search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old February 7th, 2009, 11:17 AM   #321
MajKeR_
ˇLa Ley y la Justicia!

MajKeR_'s Avatar

Likes (Received): 8019

S11 aż do DW 911? Przecież biorąc pod uwagę zaplanowane już inwestycje, czyli dokończenie obwodnicy Bytomia i A1 będzie tam już ciasno; po co zatem pchać się tak jeszcze z S11? Uważam, że planowany aktualnie przebieg tej trasy jest bardzo dobry, powinno się jeszcze tam dociągnąć Północną Obwodnicę GOP której końcowy przebieg wymyśliłem; nawet pisałem z tym do Gdaki. Skutek? Żaden, no ale przynajmniej satysfakcja, że się zrobiło co w mojej mocy w tym kierunku.

Narazie uważam niech zrobią do porządku DK 79, bo forma w jakiej jest ona obecnie nie przynosi nam raczej powodów do chluby. Potem dywagujmy nad zmianą przebiegu S11, jeśli oczywiście jest ona potrzebna (a, jak już wcześniej nadmieniłem, moim zdaniem - nie jest).
MajKeR_ no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old February 7th, 2009, 12:00 PM   #322
Mlody
Registered User

Likes (Received): 1

Nie rozumiesz idei przemianowania DK79 na S11. Jeżeli DK stanie się S to GDDKiA wybuduje obwodnice Chorzowa a nie miasto które nie ma na to kasy.
Mlody no está en línea   Reply With Quote
Old February 7th, 2009, 03:17 PM   #323
MajKeR_
ˇLa Ley y la Justicia!

MajKeR_'s Avatar

Quote:
Originally Posted by Mlody View Post
Nie rozumiesz idei przemianowania DK79 na S11. Jeżeli DK stanie się S to GDDKiA wybuduje obwodnice Chorzowa a nie miasto które nie ma na to kasy.
Zacznijmy od tego, że obecna "jedenastka" zaczyna się w Bytomiu, a więc na północny zachód od Chorzowa - jest to trasa Bytom - Kołobrzeg. I przy tym zostańmy, niech jej ekspresowa alternatywa biegnie mniej więcej równolegle do niej(częściowo możnaby się posłużyć także S1, jak to jest w pierwotnej wersji). Dlaczego obwodnica Chorzowa równoległa do DK 79 nie ma się stać S79, zamiast wariować z S11? Przecież obwodnica Chorzowa to poniekąd równie daleka perspektywa jak S11 przez Bytom(bo tego nie ma nawet w oficjalnych planach).
Old February 7th, 2009, 07:49 PM   #324
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 15493

Tylko, że ta trasa ma się kończyć na węźle Witosa z A4, a DK79 odbija na centrum Katowic, więc można by było bezproblemowo zbudować obwodnicę Chorzowa jako S11.
Luki_SL no está en línea   Reply With Quote
Old February 7th, 2009, 07:59 PM   #325
MajKeR_
ˇLa Ley y la Justicia!

MajKeR_'s Avatar

Quote:
Originally Posted by Luki_SL View Post
Tylko, że ta trasa ma się kończyć na węźle Witosa z A4, a DK79 odbija na centrum Katowic, więc można by było bezproblemowo zbudować obwodnicę Chorzowa jako S11.
Pokaż mi zatem z której z wersji tej trasy korzystasz, bo opierając się na tej wersji: http://pl.wikipedia.org/wiki/S11 i załączonej na stronce mapce wyraźnie wychodzi wniosek, że S11 nie będzie miała żadnego bezpośredniego połączenia z A4 ani z Chorzowem.

Więc chcę wiedzieć, jak S11 miałaby przebiegać przez Chorzów, a konkretnie poznać wersję, która być może jest bardziej realna(chociaż wydawało mi się, że państwo obstaje przy tej podanej przeze mnie, tym bardziej że jest ona realizowana niemal do końca, a przedłużenie jej byłoby dość daleką perspektywą).

