search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura lotnicza

Infrastruktura lotnicza Wszystko, co dotyczy komunikacji lotniczej

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old July 8th, 2017, 01:19 PM   #2581
krzynio
Registered User

Likes (Received): 415

dzisiejsze bookingi
STN-SZY 181/189
SZY-STN 183/189

Quote:
Mamy bardzo duży przyrost ruchu general aviation, małych samolotów, największy obecnie w Polsce. W tym roku zanotowaliśmy już dwa tysiące takich operacji.

Mazurski port rozpędza się, pokazują to statystki. Porównując bowiem tegoroczny maj do maja ubiegłego roku port w Szymanach zanotował 26-procentowy wzrost liczby pasażerów. Większą dynamiką mógł się wykazać tylko port we Wrocławiu. 
...

Sukces portu zależy oczywiście od siatki połączeń. Im ich więcej, tym więcej podróżnych. — Rozmawiamy z przewoźnikami, być może jesienią zostanie ogłoszone nowe połączenie, ale jeszcze za wcześnie, żeby mówić o konkretach — zastrzega Marcin Kuchciński. 

— Zależy nam na połączeniu do Düsseldorfu lub Dortmundu lub Eindhoven — dodaje prezes Krawczyk.

Mocną stroną portu w Szymanach miały być czartery. I tu pierwszą jaskółką był odlot w minioną środę samolotu z turystami na Rodos.

— Cały czas szukamy touroperatora w Niemczech czy Norwegii, który sprzedawałby nasze wycieczki na Mazury, żeby turyści przyjeżdżali do nas na wakacje — mówi Kuchciński. — Port lotniczy rozmawia też z dużymi biurami podroży, które są zainteresowane lotami turystycznymi z Szyman.

Istotnym elementem strategii rozwoju mazurskiego portu jest stworzenie wokół niego strefy biznesu, z inwestycjami, które pozwoliłyby zwiększyć przychody lotniska. Chodzi o około 100 hektarach, które leżą koło lotniska. 
— Myślę, że w ciągu tygodnia, dwóch samorząd województwa przejmie ten teren na własność — mówi Marcin Kuchciński. — Opracowywany jest plan zagospodarowania przestrzennego tego terenu, co pozwoli na rozwijanie tu usług turystycznych, lekkiego przemysłu.
źródło: http://gazetaolsztynska.pl/451307,St...#axzz4mEIOW1bf

Z tym wzrostem w maju to jakiś błąd, bo w maju 2016 było 1519pax, a w maju 2017r. ponad 9tys. więc wzrost jest jednak dużo większy niż 26% Pewnie chodziło o wzrost pax w ruchu GA.

blackwater1981 liked this post
krzynio no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old July 10th, 2017, 09:23 PM   #2582
ccols
Registered User

Likes (Received): 66

Quote:
Szymany zapowiadają zupełnie nowe kierunki. Polecimy do Grecji i Bułgarii

Pewne jest za to, że w przyszłym sezonie letnim z Szyman wystartują pierwsze rejsowe połączenia czarterowe.

– Mamy już potwierdzenie, że w przyszłym roku polecimy z Szyman do Bułgarii i Grecji. Loty czarterowe będzie organizowało jedno z największych biur podróży w kraju – mówi Krawczyk.

Lotnisko rozmawia też z niemieckimi liniami w sprawie uruchomienia połączenia do naszych zachodnich sąsiadów. Wśród potencjalnie zainteresowanych są m.in. Germania i Eurowings, czyli tania odnoga Lufthansy.
Źródło: http://www.fly4free.pl/szymany-zapow...ji-i-bulgarii/

krzynio, bialy_cien, GPJanek liked this post
ccols no está en línea   Reply With Quote
Old July 10th, 2017, 10:50 PM   #2583
mlodyy1985
Registered User

Likes (Received): 15251

170k?To.musialyby dojść z 2 trasy po 2 loty tygodniowo od tanich przewoźników +może część z czarterów,ale jeśli one faktycznie wystartują w przyszłym roku to będzie wielki sukces.Patrzac na nasze.mniejsze lotniska jest problem z wypełnieniem samolotu i często pod koniec kasują/przenoszą odlot.

