daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura kolejowa

Infrastruktura kolejowa Koleje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old October 24th, 2005, 05:58 PM   #81
flip
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by Dalet
Nie poprostu wiem jak polacy podchodza do kwesti bezprzedziałowosci. Owszes istnieja wagony bezprzedziałowe w pociagach EC i IC ale są to nadal WAGONY z podziałem na 1 i 2 klase. W tych zaproponowanych nie ma takiego podziału i beda one na zasadzie WKD-ki warszawskiej. Wiec jako takiego rozgraniczenia nie bedzie.

Ps. a co do antykolei to troche przesada. Akurat wywodze sie z rodziny a dluuuugich tradycjach kolejarskich wiec... a dwa to jestem zwolennikiem jak najszybszeo uruchomienia szybkiego połaczenia z wawa (wzgledy zawodowe) oraz połaczenia Wawa-Łódź-Wrocek. Takze nie prosze o nie dolepianie mi metki antykolei bede wdzieczny
Pozdrawiam
Piszac "antykolei" mialem na mysli polskie pociagi-antyki. Czasy sie zmienily. Miejsce w wagonie bezprzedzialowym jest zwykle bardziej komfortowe i bardziej wyizolowane, niz w przedziale, gdzie sie jest skazanym na wspolprzedzialowych i nie ma sie stolika przed soba. A podzialy na klasy sa takze w bezprzedzialowych :-) Biznesmeni moga miec specjalne przedzialy, np. ciche. Takie rzeczy sie robi w cywilizacji.
flip no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old October 24th, 2005, 06:03 PM   #82
flip
Registered User

Jesli ktos jest zainteresowany, to sluze zdjeciami niezlych wnetrz. Ale nie wiem, jak sie je wkleja.
Old October 24th, 2005, 06:13 PM   #83
hej75
Registered User

Quote:
Originally Posted by flip
Jesli ktos jest zainteresowany, to sluze zdjeciami niezlych wnetrz. Ale nie wiem, jak sie je wkleja.
Sluchajcie... zmartwil mnie ten artykul

Ciesze sie, ze podroz skroci sie do 75 min, ale te sklady... Nie chodzi mi, ze bez przedzialow. Bardziej obawiam sie tego, ze owe sklady przypominaja mi bardziej tramwaje (np Citka) niz pociag... Faktycznie pasuja na podroze podmiejskie - do Sieradza itd...
hej75 no está en línea   Reply With Quote
Old October 24th, 2005, 06:15 PM   #84
flip
Registered User

Quote:
Originally Posted by hej75
Sluchajcie... zmartwil mnie ten artykul

Ciesze sie, ze podroz skroci sie do 75 min, ale te sklady... Nie chodzi mi, ze bez przedzialow. Bardziej obawiam sie tego, ze owe sklady przypominaja mi bardziej tramwaje (np Citka) niz pociag... Faktycznie pasuja na podroze podmiejskie - do Sieradza itd...
Nie mozna nic powiedziec o nich, dopoki nie wiadomo, co maja w srodku. A ksztalt pyska? - no coz, rzecz gustu.
Old October 24th, 2005, 06:31 PM   #85
flip
Registered User

Quote:
Nie mozna nic powiedziec o nich, dopoki nie wiadomo, co maja w srodku. A ksztalt pyska? - no coz, rzecz gustu.
Wycofuje sie troche. Wiekszosc z nich ma gesto drzwi, co sugeruje tabor podmiejski. To nie ten standard. Podejrzewam, ze oni niczego dokladnego nie przedstawili, liczac na ignorancje zamawiajacych. Zobaczymy, jak bedzie.
Old October 24th, 2005, 08:13 PM   #86
hej75
Registered User

Quote:
Wycofuje sie troche. Wiekszosc z nich ma gesto drzwi, co sugeruje tabor podmiejski. To nie ten standard. Podejrzewam, ze oni niczego dokladnego nie przedstawili, liczac na ignorancje zamawiajacych. Zobaczymy, jak bedzie.

