search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old November 23rd, 2010, 01:37 PM   #41
rothax
Registered User

rothax's Avatar

Likes (Received): 30

Aaa..to zanotuję sobie w kalendarzu
rothax no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old November 25th, 2010, 10:15 AM   #42
rothax
Registered User

rothax's Avatar

Likes (Received): 30

Dzwoniłem do www.MZDW.pl . To co powstanie na skrzyżowaniu tych dróg to nie do końca będzie rondo tylko "rozbudowane skrzyżowanie" i nie zajmuje się tym MZDW tylko GDDKiA oddział w Warszawie. Jest to część modernizacji drogi wojewódzkiej w związku z budową autostrady A2.
A ww. fragment można zobaczyć np. tutaj

Last edited by rothax; November 25th, 2010 at 10:38 AM.
rothax no está en línea   Reply With Quote
Old December 12th, 2010, 06:57 PM   #43
gopher80
Registered User

Likes (Received): 7

Moja propozycja przebiegu obwodnicy Pruszkowa jest w zasadzie propozycją nowego śladu drogi DW719 aż do Grodziska Mazowieckiego, gdyż w obecnym kształcie jest jedynie konserwowaniem stanu istniejącego, który nawet z nową nawierzchnią nie wniesie znaczącego odciążenia istniejącego układu drogowego. Wg. mnie budowanie Paszkowianki jest wyrzucaniem pieniędzy w błoto gdyż nic istotnego nie wniesie w istniejący układ drogowy. TKM (TrasaKsiążątMazowieckich), choć planowana od połowy lat 60tych XX wieku też już nie przystaje do obecnych czasów i nie obejmuje swym zasięgiem Komorowa, który mógłby zostać zakorkowany przez nową TKM. Proponowałbym następujący przebieg DW719:
Reguły, Pęcice, ul. Komorowska w Pęcice Małe (w jedną stronę łącznik z Al. Armii Krajowej w Pruszkowie a z drugą odnogą do węzła Wypędy trasy Salomea-Wolica), ulica Polna w Komorowie, Strzeniówka, Natalińska (łącznik z DW720), Żółwin, Owczarnia (z nową odnogą do trasy DK8 na wysokości Urzut).
Tak przebieg bez problemu można byłoby nazwać, że jest to obwodnica aż 6 miejscowości: Piastów (wjazd przez Regulską lub Aleje Jerozolimskie i Aleja Tysiąclecia), Pruszków, Komorów (wspólny wjazd dla Pruszkowa i Komorowa przez ulice Komorowska i przedłużenie Al. AK w Pruszkowie ), Otrębusy (wjazd przez Natalińska), Podkowa Leśna (wyjazd przez Jana Pawła II), Milanówek (wjazd przez Kazimierzowską).
gopher80 no está en línea   Reply With Quote
Old December 12th, 2010, 11:00 PM   #44
Jakub Warszauer
Registered User

Likes (Received): 498

Quote:
Originally Posted by gopher80 View Post
Moja propozycja przebiegu obwodnicy Pruszkowa jest w zasadzie propozycją nowego śladu drogi DW719 (...)
A tym wszystkim mieszkańcom którzy przezornie pobudowali się z daleka od wyznaczonych rezerw, to co powiesz?
Jakub Warszauer no está en línea   Reply With Quote
Old December 13th, 2010, 12:15 AM   #45
gopher80
Registered User

Quote:
Originally Posted by Jakub Warszauer View Post
A tym wszystkim mieszkańcom którzy przezornie pobudowali się z daleka od wyznaczonych rezerw, to co powiesz?
Ale rozwój aglomeracji jest też ważny. Jeśli ktoś buduje tak blisko ośrodka wiodącego jakim w tym przypadku jest Warszawa to musi się liczyć z tym, że takie miasto w którymś kierunku musi się rozwijać. Poza tym w propozycji, którą przedstawiłem jest to teren mało zurbanizowany więc nie powinno być rozmaitych sporów, a że wszystkich się nie zadowoli to już inna sprawa.
Old December 13th, 2010, 12:57 AM   #46
Jakub Warszauer
Registered User

Quote:
Ale rozwój aglomeracji jest też ważny.
Prawa nabyte też są ważne.