Pozdrawiam
Old February 7th, 2009, 08:16 PM   #326
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 15493

Chodzi o obwodnicę Chorzowa która ma biec za Hutą Kościuszko, krzyżować się z DK79 obok Carrefoura przy Stadionie Śląskim, a następnie biec na południe do A4. W kwestii planów nic się tutaj nie zmieniło(szczegóły w wątku o DK79), chodzi o to, że jeśliby przemienić obwodnicę na ekspresówkę nie musiało by ją w większości finansować miasto Chorzów tylko państwo. Pierwotnie (według wiki) S11 miała kończyć się faktycznie kończyć w Pyrzowicach, ale lobby Bytomsko-Chorzowsko-Tarnogórskie może to zmienić.
Luki_SL no está en línea   Reply With Quote
Old February 8th, 2009, 01:00 PM   #327
MajKeR_
ˇLa Ley y la Justicia!

MajKeR_'s Avatar

Ach! Faktycznie rozjaśniłeś mi umysł w tej kwestii. Myślałem, że chodzi o obwodnicę, która miałaby odciążyć DK 79 idącą przez środek miasta, no ale wychodzi że będzie lecieć w całkiem innym kierunku. Swoją drogą, chciałbym zobaczyć lobbowany przez TG, Bytom i Chorzów przebieg tej S11, bo być może odciążyłaby DK 78 biegnącą przez Gminę Świerklaniec - w tym i Nakło Śląskie, w którym mieszkam.

Tak jak wcześniej mówiłem, obmyśliłem jednak przedłużony przebieg Północnej Obwodnicy GOP, który uzupełniałby obecne plany drogowe w Aglomeracji Śląskiej i okolicach. Wysyłałem go nawet do GDDKiA(centrali i oddziału w Katowicach), więc wrzucę go też tutaj.

Oto część tego maila opisująca jej przebieg:

Quote:
Ta droga, jak wiemy, już w kilkudziesięciu procentach istnieje(stara niemiecka autostrada, czyli DK4/88 od Gliwic do Bytomia, a także obwodnica Bytomia od ul. Celnej do granicy z Piekarami Śląskimi) lub jest planowana(obwodnica Bytomia od granicy z DK4/88 do ul. Celnej). Uważam jednak, że to nie będzie do końca odpowiadało potrzebom jakie są na tej trasie, więc proponuję jej "wzbogacenie".

Po pierwsze: krótki, bo może półtorejkilometrowy odcinek między granicą Bytomia z Zabrzem a skrzyżowaniem z ul. Miechowicką należałoby poszerzyć o jeszcze jedną jezdnię w obu kierunkach, jak to jest na trasach z którymi z obu stron graniczy. Potrzebne by było także przebudowanie bardzo ważnego i ogromnego, kolizyjnego(jednopoziomowego) skrzyżowania między wspomnianymi jednopasmowym odcinkiem DK4/88, ul. Miechowicką, DK94(ul. Frenzla) i planowanym ostatnim odcinkiem obwodnicy Bytomia. Już dziś jest tam bardzo duże natężenie ruchu, a jeszcze większe będzie po wybudowaniu owego odcinka obwodnicy. Prawdopodobnym jest, że takie skrzyżowanie jest już w planach, choć ja nie dowiedziałem się niczego na ten temat.