zebysmy sie nie zdziwili jak zakupia tego typu tabor podmiejski do obslugi trasy Lodz - Warszawa...
Old October 24th, 2005, 08:32 PM   #87
KRN„BRNY
BANED

KRN„BRNY's Avatar

Likes (Received): 39

przeciez godzina jazdy to mniej niz jazda z Olechowa na teofilow autobusem. ostatnio zajelo mi to ponad 1,5 h!
Nie przesadzacie nieco z ta kolejka? Przeciez tak naprawde bedzie to linia podmiejska, dedykowana bardziej dla stalych bywalcow:-)
Old October 24th, 2005, 08:34 PM   #88
Falubaz
Registered User

Falubaz's Avatar

Likes (Received): 2895

Nie przesadzajmy, na świecie takie 'okrutne' odleglosci nie uznawane sa za wielkie, co to jest 137km czy 75min. Dalekobiezny pociag to z Przemysla do Szczecina a nie z ŁD do WA. Dajcie pokoj. Co do bezprzedzialowych pociągów, to są one bezpieczniejsze - widac caly wagon, czlowiek nie czuje sie jak w klatce jak siedzi sam z jakims oprychem w przedziale. poza tym np. w niemczech juz sie niemal nie spotyka pociagow z przedzialami, we francji to samo, TGV ich wcale nie ma
Eurostar rowniez. Ja wole jechac bezprzedzialowym. wchodze i od razu widze gdzie sa wolne miejsca i kolo kogo mialbym siedziec, w przedzialach nie ma tej przejrzystości.

Jakbysmy mieli jezdzic pociagami ktore widac na wizualizacji to byl by normalnie SZOK, pozytywny szok.

₪₪₪Zielona Góra moim okiem₪₪₪ Zielonogórskie autobusy₪₪₪Port Lotniczy ZIElona Góra₪₪₪ BRT₪₪₪ścieżki rowerowe w ZG
₪₪₪[Świat] „Przebłyski pamięci”₪₪₪Moja Ameryka - nie tylko Stany
Falubaz no está en línea   Reply With Quote
Old October 24th, 2005, 08:49 PM   #89
hif
Fluorescent Adolescent

hif's Avatar

Likes (Received): 2532

jak już używasz nazwy "Poznań" oraz "Wielkopolska" to racz ją pisać z dużej litery...

Pociągi ok, nie wiem czemu się ich czepiacie...jeździłyby takie z Pozka do Warszawy i byłbym szczęśliwy Ten PESY mi się najbardziej podoba..ale nie wiem czy opłaca się kupować kota w worku. Tramwaj dla Elbląga będzie wyznacznikiem solidności tej firmy.
Old October 24th, 2005, 08:52 PM   #90
KRN„BRNY
BANED

KRN„BRNY's Avatar

co ty hif, niedoinwestowany jestes?;-)
Old October 24th, 2005, 09:12 PM   #91
mikeleg
Poor Leno

mikeleg's Avatar

Likes (Received): 11

Ja też zdecydowanie bardziej wolałbym jeździć pociągami bez przedziałów.
Old October 24th, 2005, 09:50 PM   #92
covall
Registered User

Nie dziwcie się, że pociągi mają tramwajowate pyski Większość nowoczesnych taborów podmiejski tak ma. Ja osobiście uważam, że odległość Wawa-Łodź można jeszcze nazwać mianem 'podmiejska', lecz uważam, że ranga miast (dwie największe polskie metropolie) nakazuje użycia pociągów dalekobieżnych .
covall no está en línea   Reply With Quote
Old October 24th, 2005, 09:52 PM   #93
rafael
- -

Likes (Received): 20

Brak przedziałów nie oznacza braku pierwszej klasy. Oto przykład z Niemiec, ten żółty pasek na górze to pierwsza klasa.

Ja mam zasadę, że jak jadę w kilka osób, wolę wziąść przedział. Jeśli sam, to zdecydowanie preferuję wagon bezprzedziałowy.

