daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old March 2nd, 2009, 11:56 PM   #121
sunsethorn
Registered User

sunsethorn's Avatar

Likes (Received): 1232

••• Projekt drogi łączącej ul. Rabowicką z drogą krajową nr 92 w Jasiniu.
Na ukończeniu jest koncepcja połączenia tych dwóch dróg w Jasiniu (zakładająca przejście wiaduktem nad linią kolejową E20 i budowę skrzyżowania z drogą krajową w jednym poziomie, z sygnalizacją świetlną) oraz budowy dróg serwisowych wzdłuż drogi krajowej po obu jej stronach aż do Paczkowa. Po opracowaniu koncepcji gmina ogłosi przetarg na projekt. Koncepcja umożliwiła rozpoznanie możliwości budowy łącznika, gdyż została uzgodniona z PKP, Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad oraz właścicielami gruntów leżących pomiędzy ul. Rabowicką a drogą krajową. Inwestycja ta umożliwi wyprowadzenie całego ruchu ciężarowego z ul. Rabowickiej w stronę Jasina i całkowite odciążenie wiaduktu w ul. Polnej w Swarzędzu. Chodzi o to, aby w przyszłości wiadukt służył przede wszystkim dla mieszkańcom Swarzędza. Tak więc po wielu latach starań swarzędzki samorząd w końcu wywalczył możliwość budowy nowego skrzyżowania z drogą krajową, co oprócz odciążenia naszego wiaduktu w ul. Polnej umożliwi rozwój terenów wzdłuż drogi krajowej od Jasina do Paczkowa. Połączenie ul. Rabowickiej z drogą krajową wybudowane zostanie za pieniądze z budżetu Swarzędza, natomiast budowa dróg serwisowych będzie zależała od GDDKiA i lokalnych inwestorów.

http://swarzedz.pl/index.php?id=49&no_cache=1&tx_ttnews[tt_news]=1208&tx_ttnews[backPid]=10&cHash=110723b16c

tu http://swarzedz.pl/fileadmin/Swarzed...zR_2009-02.pdf gazetka w pdf iwestycje w gminie opisane na str 6,7

Last edited by sunsethorn; March 3rd, 2009 at 12:19 AM.
sunsethorn no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old March 3rd, 2009, 05:15 PM   #122
rborowik
Drogowy Marzyciel

Likes (Received): 0

Ubiegłeś mnie. Dzięki za wstawkę.
Jeszcze celem wyjaśnienia: po lewej stronie mamy północ.
rborowik no está en línea   Reply With Quote
Old March 3rd, 2009, 05:37 PM   #123
sunsethorn
Registered User

sunsethorn's Avatar

Przydałoby się jeszcze zlokalizować tę krzyżówkę na jakimś planie, mapce w mnieszej skali , bo w tej chwili to rozróżnić można DK 92 , tory kolejowe i sam projekt , ale trudno dokładniej umiejscowić inwestycję. A swoją drogą , to jakoś nie mam przekonania do koejnych świateł e tym rejonie. Lepsze byłoby skrzyżowanie dwupoziomowe. W sumie rozchodzi się o o jeden wiadukt i trochę nasypów - ale pewnie gminy na to nie stać ....
Old March 3rd, 2009, 06:40 PM   #124
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

Quote:
Originally Posted by sunsethorn View Post
...jakoś nie mam przekonania do koejnych świateł e tym rejonie. Lepsze byłoby skrzyżowanie dwupoziomowe.
Oł je! Szczególnie, że przy budowie S5 przybedą 2 wiadukty (węzeł + wiadukt). Jeszcze parę wiaduktów, pozamykanych wjazdów i mamy S92 pełną gębą
Moje 'DROGOWE MARZENIA': OBWODNICE EKSPRESOWE:S5+S11/obwodnica północno-wschodnia/S11 obwodnica Obornik/III rama
smar no está en línea   Reply With Quote
Old March 3rd, 2009, 07:59 PM   #125
sunsethorn
Registered User

sunsethorn's Avatar

Quote:
Originally Posted by smar View Post
Oł je! Szczególnie, że przy budowie S5 przybedą 2 wiadukty (węzeł + wiadukt). Jeszcze parę wiaduktów, pozamykanych wjazdów i mamy S92 pełną gębą
Ta sama DK92 wylot zachodni z miasta , w Przeżmierowie , Swadziiu mamy skrzyzowania dwupoziomowe, a jeszcze pojawią się węzły dla III ramy i na ZOP. Aż do Tarnowa P. jest bezkolizyjnie. I nikt nie próbuje tworzyć eSki. Dlaczego mamy stosować rozwiązania archaiczne, gdy mamy juz XXI wiek.
Old March 3rd, 2009, 11:25 PM   #126
rborowik
Drogowy Marzyciel

