search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old January 3rd, 2008, 12:13 PM   #41
dawid_silesia
S919 (Opava) - Gliwice

dawid_silesia's Avatar

Likes (Received): 287

Ten odcinek przy samej granicy wygląda jak autostrada, więc może dlatego jest zaznaczony w wielu atlasach właśnie tak, reszta wygląda tak, jak DK8 Kudowa-Słone - Wrocław, więc standard dla polskiego odcinka trasy międzynarodowej
dawid_silesia no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old January 3rd, 2008, 12:26 PM   #42
Superkot634
Requiem for a dream

Superkot634's Avatar

Likes (Received): 561

No a krajówki stanem prezentują się całkiem nieźle więc jedzie się przyjemnie tylko ruch duży.
Old January 3rd, 2008, 03:53 PM   #43
ursjan
Registered User

ursjan's Avatar

Likes (Received): 77

Heh na niektórych fotkach z fotorelacji widac jak nieudolnie zrobili asfalt. Na DK 92 byl niedawno remont a juz sá koleiny. o czym to swiadczy? Jak sami wiecie asfalt bierzemy z Orlenu a ORlen bierze rope z Rosji. Gdzies czytalem ze ropa rosyjska zawiera duzo parafiny w porównaniu do Brent czy ropy z Afryki. I dlatego szosy sá jak parafina jak jest zimna to sie kruszy a jak goraca to sie rozplywa. To samo jest tutaj tylko ze jak jest goraco to sie robiá koleiny.
ursjan no está en línea   Reply With Quote
Old January 3rd, 2008, 11:56 PM   #44
Mr X
Registered User

Mr X's Avatar

Likes (Received): 766

Trochę zapomniałem o tym temacie
Otóż jechałem DK2 w listopadzie na odcinku od Warszawy prawie do Kutna. Niestety bez zdjęć, bo, mimo że w jedną stronę jechałem przed południem to z powodu zachmurzenia, padającej mżawki (gdzieś do Sochaczewa - od Łowicza było już sucho) oraz tego, że kierowałem (aparat w jednym ręku) zdjęcia by zwyczajnie nie wyszły, jechałbym dłużej i raczej mniej bezpiecznie.

Zacznę od tego, że dostanie się z Ursynowa do DK2 to m a s a k r a nawet w sobotę. Dźwigową objechałem przez Ursus, a skręt w lewo z Łopuszańskiej w Aleje w stronę Pruszkowa udało się objechać jadąc prosto do Kleszczowej i tam gdzie jezdnia się zwęża skręt w lewo i przejazd na tyłach posesji al. Jerozolimskie 200. W każdym razie na DK2 wyjechałem kawałek za granicą Warszawy. Jest tam odcinek 2x2 wyremontowany kilka lat temu od granic stolicy do Ożarowa. Droga całkiem przyjemna, nawierzchnia gładka i ograniczenie do 100km/h (dla ciężarowych do 70km/h). Niestety w Ożarowie zaczyna się badziew 1x2 (i to ma być trasa międzynarodowa E30????). Co chwila światła, przejścia dla pieszych. Na szczęcie lewoskręty są wydzielone. Generalnie droga powinna być co najwyżej wojewódzka... Średnia prędkość na odcinku od Ożarowa aż za Błonie to chyba ze 25km/h. Jak nie czerwone światło to jakiś traktor, ciężarówka lub nauka jazdy i niemal całkowity brak możliwości wyprzedzenia zawalidrogi. Dalej w stronę Sochaczewa już nieco lepiej i udało się ‘zapiąć’ nawet V bieg Jakość nawierzchni całego odcinka oceniłbym na 4- (niestety minęło już trochę czasu i mogłem o czymś zapomnieć). Niby w miarę równo, ale jednak jakieś spękania, początki kolein...

Obwodnica Sochaczewa nawet przyzwoita GP. Wrażenie trochę psują światła od strony Warszawy i trochę zbyt ciasne ronda, na których TIRy się ledwo mieszczą (dziwne - przecież budowniczowie mieli świadomość, że jest to wspólny odcinek DK2 z DK50 i jest od groma ciężarówek).

