search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Lubelskie, Małopolska, Podkarpacie i Świętokrzyskie

Lubelskie, Małopolska, Podkarpacie i Świętokrzyskie » Kraków » Lublin

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 31 votes, 5.00 average.
Old July 22nd, 2017, 09:14 PM   #9581
Spoxcoaster
Registered User

Likes (Received): 1120

Tak, w EL są setki kamer, ale niestety żadnej z nich nie da się podłączyć do neta.
Ludziska zamiast popatrzeć przed wyjazdem na aktualny widok EL z kamerki dalej muszą się pytać o pogodę na FB.
Zachodnie standardy zobowiązują!

PabloA, ATomSSC, parks, Olecki75 liked this post
Spoxcoaster no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old July 23rd, 2017, 06:45 PM   #9582
Spoxcoaster
Registered User

Uzupełnienie co do europejskich standardów parku, tym razem gdy chodzi o dojazdy do EL.
Jak wiadomo, ostatni (i to niewielki) bus do Krakowa odjeżdża z Zatora około godz. 18.

Na całe szczęście, kolejnemu "horrorowi" z udziałem niewinnej dziatwy zapobiegła policja oraz... ksiądz.

Quote:
Za długo bawiły się w parku rozrywki. Policjanci i proboszcz pomogli

Dwie matki wraz z ósemką dzieci utknęły późnym wieczorem w Zatorze. Dzięki pomocy policji udało im się znaleźć nocleg.

W czwartek późnym wieczorem funkcjonariusze z oświęcimskiej komendy policji odebrali niecodzienne zgłoszenie. Dwie turystyki z Białegostoku wybrały się wraz z dziećmi do parku rozrywki w Zatorze.

Po zabawie planowały wrócić do Krakowa, gdzie były zameldowane w hotelu.

Wieczorem okazało się, że kobiety i dzieci nie mogły dojechać do miasta. Kierowca ostatniego autobusu, który tego dnia kursował między Zatorem a Krakowem, odmówił im przewozu ze względu na zbyt dużą liczbę pasażerów na pokładzie. Kobiety nie mogły sobie pozwolić ani na dojazd do Krakowa taksówką, ani na wykupienie kolejnego noclegu w Zatorze. Pozostawał im jedynie nocleg pod gołym niebem.

Zrezygnowane matki zadzwoniły na policję. Funkcjonariusze zareagowali błyskawicznie: natychmiast skontaktowali się z proboszczem kościoła św. Wojciecha i św. Jerzego w Zatorze. W ciągu niespełna 40 minut kobietom i ich dzieciom udało się zapewnić nocleg w budynkach należących do parafii.
Źródło:http://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,4...proboszcz.html

PabloA liked this post
Old July 23rd, 2017, 06:58 PM   #9583
PabloA
Registered User

PabloA's Avatar

Likes (Received): 1064

Brak dojazdu do Zatora z Krakowa to bardzo duży problem.

Ale co ma do tej całej sytuacji policja?
Nikt tu niczego złego nie zrobił.
PabloA no está en línea   Reply With Quote
Old July 23rd, 2017, 07:37 PM   #9584
Spoxcoaster
Registered User

To typowa dziennikarska "sensacja" na okres letniego sezonu ogórkowego.
A jeżeli wiadomość jest związana z parkiem rozrywki, biednymi, pragnącymi tylko dobrej zabawy niewinnymi dziećmi, policją itp., tym lepiej brzmi.

Oczywiście przyczyna całego "nieszczęścia" jest realna - dla osób niezmotoryzowanych dojazd do EL, nawet z pobliskiego Krakowa, jest obecnie udręką.
Jeśli EL planuje dalszy bardzo intensywny rozwój, to szybko musi coś z tym fantem zrobić.

PabloA liked this post
Old July 23rd, 2017, 07:38 PM   #9585
Rafal1986
Registered User

Likes (Received): 148

Ztym dojazdem z Krakowa czy Katowic to generalnie jest dla mnie zastanawiające sytuacja.