Między istniejącym odcinkiem obwodnicy Bytomia a dzielnicą Piekar Śląskich - Szarlejem jest odcinek drogi biegnący między zabudowaniami podstrefy ekonomicznej. Należałoby go zatem przełożyć za owe zabudowania lub wybudować na nim jedno skrzyżowanie bezkolizyjne zamiast obecnego jednopoziomowego przy wyjeździe z ulicy, na której część budynków się znajduje. Możnaby się w tej materii posłużyć będącym obok wiaduktem kolejowym, po którym w sąsiedztwie z torowiskiem poprowadziłoby się pas ruchu. Oprócz tego po drugiej stronie ulicy także znajdują się budynki, chociaż odsunięte od drogi o ok. kilkanaście metrów, więc możnaby w takim wypadku wybudować wzdłuż nich uliczkę pomiędzy skrzyżowaniem bezkolizyjnym - wiaduktem a dzielnicą Szarlej. Miałaby ona kilkaset metrów, do kilometra. Dalej, za owym odcinkiem, jest wolna od zabudowań DW911. Wystarczyłoby ją wyremontować i wybudować dwa skrzyżowania bezkolizyjne(w miejsce obecnych jednopoziomowych) z drogami prowadzącymi do Piekar Śląskich. Pomiędzy nimi jest jedno mniej ważne skrzyżowanie kolizyjne, zatem możnaby także zrobić równoległą do S78(DW911) ulicę, któraby do nich prowadziła.

I tak oto dojeżdżamy do gminy, w której mieszkam - Świerklaniec. Należałoby ją ominąć, wybudować odcinek, który wyprowadzi ruch z centrów sołectw Orzech i wsi gminnej Świerklaniec, i poprowadzić go bezpośrednio w stronę Świerklańca. Zaznaczyłem go na dołączonych rysunkach. Ale żeby to miało ręce i nogi, trzeba by wyprowadzić ruch z DK78 w centrum sołectwa Nakło Śląskie, w którym mieszkam. A zrobić to by można drogą o takim samym standardzie leżącą między Nakłem i Tarnowskimi Górami i je omijająca, a następnie łączącą się z potencjalną S78.

Proponowaną przeze mnie Północną Obwodnicę GOP możnaby nie kończyć za gminą Świerklaniec, a dociągnąć do lotniska w Pyrzowicach - skrzyżowania A1, S1, i S11.
Old February 9th, 2009, 05:43 PM   #328
MajKeR_
ˇLa Ley y la Justicia!

MajKeR_'s Avatar

Osiągnięcie Dostałem odpowiedź z katowickiego oddziału GDDKiA.

Quote:
Dziekując Panu za podzielenie się przemyśleniami na temat budowy nowego odcinka drogi na terenie aglomeracji górnośląskiej pragnę przedstawić stanowisko GDDKiA Katowice.
Pański pomysł, jakkolwiek interesujący, nie znajduje odzwierciedlenia w planach naszego Oddziału na najbliższe lata. Wynika to z wielu czynników. Po pierwsze zgodnie z Ustawą o Drogach Publicznych art. 19.1, w granicach miast na prawach powiatu, a takimi są m.in. Gliwice, Zabrze, Bytom, Piekary, zarządcą wszystkich dróg publicznych, z wyjątkiem autostrad i dróg ekspresowych, jest Prezydent miasta. Zatem to głównie do kompetencji Prezydentów należałyby ewentualne rozważania na temat przebiegu proponowanej przez Pana trasy. Ponieważ administratorem części dróg proponowanych przez Pana do przebudowy jest także Zarząd Dróg Wojewódzki w Katowicach, trudno nam się wypowiadać na temat zamierzeń Zarządu w przedmiotowej sprawie. Ponadto GDDKiA skoncentrowana jest obecnie zarówno finansowo, jak i merytorycznie na budowie nowych ciągów drogowych przewidzianych do realizacji do 2012 roku. W województwie śląskim są to przede wszystkim autostrada A-1, droga ekspresowa S-69 Bielsko-Biała - Zwardoń, czy droga S-1. Plany Dyrekcji nie obejmują budowy drogi ekspresowej, ani autostrady w proponowanym przez Pana korytarzu, ponieważ na dzień dzisiejszy wydaje się, że brak uzasadnienia dla podjęcia takich działań. Nie przewiduje się także budowy obejść miejscowości leżących na ciągu Tarnowskie Góry - Siewierz. Budżet państwa niestety nie dysponuje kwotami, które już w tej chwili wydają się niezbędne na realizację wszystkich zamierzeń dot. rozbudowy infrastruktury drogowej. W związku z powyższym, wobec obowiązujących planów GDDKiA oraz niemożnością wypowiadania się na temat zamierzeń inwestycyjnych pozostaych administratorów dróg na trasie proponowanej przez Pana drogi, słusznym mogłoby się wydawać podjęcie prób zainteresowania Pana propozycją właściwych zarządców.
Ponieważ w wysłanym przez Pana liście eektronicznym brak jest załączników graficznych, o których Pan wspomina w tekście, nie mam możliwości wypowiedzenia się na ich temat.

