak ili što?

Međutim Što je sa obnovom ceste Presečno - Krušljevec? Ta je cesta makadam. Nebi to bilo ništa strašno, lokalna je to cesta uz Bednju, ali strašno je to što ona na dužini od 800 metara triput sječe željezničku prugu! Ti su prijelazi potpuno neosigurani a zbog toga vlak koči sa vratolomnih 45 km/h na 20 km/h prije svakog prijelaza i tako već godinama...:nuts: Glup je onaj u HŽu koji je donio taj propis, no još je gluplja ta situacija sa tri prijelaza na 800 metara.
Bilo je već riječi o potrebi sanacije te ceste i pretvaranja svega toga u samo jedan osigurani prijelaz, no za to naravno nikad nema novaca, kad nije nikome na putu...šteta. Troši se bespotrebna energija na ubrzavanje onih tridesetak vlakova koji tu prometuju dnevno (ko zna kolko je to tona nafte godišnje) a radi gluposti. Mislim da je to najprioritetnija investicija u tom kraju!

Treba reći da su osuvremenjeni prijelazi u Hraščini/Trgovišću i kod Mađareva a da je izgrađen potpuno novi kod Budinšćine tako da sad praktički ostaju kritični samo onaj vrlo, vrlo opasni kod Podruta i ova već opisana situacija kod Krušljevca. Još samo to.
 
#237 ·
U pravu si. To je most preko pruge na cesti Marof - Remetinec.

Problem je taj što je most star, uzak (jedna traka) i napravljen u obliku zavoja tak da smo imali nekoliko izljetanja zadnjih godina.

Nema me doma ovaj tjedan ali poslikat ću kad stignem. Inače, projekt je u najavi vec 6 mjeseci, ali mislim da ovaj mjesec konačno kreću
 
#240 ·
Projekt i problem mosta se spominje već godinama...Eto nakon što je sad u (čini mi se) 12.mj most bio kratko zatvoren pa opet otvoren, konačno je od jučer opet zatvoren i sad bi ozbiljno trebali krenut radovi.Rok je negdje u travnju, ipak treba tempirat tak da bude gotov pred izbore :bash:

Što se tiče Novog Marofa, u poslovnoj zoni iza autobusnog kolodvora halu gradi Hajduk plastična ambalaža, a jedno zemljište će kupit gradska komunalna tvrtka Novokom i tu bi se trebali preselit s obzirom da su sad u užem centru...
Kod marofskog rotora neki objekt gradi i Bjelić (izrada alata i naprava).
Dal će se ovim otvorit i nekoliko radnih mjesta ne znam, al u svakom slučaju bar se nešto radi.
Budem probal uskoro i koju sliku okinut :)
 
#238 ·
^^

ajde super!:)

Nadam se da će netko ponovo pokrenuti priču i o toj dionici Krušljevec - Presečno.
Tamo bi i pruga mogla bez problema puno brže , samo da se ima volje.. Od Krušljevca do Marofa 80 km/h bez problema. Ali ne, mi moramo čekati "velike" epohalne projekte (koje nikad nećemo dočekati)...
 
#239 ·
Cara Menghilangkan Jerawat Dengan Bahan Alami

Cara menghilangkan jerawat memang agak membingungkan terutama bagi seseorang yang menginjak masa puber. Di masa ini seseorang beralih dari masa anak - anak ke masa remaja yang penuh dengan kehidupan labil. Semua hal yang berkaitan dengan masa puber dianggap sebagai masalah besar termasuk tumbuhnya jerawat pada wajah. Wajah yang semula halus, putih dan mulus terutama bagi wanita mulai menunjukkan gejala yang tidak mengenakkan. Bintik - bintik calon jerawat mulai tumbuh hal ini dapat mengakibatkan tekanan batin yang berkepanjangan.


Oleh sebab itu perlu adanya tindakan pencegahan dalam menghadapai jerawa. Lebih baik lagi bila dimasa puber, remaja mulai dikenalkan dengan ilmu kesehatan yang berkaitan dengan pertumbuhan dirinya. Misalnya perubahan siklus menstruasi dan hormon. Beberapa wanita memiliki tingkat sensitifitas terhadap lingkungannya berbeda. Ada yang terkena debu tidak apa -apa tapi dilain sisi ada yang terkena debu saja sudah terserang penyakit influensa. Begitu juga saat menstruasi, ada yang biasa saja tapi ada pula yang kesakitan bahkan efeknya sampai diwajah, yaitu wajah tumbuh jerawat. Nah, sebagai orang tua kita harus bijak mengenalkan cara menghilangkan jerawat yang baik tanpa menyakiti diri sendiri.


