search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old August 19th, 2017, 09:42 PM   #5481
sams_
Registered User

sams_'s Avatar

Likes (Received): 1517

I wreszcie odcinek Poręba-Wyszków (SKANSKA):
Krótko, ale jedzie się też nawet po gotowej jezdni przyszłej trasy S8

Na wiaduktach oczywiście asfalt

I ponownie wjazd na serwisówkę. W tle widoczna stara DK8. Przełożenie ruchu umożliwi rozebranie jej i wybudowanie drugiej jezdni trasy S.

Jedno z dwóch rond - winowajców korków na tych dwóch odcinkach. Jest gorzej niż przed przełożeniem ruchu na nowe objazdy

c.d.n.

Sponsored Links
Old August 19th, 2017, 09:43 PM   #5482
sams_
Registered User

sams_'s Avatar

Likes (Received): 1517

[S8] Wyszków - Białystok

Ciąg dalszy odcinka Poręba-Wyszków (SKANSKA):

Serwisówki są też za wąskie na taki ruch, dość kręte i pełne wzniesień i dołków - zimą może być ciężko

Na obwodnicę Wyszkowa wracamy z południowej serwisówki

I to by było na tyle. Dzięki za uwagę!!

Darole, ufonut, Birdmanek1985, RLU, Pol Bruk and 21 others liked this post

Last edited by sams_; August 19th, 2017 at 10:01 PM.
sams_ no está en línea   Reply With Quote
Old August 20th, 2017, 01:40 PM   #5483
cheslaw
...

Likes (Received): 2108

Quote:
Originally Posted by sams_ View Post
Serwisówki są też za wąskie na taki ruch, dość kręte i pełne wzniesień i dołków - zimą może być ciężko
Ale organizacja ruchu jest dostosowana do ruchu, szerokości i krętości, więc jedzie się bardzo dobrze. Od czasu do czasu bywa mniej przyjemnie, jeśli spotka się na tyle niepiśmiennego, że nawet proste informacje i piktogramy na znakach drogowych są mu niezrozumiałe.

SzczwanyLis liked this post
cheslaw no está en línea   Reply With Quote
Old August 20th, 2017, 06:33 PM   #5484
farcaul
Registered User

Likes (Received): 3

Quote:
Originally Posted by sams_ View Post
Ciąg dalszy odcinka Poręba-Wyszków

Oj, zgadzam się. Jechałem dwa razy w obrębie tygodnia i za każdym razem potężny korek.

Swoją drogą dwa razy spowodowany przez dwa transporty ponadnormatywne (zdaje się wiatraki), które nie są w stanie wyrobić się na tych rondach ani co ciaśniejszych łukach bez wywalenia wszystkich z sąsiedniego pasa - co przy ruchu tir za tirem nie jest proste.

Z ciekawości - czy trasa po serwisówkach w ogóle spełnia wymagania dla takich transportów? Czy została może wyznaczona jakaś alternatywna trasa?
farcaul no está en línea   Reply With Quote
Old August 21st, 2017, 02:00 PM   #5485
jerzy1950
Registered User

Likes (Received): 79

Quote:
Originally Posted by farcaul View Post
Z ciekawości - czy trasa po serwisówkach w ogóle spełnia wymagania dla takich transportów? Czy została może wyznaczona jakaś alternatywna trasa?
Jadąc od Warszawy w Wyszkowie zjazd na dk62, w Łochowie zjazd na dk50 w kierunku Ostrowi Maz. Gotowe
jerzy1950 no está en línea   Reply With Quote
Old August 21st, 2017, 02:29 PM   #5486
cheslaw
...

W Łochowie jest wyjątkowo nieprzyjazne gabarytom rondo.
Old August 21st, 2017, 03:14 PM   #5487
yorar
Registered User

Likes (Received): 504

Quote:
Originally Posted by farcaul View Post
Oj, zgadzam się. Jechałem dwa razy w obrębie tygodnia i za każdym razem potężny korek.

