search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old October 16th, 2006, 10:16 PM   #41
Tomasz_WS
Registered User

Tomasz_WS's Avatar

Likes (Received): 0

Jechałem w sobotę 14 tamtędy. Jeszcze bardzo dużo brakuje. sam wiadukt betonowy juz jest ale nie ma połączenia z nasypami jeszcze. Myśle ze potrzeba jakies 6m na dokonczenie. Pozatym droga jest tragiczna co 5 km Cię zatrzymuja i każą czekać po 10 min - ciągle ruch wahadłowy.

Sponsored Links
Old October 19th, 2006, 05:59 PM   #42
jkarwowski
Registered User

Witam

Czy ktoś ma może plany skrzyżowania obwodnicy Stojadeł (DK50) z DK2.

Last edited by jkarwowski; October 19th, 2006 at 07:13 PM.
jkarwowski no está en línea   Reply With Quote
Old October 20th, 2006, 03:32 PM   #43
Kaczor
W 1/4 warszawiak ;)

Kaczor's Avatar

Likes (Received): 1

Może trochę nie w temacie, ale tydzień temu ropoczęła się budowa ronda na końcowym odcinku DK50 czyli w Ciechanowie na wieździe od strony Płońska.
Kaczor no está en línea   Reply With Quote
Old October 23rd, 2006, 05:56 PM   #44
Tomasz_WS
Registered User

Tomasz_WS's Avatar

Quote:
Originally Posted by jkarwowski View Post
Witam

Czy ktoś ma może plany skrzyżowania obwodnicy Stojadeł (DK50) z DK2.

Wiem że na dole ma być rondo a na górze wiadukt w ciągu DK 50.
Old November 9th, 2006, 09:32 PM   #45
Arkonada
Puławska Krew- Na zawsze!

Arkonada's Avatar

Likes (Received): 81

Witam Witam.
Pany jak tam wiadukt nad torami ? Czy cos ktos wie?? Ja poki co omijam ta trase bo nie wiem czy jeszcze ruch wahadlowy jest czy nie...
Slabo z fotorelacja z tego odcnika....
Pozdrawiam
Arkonada no está en línea   Reply With Quote
Old November 9th, 2006, 10:40 PM   #46
Tomasz_WS
Registered User

Tomasz_WS's Avatar

Wiadukt nad torami trasy M20 jest już gotowy, ostatnio widziałem jak kładziono tam asfalt. Będę jechał w poniedziałek rano to zdam relację na forum.
Old December 4th, 2006, 07:28 PM   #47
gospodarz
Registered User

Dawno nie było relacji z DK50. Czy ktoś jechał ostatnio między Mińskiem Maz. a Górą Kalwarią, co tam słychać?
gospodarz no está en línea   Reply With Quote
Old December 6th, 2006, 11:41 PM   #48
cefu