Z poważaniem

Wojciech Gierasimiuk
Specjalista ds. komunikacji społecznej
Faktycznie, zapomniałem nadmienić, że ta obwodnica miałaby być drogą ekspresową, a więc byłaby zarządzana przez GDDKiA - stąd zostałem pouczony o tym, że zainteresować nią powinienem konkretnych Prezydentów. Nie dodałem też mapek, wysłałem je już; są one tutaj:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...72dc07ea2.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...f49725951.html
Old February 9th, 2009, 05:45 PM   #329
kilimand123
Registered User

Likes (Received): 693

Witam!
Jestem tutaj nowy ale forum jest zajfajne.Co do S11 to chciałbym żeby kiedyś była to droga 2x2 ale raczej to nie przejdzie Parę razy do roku jeżdżę 11 i widzę zmiany na lepsze szczególnie w woj. wielkopolskie wykonuje modernizacje.Dla mnie jednym z priorytetów byłoby wybudowanie obwodnicy Ujścia(pochodzę z Ujścia) Niestety obwodnica stoi w miejscu przez Euro 2012.Latem jest gehenna przejeżdżać przez Ujście korki są już od Piły.wstawiam zdjęcia z proponowanymi wariantami obwodnicy
kilimand123 no está en línea   Reply With Quote
Old February 9th, 2009, 05:52 PM   #330
tombaks
^__^

tombaks's Avatar

Likes (Received): 125

Quote:
Originally Posted by kilimand123 View Post
Witam!
Co do S11 to chciałbym żeby kiedyś była to droga 2x2 ale raczej to nie przejdzie (...)
Witamy, S11 jest planowana właśnie jako 2x2 na całym przebiegu(poczytaj więcej forum ), niestety realizacja zapewne po 2014(za wyjątkiem np. ZOP).
Old February 9th, 2009, 09:55 PM   #331
realwoodland
Registered User

Likes (Received): 14

Quote:
Originally Posted by kilimand123 View Post
Witam!
Jestem tutaj nowy ale forum jest zajfajne.Co do S11 to chciałbym żeby kiedyś była to droga 2x2 ale raczej to nie przejdzie Parę razy do roku jeżdżę 11 i widzę zmiany na lepsze szczególnie w woj. wielkopolskie wykonuje modernizacje.Dla mnie jednym z priorytetów byłoby wybudowanie obwodnicy Ujścia(pochodzę z Ujścia) Niestety obwodnica stoi w miejscu przez Euro 2012.Latem jest gehenna przejeżdżać przez Ujście korki są już od Piły.wstawiam zdjęcia z proponowanymi wariantami obwodnicy
http://images6.fotosik.pl/394/89838d11d8f69845.jpg
W uzupełnieniu Twojego posta dodam, że wybrano prawdopodobnie wariant pomarańczowy. Była już o tym dyskusja w temacie [Piła]Infrastruktura drogowa. http://www.skyscrapercity.com/showth...579771&page=13
Pozdrawiam!
realwoodland no está en línea   Reply With Quote
Old February 10th, 2009, 01:05 PM   #332
MajKeR_
ˇLa Ley y la Justicia!

MajKeR_'s Avatar

Ktoś tu mówił, że S11 w całym ciągu ma być dwujezdniowa; co to zatem jest?