Park ma pieniądze na rozwój, ma duże obroty, jest położżony tak a ne inaczej i do tej pory nie podpisał umowy z żadną prywatną firmą przewozową na regularne kursy ( codziennie rano i wieczorem) na trasach Katowice - EL i Kraków EL

Nawet gdyby wiązało się to z zakupem dwóch używanych 20 osobowych busów za powiedzmy 50 tysięcy złotych sztuka i pomalowanie ich w reklamy EL to przecież byłaby jednocześnie reklama parku

W okresie gdy park jest zamknięty można by np dowozić tymi busami ludzi do dyskotek Energy 2000

CZy EL naprawdę nie może kupić sobie na próbę jednego pojazdu tego typu:
http://moto.gratka.pl/tresc/mercedes...8a7607f24952,1
http://moto.gratka.pl/tresc/mercedes...8a7607f24952,1
Albo drożej ale w pojemniejszej wersji
http://moto.gratka.pl/tresc/maz-256-...412ae78b9276,1

Last edited by Rafal1986; July 23rd, 2017 at 07:56 PM.
Rafal1986 no está en línea   Reply With Quote
Old July 23rd, 2017, 08:02 PM   #9586
PabloA
Registered User

PabloA's Avatar

Puszczą jakieś autobusy, jak zobaczą, że jest stałe zapotrzebowanie.

---

Anaconda ma aż 8 łódek! Chyba będą pływać jedna za drugą, bo atrakcja mała

Arturo222 liked this post
Old July 23rd, 2017, 09:22 PM   #9587
Witek83
Registered User

Likes (Received): 257

A czy te firmy przewozowe muszą podpisywać w ogóle jakąś umowę z parkiem? Nie można świadczyć po prostu samych usług przewozowych? Rozumiem, że park wtedy mógłby taki dojazd rozreklamować, ale i bez tego myślę, że zapotrzebowanie jest i będzie.
Witek83 no está en línea   Reply With Quote
Old July 23rd, 2017, 09:41 PM   #9588
m.k.888
Registered User

Likes (Received): 3

Quote:
Originally Posted by PabloA View Post
Puszczą jakieś autobusy, jak zobaczą, że jest stałe zapotrzebowanie.

---

Anaconda ma aż 8 łódek! Chyba będą pływać jedna za drugą, bo atrakcja mała
Zapotrzebowanie jest. Ja np mieszkam w Białymstoku i bez auta nie wiem jak tam dojechać. Dla przykładu do Legendii mam super dojazd tramwajem ( chyba 3 linie jeżdżą z dworca prosto pod bramę parku). Dlatego ze względu na dojazd jestem zmuszony odwiedzać jak dla mnie gorszy park. Rzeczywiście powinna być jakaś stała linia z Katowic i Krakowa ( obecna linia z Krakowa nie daje jak widzimy gwarancji powrotu ). Energylandio. Jeśli to czytacie pomyślnie o ludziach niezmotoryzowanych. Tym bardziej że chcecie konkurować z elita europejska parków rozrywki a dojechanie do was to ogromny problem.

PabloA, Olecki75 liked this post
m.k.888 no está en línea   Reply With Quote
Old July 23rd, 2017, 11:22 PM   #9589
Olecki75
Olecki75

Olecki75's Avatar

Likes (Received): 365

Quote:
Originally Posted by m.k.888 View Post
Zapotrzebowanie jest. Ja np mieszkam w Białymstoku i bez auta nie wiem jak tam dojechać. Dla przykładu do Legendii mam super dojazd tramwajem ( chyba 3 linie jeżdżą z dworca prosto pod bramę parku). Dlatego ze względu na dojazd jestem zmuszony odwiedzać jak dla mnie gorszy park. Rzeczywiście powinna być jakaś stała linia z Katowic i Krakowa ( obecna linia z Krakowa nie daje jak widzimy gwarancji powrotu ). Energylandio. Jeśli to czytacie pomyślnie o ludziach niezmotoryzowanych. Tym bardziej że chcecie konkurować z elita europejska parków rozrywki a dojechanie do was to ogromny problem.
Ja do Energylandii zawitałem dopiero rok temu mimo iż jak otwarli Mayana to mnie skręcało. Dlaczego??? Właśnie przez brak prostego połączenia z Katowic gdyż nie miałem auta. Przez dojazd pociągiem z przesiadkami to dnia na zabawę w parku braknie a jeszcze trzeba wrócić. Same połączenia to połowa sukcesu, jeszcze odpowiednie pory powinny być.