Kali ini kami akan membahas bagaimana cara menghilangkan jerawat secara alami agar tidak menimbulkan efek samping yang berkepanjangan.


1. Hindari Makanan Berlemak
Salah satu cara yang dapat kita terapkan untuk mengatasi masalah jerawat adalah menyuruh buah hati yang menginjak masa puber untuk mengurangi bahkan menghindari makanan berlemak. Kebanyakan wanita ( terutama yang berduit ) suka sekali jajan makanan yang mengandung kacang-kacangan, yoghur, coklat, dan makanan berlemak tinggi lainnya. Jika dikonsumsi secara berlebihan menimbulkan dampak yang negatif bagi kelangsungan sirkulasi tubuh.


2. Biasakan makan makanan berserat
Sayur dan buah - buahan adalah sumber serat terbaik bagi tubuh. Tidak ada makanan buatan dari pabrik yang memiliki kandungan serat alami sepert yang terkandung pada sayuran dan buah segar. Sebaiknya konsumsi buah dan sayur secara teratur setiap hari dan kurangi makanan berlemak.


3. Minum Air Putih sebanyak mungkin
Tubuh manusia 60% terdiri dari cairan, jika tubuh kekurangan cairan akan menyebabkan dehidrasi yang berimbas pada penyakit kronis lainnya. Sebaiknya minum air kurang lebih 2500 - 3000 cc setiap hari. Jika konsumsi air putih teratur sirkulasi tubuh akan tetap terjaga kesehatannnya. Bahkan, saat ini sudah ada terapi air putih untuk menyembuhkan beberapa penyakit yang cukup mengganggu.


Nah itulah sedikit tips dari saya yang dapat Anda gunakan sebagai cara menghilangkan jerawat. Cukup mudah dilakukan dan sederhana tapi bila jerawat sudah terlanjur tumbuh jangan menyentuhnya atau sampai memencet jerawat tersebut karena dapat menimbulkan bekas luka jerawat yang tidak bisa hilang seumur hidup. Cara menghilangkannya dengan yaitu berilah bahan alami seperti madu, kulit jeruk atau lemon, mentimun, pepaya, dan putih telur. Untuk sementara hanya itu yang dapat kami sampai tentang bagaimana cara menghilangkan jerawat.
 
#241 ·
Britanski Financial Times svrstao Ivanec u top 10 malih gradova u Europi s najboljim strategijama za privlačenje stranih ulaganja
Na međunarodnom natječaju Cities and Regions of The Future 2014./2015. (Gradovi i regije budućnosti) što ga ugledni britanski Financial Times provodi svake dvije godine, Grad Ivanec je svrstan u deset najboljih mikrogradova u Europi (do 100.000 stanovnika) u kategoriji Strategija za privlačenje i poticanje direktnih stranih ulaganja.
Takvu ocjenu donio je tim vrhunskih analitičara iz grupe Financial Timesa koja se bavi praćenjem, analizom i predviđanjima kretanja u ulagačkom sektoru. Zna li se da je riječ o jednom od vodećih svjetskih listova koji se bavi isključivo tematikom međunarodnog biznisa, financija, ekonomskim i političkim vijestima, komentarima i analizama te da takva ocjena dolazi od tima neovisnih stručnjaka, slobodno se može reći da je ovakvo rangiranje Ivanca i priznanje što će ga 12. ožujka primiti na svečanosti proglašenja najboljih u francuskom gradu Cannesu, najveće i najznačajnije što ga je Ivanec ikad dobio.

- Svrstavanje Ivanca u deset europskih gradova – i to u konkurenciji 180 gradova iz cijele Europe – koji su najviše učinili u uvođenju strategija za privlačenje i poticanje izravnih stranih ulaganja priznanje je svima u Gradu Ivancu koji su tijekom prošlih godina kroz razne projekte radili na stvaranju pretpostavki za privlačenje ulaganja. Potvrda nam je to da je na međunarodnoj razini prepoznat smjer razvitka koji smo si bili zadali najprije Gradskim operativnim planom, a sada i Strategijom razvoja grada Ivanca, i da je ocijenjen kao stimulativan za poticanje i privlačenje stranih ulaganja – izjavio je povodom dodjele priznanja gradonačelnik Milorad Batinić.