HYDROprofil.pl - hydrolog / hydrotechnik
rafael no está en línea   Reply With Quote
Old October 24th, 2005, 11:03 PM   #94
piortek
Registered User

piortek's Avatar

Jak możecie jeszcze narzekać! Skoro te pociągi będą jeździły z pełną możliwą prędkośćią, a ich wnętrza są cichsze i bardziej estetyczne od obecnych, to co za różnica czy z zewnątrz przypominają TGV czy tramwaj?
piortek no está en línea   Reply With Quote
Old October 24th, 2005, 11:53 PM   #95
hej75
Registered User

Quote:
Originally Posted by piortek
Jak możecie jeszcze narzekać! Skoro te pociągi będą jeździły z pełną możliwą prędkośćią, a ich wnętrza są cichsze i bardziej estetyczne od obecnych, to co za różnica czy z zewnątrz przypominają TGV czy tramwaj?
no w sumie bez roznicy, mozemy jezdzic tramwajem do Warszawy!

Uwazam, ze na tej trasie powinny byc eleganckie dalekobiezne - bez przedzialow...
Old October 24th, 2005, 11:57 PM   #96
Falubaz
Registered User

Falubaz's Avatar

Likes (Received): 2895

oto pierwsza klasa w hiszpanskim bezprzedzialowym AVE

i druga klasa

₪₪₪Zielona Góra moim okiem₪₪₪ Zielonogórskie autobusy₪₪₪Port Lotniczy ZIElona Góra₪₪₪ BRT₪₪₪ścieżki rowerowe w ZG
₪₪₪[Świat] „Przebłyski pamięci”₪₪₪Moja Ameryka - nie tylko Stany
Falubaz no está en línea   Reply With Quote
Old October 25th, 2005, 01:16 AM   #97
KRN„BRNY
BANED

KRN„BRNY's Avatar

..no to deklasujemy ich .buahahah
Old October 25th, 2005, 01:21 AM   #98
mikeleg
Poor Leno

mikeleg's Avatar

Likes (Received): 11

Dla mnie te pociągi są wszystkie świetne....
Old October 25th, 2005, 02:22 AM   #99
Fredi
Registered User

Fredi's Avatar

Likes (Received): 1835

Mam wrazenie ze krytykujacy "pociagi regionalne o wygadzie tramwajowym" nigdy takimi nie jechali. Przynajmniej porzadnie wykonanymi. Moze to szokujace, ale regionalna kolej np. w Niemczech oferuje wedlug mnie wiekszy komfort i przyjemniejsze wnetrze, niz polskie Inter City. Tutaj w przetargu startuja najlepsi producenci, wiec jesli wygraja to nie ma sie czego obawiwac. Druga sprawa ze odleglosc z Warszawy do Lodzi sytuluje ta trase blizej odleglosci regionalnych niz interkontynetalnych...

Z innej flanki: osobiscie wole wagony przedzialowe, dla mnie wagon bezprzedzialowy w pociagu z biletem za ciezka kase to granda, czuje sie jak w autokarze, tylko z troche lepszym sedzeniami.
Fredi no está en línea   Reply With Quote
Old October 25th, 2005, 08:37 AM   #100
MIKI
ŁDZ

MIKI's Avatar

Ma nadzieje, że przetarg wygra Bombardier, sprawdzona, porządna firma…ale jak wiadomo na pewno będzie chodziło o kase.
Po drugie: nie rozumiem ludzi, którzy lamentują nad pociągami, forumowicze cieszcie się ze w ogóle powstania taka linia z taką prędkością, przecież mogli nas „olać” jak zwykle. A Wy tu jeszcze biadolicie, że wyglądają jak tramwaje, naprawdę Polakowi nigdy nie dogodzisz, szkoda słów. Ja się cieszę bardzo!

www.lodzCity.pl
MIKI no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
łódź, łódzkie, kolej, mazowieckie, warszawa

Thread Tools

Posting Rules