daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Małopolska i Lubelszczyzna

Małopolska i Lubelszczyzna Lubelskie, Małopolskie, Podkarpackie, Świętokrzyskie

Reply

Thread Tools
Old April 8th, 2014, 01:24 PM   #6261
TomasB.P.
Registered User

Likes (Received): 0

Ależ to nie o to chodzi...irytuje mnie tylko, że ten człowiek po wszystkim jedzie jakby pozjadał rozumy a z tych wypowiedzi bije buta i cwaniactwo..
TomasB.P. no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old April 8th, 2014, 02:10 PM   #6262
damianSN
Registered User

Likes (Received): 98

http://radiobiper.info/2014/04/08/ro...-z-lotu-ptaka/

Quote:
Rozbudowa CH Rywal z lotu ptaka

Na żywo bialczanie mogą obserwować postępy w budowie Centrum Handlowego Rywal w Białej Podlaskiej. Wystarczy przejść się ul. Brzeską czy Prostą aby stwierdzić, że nowy obiekt jest już na ostatnim etapie prac budowlanych. Trwają prace w środku, wstawiane są okna, rozprowadzane systemy wentylacji, energetyki i wod-kan. Jeszcze w maju zdemontowane zostaną dwa Herkulesy górujące od kilku miesięcy nad bialskim Śródmieściem. Nie będą już potrzebne. Prace trwać będą wewnątrz i zewnątrz – przy elewacji.

damianSN no está en línea   Reply With Quote
Old April 8th, 2014, 03:26 PM   #6263
lukaszartyszuk
Registered User

lukaszartyszuk's Avatar

Likes (Received): 24

Hahahah straszenie sądem na forum. Tego jeszcze nie widziałem Co za dzicinada. Moderatorze - PROSZĘ nie usuwaj tego! Uwielbiam poprawiać sobie humor w taki sposób. Co do treści merytorycznej Pana "Tomasa", to muszę się po części zgodzić.

Ale żeby nie było OffTopu totalnego, krótki zwiad na inwestycje (bez zdjęć)

[budynek usługowy przy al. 1000-lecia] - prace mocno zwolniły. Jak na razie "stan surowy".

[hala PSW] - jak wspomniał przedmówca, powoli, powoli do przodu. Ocieplenie kładą też od strony ul. Sidorskiej.

[CH Rywal] - pnie się w górę jeden z pozostawionych na koniec "rogów" budynku przy mniejszym budynku z kancelariami. Jak dla mnie nierealne by wyrobili się w obiecanym, na jesień terminie.

[ul. Sadowa] - praktycznie ukończona, ale poza dojazdami do posesji jeszcze nieczynna. układany jest chodnik od strony niskiej zabudowy.

[skrzyżowanie Łomaskiej z Witoroską] - "chyba" ukończone malowanie oznakowania poziomego na jezdni. Tragedia Posejdona. Generalnie, nie wiem kto projektował takie coś, ale jest dziwnie, niebezpiecznie.
lukaszartyszuk no está en línea   Reply With Quote
Old April 8th, 2014, 08:24 PM   #6264
PedrosGastra2
Registered User

PedrosGastra2's Avatar

Likes (Received): 5

Tak naprawde te nasze śródmieście wygląda dużo lepiej z lotu ptaka
PedrosGastra2 no está en línea   Reply With Quote
Old April 8th, 2014, 11:54 PM   #6265
mlaudy
Registered User

Likes (Received): 32

Wygląda trochę, jakby w tym łączniku między starą i nową częścią Rywala znajdowały się ogromne schody. Ciekaw jestem, jak to będzie wyglądało.

A młodzież niech sobie wyobrazi, że jeszcze 16 lat temu sąd musiał zmieścić w tym ceglanym budynku to, co w nowej części Jakoś dopiero po zobaczeniu tego zdjęcia to do mnie dotarło. Trochę szkoda, że postawiony ledwo 20 lat temu budynek po drugiej stronie ulicy (Tok Company) zaczyna chyba się sypać.

Drobny zwiad z soboty:
Chodnik przy Sadowej

Sadowa (mimo zakazu wjazdu, świeżo ułożonym, jeszcze nieco lepiącym się do buta asfaltem jeździli przyjezdni, miejscowi respektowali znaki)

Wąska. Te latarnie jakoś rzuciły mi się w oczy dopiero po przejściu połowy ulicy.

Wcześniej tego nie zauważyłem, chyba to dosyć świeża zmiana. Przy ulicy Janowskiej, między placem Wolności i "Sawkiem" na starych, często zardzewiałych słupach "kulowych" latarni osadzono nowe lampy, pasujące tam moim zdaniem jak pięść do nosa.