Tomu su, smatra, doprinijeli dugogodišnji napori Grada na opremanju i aktiviranju Poslovne i Industrijske zone, na formiranju učinkovite lokalne samouprave koja je u svakom trenutku na raspolaganju lokalnoj poslovnoj zajednici i potencijalnim vanjskim investitorima te na uklanjanju administrativnih zapreka i gradnji imidža Ivanca kao sredine koja je prijateljski naklonjena prema ulagačima. Svakako da je tomu uvelike doprinio i BFC znak (Bussines Friendly Certificate) kojeg je, nakon velikog operativnog rada gradskog vodstva, dijela gradskih službi i Poslovne zone Ivanec d.o.o. što je trajao gotovo godinu dana, prošle godine Grad Ivanec dobio u regionalnom projektu čije je provođenje financirala njemačka vlada.

Inače, nijednog drugog grada ili općine iz Hrvatske nema u konačnim rezultatima što ih je objavio Financial Times. Iznimka su samo dvije hrvatske županije i to Splitsko-dalmatinska i Koprivničko-križevačka, koje su svrstane među europske regije s najboljim strategijama za privlačenje stranih ulaganja.

Na međunarodni natječaj Financial Timesa Grad Ivanec prijavio se samoinicijativno, krajem prošle godine. S obzirom na to da se u međunarodnim poslovnim krugovima ocjene Financial Timesa visoko uvažavaju i prihvaćaju kao provjereni i pouzdani analitički podaci, gradska uprava i cijeli projektni tim angažiran na promidžbi Ivanca kao bussines friendly sredine vjeruju da ovakva (besplatna!) reklama na visokoj poslovnoj europskoj razini predstavlja sjajan marketing za Ivanec i ujedno, najbolju moguću pozivnicu potencijalnim stranim ulagačima.
 
#243 ·
Ludbreg: Priprema se izgradnja bazena i bike parka, nastavlja uređenje Otoka mladosti i auto kampa, renovira kino dvorana, žele postati hrvatski lider u proizvodnji zelene energije…
Proračun za 2021. godinu nešto je manji od prošlogodišnjeg u Gradu Ludbregu.

-No i ovih nemalih 56 milijuna kuna planiranih za ovu godinu čak 39 posto prihoda veže uz porezne prihode koje građani daju kroz porez na dohodak, a oko 31 posto prihoda su oni vezani uz EU projekte ili one koji su vezani uz projekte koje objavljuju različita ministarstva – pojašnjava ludbreški gradonačelnik Dubravko Bilić. Dodaje kako su od sljedeće godine planirali nešto manje, oko milijun i sto tisuća kuna poreznih prihoda s obzirom da se opet dogodila porezna reforma koja je na neki način ponovo promijenila način prikupljanja prihoda Grada.

– Uvode se novi prihodi koji će nama na neki način uskratiti jedan dio sredstva koji smo ulagali u razvoj grada, ali smo se prilagodili i donijeli taj proračun od 56 milijuna kuna koji će u onoj rashodovnoj strani pokazati u kojem smjeru ide grad – kaže Bilić. Predviđena su znatna sredstva, oko milijun i devetsto tisuća kuna, za ulaganje u mjesne odbore. Za sve one radove koje mjesni odbori žele i planiraju i vide da su im potrebni.

Sustav mjesnih odbora

-Mi kao jedan od rijetkih gradova, uz grad Pulu i Zagreb, imamo sustav mjesnih odbora, mjesne samouprave, koji funkcionira na sličan način kao i grad. Imaju svoje mjesne odbore, predsjednika, dakle ljude koji su izabrani na izborima i koji svoj prihod koji se sastoji u cijelosti od poreznog prihoda koji se skupi od građana na tom području, u tom mjesnom odboru, uvećan za 10 do 20 posto troše prema vlastitom nahođenju, za pomoć udrugama, neke manje radove i slično. One druge radove poput održavanja ceste, javne rasvjete, čišćenje snijega preuzima grad na sebe – pojašnjava Bilić.

Grad Ludbreg priprema se i za provedbu različitih projekata, a među njima su gradnja bazena i gradnja BIKE parka. Zatim umjetna trava na nogometnom stadionu Podravina, igralište za košarku i odbojku na Podravini s obzirom da bi se umjetnom travom uništilo postojeće igralište za rukomet i košarku.