Pruszków nie potrzebuje obwodnicy w ciągu DW719. Ruch z miejscowości na południowy zachód od Pruszkowa trzeba kierować Paszkowianką do A2 i S8.

Istniejąca 719, po rozbudowie do GP 2x2 / 2x3 od Pruszkowa do Warszawy to będzie aż za dużo dla Pruszkowa, Piastowa, Reguł, Michałowic oraz Ursusa.

Trasę Książąt Mazowieckich należy zaś zrealizować po to, żeby z Alei WP zrobić przyzwoitą reprezentacyjną aleję na wzór Alei KEN bądź Alei RP w Warszawie. Nie widzę żadnego powodu, dla którego Pruszków nie mógłby mieć takowej.
Old December 13th, 2010, 08:56 AM   #47
Michał F.
Registered User

Likes (Received): 623

Quote:
Nie widzę żadnego powodu, dla którego Pruszków nie mógłby mieć takowej.
A ja widzę: to co wybudowało się przez te 50 lat w najbliższym sąsiedztwie "korytarza". Piszę w cudzysłowie, bo ten zarezerwowany korytarz prawie nie istnieje. Wymóg ograniczenia hałasu do rozsądnego poziomu włożyłby tę trasę do szklanej tuby na całej długości - kogo na to stać?

Pruszków powinien mieć obwodnicę, ale według mnie TKM ma marne szanse na realizację.

Last edited by Michał F.; December 13th, 2010 at 09:01 AM.
Michał F. no está en línea   Reply With Quote
Old December 13th, 2010, 09:03 AM   #48
Jakub Warszauer
Registered User

Quote:
Originally Posted by Michał F. View Post
A ja widzę: to co wybudowało się przez te 50 lat w najbliższym sąsiedztwie "korytarza". Piszę w cudzysłowie, bo ten zarezerwowany korytarz prawie nie istnieje. Wymóg ograniczenia hałasu do rozsądnego poziomu włożyłby tę trasę do szklanej tuby na całej długości - kogo na to stać?
Jak nie ma miejsca, skoro widać, że jest?
http://siskom.waw.pl/mapy/mapa-standia.html

A że TKM będzie w szklanej tubie? A co niby co będzie z DW718 jak tylko będzie podjęta decyzja o jej poszerzeniu? Dokładnie to samo.

Czy nas na to stać? Dzisiaj, bez wsparcia UE, oczywiście nie. Jutro może też nie. Ale pojutrze, jestem o tym przekonany, że tak.
Old December 13th, 2010, 09:34 AM   #49
Michał F.
Registered User

Właśnie na tę mapę patrzę i mogę powtórzyć to, co pisałem wcześniej. Patrząc od strony Warszawy od razu mamy budownictwo jednorodzinne (może niezbyt jeszcze gęsto - ul. Szpitalna), później park, następnie blokowiska przy ul. Książąt Maz. Trasa musiałaby iść estakadą ponad WKD. Wzdłuż ul. Żwirowej, później w obszarze pomiędzy Brozową i Polną budownictwo jednorodzinne, w dużej części nowe - kto z tych mieszkańców słyszał o TKM? Protesty murowane. Co się dzieje z obwodnicą Milanówka w południowej części tego miasta, gdzie gęstość zabudowy jest mniejsza - wiadomo.

Ja obwodnicę Pruszkowa widziałbym właśnie w DW718, części Paszkowianki (Wsch-Zach), i połączenie DW720 z DW719 już za Brwinowem.
Old December 13th, 2010, 10:28 AM   #50
Jakub Warszauer
Registered User

Quote:
Ja obwodnicę Pruszkowa widziałbym właśnie w DW718, części Paszkowianki (Wsch-Zach), i połączenie DW720 z DW719 już za Brwinowem.
To jest nic innego jak podrzucanie problemu sąsiadom.
Old December 13th, 2010, 12:39 PM   #51
gopher80
Registered User

Quote:
Prawa nabyte też są ważne.