Kilka lat temu odcinek Sochaczew - Łowicz był tragiczny. Koleiny, nierówności i praktycznie brak pobocza. Teraz miłe zaskoczenie - prawie cały odcinek wyremontowany. Nawierzchnia na 5, oznakowanie poziome solidne, wypukłe, jezdnia poszerzona, więc można ‘normalnie’ wyprzedzać. Ogólnie obecny standard GP, a więc ograniczenia do 70km/h w rejonie skrzyżowań, atrapy fotoradarów. Przed Łowiczem i na obwodnicy Łowicza trwała przebudowa (i zapewne trwa nadal). Będzie standard taki jak na wcześniejszym odcinku, a przy wiadukcie nad torami na obwodnicy będzie mały węzeł lub bezkolizyjny przejazd dla drogi lokalnej.
Co ciekawe przed skrzyżowaniem z DK14 nie było znaków informujących o autostradzie (np. jadący przede mną samochód na niemieckich numerach pojechał zapewne niepotrzebnie, starą drogą). Przy skrzyżowaniu z DK14 stała za to duża tablica kierująca ruch ciężarowy w stronę zachodnią przez DK2 a nie DK14 do A2. To zapewne efekt korków w Strykowie (zapewne zmienią oznakowanie po oddaniu obwodnicy Strykowa). W każdym razie dziwnym trafem z DK2 zniknęły i ciężarówki i osobowe. Od Łowicza prawie zupełna pustka i mimo jazdy z prędkością 130-140km/h nikogo nie udało się wyprzedzić przez wiele kilometrów
Ponieważ oglądałem serial ‘Zmiennicy’ przed miejscowością Zduny zwolniłem (bo: ‘w Zdunach zawsze stoją’ ). I słusznie zrobiłem, bo suszyli Później jeszcze jedna atrapa fotoradaru i można było wrócić do wcześniejszej prędkości. Znowu całkowita pustka - żeby tak każda droga tego typu wyglądała... Nawierzchnia nie tak idealna jak na odcinku Sochaczew - Łowicza, ale może być.

Wracałem przez DK70 do DK8 - niby trochę dalej, ale po zmroku jedzie się jednak przyjemniej.
Na DK70 nowy asfalt, niestety brak pobocza, ale ruch dość mały, mało ciężarówek, więc jadąc w okolicach 100km/h prawie nie trzeba wyprzedzać.

Pod Łowiczem przejazd kolejowy z zaporami - rzadko spotykane na drogach krajowych.
Od Bełchowa do Skierniewic ciągnący się teren zabudowany, choć zdaje się z chodnikami - w sumie mogłoby być ograniczenie do 60-70km/h + fotoradary.
W Skierniewicach trwały jakieś prace drogowe (sobota po 18tej!). Najgorsze odcinki to przedmieścia Skierniewic z obu stron - w środku elegancka 2x2 z ekranami, chodnikami, ścieżkami rowerowymi i... ograniczeniem do 50km/h Po prostu wysiadam - za miastem, gdzie nie ma oświetlenia, pobocza (nie ma nawet opaski 0,5m dla rowerzystów, choć jest linia krawędziowa), jezdnia jest 1x2, można jechać 90km/h, a na 2x2 z pełną separacją ruchu - 50km/h. Nie mówię, aby tam zrobić 110km/h, ale 70-80km/h byłoby optymalnie (+ fotoradary, aby prędkość na znaku była prędkością realnie rozwijaną). Oczywiście odcinek 2x2 jest stale suszony i patrolowany...

Skręt w lewo na DW719 bez wydzielonego pasa ruchu do skrętu, mimo, że DK70 niedawno remontowali.
Skrzyżowanie z DK8 niestety kolizyjne ze światłami - standardem przy połączeniu dwóch dróg krajowych (w tym tak istotnej jak DK8) powinno być rozwiązanie dwupoziomowe. Tymczasem wlot DK70 na wlocie na skrzyżowanie ma tylko jeden pas w stronę Warszawy...