–Trebalo bi biti gotovo igralište u Hrastovskom pokraj nogometnog igrališta, jedno multifunkcionalno igralište za puno sportova. Isto tako planirali smo i 1. fazu uređenja društvenog doma u Selniku i pretvaranje u jednu dvoranu za borilačke sportove. Planiramo i rekonstrukciju kino dvorane. S obzirom da će energetska obnova te zgrade biti gotova do 3. mjeseca započeli bismo odmah i s rekonstrukcijom same kino dvorane kako bi se napokon taj prostor osuvremenio i prilagodio našim potrebama. Nadamo se i potpori Ministarstva kulture i medija za obnovu kino opreme kako bi nastavili tradiciju prikazivanja kino filmova – napominje Dubravko Bilić.
Kreće uređenje auto kampa

Dodaje isto tako i kako ove godine započinje uređenje auto kampa na lokaciji budućeg bazena i sanacija klizišta Starjak gdje uz pomoć Hrvatskih voda planiraju završiti klizište koje ugrožava kuće i cestu. Jedan od većih projekata zajedno sa ŽUC-om je gradnja nogostupa odnosno biciklističke staze od Sigeca do Apatije i Slokovca.

– S VARKOM-om ćemo raditi na uređenju vodovoda na različitim dijelovima u Vinogradima Ludbreškim. Tamo će se na društvenom domu urediti i fasada, a u planu je i uređenje društvenog doma u Bolfanu koji će se osposobiti za društvene aktivnosti. Naravno, tu je i nastavak uređenja Otoka mladosti. Ukoliko se sve realizira kako treba u ovoj prihodovnoj strani krenuli bismo s otkupom prostora u Mlinu i taj prostor bismo preuredili za potrebe gradske knjižnice. To bi bilo oko 1500 kvadrata korisnog prostora što bi sasvim zadovoljilo potrebe knjižnice. Jedan primjereni i suvremeni prostor, okupljalište mladih i svih drugih koji vole knjigu i sve sadržaje koji se organiziraju uz knjižnicu – tvrdi Bilić.

Obnovljivi izvori energije

Grad Ludbreg se u svom razvoju okrenuo i prema obnovljivim izvorima energije. To su prepoznali i kao stratešku odrednicu novog Europskog programskog razdoblja do 2027. godine s obzirom da će se u tom razdoblju financirati jako puno obnovljivih izvora energije bilo iz solarnih elektrana, bilo iz geotermalnih elektrana ili korištenje vodika u prometu ili u svakodnevnom životu.

– Odradili smo prve razgovore o korištenju geotermalne energije na području Ludbrega. Naši sugrađani znaju i bolje nego ja da su na Ludbregu rađena mnogobrojna ispitivanja i mnogobrojne bušotine u kojima se prvenstveno tražila nafta, ali je otkrivena topla voda. Sada taj neuspjeli pokušaj i otkrivanje tople vode može postati vrlo važan izvor održive proizvodnje takozvane zelene energije – naglašava Bilić. Na području Ludbrega postoji nekoliko bušotina koje su interesantne za proizvodnju struja.

-Jedna je u Selniku, druga u Sigecu i jedna vrlo bogata bušotina je u Bolfanu. Potencijala ima i bušotina kod Črn-bela. Cijeli taj prostor bi se mogao pretvoriti u istražno polje Ludbreg. Cilj nam je da probamo zajedno sa Županijom i općinama Mali i Veliki Bukovec, jer oni provode taj projekt kroz Biotermal i vjerojatno će ove godine započeti neki ozbiljniji radovi na tom području, da taj zapadni dio županije postane središte županije za obnovljive izvore energije s obzirom i na naš projekt solarne elektrane – pojašnjava ludbreški gradonačelnik.

Grad Ludbreg tako u budućnosti računa na izgradnju elektrane čime bi postao značajan proizvođač zelene energije i na taj način priključio bi se gradovima Europe koji pomažu energetsku tranziciju i smanjenje karbonskog otiska što se traži od europskih država.

– Mislim da se Ludbreg tu može na vrijeme uključiti i polako pokazati da u tom polju može biti lider ne samo u Varaždinskoj županiji nego i u cijeloj RH– zaključuje gradonačeknik Ludbrega, Dubravko Bilić.
1037554

Ludbreg: Priprema se izgradnja bazena i bike parka, nastavlja uređenje Otoka mladosti i auto kampa, renovira kino dvorana, žele postati hrvatski lider u proizvodnji zelene energije...
 
