daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Łódzkie, Mazowsze, Podlasie

Łódzkie, Mazowsze, Podlasie » Białystok » Łódź » Warszawa

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old September 21st, 2009, 11:54 PM   #101
dkt1984
S7/S12/S9

dkt1984's Avatar

Likes (Received): 142

Quote:
Originally Posted by stefan b View Post
Uda się, czy się nie uda
Ciężko powiedzieć, teren atrakcyjny, ale czy w czasie kryzysu znajdzie się wiarygodny inwestor, który w dodatku stanie się króliczkiem doświadczalnym PPP...
Szanse oceniam 50/50

Sponsored Links
Old October 13th, 2009, 11:31 AM   #102
gregor13
Registered User

gregor13's Avatar

Likes (Received): 41

http://miasta.gazeta.pl/radom/1,4820...zy_Struga.html

Połowa października, a w temacie... cisza:-/ (No chyba że coś przegapiłem).
gregor13 no está en línea   Reply With Quote
Old December 30th, 2009, 10:44 PM   #103
dkt1984
S7/S12/S9

dkt1984's Avatar

Quote:
Dokumentacja gotowa

Kompleks sportowo-rekreacyjny przy ulicy Struga być może zostanie wybudowany. Firma, która pomagała miastu przy opracowywaniu wymogów dotyczących wyboru partnera, który zaprojektuje i wybuduje obiekt zakończyła swoją pracę. Zgodnie z zapowiedziami, firma miała czas do końca roku, by przygotować potrzebną dokumentację i jak zapewnia zastępca prezydenta Radomia Igor Marszałkiewicz, prace zostały zakończone w terminie. Za pomoc przy opracowywaniu dokumentów władze Radomia zapłaciły 150 tysięcy złotych.

Na razie w obiektach odkupionych przez władze Radomia od właściciela Jadaru Tadeusza Kupidury hula wiatr. Władze Radomia na początku tego roku zatrudniły firmę, która miała pomóc miastu w wyborze partnera do wybudowania obiektu sportowo – rekreacyjnego. Jak wyjaśnia z-ca prezydenta Radomia Igor Marszałkiewicz, ostatnie dokumenty trafiły do urzędu 4 dni. Teraz rozpoczęło się ich sprawdzanie. Miasto rozpoczęło także rozmowy z potencjalnymi inwestorami. To duże firmy budowlane. Jedna jest z naszego miasta. W styczniu powinien zostać ogłoszony przetarg na wykonawcę inwestycji. Budowa kompleksu sportowego przy ulicy Struga ma być realizowana w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. - Do tej pory inwestycje w ramach tego partnerstwa nie powstawały w Polsce – mówi Marszałkiewicz. Władze Radomia chcą zmienić ten trend. Może być im tym łatwiej, że obecny rząd zmienił przepisy dotyczący realizacji inwestycji w ramach partnerstwa publiczno - prywatnego. Jeśli uda się wybrać takiego partnera, wówczas w Radomiu będzie budowany stadion na 16 tysięcy miejsc oraz hala widowiskowo-sportowa na 5 tysięcy miejsc. Władze Radomia zakładają, że wybudowanie stadionu może kosztować około 120 milionów, natomiast hala sportowa to wydatek rzędu 70 milionów złotych. Te pieniądze wyda firma, która będzie chciała wybudować obiekt, następnie miasto przez np. kilkanaście lat będzie te koszty spłacać.
W styczniu przetarg? No szczęką chyba bym się w dużego palca uderzył ze zdziwienia...

Szkoda że hala 'tylko' na 5k, myślę że 8k byłaby odpowiednia dla tej wielkości miasta, ale dobre i to...
Old December 31st, 2009, 01:14 AM   #104
CHEMICZEK
BANNED

Likes (Received): 0

Mam nadzieje ze to nie kielbasa Basenu nie bedzie?
CHEMICZEK no está en línea   Reply With Quote
Old December 31st, 2009, 03:26 AM   #105
redoxygene
Рэдоксыжен :)

redoxygene's Avatar

Likes (Received): 721

No nie bedzie go na Radomiaku i to bylo wiadomo od poczatku. Szkoda tylko, ze nie powstanie w ramach tego samego projektu...
redoxygene está en línea ahora   Reply With Quote
Old December 31st, 2009, 11:22 AM   #106
K.g
Registered User

Likes (Received): 4

Quote:
Za pomoc przy opracowywaniu dokumentów władze Radomia zapłaciły 150 tysięcy złotych.
Tyle pieniędzy na jakąś dokumentacje.Co robią miejscy urzędnicy skoro co rusz są brane firmy zewnętrzne.Ciekaw jestem czego dotyczyła ta dokumentacja podobne były robione już wcześniej np na to czy nowy stadion zmieści się na miejscu starego Oczywiście za ładnych parę żetonów.Zbliża się stulecie klubu stadionu nie widać tylko mamienie jest cały czas.Mniejsze miasta budują stadiony i u nich cene nie są aż tak kosmiczne jak u nas.np w Gdyni stadion na 15 tyś kosztuje 65 mln
K.g no está en línea   Reply With Quote
Old December 31st, 2009, 11:42 AM   #107
gelaZz
Registered User