cefu's Avatar

Likes (Received): 2

RAZ NA ZAWSZE UTNE DYSKUSJE NA TEMAT PRZEZNACZENIA PIENIEDZY Z DK50 NA OBWODNICE S2.
Jestem rodowitym ciechanowiakiem, aczkolwiek mieszkam teraz pod Olsztynem (patrz moj opis: exCiechanoviensis). Ciechanów lezy na koncu 50tki. swego czasu codziennie jezdzilem do Sochaczewa do roboty. Czasem jezdzilem "przedluzeniem" 50tki na wschod - ttrasa nr 60 - do babki na Podlasie. Ciag tych tras jest tranzytowa trasa z zachodniej Europy na wschod, do Minska, na Litwe i dalej do Łotwy i Estonii. I JEST TO NAJKROTSZA TRASA Z ZACHODU KONTYNENTU DO TYCH PANSTW i nawet po wybudowaniu A2 (S2) ruch na 50 bedzie caly czas duzy. To jest pierwszy moj argument za remontem DK50.
Budowanie A2 potrwa z pewnoscia latami. Niektore odcinki A2 nie sa jeszcze NAWET zaplanowane, nie wszystkie dzialki wykupione. Wiec angazowanie srodkow przezaczonych na DK50 w budowe A2 niewiele by tu dalo. Te dwa tematy (remont DK50 i A2) sa niezalezne od siebie. Mozna je prowadzic bez szkod dla jednego badz drugiego, przynajmniej przez najblizsze 3 lata. To argument nr 2.
Argument nr 3 : w wojewodztwie mazowieckim jest nie tylko Warszawa. Z calym szacunkiem do Stolicy i jej mieszkancow (mieszkalem w Wawie przez 4 lata i jest dla mnie najpiekniejsza): Warszawa nie jest pepkiem swiata. DK50 sluzy mieszkancom Mazowsza mieszkajacym w poblizu tej drogi, ale sluzy (uwaga, uwaga !) rowniez Warszawie odciazajac ja. Sam widzialem wiele rozbitych samochodow na DK50. Moze nie mieszkajac w Warszawie tez chcialbym jezdzic bezpiecznie, chyba mam do tego prawo, nie?
Old December 6th, 2006, 11:47 PM   #49
cefu

cefu's Avatar

Likes (Received): 2

a propos : Kaczor, kiedy bede mogl sie zalogowac na forum Architektury Ciechanowa?
Old December 27th, 2006, 01:01 PM   #50
KP
Registered User

Likes (Received): 46

Wiadukt nad torami już gotowy!
Jechałem DK50 na Święta - wiadukt oddany do użytku, nigdzie nie było ruchu wahadłowego ani żadnych utrudnień.
KP no está en línea   Reply With Quote
Old December 27th, 2006, 01:35 PM   #51
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

Quote:
Originally Posted by KP View Post
Jechałem DK50 na Święta - wiadukt oddany do użytku, nigdzie nie było ruchu wahadłowego ani żadnych utrudnień.
fajnie, tylko o jaki wiadukt chodzi?
Moje 'DROGOWE MARZENIA': OBWODNICE EKSPRESOWE:S5+S11/obwodnica północno-wschodnia/S11 obwodnica Obornik/III rama
smar no está en línea   Reply With Quote
Old December 27th, 2006, 02:05 PM   #52
gospodarz
Registered User

Zapewne o ten kolejowy na wysokości Celestynowa .
Old January 7th, 2007, 01:17 PM   #53
Przem
Registered User

Likes (Received): 53

Quote:
Originally Posted by KP View Post
Zgodnie z warunkami kontraktu Budimex-Dromex miał zakończyć modernizację odcinka Góra Kalwaria - Mińsk Mazowiecki w grudniu 2006r. Czyżby rzeczywiście zmieścili się w przewidzianym terminie i całość prac została już zakończona ?
Przem no está en línea   Reply With Quote
Old January 7th, 2007, 02:45 PM   #54
gospodarz
Registered User

Przyłączam się do pytania Przema.
Ze strony Gddkia zniknęły wszelkie ostrzeżenia o utrudnieniach na tej drodze od G.Kalwarii w kierunku Mińska.
Czy ktoś mógłby podać jaki jest stan faktyczny?
Old January 7th, 2007, 05:10 PM   #55
fairhair26
S19 na wschodzie

fairhair26's Avatar

Likes (Received): 1411

Ten wątek nie grzeszy zdjęciami, a nie wierzę żeby tędy nikt nie jeździł

www.mycharts.pl
www.lighting-gallery.pl
www.oprawy24.pl
fairhair26 no está en línea   Reply With Quote
Old January 7th, 2007, 06:22 PM   #56
qqqq
Registered User