#244 ·
U GRAĐEVINSKOJ ZONI UZ IVANEČKU OBILAZNICU Gradi se autopraonica sa 4 zatvorena “boksa“
ČETVRTAK 04.02.2021.
U građevinskoj zoni uz ivanečku obilaznicu (odmah nakon skidanja s rotora u Preradovićevu ulicu) u tijeku je nova poduzetnička investicija.
Kako nam je prilikom obilaska gradilišta potvrdio predstavnik investitora, Ivica Srednoselec iz klenovničke tvrtke Aquavend, na površini od 1.722 m2 gradi se praonica automobila.
- Autopraonica će biti samoposlužnog tipa, sa četiri zatvorena „boksa“. Bit će sagrađena po novim standardima pa će tako raspolagati i podnim grijanjem koje će u zimskim mjesecima sprečavati smrzavanje – kazao je I. Srednoselec, poduzetnik (vlasnik tvrtke McIvek) koji sa suprugom Alenkom, direktoricom Aquavenda, ovime širi poslovnu djelatnost.
Vrijednost investicije je oko 2 milijuna kuna, a realizira se iz vlastitih i kreditnih sredstava.
Radove izvodi MIPCRO, dok će montažu postrojenja izvršiti poduzeće Adriatech iz Svete Nedelje.
- Za ovu lokaciju odlučili smo se iz više razloga. Prvenstveno zato jer se nalazi tik uz obilaznicu, zbog velike frekvencije ljudi koji cirkuliraju iz pravca Gospodarske zone (Ivančica, Drvodjelac, SMIV, Lidl i drugi) i okolice, ali i zbog najave dolaska velike samoposluge u naše susjedstvo. U prilog našim poslovnim planovima ide i činjenica da se cijelo ovo okolno područje ubrzano gradi i da će sadašnji i budući susjedi također biti potencijalni korisnici naših usluga – zaključio je Srednoselec.
Bude li sve teklo planiranim tempom, završetak svih radova i puštanje autopraonice u rad uslijedilo bi poslije Uskrsa. Okoliš objekta će se i hortikulturno urediti.

ovo sam preuzeo iz ivaneckih novina.

U Ivancu imamo Autopraonicu kod Petrola, ima i samoposluzna iza Matrixa znaci na pola puta od Petrola do ove nove. Uz to u ivaneckom naselju imamo isto samoposluznu praonicu. Ako kod Feniksa onaj isto jos radi (tamo lijepo ides popiti kavicu dok ti auto nije gotov ;) ) plus nekada je bilo i kod skole jedna (neznam dal jos postoji) onda bi se moglo reci da je to za tak mali grad bas ocito dobar biznis :D

glavni razlog ipak je ovo boldano kaj pise u komentaru investora, ja jos nisam cuo za veliku samoposlugu koja bi dosla u Ivanec, mozda netko nesto zna? Trebalo bi biti kod tvornice cipela ivancice i nadam se da nije stari interview i da je mislio na ono pored lidla kaj su napravili nego na nesto vece ;)
makar je ono kod lidla isto super ispalo i trebalo u gradu definitivno.
 
#245 · (Edited)
Novi Marof: Kulturni centar “Ivan Rabuzin” dobit će vlastitu fotonaponsku elektranu, vrijednost radova oko 346 tisuća kuna
Gradonačelnik Novog Marofa Siniša Jenkač i Zvonko Vodopija iz tvrtke Vodopija d.o.o. potpisali su ugovor o radovima na gradnji fotonaponske elektrane za vlastitu potrošnju na Kulturnom centru „Ivan Rabuzin“ u Novom Marofu.
Vrijednost radova na gradnji 50 kW fotonaponske elektrane FE „Rabuzin 1“ je 345.895,38 kuna s PDV-om, a radovi bi trebali biti izvedeni u roku od 3 mjeseca.
Cijeli ovaj projekt korištenja obnovljivih izvora energije, s izradom glavnog projekta, nabavom i ugradnjom jedne nove fotonaponske elektrane za vlastite potrebe te stručnim nadzorom, vrijedan je 418.776,94 s PDV-om. Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost, po Javnom pozivu za sufinanciranje korištenja obnovljivih izvora energije u zgradama javne namjene, sufinancira ga s iznosom od 159.760,78 kuna odnosno 38,15 posto.
Gradonačelnik Jenkač ističe da je ovo samo jedan primjer brige o okolišu.
Obnovljivi izvori energije nisu više budućnost, nego sadašnjost. I zbog brige o okolišu, ali i zbog mogućnosti da se koriste poticaji odnosno sufinanciranje projekta od strane Fonda, mi smo krenuli u ovu priču koja je sada pred svojim završetkom. Uskoro će naš reprezentativni objekt u centru Novog Marofa, naš Kulturni centar, imati fotonaponsku elektranu i proizvoditi električnu energiju za vlastitu potrošnju – izjavio je gradonačelnik Novog Marofa.
1340158

1340159

 
#246 ·
Završavaju natječaji za izvođače radova - počinje rekonstrukcija dvorca Opeka i dogradnja Medicinske škole
Već sljedeći mjesec počet će radovi na rekonstrukciji dvorca Opeka u Vinici, izgrađenog u 17. stoljeću, koji će ponovno biti reprezentativno zdanje i sjedište Regionalnog centra kompetentnosti u poljoprivredi. Najavio je to župan Radimir Čačić na konferenciji za novinare u petak zajedno sa svojim zamjenikom Robertom Vugrinom i pročelnikom Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu i sport Miroslavom Huđekom.