Podsumowując. Autostrada A2 na odcinku Konotopa - Stryków potrzebna jest ‘na wczoraj’. Zarówno ze względu na ruch, jakość obecnych tras, ale i ich układ - zwyczajnie brakuje czegoś między DK8 a DK2.
Mr X no está en línea   Reply With Quote
Old January 4th, 2008, 08:57 AM   #45
Rusonaldo
Autostrady Polska

Rusonaldo's Avatar

Likes (Received): 11945

tak jak mowisz w Łowiczu nie ma znakow na A-2 wlasnie przez Stryków. Pierwsze znaki Z DK2 lub 92 sa w kutnie na skrzyzowaniue z droga 60 w prawo w lewo wojewodzka do węzła Piatek. Ale najlepsze jest to ze ten znak jest tylko raz w kutnie. pozniej sie jedzie okolo 40 km i nikt nie wie kto nie jedzie bez mapy czy napewno dobzre jedzie. moj znajomy wlasnie tam skrecil i zawrocil bo mowil ze napewno zabladzil bo nic nie bylo. Oto Polska właśnie. Jak już kieruja znakami na A-2 w kutnie to niech zrobia chociaz co 10 km jakis drogowskaz a tak nic. szkoda. moze po wybudowaniu obwosnicy strykowa wroci to chociaz troche do nomy
Rusonaldo no está en línea   Reply With Quote
Old January 15th, 2008, 09:49 PM   #46
bartoszp1
Registered User

Likes (Received): 11

Mam pytanie, szczególnie do mieszkańców Warszawy. Otóż czy zjazd z ulicy Połczyńskiej (od strony Poznania) w Dźwigową jest oznakowany jako zjazd na DW 719? Będę tam jutro jechał i przydałaby mi się ta informacja - to by mi znacznie ułatwiło przejazd przez stolicę.
bartoszp1 no está en línea   Reply With Quote
Old January 16th, 2008, 01:02 AM   #47
maremarmar
Registered User

Likes (Received): 62

Quote:
Originally Posted by bartoszp1 View Post
Mam pytanie, szczególnie do mieszkańców Warszawy. Otóż czy zjazd z ulicy Połczyńskiej (od strony Poznania) w Dźwigową jest oznakowany jako zjazd na DW 719? Będę tam jutro jechał i przydałaby mi się ta informacja - to by mi znacznie ułatwiło przejazd przez stolicę.
Tego nie pamiętam, ale możesz poznać to miejsce po tym, że przed skrzyżowaniem z Dźwigową (od strony Poznania), po obu stronach Połczyńskiej są stacje benzynowe (po prawej BP, po lewej Statoil).
maremarmar no está en línea   Reply With Quote
Old January 17th, 2008, 06:20 PM   #48
bartoszp1
Registered User

Dzięki za pomoc, przydała się, bo zjazd na Dźwigową niestety nie jest oznakowany. Zresztą w ogóle oznakowanie Warszawy jest fatalne. O ile łatwo znaleźć trasy do poszczególnych dzielnic, o tyle przebiegi dróg krajowych już trudniej.
Old February 2nd, 2008, 01:01 AM   #49
dionek
Registered User

dionek's Avatar

Likes (Received): 0

rusza przebudowa DK2

Witam,

Ostatnio kontaktowałem się z GDDKiA i dostałem optymistyczną informację.
Mianowicie od kwietnia rusza remont "dwójki" na odcinku Ożarów Mazowiecki - Sochaczew. Na początku będzie remont odcinka Ożarów M. - Błonie a później kolejno aż do Sochaczewa. Prace potrwają do końca roku. Droga będzie dostosowana do 115 kN i za rok zapomnę że ten post w ogóle pisałem

Od grudnia robią sporo chodników po całej trasie.