No i miejmy nadzieję, że strata będzie z roku na rok spadać i zacznie port chociażby z wyłączeniem amortyzacji wychodzić na zero do końca dekady.Potrzebowaliby bliżej 300-400tys.ruchu rocznie.
Wczoraj tramwaje były najsprawniejszym środkiem lokomocji po Olsztynie.Gdy na Sikorskiego korek sięgał w najgorszym momencie ronda na os. Generałów, tramwaje spokojnie jeździły.O godz. 8 rozmawialiśmy z rodzicem uczennicy ze szkoły na Nagórkach, który widząc sytuację, zostawił samochód na parkingu koło przystanku "Płoskiego" i przesiadł się na tramwaj.Córka wysiadła koło szkoły, a ja za chwile pojechałem dalej. Nie planowałem tego.Zobaczyłem, co się dzieje i zamiast w kierunku centrum skręciłem na pierwszy przystanek. Samochód na mnie poczeka.
mlodyy1985 no está en línea   Reply With Quote
Old July 10th, 2017, 11:45 PM   #2584
ccols
Registered User

Likes (Received): 66

Być może FR będzie miał kilka wolnych samolotów:

Quote:
Warunki zaproponowane przez Ryanaira są niezgodne z ukraińskim prawem – zapowiedział Paweł Riabikin, prezes lotniska Kijów Boryspil. I wyjawił tajne szczegóły umowy. W odpowiedzi Ryanair wstrzymał sprzedaż biletów na Ukrainę i zapowiedział, że planowane połączenia są odwołane!
Źródło: http://www.fly4free.pl/ryanair-jedna...gruby-skandal/
ccols no está en línea   Reply With Quote
Old July 14th, 2017, 02:14 PM   #2585
kuba-gda
Registered User

Likes (Received): 1648

Quote:
Z lotniska Olsztyn-Mazury skorzystało w drugim kwartale br. prawie 29,3 tys. osób. Ten wynik daje portowi lotniczemu w Szymanach aż 491,25 proc. wzrostu w odniesieniu do analogicznego okresu 2016 r.
pasażerowie w miesiącach:
kwiecień - 8591
maj - 9403
czerwiec - 11291

Quote:
Na łączną liczbę wszystkich zarejestrowanych składało się: 27,4 tys. osób w ruchu regularnym, 888 najmłodszych dzieci (tzw. infants) oraz 983 podróżnych segmentu General Aviation.

Największą dynamikę wzrostu wykazano w kwietniu, kiedy ruch na olsztyńskim lotnisku wzrósł ponad 13-krotnie. Odprawiono wtedy prawie 8,6 tys. pasażerów (8,3 tys. w rejsach rozkładowych i GA oraz 258 dzieci). Dalej uplasował się maj z 519-proc. zwyżką (9,4 tys.) i czerwiec z 304-proc. wzrostem (niespełna 11,3 tys.). Jednocześnie ostatni miesiąc był rekordowym w historii portu - przekroczono wtedy barierę dziesięciu tysięcy odprawionych.
ŹRÓDŁO

Całe I półrocze w SZY to 48998 obsłużonych pasażerów.

warmiak, invi_, GPJanek, dwiegruszki, fabidan and 2 others liked this post

Last edited by kuba-gda; July 14th, 2017 at 02:20 PM.
kuba-gda no está en línea   Reply With Quote
Old July 19th, 2017, 12:53 AM   #2586
krzynio
Registered User

W Anglii teraz dopiero zaczynają się wakacje co ma odzwierciedlenie w bookingach do Polski.
Od ostatniego weekendu całkowicie zostały wyprzedane loty z STN do SZY na: 18.07., 20.07. i 22.07. Na 25.07. zostały 3 miejsca, na 27.07. - 5 miejsc, na 29.07. - 8 miejsc.

kuba-gda, dwiegruszki, blackwater1981 liked this post
krzynio no está en línea   Reply With Quote
Old July 22nd, 2017, 05:12 PM   #2587
krzynio
Registered User