- S ponosom ističemo da smo jedina županija u Hrvatskoj koja je uz dobivanje mogućnosti izgradnje dva centra kompetentnosti, u poljoprivredi i u zdravstvu, dobila 100-postotni maksimum EU novca od 160 milijuna kuna, kao i priznanje za najkvalitetnije pripremljene projekte. U rekonstrukciju i opremanje dvorca te uspostavu Regionalnog centra kompetentnosti u poljoprivredi ukupno će biti uloženo 92,4 milijuna kuna, što je najveći EU projekt Varaždinske županije u realizaciji u obrazovanju. U postupku javne nabave pristiglo je šest ponuda, a donesena je odluka o odabiru izvođača radova, tvrtke Texo Molior iz Cavtata, čija je ponuda za rekonstrukciju i opremanje dvorca u iznosu od 36,8 milijuna kuna bila ekonomski najpovoljnija. U ponedjeljak očekujemo završetak žalbenog roka i potom potpisivanje ugovora o izvođenju radova – istaknuo je župan Čačić.

Građani se često pitaju zbog čega je Varaždinska županija daleko najuspješnija u Hrvatskoj i zašto drugi ne pripremaju projekte i ne dobivaju europski novac.

- Ljudi ne poznaju mehanizme kompleksnog procesa realizacije EU projekata. Nakon dobivanja suglasnosti na projekt, županije i gradovi moraju osigurati potpuno financiranje jer se EU novac dobiva tek po realizaciji radova, a za svaki propust u realizaciji, županija ili gradovi bi morali platiti penale. Upravo zato samo oni koji znaju i spremni su preuzeti odgovornost dobivaju stotine milijuna EU novca, a svi drugi bez ikakvog rizika troše novac svojih građana – napomenuo je Čačić.

U dvorcu će biti smještajni kapaciteti s 50 kreveta za učenike iz drugih dijelova Hrvatske, za predavače i pedagoško osoblje. U njemu će se nalaziti genetska baza sjemenja, laboratorij za ispitivanje kakvoće reprodukcijskog materijala te kakvoće biljnih ulja, vina, meda, tla, zatim centar za floristiku, učionica i praktikum za dendrologiju i dizajniranje vrtova, vinski praktikum i drugo.


- Među novim sadržajima jako je važan novi predmet projektiranja i dizajniranja okućnica, vrtova i parkova budući da se na našu županiju odnosi 40 posto proizvodnje cvijeća Hrvatske. Za cijelu sjeverozapadnu regiju i njezin razvoj isto je tako važna edukacija iz enologije – rekao je Čačić.

U rekonstrukciju i dogradnju Medicinske škole Varaždin i uspostavu Regionalnog centra kompetentnosti inovativnih zdravstvenih tehnologija ukupno će biti uloženo 78,6 milijuna kuna. - U roku od mjesec dana očekuje se i završetak odabira ponuda za izvođača radova na dogradnji Medicinske škole Varaždin te početak radova. Škola će dobiti dvostruko više prostora jer će biti dograđeno 2.323 kvadrata – najavio je Čačić.

Postojeća zgrada će biti pretvorena u malu oglednu bolnicu s bolesničkim sobama, operacijskim salama, laboratorijima, raznim drugim kabinetima i učionicama. U dograđenoj zgradi bit će smješteni prostori za potrebe fizikalne medicine i terapije te drugi sadržaji. Škola će dobiti i kuhinju s blagovaonicom.
1621463

Završavaju natječaji za izvođače radova - počinje rekonstrukcija dvorca Opeka i dogradnja Medicinske škole
 
#247 ·
Ludbreg: Na Otoku mladosti će se izgraditi posjetiteljski centar Kuća rijeke Bednje
U Gradu Ludbregu ovog je tjedna održan početni sastanak za pripremu Strateškog projekta 6. Zelena mjesta rekreacije i aktivnog održivog turizma unutar Urbanog područja Varaždin na kojem su sudjelovali gradonačelnici i načelnici jedinica lokalne samouprave koje će zajedno provoditi ovaj strateški projekt.