Całkowita zgoda. Jak już zobaczyłem ten projekt to w pierwszej chwili pomyślałem, że tam jest most, tylko te łącznice takie dziwne. Ale potem zobaczyłem lewoskręty i poczytałem o drogach serwisowych. Przyznam, że nóż mi się otwiera.
Ale to jeszcze nic. Na tej samej stronce jest o przebudowie skrzyżowania z DK 92 koło McDonalda, bo jest zbyt mało przepustowe (codziennie tego doświadczam przy dojeździe do pracy). Przypomnę tylko, że robotnicy, którzy budowali bezkolizyjkę z linią kolejową zeszli z placu budowy chyba w zeszłym roku. A teraz pójdzie kolejna kasa na przebudowę nowo wybudowanego. A wiadomo, że w tamtym miejscu sprawę na wieki załatwiłoby dwupoziomowe skrzyżowanie.
@smar. Pewnie zdarza ci się pomykać DK 92. Zatem wiesz, ze S92 jest możliwa jedynie od Kostrzyna do Wrześni. Odcinek Swarzędz (wschodnie rogatki) - Kostrzyn - można by dobudować awaryjne. Miasto Swarzędz - Poznań - właściwie nie ma gdzie budować, do likwidacji część cmentarza i ściana kościoła. Ale pomarzyć zawsze możemy .
rborowik no está en línea   Reply With Quote
Old March 4th, 2009, 03:44 PM   #127
ebveyrona

ebveyrona's Avatar

Likes (Received): 1228

Tylko że ta wirtualna S92 miałaby biec trzecia rama a nie do Śródki. Z Wrześnie do Tarnowa dałoby to kilkadziesiąt kilometrów bezkolizyjnej drogi. Poznań miałby 2 bezkolizyjne obwodnice wschód-zachód... ach bajka.. ale wtedy mało kto jeździł by przez Gołuski i Nagradowice
Ruch na 92 Poznań-Kostrzyn po oddaniu S5 na pewno gwałtownie sie zwiększy. Nie będzie wtedy sensu pchać się obecna dk5 do Gniezna
ebveyrona está en línea ahora   Reply With Quote
Old March 11th, 2009, 01:31 AM   #128
PepedB
Registered User

Jadąc dziś w stronę Wawy, po minięciu Sochaczewa trafiłem na cykliczne zwężenia jezdni z prawej strony, gdzie jezdnia została zerwana aż do podbudowy. Na CB kierowcy przekazywali sobie informację, że remontowany będzie odcinek od Sochaczewa aż do rzeki Utraty, w podobny sposób jak wcześniej odcinek od Łowicza do Sochaczewa.
Efekty takich remontów są niezłe, zważywszy na obecną degradację drogi, ale sposób ich przeprowadzania woła o pomstę do nieba (jednozmianowość, metrowe urwisko tuż obok kół przejeżdżających pojazdów)
PepedB no está en línea   Reply With Quote
Old March 11th, 2009, 11:04 PM   #129
Rusonaldo
Autostrady Polska

Rusonaldo's Avatar

Likes (Received): 12260

Tak wygląda zjazd w Łowiczu z DK 2 na DK 14

Wiciąż nie ma żadnych znaków informujących o A-2 i chyba już ich nie będzie
Rusonaldo está en línea ahora   Reply With Quote
Old March 11th, 2009, 11:25 PM   #130
PedrosGastra2
Registered User

PedrosGastra2's Avatar

Likes (Received): 127

Noi gdzie jest znak kierujacy na A2 jadac od Łowicza w kierunku Poznania ? Na obwodnicy Kutna ?
PedrosGastra2 no está en línea   Reply With Quote
Old March 11th, 2009, 11:53 PM   #131
PLH
Moderator

PLH's Avatar

Likes (Received): 2823

Obawiam się że dopiero w Koninie, gdzie zaczyna się DK92.
PLH no está en línea   Reply With Quote
Old March 12th, 2009, 02:45 AM   #132
dionek
Registered User

dionek's Avatar

Quote:
Originally Posted by PepedB View Post
Jadąc dziś w stronę Wawy, po minięciu Sochaczewa trafiłem na cykliczne zwężenia jezdni z prawej strony, gdzie jezdnia została zerwana aż do podbudowy. Na CB kierowcy przekazywali sobie informację, że remontowany będzie odcinek od Sochaczewa aż do rzeki Utraty, w podobny sposób jak wcześniej odcinek od Łowicza do Sochaczewa.
Efekty takich remontów są niezłe, zważywszy na obecną degradację drogi, ale sposób ich przeprowadzania woła o pomstę do nieba (jednozmianowość, metrowe urwisko tuż obok kół przejeżdżających pojazdów)

gdybyś cofnął się do poprzedniej strony i przeczytał post nr 107 wiedziałbyś o co chodzi

PS
mam foty z dnia ruszenia robót

dla przypomnienia wszystkim:

Do roboty...
Wreszcie po tylu latach doczekam się równego asfaltu na drodze DK2.