Bookingi Ryanaira:
STN-SZY
22.07. 189/189
25.07. 189/189
27.07. 188/189
29.07. 184/189

dzisiejszy SZY-STN 184/189
Old July 22nd, 2017, 11:46 PM   #2588
bialy_cien
Registered User

bialy_cien's Avatar

Likes (Received): 134

I naprawdę nic nie słychać o zwiększeniu oferowania?
bialy_cien no está en línea   Reply With Quote
Old July 23rd, 2017, 12:29 AM   #2589
arafat11
Registered User

Likes (Received): 5495

a w jakim celu? pelne samoloty w lipcu i sierpniu to zaden ewenement, a poza sezonem LF na trasach do Londynu z Szyman dosc znacznie odstawal od sredniej Ryanaira

olekorlo liked this post
arafat11 no está en línea   Reply With Quote
Old July 23rd, 2017, 08:56 AM   #2590
mlodyy1985
Registered User

Likes (Received): 15251

Quote:
Originally Posted by bialy_cien View Post
I naprawdę nic nie słychać o zwiększeniu oferowania?
Od września Wizzair zmienia maszyny na A321 czyli 150 miejsc w jedną stronę, prawie jakby doszedł kolejny lot w tygodniu.

Quote:
Originally Posted by arafat11 View Post

a w jakim celu? pelne samoloty w lipcu i sierpniu to zaden ewenement, a poza sezonem LF na trasach do Londynu z Szyman dosc znacznie odstawal od sredniej Ryanaira
Poza sezonem LF trzeba mierzyć z trasami, które funkcjonują podobny okres co z SZY. Nie mieszajmy dwóch różnych systemów walutowych, nie bądźmy Pewexami! Jakby było coś nie tak, to W6 nie dodawałby większej maszyny. Ja spodziewam się, że coś dodadzą od sezonu letniego np. STN x4 czy jakaś nową trasa (EIN,DUB,DTM) x2.
Wczoraj tramwaje były najsprawniejszym środkiem lokomocji po Olsztynie.Gdy na Sikorskiego korek sięgał w najgorszym momencie ronda na os. Generałów, tramwaje spokojnie jeździły.O godz. 8 rozmawialiśmy z rodzicem uczennicy ze szkoły na Nagórkach, który widząc sytuację, zostawił samochód na parkingu koło przystanku "Płoskiego" i przesiadł się na tramwaj.Córka wysiadła koło szkoły, a ja za chwile pojechałem dalej. Nie planowałem tego.Zobaczyłem, co się dzieje i zamiast w kierunku centrum skręciłem na pierwszy przystanek. Samochód na mnie poczeka.
mlodyy1985 no está en línea   Reply With Quote
Old July 23rd, 2017, 09:26 AM   #2591
Gopher
Registered User

Gopher's Avatar

Likes (Received): 813

Nie od września, tylko od rozkładu zimowego jest zmiana i nie Londynu tylko Oslo. Zmiana wynika ze zbazowania A321 w bazie w Wilnie (który to samolot robi rotację dla Szyman), a nie z zapotrzebowania w Szymanach.
Gopher no está en línea   Reply With Quote
Old July 23rd, 2017, 07:24 PM   #2592
arafat11
Registered User

Likes (Received): 5495

Quote:
Originally Posted by mlodyy1985 View Post
Poza sezonem LF trzeba mierzyć z trasami, które funkcjonują podobny okres co z SZY. Nie mieszajmy dwóch różnych systemów walutowych, nie bądźmy Pewexami! Jakby było coś nie tak, to W6 nie dodawałby większej maszyny. Ja spodziewam się, że coś dodadzą od sezonu letniego np. STN x4 czy jakaś nową trasa (EIN,DUB,DTM) x2.
to porownaj wyniki Wizza czy Ryanaira w Lublinie w pierwszych miesiacach dzialalnosci z tymi z Szyman...te z Szyman sa znacznie gorsze, ponadto mocno odstaja od sredniej wszystkich połaczen Ryanaira.Ponadto zauwaz,ze caly czas mowimy o najwiekszym pewniaku wsrod kierunkow z Polski.
Kwestie zmiany maszyny wyjasnil Gopher

olekorlo liked this post
arafat11 no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
olsztyn, port lotniczy, warmińsko - mazurskie, warmińsko-mazurskie

Thread Tools

Posting Rules