SkyscraperCity Forum banner

[Međimurje] - Construction update (2008 - 2024)

524K views 3K replies 70 participants last post by  k0marac 
#1 ·
Evo i tog Threada...

Ovak...Ja ću si uzet jedan dan i obići grad Čakovec...Postat ću sve projekte koji su trenutačno aktivni u gradu...

Ako neko ima kakve informacije, slike ili podatke što se tiče projekata u cijelome Međimurju, slobodno ih podijeli s nama...
:cheers:
 
#220 ·
moze hvala :D
mislil sam ako su vec stavili to novo stajaliste da su onda usput i asfaltirali to parkiraliste..mislim nije to tak prevec bitno parkiraliste ali ono usput im je bilo i malo je, sigurno nebi puno kostalo

btw meni nije jasno zbog cega ne stave u planove za iducu godinu i rekonstrukciju ulice ante starcevica, jako je prometna a u katastrofalnom stanju..sve ulice prije dolaze na red
 
#225 ·
Novi pločnik u ulici ZAVNOH-a

Pri kraju je postavljanje betonskih opločnika u ovoj ulici koja povezuje rotor kod bolnice i Mihovljansku ulicu, ali samo sa jedne strane. Bilo je najavljeno rušenje platana koje smetaju stanovnicima ove ulice. :hm:

ZAVNOH-a novi pločnik by djolenovi, on Flickr


ZAVNOH-a novi pločnik by djolenovi, on Flickr
 
#236 ·
na martanama su konacno poceli radit pjesacki nakon par godina..ali taj novi kvart je opcenito katastrofalan.ima jednu stambenu zgradu ko da je s vedra neba pala medu kucama koje su nedovrsene..ima fkt lepih kuca u tom kvartu ali ima i par nedovrsenih koje budu tak i ostale :picard:
stvarno ne kuzim kak neko ide gradit kucu bez da je potpuno siguran da nebude nikakvih financijskih poteskoca oko tog..sad ta rugla nagrduju novi kvart koji je mogel bit jako lepi..a ak su vec stavljali stambenu zgradu mogli su ih 2,3 stavit a ne samo jednu ko kak je i kod policije prek puta konzuma :picard:

 
#253 ·
na martanama su konacno poceli radit pjesacki nakon par godina..ali taj novi kvart je opcenito katastrofalan.ima jednu stambenu zgradu ko da je s vedra neba pala medu kucama koje su nedovrsene..ima fkt lepih kuca u tom kvartu ali ima i par nedovrsenih koje budu tak i ostale :picard:
stvarno ne kuzim kak neko ide gradit kucu bez da je potpuno siguran da nebude nikakvih financijskih poteskoca oko tog..sad ta rugla nagrduju novi kvart koji je mogel bit jako lepi..a ak su vec stavljali stambenu zgradu mogli su ih 2,3 stavit a ne samo jednu ko kak je i kod policije prek puta konzuma :picard:
Pozdrav, evo vidim da je moja fotka sa FB došla ovdje. Rekli bi "long time reader, first time poster"

Ulica je nakaradna, kao i cijeli projekt. Ono što je zanimljivo jest da je desno od ovog dijela isplaniran park, odnosno javna površina, ali meni nije jasno korištenje ovih betonskih blokova / tlakovaca ili koji je već naziv za taj materijal.

Za travničku je navodno osigurano (gore je link na javnu nabavu) 800.000 kn za obnovu kroz ovu godinu, a sve me strah kako će to izgledati.
 
#238 · (Edited)
#242 ·
ja dok vidim taj kvart martane mi je zlo kak su ga unakazalili sa svojim projektiranjem :picard:
ko da su se zurili ulicu napravit da bude cim prije gotova, a sad kak bude izgledala to je manje bitno ne? oni su nakon 3 godine (il kolko je vec negde stara ta ulica) skuzili da su napravili preusku ulicu, a o pjesackim stazama da ne govorim..ko bi rkl da bude jednog dana zatrebala pjesacka staza..i talenti su isli prosirivat ulicu i na kaj sad to lici, ko i cijeli jug..o travnickoj da ne govorim na kaj lici...a drugu stranu su zaboravili da postoji i sad je ta druga strana bez pjesackog mislim stvarno svaka im cast na glupostima to treba znati..treba se stvarno potrudit da to sve tak glupo i grdo izgleda :bash:
trebalo je odpocetka na sve mislit, sam raspored ulica nema veze s vezom..ima dosta nedovrsenih kuca koje nagrduju kvart i jedna stambena zgrada mala ko da je s neba pala usred livade..malo je reci katastrofa :picard: :picard: :picard:
 
#249 ·
Kotoriba i u zimskim mjesecima veliko gradilište
14.01.2015.