Swoją drogą dwa razy spowodowany przez dwa transporty ponadnormatywne (zdaje się wiatraki), które nie są w stanie wyrobić się na tych rondach ani co ciaśniejszych łukach bez wywalenia wszystkich z sąsiedniego pasa - co przy ruchu tir za tirem nie jest proste.

Oczywiście, że nie spełnia. Powiem więcej, żadna droga w Polsce ich nie spełnia. Ponieważ taki transport jest ponadnormatywny i wymaga zezwolenia na przejazd za każdym razem.
yorar no está en línea   Reply With Quote
Old August 24th, 2017, 12:07 PM   #5488
macieii
Registered User

Likes (Received): 2014

Pytanie do znających aktualne realia (wydaje mi się, że to lepszy wątek, niż "jak dojechać", z góry przepraszam za luźny związek z tematem).

W piątek około 15-16 będę jechał z Wawy Białołęki do Suwałk. Zwykle jadę S8 przez Ostrów. Czy dobrze zgaduję, że tym razem jest to słaby pomysł ? pytam głównie o remont ciągu głównego S8 i prognozowane korki tamże, Marki i ew. Słupno mogę ominąć. Google maps pokazuje mi czas przejazdu typu 4:10 przez Brok - ale teraz (albo w nocy). A jeśli jednak jechać objazdem... jak tam się jedzie ? Bo chętnych raczej jest sporo ?

Bo alternatywnie, to przez Ostrołękę bym pomknął... Tez 4:10

?

Dzięki za podpowiedzi
macieii no está en línea   Reply With Quote
Old August 24th, 2017, 03:37 PM   #5489
Piotrek00
semper invicta

Piotrek00's Avatar

Likes (Received): 4951

Dzisiaj jechałem koło 8 rano objazdem, ale tylko początkiem - skręcałem w kierunku trasy już za Brańszczykiem, bo jechałem do Ostrołęki właśnie. Ruchu na objeździe nie było prawie w ogóle, głównie ruch lokalny nie objazdowicze. A droga jak droga przez wioskę - trochę wąsko, ale znośnie. Jak dalej nie wiem.

macieii liked this post
Piotrek00 no está en línea   Reply With Quote
Old August 24th, 2017, 04:01 PM   #5490
karol8888888
Registered User

Likes (Received): 8

Witajcie ja mam prosbe pewnie duzo osob przejezdza trase Bialystok Warszawa a moze ktoras osoba by nakrecila filmik z przejazdu Mezenin - Jezewo i Zambrow granica wojewodzctwa dziekuje bardzo .
karol8888888 no está en línea   Reply With Quote
Old August 24th, 2017, 04:25 PM   #5491
svir
Registered User

Likes (Received): 227

Quote:
Originally Posted by macieii View Post

W piątek około 15-16 będę jechał z Wawy Białołęki do Suwałk. Zwykle jadę S8 przez Ostrów. Czy dobrze zgaduję, że tym razem jest to słaby pomysł ? pytam głównie o remont ciągu głównego S8 i prognozowane korki tamże, Marki i ew. Słupno mogę ominąć. Google maps pokazuje mi czas przejazdu typu 4:10 przez Brok - ale teraz (albo w nocy)
Generalnie źle, najgorszy dzień, najgorsza pora. W Markach ostatnio w piątki wyłączane były światła i ruchem kierowała policja. Korki były ale mniejsze niż rok temu w okresie wakacyjnym. Natomiast Wyszków - Ostrów tu będzie gwarancja dużego zatoru, zazwyczaj korek stoi już na końcu trasy ekspresowej. Później dwa ronda na nowo oddanych serwisówkach i zjazd na Długosiadło . Z racji, że google pokazuje obecnie zawsze przez Brańszczyk to moja strategia w zwykły dzień jest taka, że jak dojeżdżam do węzła Wyszków-Północ i widzę zator to jadę na Brańszczyk. W Piątki wakacyjne jednak zdecydowanie na Brańszczyk bez zastanowienia jadę.