Likes (Received): 0

bardzo pozytywne informacje, w budowę uwierzę dopiero jak zobaczę ciężki sprzęt na placu budowy . A ta hala to też na Struga czy gdzieś indziej? i co ze stadionem lekkoatletycznym na Broni, kiedy to maja zacząć budować?
gelaZz no está en línea   Reply With Quote
Old December 31st, 2009, 12:09 PM   #108
KY8
User

KY8's Avatar

Likes (Received): 725

Quote:
Originally Posted by gelaZz View Post
i co ze stadionem lekkoatletycznym na Broni, kiedy to maja zacząć budować?
Będzie budowany w 2010 roku
KY8 no está en línea   Reply With Quote
Old December 31st, 2009, 12:41 PM   #109
redoxygene

redoxygene's Avatar

Bedzie rozpoczeta budowa w 2010, ale czy juz pojdzie pelna para, tego nikt nie wie:P

Quote:
Originally Posted by K.g View Post
Co robią miejscy urzędnicy skoro co rusz są brane firmy zewnętrzne.
A miejscy urzednicy tworza gnioty - patrz strategie wszelkiej masci, bo nie maja praktyki z wieloma rzeczami. Jesli mamy wydawac na firmy zewnetrzne jakis promil wartosci inwestycji, aby wiadomym bylo, ze sie uda - jestem jak najbardziej za i gratuluje wladzom miasta.
Old January 2nd, 2010, 01:14 AM   #110
dkt1984
S7/S12/S9

dkt1984's Avatar

Quote:
Tyle pieniędzy na jakąś dokumentacje.Co robią miejscy urzędnicy skoro co rusz są brane firmy zewnętrzne.
Quote:
Originally Posted by redoxygene View Post
A miejscy urzednicy tworza gnioty - patrz strategie wszelkiej masci, bo nie maja praktyki z wieloma rzeczami. Jesli mamy wydawac na firmy zewnetrzne jakis promil wartosci inwestycji, aby wiadomym bylo, ze sie uda - jestem jak najbardziej za i gratuluje wladzom miasta.
Tutaj akurat zgadzam się z redoxem. Promil całkowitej kwoty inwestycji jest wart tego, żeby później się nie wstydzić [że znowu jakiś urzędas coś przeoczył itp] i nie pluć sobie w brodę, że inwestycją przesunie się w czasie o kolejne lata...

Ten artykuł jest bardzo mocno ogólnikowy i trudno się do niego odnieść. Nowością jest chyba fakt iż powstanie i stadion i hala widowiskowo-sportowa. Co akurat w moim przekonaniu nie jest najlepszym pomysłem. Hala powinna powstać w innym miejscu i o większej pojemności. Natomiast w takim układzie [tak przynajmniej wnioskuję z artykułu] odbierze ona znaczną ilość terenu pod stadion, który uważam również za zbyt mały.
Do tego nie ma wzmianki o galerii handlowej, która miała przynosić zyski dla prywatnego inwestora, który podejmie się tego wyzwania.
Jest bardzo dużo znaków zapytania, które mam nadzieję w niedługim czasie ktoś rozwieje...
Old January 2nd, 2010, 03:55 AM   #111
redoxygene

redoxygene's Avatar

Tam nie ma zadnego problemu z terenem pod hale. Moze byc takze po przeciwnej stronie 11 Listopada. Jesli zas chodzi o wielkosc terenu - absolutnie sie nie zgadzam z Toba. Terenu jest sporo:

Stadion Kielce i Hala vs. Radomiak (wraz z niewykorzystanymi terenami):

Jak widac - terenu mamy troche wiecej, zwlaszcza w kontekscie tego, ze w Kielcach jest parking na terenie obok stadionu - u nas moze byc pod, moze byc takze chociazby przy 11 listopada.
Kielecka hala ma 3 tys miejsc na widowni, mozna dostawic jeszcze 1,2 tysiaca. Takze pod sam stadion nie ma najmniejszego problemu, takze nie ma problemu z hala nawet przy zalozeniu, ze powstanie taki sam parking jak przy stadionie w Kielcach.

Last edited by redoxygene; January 2nd, 2010 at 04:16 AM.
Old January 2nd, 2010, 10:31 AM   #112
dkt1984
S7/S12/S9

dkt1984's Avatar

Z działką po drugiej stronie 11 Listopada powinno się to upchnąć...
Czy ona leży w gestii miasta?