Zahvaljujući povoljnim vremenskim uvjetima strojevi u Kotoribi ne miruju ni u u zimskim mjesecima. Tako je čakovečka Tegra, nakon što je Međimurska Hidrogradnja izgradila kanalizacijsku mrežu, započela s asfaltiranjem oštećenih ulica.
Novi asfalt u ukupnoj dužini od 800 metara do kraja će tjedna dobiti mještani Zelengaja, Gajeve ulice i Ulice Vladimira Nazora. Radovi koštaju oko 700 tisuća kuna, a financiraju ih većim dijelom Hrvatske vode kao investitor i manjim dijelom Općina Kotoriba. Mještani ovih ulica su izrazito sretni. Kažu kako su jedva čekali da se sve vrati u normalu jer se po ulicama zadržavala velika količine vode.
emedjimurje


emedjimurje


emedjimurje


emedjimurje
 
#250 ·
Radnike Međimurske Hidrogradnje smo zatekli i na ulazu u Kotoribu, u Ulici Ivana Gorana Kovačića. Oni pak tamo izrađuju kišni preljev za kanalizaciju. Sve u svemu lijepo je sredinom siječnja vidjeti puno strojeva u Kotoribi što samo znači da su čelnici Općine odmah na početku godine „zasukali rukave“ i bacili se na posao.
emedjimurje


emedjimurje
 
#251 ·
Uskoro će sva domaćinstva imati osiguran priključak na kanalizaciju
06.12.2014.

Do kraja godine u Kotoribi trebali bi biti dovršeni radovi na izgradnji kanalizacije i izvođenju priključaka na kanalizaciju u ulicama: Zelengaj, Ljudevita Gaja i Vladimira Nazora, te asfaltiranju navedenih ulica. Nažalost, radovi kasne zbog procedure oko osiguranja sredstava za dovršenje radova od strane „Hrvatskih voda“.
Nakon izgradnje kanalizacije u navedenim ulicama, početkom iduće godine trebala bi se još izgraditi kanalizacija u Ulici bana Josipa Jelačića, nakon kojih bi sve ulice u Kotoribi, a time i sva domačinstva, imala mogućnost priključka na kanalizaciju.
Vrijednost radova na izgradnji kanalizacije koju su se izvodili tijekom 2013. i 2014. godine u Kotoribi (Ulica I.G.Kovačića, prijelaz ceste, Ulica D.Domjanića, spoj kolektora, kišni preljevi, Ulica Zelengaj, Ljudevita Gaja i Vladimira Nazora sa novim asfaltom), uključujući i ugovorene radove, a još neizvedene radove na izgradnji kanalizacije u Ulici bana Josipa Jelačića, iznosi ukupno 5.100.000,00 kuna.
Od navedene ukupne vrijednosti radova „Hrvatske vode“ osiguravaju 2/3 potrebnih sredstava, a preostala sredstva osigurat će se iz naknade za razvoj koje se plaća u cijeni vode i proračuna Općine, jer će se na zahtjev Općine izvesti novi asfalt po cijeloj ulici a ne samo sanirati iskopi.
Nakon izgradnje kanalizacije po ulicama, ostaje još potreba za izgradnjom kanalizacije u novoj „Poduzetničkoj zoni Jug“ na ulazu u Kotoribu te izgradnja Uređaja za pročišćavanje otpadnih voda za koji je određena lokacija kod Donje Dubrave kao zajedničkog uređaja za sve donjomeđimurske općine i za koji će sredstva većim dijelom osigurati Evropska unija.
emedjimurje


emedjimurje
 
Top