Na koniec ciekawostka - na pierwszym budynku widocznym z okna pasażera samochodu jadącego z dworca PKP "do miasta" zawisła reklama Galerii Siedlce.

mlaudy está en línea ahora   Reply With Quote
Old April 9th, 2014, 01:58 AM   #6266
lukaszartyszuk
Registered User

lukaszartyszuk's Avatar

Trochę dziwne, że jak robili tą Sadową, to nie schowali okablowania ze słupów pod ziemię.
Old April 9th, 2014, 06:31 PM   #6267
bpa24
Registered User

bpa24's Avatar

Likes (Received): 2

ten banser z Galeria Siedlce wisi tam od prawie miesiąca
bpa24 no está en línea   Reply With Quote
Old April 10th, 2014, 11:38 AM   #6268
arco polo
Registered User

Likes (Received): 3

Quote:
Originally Posted by mlaudy View Post
Wygląda trochę, jakby w tym łączniku między starą i nową częścią Rywala znajdowały się ogromne schody. Ciekaw jestem, jak to będzie wyglądało.
Z początku też myślałem, ze to schody, a nie jest to przypadkiem jedna z sal kinowych?

lukaszartyszuk liked this post
arco polo no está en línea   Reply With Quote
Old April 10th, 2014, 11:49 AM   #6269
mlaudy
Registered User

Quote:
Originally Posted by arco polo View Post
Z początku też myślałem, ze to schody, a nie jest to przypadkiem jedna z sal kinowych?
Bardzo prawdopodobne. Wówczas przejście byłoby pewnie pod salą. Szkoda, bo myślałem, że łącznik będzie swoistym punktem widokowym, tak jak to jest powiedzmy w lubelskiej galerii Olimp.
Old April 12th, 2014, 05:22 PM   #6270
Horvath
Registered User

Horvath's Avatar

Likes (Received): 3

Mam pytanie dotyczące świateł na skrzyżowaniu Orzechowej z al. Jana Pawła II. Po co są w sumie te włączniki, skoro od lat nie działają? Nie można by tego naprawić czy coś (podobnie jak ma to miejsce przy PSW)?
Horvath no está en línea   Reply With Quote
Old April 14th, 2014, 06:02 PM   #6271
bpa24
Registered User

bpa24's Avatar

Quote:
Originally Posted by Horvath View Post
Mam pytanie dotyczące świateł na skrzyżowaniu Orzechowej z al. Jana Pawła II. Po co są w sumie te włączniki, skoro od lat nie działają? Nie można by tego naprawić czy coś (podobnie jak ma to miejsce przy PSW)?
na JP2 nie działają ale te przy PSW przecież normalnie wciskasz i zaraz masz zielone... przynejmiej 2tyg temu byłem to działało .
Old April 15th, 2014, 01:45 PM   #6272
damianSN
Registered User

Może podczas zbliżających się świąt i długiego weekendu zechciałby ktoś zrobić kompleksową fotorelację z prowadzonych w Białej inwestycji?
Dawno nie było zdjęć chociażby z PSW czy osiedli mieszkaniowych.
Old April 15th, 2014, 06:58 PM   #6273
lukaszartyszuk
Registered User

lukaszartyszuk's Avatar

ul. Stefana Batorego
Powstający blok przy ul. Stefana Batorego. Uwagę zwracają niektóre "balkony".

ul. Sidorska
W budynku socjalnym przy ul. Sidorskiej 121B zakończył się remont klatek schodowych i wspólnych łazienek. Teraz wymieniono drzwi wejściowe na klatki schodowe na takie "cuda"

damianSN liked this post
Old April 15th, 2014, 11:00 PM   #6274
damianSN
Registered User

Trzeba jeszcze poczekać do rozpoczęcia rewitalizacji Placu Rubina. Miasto ogłosiło przetarg na usunięcie kolizji energetycznych:
http://umbialapodlaska.bip.lubelskie..._przetargu.pdf

Termin wykonania do 30 czerwca. Dopiero po usunięciu tych kolizji ruszą prace brukarskie.

http://biala24.pl/?id=Informacje&x=17397

Quote:
Kiedy remont na placu Rubina?

- Na kiedy planowany jest remont nawierzchni na Placu Rubina? - pyta czytelnik Jakub w naszym cyklu "Pytasz - odpowiadamy". Roboty, a więc i utrudnienia w ruchu czekają kierowców już niebawem.

- Rozpoczęcie plac planujemy w maju. Zakończą się one pod koniec lipca bieżącego roku - informuje Renata Szwed, dyrektor gabinetu prezydenta miasta. Odnowienie placu jest jednym z elementów projektu rewitalizacji śródmieścia. W tym roku w budżecie miasta na ten cel zapisano 2,318 miliona złotych.

Przypominamy: plac całkowicie odmieni swoje oblicze. Priorytetem ma być ruch pieszy. Liczba miejsc postojowych zostanie ograniczona, a nawierzchnia będzie wykonana z kostki granitowej. Z placu ma zniknąć stacja transformatorowa, za to pojawią się ławki, zieleńce, kosze na śmieci i eleganckie latarnie. Pod ziemią zainstalowany zostanie wodociąg oraz kanalizacje sanitarna i deszczowa.