Pruszków nie potrzebuje obwodnicy w ciągu DW719. Ruch z miejscowości na południowy zachód od Pruszkowa trzeba kierować Paszkowianką do A2 i S8.

Istniejąca 719, po rozbudowie do GP 2x2 / 2x3 od Pruszkowa do Warszawy to będzie aż za dużo dla Pruszkowa, Piastowa, Reguł, Michałowic oraz Ursusa.

Trasę Książąt Mazowieckich należy zaś zrealizować po to, żeby z Alei WP zrobić przyzwoitą reprezentacyjną aleję na wzór Alei KEN bądź Alei RP w Warszawie. Nie widzę żadnego powodu, dla którego Pruszków nie mógłby mieć takowej.
A gdzie nabywa się prawa, że nic nie powstanie w okolicy w której zamieszkuje się. Przecież czy komuś się podoba czy nie ale właśnie na południe od Ursusa, Michałkowic idzie rozwój Warszawy. Niewykluczone, że za jakiś niedług czas Pruszków stanie się częścią Warszawy. Poza tym Grodzisk Maz., Podkowa, Milanówek też się w którymś kierunku muszą rozwijać i ten naturalny wg mnie jest do krajowej 8, stąd dobrze byłoby stworzyć kręgosłup dla rozwoju tych miast, a nie dopiero jak się już rozrosną te miejscowości. Pisząc o takim przebiegu drogi nie myślałem o 5-10 latach ale 30tu i następnych. MIASTA SIĘ MUSZĄ SIĘ GDZIEŚ ROZWIJAĆ!

Last edited by gopher80; December 13th, 2010 at 12:53 PM.
Old December 13th, 2010, 12:49 PM   #52
gopher80
Registered User

Quote:
Właśnie na tę mapę patrzę i mogę powtórzyć to, co pisałem wcześniej. Patrząc od strony Warszawy od razu mamy budownictwo jednorodzinne (może niezbyt jeszcze gęsto - ul. Szpitalna), później park, następnie blokowiska przy ul. Książąt Maz. Trasa musiałaby iść estakadą ponad WKD. Wzdłuż ul. Żwirowej, później w obszarze pomiędzy Brozową i Polną budownictwo jednorodzinne, w dużej części nowe - kto z tych mieszkańców słyszał o TKM? Protesty murowane. Co się dzieje z obwodnicą Milanówka w południowej części tego miasta, gdzie gęstość zabudowy jest mniejsza - wiadomo.

Zgadzam sie z Tobą, że jest to całkowity bezsens budowanie w tak ciasnym gardle TKM, ta rezerwa pochodzi z czasów, gdzie nie było takiego zurbanizowania. Jeśli ma to być obwodnica to nie powinna biec tak blisko centrum Pruszkowa. Ale także Paszkowianki nie będzie jeszcze przez wiele lat. Poza tym jak stwierdził burmistrz Pruszkowa, Paszkowianka w tym kształcie nie powinna być budowana przez samorząd tylko jako droga krajowa łącząca trasę poznańska, autostrade, trasę katowicka, trasę krakowska. Natomiast jeśli tak miałoby się stać, że to byłoby budowane jako droga krajowa to wg mnie jej przebieg powinien być w okolicach Grodziska Maz. jako przedłużenie 579 i dalej przez Rembertow k. Tarczyna, Prażmów i włączyć do DK50. Stąd moja propozycja, aby DW719 wykonać jako nowy kręgosłup drogowy dla Grodziska Maz, Podkowy, Pruszkowa.
Old December 13th, 2010, 12:49 PM   #53
XW
Registered User

XW's Avatar

Ja tez uwazam, ze TKM ma zupełnie zerowe szanse na powstanie. Rezerwa jest praktycznie zupełnie zabudowana. Co wiecej, mieszka tam wiele wplywowych i kasiastych ludzi, uwala wszystko jak w Magdalence. Trzeba szukać alternatywy. I dlatego powinna jak najszybciej powstac Paszkowianka. Wtedy nikt nie bedzie potrzebował obwodnicy Pruszkowa w ciagu 719.