macieii liked this post
svir no está en línea   Reply With Quote
Old August 24th, 2017, 05:36 PM   #5492
działkowiec z Wolicy
Registered User

Likes (Received): 102

Quote:
Originally Posted by svir View Post
Generalnie źle, najgorszy dzień, najgorsza pora. W Markach ostatnio w piątki wyłączane były światła i ruchem kierowała policja. Korki były ale mniejsze niż rok temu w okresie wakacyjnym. Natomiast Wyszków - Ostrów tu będzie gwarancja dużego zatoru, zazwyczaj korek stoi już na końcu trasy ekspresowej. Później dwa ronda na nowo oddanych serwisówkach i zjazd na Długosiadło . Z racji, że google pokazuje obecnie zawsze przez Brańszczyk to moja strategia w zwykły dzień jest taka, że jak dojeżdżam do węzła Wyszków-Północ i widzę zator to jadę na Brańszczyk. W Piątki wakacyjne jednak zdecydowanie na Brańszczyk bez zastanowienia jadę.
cicho!!
jak tak każdemu będziecie ten objazd rozpowiadać to kolejka do lewoskrętu w Broku się zebździ i zacznie się w Porębie

macieii, vuv liked this post

Last edited by działkowiec z Wolicy; August 24th, 2017 at 05:43 PM.
działkowiec z Wolicy no está en línea   Reply With Quote
Old August 24th, 2017, 07:10 PM   #5493
cheslaw
...

Znajomy twierdzi, że wyjazd w wakacyjny weekend z W-wy do Suwałk można planować na godziny wieczorne po 20:00 albo wcale. I trzyma się tej zasady od prawie 10 lat.

macieii liked this post
Old August 24th, 2017, 07:24 PM   #5494
rybirek
Registered User

Likes (Received): 238

W poniedziałek jechałem późnym wieczorem z Augustowa do Warszawy. Zignorowałem wszystkie sugestie nawigacji jazdy przez Brańszczyk i pojechałem "normalnie" i nie żałowałem. Spokojna i płynna jazda przez serwisówki i ronda, średnia prędkość powyżej zlecanej na tym odcinku, tylko raz wyprzedził mnie jakiś idiota, poza tym wszyscy cierpliwie jechali w sznureczku.
Natomiast dwa tygodnie temu w sobotę o 14:00 w przeciwnym kierunku (przez Białystok) to był koszmar.
Quote:
Originally Posted by cheslaw View Post
Znajomy twierdzi, że wyjazd w wakacyjny weekend z W-wy do Suwałk można planować na godziny wieczorne po 20:00 albo wcale. I trzyma się tej zasady od prawie 10 lat.
Podobnie w sobotę 29.07 wyjazd z Augustowa w kierunku Warszawy po 22:00 i do Łomży niekończący się sznur TIRów w obu kierunkach. W Markach któryś kierowca przysnął za kierownicą i niemal wcisnął mnie naczepą w barierki.

macieii, vuv liked this post

Last edited by rybirek; August 24th, 2017 at 07:30 PM.
rybirek no está en línea   Reply With Quote
Old August 25th, 2017, 08:33 AM   #5495
svir
Registered User

Likes (Received): 227

Quote:
Originally Posted by działkowiec z Wolicy View Post
cicho!!
jak tak każdemu będziecie ten objazd rozpowiadać to kolejka do lewoskrętu w Broku się zebździ i zacznie się w Porębie
Nie wiem czy zauważyłeś, że google obecnie tylko tą drogą pokazuje i w związku z tym pojawiły się tam nawet tiry.
svir no está en línea   Reply With Quote
Old August 25th, 2017, 08:58 AM   #5496
działkowiec z Wolicy
Registered User

Likes (Received): 102

Quote:
Originally Posted by svir View Post
Nie wiem czy zauważyłeś, że google obecnie tylko tą drogą pokazuje i w związku z tym pojawiły się tam nawet tiry.
niestety zauważyłem. Większość na tej trasie to stali bywalcy, więc po co mieliby używać nawigacji?
działkowiec z Wolicy no está en línea   Reply With Quote
Old August 25th, 2017, 09:32 AM   #5497
cheslaw
...