Już za 15 miesięcy odcinek Paprotnia - Ołtarzew z wyłączeniem m. Błonie i Święcice km 441+350 do km 458+712:
Data udzielenia zamówienia: 01-12-2008r.
Cena: 48.234.256,49,- PLN

Analogicznie za 15 miesięcy odcinek Sochaczew - Paprotnia km 425+845 do km 441+300:
Data udzielenia zamówienia: 19.11.2008 r
Cena: 56 903 314,46,- PLN

Na 1 marca 2010 powinno być wszystko gotowe
dionek no está en línea   Reply With Quote
Old March 12th, 2009, 02:52 AM   #133
Rusonaldo
Autostrady Polska

Rusonaldo's Avatar

Potwierdzam dzieje się tam trochę. Jeżeli zostanie to zrobione tak jak odcinek który remontowali rok temu czyli Łowicz - Sochaczew to będzie super. Jest tam bardzo równo, malowanie grubowarstwowe, byłem pod wrażeniem Tylko ten ruch, nic się nie da wyprzedzić ale za to bardzo bezpiecznie.
Old March 12th, 2009, 02:55 AM   #134
Sponsor
Registered User

Sponsor's Avatar

Quote:
Originally Posted by PLH View Post
W Kole, 30 km wcześniej
Sponsor no está en línea   Reply With Quote
Old March 12th, 2009, 04:31 PM   #135
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Likes (Received): 25

Quote:

Jesteś tego pewien za Koninem?? Dwa lata temu - robiono remont 2-ki do Koło wymieniono wszystkie znaki i jest DK 92 - jak dalej nie wiem
Old March 12th, 2009, 04:42 PM   #136
Rusonaldo
Autostrady Polska

Rusonaldo's Avatar

Jest jeden znak w Kutnie na A-2. Tylko że jak się zjedzie na tą DW to już nie ma żadnego i ludzie błądzą
Old March 12th, 2009, 06:10 PM   #137
PLH
Moderator

PLH's Avatar

Quote:
Originally Posted by Patryjota View Post
Jesteś tego pewien za Koninem?? Dwa lata temu - robiono remont 2-ki do Koło wymieniono wszystkie znaki i jest DK 92 - jak dalej nie wiem
Dziwne, przecież DK 2 cały czas prowadzi jeszcze przez Konin i Kutno do Łowicza, bo inaczej na DK 14 na okres powstania A2 do Warszawy trzeba by było doklejać na znakach DK2, a jak ktoś by się uparł to zmieniać cały kilometraż )
Ale jak wymienili już teraz to chwała im za to.

Quote:
Originally Posted by Rusonaldo View Post
Jest jeden znak w Kutnie na A-2. Tylko że jak się zjedzie na tą DW to już nie ma żadnego i ludzie błądzą
Ogólnie całe oznakowanie dojazdów do autostrad mamy do dupy... I to nawet na DK, o DW nie wspominając.
Old March 12th, 2009, 06:16 PM   #138
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Likes (Received): 25

Quote:
Dziwne, przecież DK 2 cały czas prowadzi jeszcze przez Konin i Kutno do Łowicza, bo inaczej na DK 14 na okres powstania A2 do Warszawy trzeba by było doklejać na znakach DK2, a jak ktoś by się uparł to zmieniać cały kilometraż )
Ale jak wymienili już teraz to chwała im za to.

Teoretycznie 2-ka i E-30 idzie teraz Dk 14 - tak jest np. w Nowym Tomyślu - tymczasowo DW jest zarządzana przez Gdakę, tak było w Koninie gdzie 25-ką szła też 2-ka
Old March 12th, 2009, 06:27 PM   #139
PLH
Moderator

PLH's Avatar

Teorerycznie tak, ale to nie wystarczy żeby zmienić znaki w Łowiczu.

Jeśli ktoś jedzie po numerze drogi i nie widzi, że nie ma absolutnie żadego powodu żeby jechać DK 2 a nie DK14/A2, to trudne, umrze w niewiedzy.(Nie chcę sugerować zbyteczności znaków, ale trzeba sobie radzić i wykazać się odrobiną inwencji)
Old April 7th, 2009, 08:11 PM   #140
Hubertooo
Inż. budownictwa

Likes (Received): 343

co kombinują z DK2 pod Warszawą? Dokładnie odcinek przed Błoniem(ami?) aż pod Sochaczew? Jechałem tamtędy w sobotę i wygląda to tak jakby poszerzali trochę drogę. To pod lewoskręty i wysepki? Jeżeli gdzieś było to przepraszam.
Hubertooo no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
dk92, mazowieckie, nowy tomyśl, poznań, warszawa

Thread Tools

Posting Rules