Stowarzyszenie Forum Rozwoju Warszawy http://www.forumrozwoju.waw.pl
XW no está en línea   Reply With Quote
Old December 13th, 2010, 01:02 PM   #54
gopher80
Registered User

Quote:
Originally Posted by XW View Post
Ja tez uwazam, ze TKM ma zupełnie zerowe szanse na powstanie. Rezerwa jest praktycznie zupełnie zabudowana. Co wiecej, mieszka tam wiele wplywowych i kasiastych ludzi, uwala wszystko jak w Magdalence. Trzeba szukać alternatywy. I dlatego powinna jak najszybciej powstac Paszkowianka. Wtedy nikt nie bedzie potrzebował obwodnicy Pruszkowa w ciagu 719.
Ale Paszkowianka miała się łączyć z 721 a istnieje duże prawdobieństwo, że 721 będzie wylatywać w okolicach Sękocina a nie po starym śladzie przez las i wylot w Nadarzynie, stad nie będzie połączenia z 721.
Poza tym wylot dla Pruszkowa można wykonać tańszym rozwiązaniem poprzez poszerzenie drogi Al. AK do Sokołowa, Wypędy i wylot w okolicach Raszyna. W przyszłości połączyć z węzłem Wypędy trasy Salomea-Wolica. I dlatego jak pisałem w poprzednich postach potrzebny jest nowy kręgosłup drogowy dla tej części Mazowsza
Old December 13th, 2010, 01:14 PM   #55
Jakub Warszauer
Registered User

Quote:
A gdzie nabywa się prawa, że nic nie powstanie w okolicy w której zamieszkuje się.
Prawo to powstaje w momencie uchwalenia Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego lub Miejscowych Planów Zagospodarowania Przestrzennego danego rejonu.

Jest to forma umowy społecznej, w której umawiamy się, że dana obwodnica powstanie tu, a nie gdzie indziej. I dlatego też rozumny potencjalny mieszkaniec zanim gdzieś kupi działkę budowlaną sprawdza SUiKZP oraz MPZP.

Jeżeli ktoś jest głupi, to buduje się lub kupuje mieszkanie gdzie popadnie.

A ja nie widzę powodu dla którego mielibyśmy nagradzać głupotę i karać za rozsądek.
Old December 13th, 2010, 01:29 PM   #56
tmq
Registered User

Likes (Received): 5

Quote:
Chciałbym pominąć już względy typu "wpływowi ludzie", "protesty", etc. Ta trasa w tym miejscu w tych czasach nie ma większego sensu. Jest to robienie obwodnicy prawie przez centrum miasta, przez tereny zielone i rekreacyjne oraz w dalszej części gęsto zabudowane.

Według mnie Paszkowianka rozwiązałaby większość problemów. Po zebraniu 90% ruchu tranzytowego Pruszków bardzo by odetchnął. A wybudowanie dodatkowej przeprawy nad torami, dałoby też odetchnąć wiaduktowi i skrzyżowaniu WP - Prusa.
tmq no está en línea   Reply With Quote
Old December 13th, 2010, 01:34 PM   #57
simon_says
Registered User

Likes (Received): 109

Quote:
Ale dopóki Paszkowianka nie powstanie - a już w tej chwili czytam o datach typu 2015, a zatem realnie pewnie 2020 - powinno się przesunąć bezpłatny odcinek autostrady przynajmniej do Grodziska. Wtedy obwodnica Pruszkowa/719 de facto utworzy się na tych kilku kilometrach A2. Rozwiązanie relatywnie proste, osiągalne w ciągu 1.5 roku i prostsze do sfinansowania niż Paszkowianka w tym sensie, że łatwiej zaniechać wpływów z kilku kilometrów A2 niż wykładać kolejne dziesiątki milionów na kolejną drogę.
simon_says no está en línea   Reply With Quote
Old December 13th, 2010, 01:45 PM   #58
Michał F.
Registered User