Quote:
Trwa budowa obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego. I etap obejmuje budowę 6,1km jednojezdniowej drogi ekspresowej S11 (przekrój dwujezdniowy tylko w rejonie węzłów - ok 2km), 2 węzłów, 7 obiektów inżynierskich (mosty, wiadukty) oraz 2km odcinek DK25 w okolicach węzła Ostrów. Planowane zakończenie I etapu to koniec 2009 roku. Dobiega też końca opracowywanie projektu II etapu obwodnicy (od węzła Czekanów poprzez węzły Wtórek, Przygodzice do węzła Strugi). Ukończenie całości planowane jest na rok 2011. Po ukończeniu cała obwodnica będzie miała około 20km długości.
http://pl.wikipedia.org/wiki/S11
Old February 10th, 2009, 01:25 PM   #333
tombaks
^__^

tombaks's Avatar

Likes (Received): 125

To jest przekrój niedocelowy(że się tak wyrażę). Projektują drogę jako 2x2(w tym obiekty inżynierskie), ale na razie budują tylko jedną jezdnie. Ostrów na tym zyska bo lepiej jest mieć wcześniej obwodnice 1x2 niż czekać jeszcze kilka lat na 2x2. Zresztą o tym, że S11 na być w całości dwujezdniowa jest napisane w trzecim zdaniu artykułu, na który się powołujesz. Radzę więc na przyszłość czytać uważniej .
Old February 10th, 2009, 01:27 PM   #334
MajKeR_
ˇLa Ley y la Justicia!

MajKeR_'s Avatar

[GOP] Północna Obwodnica GOP

Witam serdecznie. W temacie o drodze S11 zaprezentowałem wymyślony przez siebie przedłużony przebieg Północnej Obwodnicy GOP. Żeby nie zaśmiecać tamtego, zakładam nowy, tylko o tej drodze.

W tej sprawie pisałem nawet już do GDDKiA(centrali i oddziału w Katowicach) i resortu infrastruktury. Wkleję może treść tego maila.

Quote:
Witam serdecznie.

Jakiś czas temu pisałem do centrali GDDKiA i resortu transportu w sprawie m.in. mojego pomysłu dot. Północnej Obwodnicy GOP. Nie umiałem wówczas znaleźć(szukając przez Google) adresu mailowego do katowickiego oddziału - wczoraj go zdobyłem, zatem przesyłam mój pomysł do Oddziału.

Ta droga, jak wiemy, już w kilkudziesięciu procentach istnieje(stara niemiecka autostrada, czyli DK4/88 od Gliwic do Bytomia, a także obwodnica Bytomia od ul. Celnej do granicy z Piekarami Śląskimi) lub jest planowana(obwodnica Bytomia od granicy z DK4/88 do ul. Celnej). Uważam jednak, że to nie będzie do końca odpowiadało potrzebom jakie są na tej trasie, więc proponuję jej "wzbogacenie" i nadanie numeru, niech będzie S78 - z uwagi na to, że przebiegałaby równolegle do DK 78.

Po pierwsze: krótki, bo może półtorejkilometrowy odcinek między granicą Bytomia z Zabrzem a skrzyżowaniem z ul. Miechowicką należałoby poszerzyć o jeszcze jedną jezdnię w obu kierunkach, jak to jest na trasach z którymi z obu stron graniczy. Potrzebne by było także przebudowanie bardzo ważnego i ogromnego, kolizyjnego(jednopoziomowego) skrzyżowania między wspomnianymi jednopasmowym odcinkiem DK4/88, ul. Miechowicką, DK94(ul. Frenzla) i planowanym ostatnim odcinkiem obwodnicy Bytomia. Już dziś jest tam bardzo duże natężenie ruchu, a jeszcze większe będzie po wybudowaniu owego odcinka obwodnicy. Prawdopodobnym jest, że takie skrzyżowanie jest już w planach, choć ja nie dowiedziałem się niczego na ten temat.