Quote:
Originally Posted by Przem View Post
Zgodnie z warunkami kontraktu Budimex-Dromex miał zakończyć modernizację odcinka Góra Kalwaria - Mińsk Mazowiecki w grudniu 2006r. Czyżby rzeczywiście zmieścili się w przewidzianym terminie i całość prac została już zakończona ?
Wszystkie pododcinki zakończone z wyjątkiem obwodnicy Stojadeł oraz warstwy ścieralnej na przejściu przez Stojadła, która będzie wykonana dopiero po przelożeniu ruchu na obwodnicę.
qqqq no está en línea   Reply With Quote
Old January 7th, 2007, 09:09 PM   #57
Przem
Registered User

Likes (Received): 53

Quote:
Originally Posted by qqqq View Post
Wszystkie pododcinki zakończone z wyjątkiem obwodnicy Stojadeł oraz warstwy ścieralnej na przejściu przez Stojadła, która będzie wykonana dopiero po przelożeniu ruchu na obwodnicę.

Dzięki, czyli mamy kolejny prawie terminowo zrealizowany kontrakt ze środków FS. Oby tak dalej.
Przem no está en línea   Reply With Quote
Old February 22nd, 2007, 12:59 PM   #58
jaceq
Registered User

jaceq's Avatar

Likes (Received): 2974

Przedwczoraj byłem w Mińsku Maz, zaliczyłem Grójec-Mińsk i z powrotem Mińsk-Mszczonów. Poprzednio tą samą trasą jechałem 21.11.2006. Zauważyłem znaczące zmiany: skończony wiadukt kolejowy koło Celestynowa, w Kołbieli most na Świdrze i drugi mniejszy mostek - skończone, skończone dwa kolejne nieduże mosty na odcinku Kołbiel-Góra Kalw (chyba), ale dwa kolejne rozgrzebane. Rondo na DW801 skończone. Nieciągłości nowego asfaltu (warstwy ścieralnej) są tylko miejscowe, lokalne. Obwodnica Słomczyna prawie gotowa, ale most na rz.Krasce na jej włączeniu jest w remoncie. Obwodnica Drwalewa i Chynowa - ciężko stwierdzić, dwa razy zboczyłem żeby do niej dojechać, utykałem zbyt daleko by ocenić (potrzebny Landrover a nie Passacina). Z miejsc, gdzie ma się włączać do 50-tki widać że dużo jeszcze brakuje.
Oczywiście wszystkie ronda w Grójcu są skończone.
No i sam smak - Stojadła. Wiadukt kolejowy na trasie E-W ładnie przezentuje się z daleka, drogi dojazdowe ledwie w zarysie. Rondo na DK2 ma już zarys, przyczółki wiaduktu i filary gotowe, właśnie stawiają rusztowania na wylanie płyty (?). Gorzej wygląda drugi wiadukt kolejowy (nad trasą N-S), ale jest OK. Jest pięknie. Bardzo lubię tę trasę, mimo, że same ruskie tiry i lawety. Nie ma już korków, jakie były tam latem ubiegłego roku. Ja wiem, głupia dupa, zapomniałem aparatu.
jaceq no está en línea   Reply With Quote
Old February 22nd, 2007, 04:30 PM   #59
Tomasz_WS
Registered User

Tomasz_WS's Avatar

Hmm. Co do ronda w Stojadłach przy stacji BP nie byłbym takim opytmistą. Ruch owszem będzie się posuwał ale wiaduktem - na rondzie dalej będzie masakra każdego popołudnia. ROndo w tym miejscu to moim zdaniem najgorszy pomysł.
Old February 22nd, 2007, 08:03 PM   #60
MarcinL
Registered User

Quote:
Originally Posted by Tomasz_WS View Post
ROndo w tym miejscu to moim zdaniem najgorszy pomysł.

Też się nad tym zastanawiałem. Ale te rondo powstaje, ponieważ w niedalekiej (teoretycznie) przyszłości powstanie również Obwodnica Mińska Mazowieckiego, więc budowa w tym miejscu pełnego węzła byłaby dużą rozrzutnością.

Z drugiej strony, może wystarczyło w takim razie zostawić zwykłe skrzyżowanie?
MarcinL no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
mazowieckie, obwodnica

Thread Tools

Posting Rules