pzdr
dionek no está en línea   Reply With Quote
Old February 3rd, 2008, 12:56 AM   #50
szalony_okon
arm aber sexy

szalony_okon's Avatar

Likes (Received): 4

dosc czesto zdazalo mi sie w zyciu pokonywac trase Poznan - Swiecko - Berlin i musze przyznac, ze drogowcy zrobili w tey chwili wszystko co mogli aby jak na polskie standardy dobrze jechalo sie droga krajowa - wszedzie przez lata wybudowano szerokie pobocze, skrzyzowania z innymi drogami staly sie bezpieczniejsze, jedyne co uprzyksza teraz jazda to nieszczesliwe wypadki, przez ktore tworza sie nawet kilkunastokilometrowe korki :/
wiec ostrzegam, ze jesli jedziecie na styk, to mozecie nie zdarzyc!
ale bez korkow trase Poznan - Berlin <jadac A2 Poznan - Nowy Tomysl i zjezdzajac w okolicach Nowego Tomysla przez to rondko na 2ke> mozna pokonac w 3 godziny <ba czasami nawet w 2.30min! >, a jeszcze kilka lat temu <wliczajac postoj na granicy> trzeba bylo liczyc 4-5 godzin..tak wiec dla drogowcow i byle tak dalej!
nadziejam jednak, ze do konca tego 2010 wybuduja autostrade Nowy Tomysl - Swiecko

nic nie wnoszac do watku, stwierdzilem jednak, ze musze to napisac
Bo to mezalians byłby dla psa."

J. Tuwim
szalony_okon no está en línea   Reply With Quote
Old February 3rd, 2008, 10:29 AM   #51
igorlan
אני חושב, משמע אני קיים

igorlan's Avatar

Likes (Received): 772

Rzadko kiedy się zdarza, żeby ktoś w duchu przyjaznym pisał o naszych drogach, bo faktycznie jest coraz lepiej z naszymi DK, tylko rzecz w tym, że spora grupa ludzi żyje dawnym stereotypem.

A wniosleś do wątku optymizm, czyli znacznie więcej niż Ci co stale narzekają.
Old February 3rd, 2008, 10:06 PM   #52
bartoszp1
Registered User

To ja też pochwalę, ale tylko dość krótki odcinek DK92. Dziś jechałem odcinkiem Konin-Koło. Droga świeżo wyremontowana, gładka, z szerokimi poboczmi, prosta i pusta Do tego położone na jezdni w wielu miejscach punkty odblaskowe powodują, że nawet po ciemku jedzie się bardzo przyjemnie. Oby więcej takich dróg.

Żeby nie było zbyt różowo - stan DK2 na odcinku Łowicz-Warszawa jest tragiczny, a fakt, że jest to główna droga kraju, wręcz woła o pomstę do nieba.
Old February 3rd, 2008, 10:19 PM   #53
dwie_wieże
Registered User

dwie_wieże's Avatar

Quote:
Originally Posted by szalony_okon View Post
dosc czesto zdazalo mi sie w zyciu pokonywac trase Poznan - Swiecko - Berlin i musze przyznac, ze drogowcy zrobili w tey chwili wszystko co mogli aby jak na polskie standardy dobrze jechalo sie droga krajowa - wszedzie przez lata wybudowano szerokie pobocze, skrzyzowania z innymi drogami staly sie bezpieczniejsze, jedyne co uprzyksza teraz jazda to nieszczesliwe wypadki, przez ktore tworza sie nawet kilkunastokilometrowe korki :/
wiec ostrzegam, ze jesli jedziecie na styk, to mozecie nie zdarzyc!
ale bez korkow trase Poznan - Berlin <jadac A2 Poznan - Nowy Tomysl i zjezdzajac w okolicach Nowego Tomysla przez to rondko na 2ke> mozna pokonac w 3 godziny <ba czasami nawet w 2.30min! >, a jeszcze kilka lat temu <wliczajac postoj na granicy> trzeba bylo liczyc 4-5 godzin..tak wiec dla drogowcow i byle tak dalej!
nadziejam jednak, ze do konca tego 2010 wybuduja autostrade Nowy Tomysl - Swiecko

nic nie wnoszac do watku, stwierdzilem jednak, ze musze to napisac
A Ty Okoń, co tak jeździsz na tey trasie?
ale rzeczywiście, drogowcy się starają - jak chcą oczywiście
dwie_wieże no está en línea   Reply With Quote
Old February 3rd, 2008, 10:25 PM   #54
camilos
Registered User