Quote:
Prawo to powstaje w momencie uchwalenia Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego lub Miejscowych Planów Zagospodarowania Przestrzennego danego rejonu.
Pytanie okołotematowe: czy Pruszków posiada takowe Studium lub PZP dla obszarów, przez które ma przejść TKM? Dla porówniania w Milanówku istnieje Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego uwzględniające nowy przebieg DW719, tylko co z tego, jeśli Milanówek próbuje zmienić przebieg tej drogi. PZP w Milanówku istnieje szczątkowo, a jak widać Studium to tylko mało zobowiązujący plan.
Old December 13th, 2010, 02:51 PM   #59
XW
Registered User

XW's Avatar

Quote:
Originally Posted by simon_says View Post
Ale dopóki Paszkowianka nie powstanie - a już w tej chwili czytam o datach typu 2015, a zatem realnie pewnie 2020 - powinno się przesunąć bezpłatny odcinek autostrady przynajmniej do Grodziska. Wtedy obwodnica Pruszkowa/719 de facto utworzy się na tych kilku kilometrach A2. Rozwiązanie relatywnie proste, osiągalne w ciągu 1.5 roku i prostsze do sfinansowania niż Paszkowianka w tym sensie, że łatwiej zaniechać wpływów z kilku kilometrów A2 niż wykładać kolejne dziesiątki milionów na kolejną drogę.
I to jest dopiero załamka. Musimy na predko budowac Paszkowianke, bo A2 bedzie platna Tylko dlatego.

Stowarzyszenie Forum Rozwoju Warszawy http://www.forumrozwoju.waw.pl
XW no está en línea   Reply With Quote
Old December 13th, 2010, 03:24 PM   #60
Castle_Bravo
Urban experience...

Castle_Bravo's Avatar

Likes (Received): 187

Do efektywnego wykorzystania autostrady byłby jednak jeszcze potrzebny dodatkowy wjazd w okolicach Kotowic (Brwinów+Milanówek, a może nawet część Błonia).

Przypadek Pruszkowa jest chyba dość skomplikowany- zastanawiałem się nawet kiedyś ile mogłaby kosztować estakada nad torami (co właściwie nie byłoby złym pomysłem, zważywszy na to, że wzdłuż torów znajdują się głównie tereny przemysłowe), jednak oczywiście cena takiego rozwiązania byłaby zaporowa, choć rozwiązanie wydaje się skuteczne .

Nie potrafię jednak zrozumieć jednej rzeczy-relatywnie niewielkim kosztem można by zdecydowanie poprawić drożność DW719 na terenie Pruszkowa poprzez lepszą regulację świateł i budowę lewoskrętów- dlaczego po dziś dzień tego nie zrobiono?

Paszkowianka jednak nie wydaje mi się rozwiązaniem problemów Pruszkowa, gdyż nie sądzę, by opłacalna była, przy codziennych dojazdach, jazda do np. Służewca Przemysłowego przez A2. W tym kierunku (dość obleganym, zważając na natężenie ruchu na skrzyżowaniu z Łopuszańską) rozwiązaniem mogłaby być droga wiodąca na wschód od Kani, na południe od Granicy i dalej do Granicy. W przypadku istnienia takich dwóch dróg sytuacja mogłaby zostać właściwie rozwiązana, jednak czy takiego typu inwestycja, przecinająca co prawda tereny słabo zamieszkałe, ma jakiekolwiek szanse na realizację? W tym przypadku jednak cały czas pozostałby nam problem Raszyna, bo ponowna jazda na Północ trasą do Salomei znacząco zmniejszyłaby opłacalność takiego przejazdu...

Reply

Tags
drogi lokalne, drogi powiatowe, mazowieckie, pruszków

Thread Tools

Posting Rules