Między istniejącym odcinkiem obwodnicy Bytomia a dzielnicą Piekar Śląskich - Szarlejem jest odcinek drogi biegnący między zabudowaniami podstrefy ekonomicznej. Należałoby go zatem przełożyć za owe zabudowania lub wybudować na nim jedno skrzyżowanie bezkolizyjne zamiast obecnego jednopoziomowego przy wyjeździe z ulicy, na której część budynków się znajduje. Możnaby się w tej materii posłużyć będącym obok wiaduktem kolejowym, po którym w sąsiedztwie z torowiskiem poprowadziłoby się pas ruchu. Oprócz tego po drugiej stronie ulicy także znajdują się budynki, chociaż odsunięte od drogi o ok. kilkanaście metrów, więc możnaby w takim wypadku wybudować wzdłuż nich uliczkę pomiędzy skrzyżowaniem bezkolizyjnym - wiaduktem a dzielnicą Szarlej. Miałaby ona kilkaset metrów, do kilometra. Dalej, za owym odcinkiem, jest wolna od zabudowań DW911. Wystarczyłoby ją wyremontować i wybudować dwa skrzyżowania bezkolizyjne(w miejsce obecnych jednopoziomowych) z drogami prowadzącymi do Piekar Śląskich. Pomiędzy nimi jest jedno mniej ważne skrzyżowanie kolizyjne, zatem możnaby także zrobić równoległą do S78(DW911) ulicę, któraby do nich prowadziła.

I tak oto dojeżdżamy do gminy, w której mieszkam - Świerklaniec. Należałoby ją ominąć, wybudować odcinek, który wyprowadzi ruch z centrów sołectw Orzech i wsi gminnej Świerklaniec, i poprowadzić go bezpośrednio w stronę Świerklańca. Zaznaczyłem go na dołączonych rysunkach. Ale żeby to miało ręce i nogi, trzeba by wyprowadzić ruch z DK78 w centrum sołectwa Nakło Śląskie, w którym mieszkam. A zrobić to by można drogą o takim samym standardzie leżącą między Nakłem i Tarnowskimi Górami i je omijająca, a następnie łączącą się z potencjalną S78.

Proponowaną przeze mnie Północną Obwodnicę GOP możnaby nie kończyć za gminą Świerklaniec, a dociągnąć do lotniska w Pyrzowicach - skrzyżowania A1, S1, i S11.
Dostałem nawet odpowiedzi z katowickiego oddziału, które generalnie ograniczają się do tego: "dziękujemy za pomysł, ta droga jest potrzebna, ale nie mamy kasy". Jednak będę dalej lobbował w miastach/powiatach przez które miałaby przebiegać, być może uda się coś wskórać.

A o to plany:

Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie moim wątkiem
Old February 10th, 2009, 01:30 PM   #335
MajKeR_
ˇLa Ley y la Justicia!

MajKeR_'s Avatar

Aha, sorry, ta obwodnica Ostrowa tak przykłuła moją uwagę i chciałem się zapytać OCB dokładnie.

Mamy powody do zadowolenia, że cała ma być dwujezdniowa Może w przyszłości ułatwi to dostosowanie tej drogi do parametrów autostrady, bo to by się za jakiś czas pewnie przydało.
Old February 11th, 2009, 07:30 PM   #336
Bolek
Registered User

Likes (Received): 115

Sorry za lamerskie pytanie. Ale czy są już szczegółowe mapki z przebiegiem S11 przez poszczególne województwa, czy na razie tylko dla budowanych obecnie odcinków i obwodnic. A reszta to na razie białe plamy, etapy uzgodnień albo w projektowania.
Bolek no está en línea   Reply With Quote
Old February 11th, 2009, 08:11 PM   #337
sector
Registered User

sector's Avatar

Likes (Received): 49

Czuje sie troche wywolany do tablicy tematem obwodnicy Ostrowa

Otoz jak wiadomo obecnie budowany jest I etap obwodnicy. Dlugosc wynosi ponad 6km. Jest budowany na razie jako droga jednojezdniowa, ale:
- wszystkie obiekty inzynierskie sa robione juz pod 2 jezdnie.
- na obu wezlach (Franklinow i Ostrów) bedzie odrazu docelowa szerokosc. Lacznie dwie jezdnie beda juz odrazu na okolo 2km, czyli 1/3 jej dlugosci.