Tymczasem urząd miasta rozpisał już przetarg na inne prace na placu Rubina - usunięcie kolizji sieci elektroenergetycznych i przełożenie sieci z wolnostojącego transformatora do tego w nowym budynku przy placu. Koperty z ofertami zostaną otwarte 23 kwietnia, a te roboty mają zakończyć się do 30 czerwca.

Last edited by damianSN; April 18th, 2014 at 04:06 AM.
Old April 19th, 2014, 12:51 PM   #6275
Jacek2000
Registered User

A co z pomysłem parku na Terebelskiej? To już ostateczne, że mają tam stanąć bloki, czy jest jeszcze jakaś nadzieja? Moim zdaniem ta inwestycja jest bardzo potrzebna, dużo bardziej niż jakieś bloczki, których się całe mnóstwo stawia w okolicy. Prawdziwe osiedle miejskie potrzebuje parku i miejsca do integracji społeczności, jednak u nas chyba o tym dawno zapomniano i nastawia się tylko na zysk.
Jacek2000 no está en línea   Reply With Quote
Old April 19th, 2014, 01:33 PM   #6276
mlaudy
Registered User

Quote:
Originally Posted by Jacek2000 View Post
A co z pomysłem parku na Terebelskiej? To już ostateczne, że mają tam stanąć bloki, czy jest jeszcze jakaś nadzieja? Moim zdaniem ta inwestycja jest bardzo potrzebna, dużo bardziej niż jakieś bloczki, których się całe mnóstwo stawia w okolicy. Prawdziwe osiedle miejskie potrzebuje parku i miejsca do integracji społeczności, jednak u nas chyba o tym dawno zapomniano i nastawia się tylko na zysk.
Park powstanie wtedy, kiedy miasto znajdzie kasę na wykup prywatnego terenu (bodaj 2 miliony złotych) i budowę parku - czyli prawdopodobnie nigdy. Inicjatywa "nasz park" jakoś ucichła, może z powrotem wróci do łask przed wyborami Być może kasa znajdzie się kosztem czegoś innego, kiedy po wyborach do władzy dojdzie opcja która to wszystko wymyśliła.
Old April 19th, 2014, 07:34 PM   #6277
PedrosGastra2
Registered User

PedrosGastra2's Avatar

Likes (Received): 5

Quote:
Originally Posted by damianSN View Post
Trzeba jeszcze poczekać do rozpoczęcia rewitalizacji Placu Rubina. Miasto ogłosiło przetarg na usunięcie kolizji energetycznych:
http://umbialapodlaska.bip.lubelskie..._przetargu.pdf

Termin wykonania do 30 czerwca. Dopiero po usunięciu tych kolizji ruszą prace brukarskie.

http://biala24.pl/?id=Informacje&x=17397
Komentarze pod artykułem.Najlepiej golfem pod kase w centrum w sklepie podjechać bez kolejki i zostawić plame oleju ot cywilizacja po naszemu Ścisłe śródmieście jest dla ludzi, rowerzystów nie dla samochodów nie powielajmy błedów innych krajów idzmy własciwa droga rozwoju.
PedrosGastra2 no está en línea   Reply With Quote
Old April 19th, 2014, 08:57 PM   #6278
bpa24
Registered User

bpa24's Avatar

Quote:
Originally Posted by mlaudy View Post
Park powstanie wtedy, kiedy miasto znajdzie kasę na wykup prywatnego terenu (bodaj 2 miliony złotych) i budowę parku - czyli prawdopodobnie nigdy. Inicjatywa "nasz park" jakoś ucichła, może z powrotem wróci do łask przed wyborami Być może kasa znajdzie się kosztem czegoś innego, kiedy po wyborach do władzy dojdzie opcja która to wszystko wymyśliła.
i pomyśleć że ta ziemia należała kiedyś do mojej rodziny kuhwa
Old April 19th, 2014, 11:01 PM   #6279
taipan
Registered User

Likes (Received): 8

Na dużej niezabudowanej działce między kościołem pw. Błogosławionego Honorata a blokami w lutym 2009 roku został uchwalony miejscowym plan zagospodarowania przestrzennego i cały teren jest przeznaczony pod tereny zieleni urządzonej - parkowej i rekreacyjnej – wypoczynkowej oraz tereny zabaw dla dzieci. Link do rysunku planu: http://www.bialapodlaska.pl/pzp/terebelska.jpg.

Oznacza to, że nie powstaną na nim żadne bloki. Tym bardziej, że w planie zaznaczono zakaz lokalizacji wszelkich obiektów budowlanych, które nie są związane z prawidłowym funkcjonowaniem tych terenów.

Biała Podlaska, Warszawa i Łódź - te miasta lubię najbardziej :)
taipan no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
biała podlaska, inwestycje, lubelskie

Thread Tools

Posting Rules