Quote:
Originally Posted by działkowiec z Wolicy View Post
Większość na tej trasie to stali bywalcy, więc po co mieliby używać nawigacji?
Odchodzimy od tematu, ale o ile sama nawigacja na znanej trasie jest zbędna, to już traffic od Google przydaje się dość często. Na 20-50 km przed zatorem, pracami drogowymi, wypadkiem czy nawet nietypowo dużym natężeniu ruchu dostajesz o tym informację z propozycją objazdu, jeśli objazd jest możliwy i czasowo ma sens. Świetny dodatek, szczególnie przy telefonie skonfigurowanym tak, aby sam rozpoznawał, że jedziesz autem (np. po połączeniu z zestawem głośnomówiącym) i samodzielnie włączał/wyłączał traffic w tle. I nie musisz nawet mieć ustawionego celu podróży.

m017 liked this post
Old August 25th, 2017, 06:13 PM   #5498
mlodyy1985
Registered User

mlodyy1985's Avatar

Likes (Received): 16043

A propos googla to pokazuje S8 od Zambrowa do Jeżewa(sic!)
Wczoraj tramwaje były najsprawniejszym środkiem lokomocji po Olsztynie.Gdy na Sikorskiego korek sięgał w najgorszym momencie ronda na os. Generałów, tramwaje spokojnie jeździły.O godz. 8 rozmawialiśmy z rodzicem uczennicy ze szkoły na Nagórkach, który widząc sytuację, zostawił samochód na parkingu koło przystanku "Płoskiego" i przesiadł się na tramwaj.Córka wysiadła koło szkoły, a ja za chwile pojechałem dalej. Nie planowałem tego.Zobaczyłem, co się dzieje i zamiast w kierunku centrum skręciłem na pierwszy przystanek. Samochód na mnie poczeka.

sams_ liked this post
mlodyy1985 no está en línea   Reply With Quote
Old August 26th, 2017, 08:11 PM   #5499
franekisimba
Registered User

Likes (Received): 111

Jechaliśmy dziś do Białegostoku i odnoszę wrażenie, że lada dzień puszczą ruch po południowej stronie kontraktu Mężenin-Jeżewo. Na całym odcinku zasuwają aż miło. Postaram się wrzucić film z jutrzejszego powrotu.
Old August 26th, 2017, 08:27 PM   #5500
karol8888888
Registered User

Likes (Received): 8

s8 Wawa- Bialystok

Quote:
Originally Posted by franekisimba View Post
Jechaliśmy dziś do Białegostoku i odnoszę wrażenie, że lada dzień puszczą ruch po południowej stronie kontraktu Mężenin-Jeżewo. Na całym odcinku zasuwają aż miło. Postaram się wrzucić film z jutrzejszego powrotu.
no wreszcie ktos pomyslal o filmiku z tego odcinka fajnie by bylo zobaczyc a a mnie interesuje bo nie jestem w Bialym lub okolicach na codzienn bo jestem zagranica a chcialbym zobaczyc jak tam postepy leca na wszystkich odcinkach z Wawy do Bialego mi sie podoba skanska bo oni chyba najszybciej jak i polaqua oddadza przed czasem odcinek reszta to nie pewna . a Rabau to mam nadzieje ze juz mozna bedzie pojechac pod koniec wrzesnia ekspresowo by bylo milo
karol8888888 no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
białystok, droga ekspresowa, ekspresówka-s8, ostrów mazowiecka, podlaskie, s-8, wyszków

Thread Tools

Posting Rules