Nie wiedziałem że przy planowaniu tych obiektów brana jest pod uwagę...Jest? Czy to może na razie Twoja koncepcja?
Old January 2nd, 2010, 01:58 PM   #113
redoxygene

redoxygene's Avatar

Z tego co sie orientuje, to jest wlasnie w gestii miasta i nie ja jej wykorzystanie wymyslilem, a od kogos z urzedu to wlasnie slyszalem :P
Old January 11th, 2010, 05:28 PM   #114
wojtor
Quasimodo

wojtor's Avatar

Likes (Received): 674

Quote:
Przetarg na wyłonienie inwestora, który wybuduje stadion i halę sportową przy Struga, ma być ogłoszony jeszcze w styczniu - zapowiada magistrat.
Ale jest to kolejny termin, latem mówiono, że przetarg odbędzie się w sierpniu, potem w październiku.

- W tej chwili trwa opracowywanie ostatniej analizy niezbędnej do przygotowania dokumentacji przetargowej - poinformowano nas w zespole prasowym urzędu miejskiego.

Przypomnijmy, miasto wynajęło firmę, która w ub.r. badała rynek i prowadziła analizy, jak powinien być zagospodarowany teren u zbiegu Struga i Zbrowskiego. Miała też wstępnie przygotować warunki przetargu. Zgodnie z umową jej wynagrodzenie sięgało 150 tys. zł.

Miasto chciałoby wybudowania stadionu z widownią na 15 tys. miejsc (szacunkowy koszt 120 mln zł) oraz hali sportowo-widowiskowej (70 mln). Obiekty mają powstać w partnerstwie prywatno-publicznym, stąd przetarg na inwestora. Przedstawiciele władz miejskich twierdzą, że są zainteresowane firmy.

Jak informuje zespół prasowy, w tym roku planowane jest wyłonienie wykonawcy i opracowanie projektu.
źródło: http://radom.gazeta.pl/radom/1,35219..._przetarg.html
wojtor no está en línea   Reply With Quote
Old January 11th, 2010, 07:33 PM   #115
K.g
Registered User

Quote:
Zgodnie z zapowiedziami, firma miała czas do końca roku, by przygotować potrzebną dokumentację i jak zapewnia zastępca prezydenta Radomia Igor Marszałkiewicz, prace zostały zakończone
Quote:
- W tej chwili trwa opracowywanie ostatniej analizy niezbędnej do przygotowania dokumentacji przetargowej - poinformowano nas w zespole prasowym urzędu miejskiego.
Cóż za rozbieżności Widać że wyboru już za pasem
Old January 11th, 2010, 08:32 PM   #116
szybkaosa
88302935

szybkaosa's Avatar

Likes (Received): 411

Quote:
Cóż za rozbieżności Widać że wyboru już za pasem
Niestety, to co jest robione z tym i wieloma ważnymi tematami, które tkwią wciąż w miejscu, to jest to głównie pożywka pod naiwną publiczkę.
Wierzycie, że nagle zjawi się superinwestor skłonny wyłożyć kasę na stadion i halę w zamian? No właśnie, w zamian za co?
szybkaosa no está en línea   Reply With Quote
Old January 11th, 2010, 09:23 PM   #117
Baluun
Registered User

Baluun's Avatar

Likes (Received): 1

Ciekawe jak będzie z projektem stadionu i hali. Miasto ogłosi konkurs? czy wyjmie z szuflady stary projekt z przed X lat? A może inwestor sam sobie zorganizuje dokumentacje projektową?
Baluun no está en línea   Reply With Quote
Old January 12th, 2010, 10:21 AM   #118
K.g
Registered User

Quote:
Originally Posted by szybkaosa View Post
Niestety, to co jest robione z tym i wieloma ważnymi tematami, które tkwią wciąż w miejscu, to jest to głównie pożywka pod naiwną publiczkę.
Wierzycie, że nagle zjawi się superinwestor skłonny wyłożyć kasę na stadion i halę w zamian? No właśnie, w zamian za co?
Kiedyś wyczytałem w wyborczej że rzekomo było 2 chętnych inwestorów na budowę stadionu z galerią ale miasto wolało wyłonić ich w przetargu.Teraz ciekaw jestem czy jakiś się zgłosi do przetargu.Dla mnie to kpina żeby takiej wielkości miasto jak Radom nie miało porządnego stadionu
Old January 30th, 2010, 03:24 PM   #119
K.g
Registered User

Gdzie mogę sprawdzić czy miasto ogłosiło przetarg ws stadionu Radomiaka?
Old January 30th, 2010, 03:46 PM   #120
dkt1984
S7/S12/S9

dkt1984's Avatar

Quote:
Gdzie mogę sprawdzić czy miasto ogłosiło przetarg ws stadionu Radomiaka?
W BIPie powinien się znaleźć jeżeli takowy ogłosili...
http://bip.radom.pl/portal.php

Reply

Tags
infrastruktura sportowa, mazowieckie, radom, stadion, stadiony

Thread Tools

Posting Rules