Proteklih godinu dana intenzivno se radilo na izradi Strategije razvoja urbanog područja koja služi kao multisektorski strateški okvir za korištenje mehanizmom integriranog teritorijalnog ulaganja (tzv. ITU mehanizam). Vizija Urbanog područja Varaždin jest povezivanje u održivo i konkurentno područje svih jedinica lokalne samouprave i to kroz integrirana strateška ulaganja u poduzetništvo, inovacije, kulturno-povijesnu baštinu, infrastrukturu i okoliš.

Od 7 definiranih strateških projekta, nositelj Projekta 6. Zelena mjesta rekreacije i aktivnog održivog turizma je Grad Ludbreg, dok su ostali partneri Općina Martijanec, Općina Petrijanec, Općina Sračinec, Grad Varaždinske Toplice, Općina Vinica, Grad Varaždin, Općina Trnovec Bartolovečki, Općina Jalžabet, Grad Novi Marof, Općina Sveti Ilija.

Cilj ovog projekta jest osnažiti kapacitete urbanog područja za provedbu integriranog turističkog proizvoda temeljenog na prirodnoj i kulturnoj turističkoj osnovi i aktivnom turizmu. Projekt će se provoditi za lokalno stanovništvo koje će se izgrađenom i opremljenom infrastrukturom koristiti za unapređenje zdravlja i prevenciju bolesti, ali i za turiste koji traže tjelesnu aktivnost, sadržaje prilagođene djeci i boravak u prirodi. Projektne aktivnosti usmjerene su na razvoj rekreacijskih turističkih kapaciteta koje obuhvaćaju trail trčanje, hodanje, kampiranje, biciklističke ture, vodene sportove, a sve će aktivnosti biti povezane u cjelovitu turističku ponudu.

U okviru projekta, osim razvoja outdoor sadržaja na području Grada Ludbrega, planira se i izgradnja Kuće rijeke Bednje na području Otoka Mladosti kao budućeg posjetiteljskog centra, edukativnog centra sa interpretacijom specifične flore i faune rijeke te samog lokaliteta te info-punkta za svu ostalu turističku ponudu područja Centar svijeta.


https://gradonacelnik.hr/vijesti/lu...a-grade-kucu-rijeke-bednje-na-otoku-mladosti/
 
#248 ·
VIDEO: Niče novi veliki šoping centar na gotovo 23.000 kvadrata, pogledajte kako izgleda iz zraka
Stanovnici Novog Marofa mogu ove godine očekivati velik broj novih trgovina u njihovoj blizini.
Od kolovoza prošle godine, u Novom Marofu u tijeku su radovi koji će promijeniti vizuru grada. Riječ je o novom trgovačkom centru koji će zauzeti površinu od 22.816 m² te se nalazi uz prostor budućeg sportskog kompleksa. Prema najavama investitora Atlas-Immo Invest 1 te gradonačelnika Siniše Jenkača, otvorenje će se održati u listopadu ove godine, piše e Varaždin.

Stanovnici Novog Marofa time mogu ove godine očekivati velik broj novih trgovina u njihovoj blizini. Za sad je potvrđeno kako će se u trgovačkom centru nalaziti poslovnice Lidl, Bipa, Sport Vision, Galileo, Tedi, Kik te Pepco, te će prema riječima direktora tvrtke Atlas-ImmoInvest 1, Maria Debeleca, ostale definirati unutar završne faze projekta.


VIDEO: Niče novi veliki šoping centar na gotovo 23.000 kvadrata, pogledajte kako izgleda iz zraka
 
#249 ·
VAŽAN PROJEKT
U promet puštena obilaznica vrijedna 14 milijuna eura, Novi Marof čekao ju je godinama. Pogledajte video!
Od objekata su na trasi izgrađena dva mosta, Bednja 1 duljine 119 metara i Bednja 2 duljine 46 metara
Istočna obilaznica Novog Marofa u petak je puštena u promet, izvijestilo je Ministarstvo mora, prometa i infrastrukture.
"Danas je za sva vozila u promet puštena istočna obilaznica Novog Marofa, 4,5 kilometara duga trasa nove ceste koja će razdvojiti lokalni i gradski promet od tranzitnog", stoji u priopćenju.

Projekt je obuhvatio izgradnju istočne obilaznice Novog Marofa s rekonstrukcijom postojećih prometnica koje obilaznica presijeca.

Od objekata su na trasi izgrađena dva mosta, Bednja 1 duljine 119 metara i Bednja 2 duljine 46 metara.