Natomist jesli chodzi o II etap, ktorego budowa ma sie zaczac pod koniec tego roku lub na poczatku przyszlego, bedzie budowana odrazu jako 2x2. Jednym z powodow jest fakt, ze jest tam wiekszy ruch, gdyz na tym odcinku pokrywa sie z DK25.

Jednak z II etapem GDDKiA poszla jeszcze o krok dalej, gdyz od wezla "Ostrow" bedzie ona miala na srodku rezerwe pod 3 pas ruchu (docelowa szerokosc 2x3). Czyli pas zielenei zamiast 4-5m bedzie mial okolo 12. Nawet budowany juz teraz wezel "Ostrow", ktory bedzie koncem I etapu i zarazem poczatkiem drugiego jest juz teraz budowany na szerokosc 2x3 jezdnie (+pasy wlaczajace). Poprawki zostaly wprowadzone w ostatniej chwili, gdyz mial byc pod 2x2 jeszcze w pierwszej dokumentacji do przetargu. Obecnie na pasie rozdzielajacym jezdnie DK25 (S11 pojdzie gora) stoi 8 filarow, a mialo byc tylko 6.
http://images47.fotosik.pl/39/c0add062fde2fd12.jpg
http://images44.fotosik.pl/39/29b4973deabc7191.jpg
http://www.gddkia.gov.pl/images/user...e5194683b8.JPG

Na koniec prezentacja wideo II etapu: http://www.youtube.com/watch?v=GuLsgy7yEcQ

Last edited by sector; February 11th, 2009 at 08:17 PM.
sector no está en línea   Reply With Quote
Old February 11th, 2009, 09:25 PM   #338
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

Quote:
Originally Posted by Bolek View Post
Sorry za lamerskie pytanie. Ale czy są już szczegółowe mapki z przebiegiem S11 przez poszczególne województwa,
Na poznańskiej GDDKiA są orientacyjne przebiegi przez większość województwa (szczególnie na południe od Poznania).
Moje 'DROGOWE MARZENIA': OBWODNICE EKSPRESOWE:S5+S11/obwodnica północno-wschodnia/S11 obwodnica Obornik/III rama
smar no está en línea   Reply With Quote
Old February 12th, 2009, 10:12 AM   #339
levy
Registered User

Likes (Received): 541

Quote:
Originally Posted by Bolek View Post
Sorry za lamerskie pytanie. Ale czy są już szczegółowe mapki z przebiegiem S11 przez poszczególne województwa, czy na razie tylko dla budowanych obecnie odcinków i obwodnic. A reszta to na razie białe plamy, etapy uzgodnień albo w projektowania.
Np. tu:
http://dim.3dsign.pl/site,44,118.html punkt 3
możesz obejrzeć wizualizację przebiegu S11 w zachodniopomorskiem (spod Koszalina do granicy z wielkopolskim).
levy no está en línea   Reply With Quote
Old February 13th, 2009, 03:25 PM   #340
zest
Registered User

Likes (Received): 3

http://www.gddkia.gov.pl/article/odd...30975000#trjmp
Ogłoszono przetarg na opracowanie materiałów do wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na dostosowaniu drogi krajowej nr 11 do parametrów drogi ekspresowej na odcinku Kołobrzeg - początek obwodnicy m. Szczecinek

termin wykonania: 15.11.2009r
termin uzyskania ostatecznej DŚU - 15.03.2010r
zest no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
bytom, droga ekspresowa, ekspresówka-s11, kołobrzeg, opolskie, poznań, s11, wielkopolskie

Thread Tools

Posting Rules