Quote:
Originally Posted by dionek View Post
Witam,

Ostatnio kontaktowałem się z GDDKiA i dostałem optymistyczną informację.
Mianowicie od kwietnia rusza remont "dwójki" na odcinku Ożarów Mazowiecki - Sochaczew. Na początku będzie remont odcinka Ożarów M. - Błonie a później kolejno aż do Sochaczewa. Prace potrwają do końca roku. Droga będzie dostosowana do 115 kN i za rok zapomnę że ten post w ogóle pisałem

Od grudnia robią sporo chodników po całej trasie.

pzdr
Wiadomo coś więcej ?? Jakieś wiadukty ??

Już widzę poranne korki na DK2 ludzi chcących wjechać do Warszawy. Może być ciężko.
camilos no está en línea   Reply With Quote
Old February 4th, 2008, 09:07 AM   #55
PLH
Moderator

PLH's Avatar

Likes (Received): 2819

Wiadukty? Raczej marne szanse, co najwyżej kładka dla pieszych
Old February 6th, 2008, 05:33 PM   #56
szalony_okon
arm aber sexy

szalony_okon's Avatar

Likes (Received): 4

Quote:
Originally Posted by igorlan View Post

Rzadko kiedy się zdarza, żeby ktoś w duchu przyjaznym pisał o naszych drogach, bo faktycznie jest coraz lepiej z naszymi DK, tylko rzecz w tym, że spora grupa ludzi żyje dawnym stereotypem.

A wniosleś do wątku optymizm, czyli znacznie więcej niż Ci co stale narzekają.
no, bo widze poprawe i to niebyle jaka, ale wielka!pamietam jak jeszcze kilka lat temu niektore odcinki byly po prostu nie do przejechania <droga i 5 cm pobocza..> dalo sie wyprzedzac T.I.R.y z takim ryzykiem, ze to bylo prawie jak rosyjska ruletka! :O
a teraz, co rownie nalezy cenic, zmienila sie troche kurtuazja polskich kierowcow wielkich samochodow, ktorzy zjezdzaja czesto na pobocze, a nie jada srodkiem jezdni tak, ze nie mozna ich swobodnie wyprzedzac!
nie zmienilo sie to jednak u kierowcow z krajow wschodnich - wciaz butnosc, zapyzialosc i jezdzenie prawie na lewym pasie :/

@dwie_wieze
juz sam wiesz czemuz to pokonuje ta trase dosc czesto
Bo to mezalians byłby dla psa."

J. Tuwim
szalony_okon no está en línea   Reply With Quote
Old February 7th, 2008, 12:09 AM   #57
dionek
Registered User

dionek's Avatar

Quote:
Originally Posted by PLH View Post
Wiadukty? Raczej marne szanse, co najwyżej kładka dla pieszych
żadnych kładek, żadnych wiaduktów po prostu doprowadzenie drogi do stanu normalnej używalności
dionek no está en línea   Reply With Quote
Old February 7th, 2008, 07:50 AM   #58
PLH
Moderator

PLH's Avatar

Likes (Received): 2819

No czyli tak jak myślałem
Old February 8th, 2008, 06:36 PM   #59
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

Quote:
Originally Posted by szalony_okon
juz sam wiesz czemuz to pokonuje ta trase dosc czesto ...
czy ktoś widział, jak obecnie wygląda rondo na skrzyżowaniu DK2/3 koło Świebodzina?
Zaczynali w wakacje.
Moje 'DROGOWE MARZENIA': OBWODNICE EKSPRESOWE:S5+S11/obwodnica północno-wschodnia/S11 obwodnica Obornik/III rama
smar no está en línea   Reply With Quote
Old February 8th, 2008, 06:38 PM   #60
carst0rnHH
Registered User

Likes (Received): 72

nice
carst0rnHH no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
dk92, mazowieckie, nowy tomyśl, poznań, warszawa

Thread Tools

Posting Rules