Investitor radova koji su započeli u siječnju 2021. godine su Hrvatske ceste, a izvodila ih je zajednica gospodarskih subjekata Zagorje gradnja i COLAS Hrvatska.

Vrijednost radova iznosila je nešto više od 14 milijuna eura.










U promet puštena obilaznica vrijedna 14 milijuna eura, Novi Marof čekao ju je godinama. Pogledajte video!
 
#250 ·
Ludbreg: U Selniku će se graditi solarna elektrana s trafostanicom
Završena je prva ovogodišnja sjednica Gradskog vijeća grada Ludbrega.

Na sjednici se raspravljalo o 11 točaka dnevnoga reda, među kojima i Prijedlog Odluke o izmjenama i dopunama Odluke o sufinanciranju boravka djece u dječjim vrtićima u 2024. godini o kojem smo već pisali. Nakon izlaganja, prijedlog je prihvaćen.

Također, prihvaćen je zahtjev društva SOLARWATT d.o.o., za produljenje roka za ishođenje pravomoćne građevinske dozvole za izgradnju solarne elektrane. Rok za ishođenje pravomoćne građevinske dozvole produljuje se do traženog roka 14. lipnja 2024. godine.

– Zahtjev društva SOLARWATT d.o.o., za produljenje roka za ishođenje pravomoćne građevinske dozvole za izgradnju solarne elektrane, prihvaća se s obzirom na to da je podnositelj zahtjeva, kao kupac zemljišta u vlasništvu Grada Ludbrega, u cijelosti ispunio ugovornu obvezu u pogledu isplate kupoprodajne cijene, te da ishođenju građevinske dozvole prethodi složen postupak ishođenja posebnih uvjeta, a u ovom slučaju i izdavanje okolišne dozvole, na koje postupke podnositelj zahtjeva ne može u potpunosti utjecati – pojasnili su iz Grada.

Zatim, prihvaća se ponuda Bomark Pak d.o.o. za kupnju svih nekretnina iz Rješenja o raspisivanju natječaja za prodaju zemljišta u Selniku uz obilaznicu i benzinsku pumpu, od 28. 9. 2023.

– Prema dostavljenom poslovnom planu planirana je izgradnja solarne elektrane s trafostanicom čime bi smanjili potrebe za otkup električne energije, a ujedno koristili u svojem proizvodnom procesu oko 21% zelene energije. Planirani iznos ulaganja iznosi 750 tisuća eura, a planirani rok završetka projekta je do kraja 2024. godine – poručili su iz Grada.

https://gradonacelnik.hr/vijesti/ludbreg-u-selniku-ce-se-graditi-solarna-elektrana-s-trafostanicom/
 
#251 ·
Ivanec: Priprema se teren za još 30 građevinskih parcela
U zapadnom dijelu nove stambene zone Gmajna u Ivancu, iza INA-ine benzinske crpke, ovih se dana izvode opsežni radovi na izravnanju terena.

Radovi se izvode temeljem lani postignutog dogovora Grada Ivanca s vlasnicima privatnih poljoprivrednih zemljišta o mini komasaciji, kojom će se omogućiti formiranje 30-ak novih građevinskih parcela za individualnu stambenu gradnju i osigurati koridori za buduće prometnice.

-Nakon izravnanja terena i dodatnih radova koji slijede u narednim danima, pristupit će se iskolčenju parcela i uređenju makadamskih prometnica. Temeljem dogovora s Gradom, svi vlasnici dobit će parcele pravilnog oblika na kojima će moći prići gradnji svojih objekata, uz napomenu da Grad pokriva troškove parcelacije, provedbe elaborata i druge prateće troškove – izjavio je zamjenik gradonačelnika Marko Friščić, koji je zonu Gmajna danas obišao s resornim pročelnicima Irenom Kresonja i Stjepanom Vincekom.

Na taj način, identičan onome kakav je proveden u Preradovićevoj ulici, a koja je u međuvremenu prerasla u jednu od najatraktivnijih građevinskih zona te se u kratkom vremenu popunila novim stambenim i poslovnim objektima, Grad Ivanec otvara nove građevinske i stambene zone, omogućujući vlasnicima da na građevinski uređenim parcelama što prije mogu početi graditi.

Radove izvodi tvrtka Iskopi MS, a iznosom od cca 22.000 eura financira ih Grad Ivanec.


https://gradonacelnik.hr/vijesti/ivanec-priprema-se-teren-za-jos-30-gradevinskih-parcela/
 
Top