PabloA liked this post
Olecki75 no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 12:46 AM   #9590
PabloA
Registered User

PabloA's Avatar

Pociąg EL odjeżdża (nadal?) bodajże o godz. 18 (park przynajmniej do godz. 20...), ostatni BUS (BUS, czujecie to? Masa ludzi, a busa tylko puszczają) odjeżdża z Zatora do Krakowa o godz. 19:45 (soboty i niedziele).
Słabo.

Olecki75, Gajeś liked this post
Old Yesterday, 08:52 AM   #9591
Ds3
Registered User

Likes (Received): 41

Quote:
Originally Posted by Rafal1986 View Post

Nawet gdyby wiązało się to z zakupem dwóch używanych 20 osobowych busów
Równie dobrze można byłoby używać aut osobowych. Tutaj potrzeba konkretnych autobusów, mieszczących po 100 osób, które kursowałby co godzinę. Wtedy osoby z Krakowa mogłyby swobodnie korzystać z tych busów, nie musiałby się martwić, czy znajdzie się dla nich miejsce aby wrócić z powrotem. Ja osobiście z pseudo komunikacji nigdy nie korzystam. Taka komunikacja nigdy nie gwarantuje powrotu. Przy okazji na parkingu zrobiłoby się więcej miejsca.

Elitarne parki rozrywki nie walczą o ludzi. To ludzie walczą o dostanie się do parków. bynajmniej takie myślenie ma EL.

PabloA liked this post
Ds3 no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 09:04 AM   #9592
Spoxcoaster
Registered User

Quote:
Originally Posted by m.k.888 View Post
...Energylandio. Jeśli to czytacie pomyślnie o ludziach niezmotoryzowanych. Tym bardziej że chcecie konkurować z elita europejska parków rozrywki a dojechanie do was to ogromny problem.
Czytać czytają, ale jest pytanie czy coś z tym zrobią, i to jeszcze w tym sezonie.
Połączenie kolejowe między Krakowem a Zatorem obecnie znowu nie istnieje.
Trzeba przyznać, że próbowali to zmienić i poprawić dojazd pociągiem z Krakowa, opłacając samodzielnie specjalny, wakacyjny skład do EL.
Jednak obecnie z powodu budowy łącznicy kolejowej pociągi mogą dojeżdżać tylko do Krakowa Płaszowa.
Wtedy podróż takim pociągiem traci już sens, bo dojazd najpierw tramwajem z centrum Krakowa do Płaszowa a potem dalej do Zatora, trwałby łącznie grubo ponad 2 godziny.

Jeśli chodzi o dobry dojazd do EL koleją, to niestety trzeba będzie poczekać jeszcze 4 lata, aż do ukończenia budowy drugiej pary torów dla SKA.
Wtedy nowe, komfortowe pociągi SKA będą kursowały często, a linia zostanie prawdopodobnie przedłużona aż do Oświęcimia.

Obecnie chyba najlepszą opcją dla turystów z daleka jest dojazd do EL pociągiem Kolei Śląskich, linią Katowice-Oświęcim.
Z Oświęcimia jest sporo busów do Zatora, podobno ich kierowcy na życzenie zatrzymują się w okolicy wejścia do EL.

Opis takiego dojazdu był swego czasu na portalu Parkmag, zaktualizowałem tylko godziny odjazdów i przyjazdów pociągu:

Quote:
Podróż zaczynamy na dworcu głównym w Katowicach, gdzie o godzinie 08:37 rusza pociąg Kolei Śląskich do Oświęcimia, dotrzemy tam o 09:27.
Następnie należy przejść na przystanek tuż obok dworca, skąd odjeżdżają busy firm Gołba Bus oraz Bako do Zatora co 30 minut. Na prośbę kierowcy zatrzymują się na przeciwko bramy EnergyLandii.
Powrót także nie powinien stanowić większego problemu, kierowcy również w tym przypadku chętnie odbiorą pasażerów niemalże spod bramy EnergyLandii, wystarczy pomachać ręką, kiedy widzimy nadjeżdżającego busa w kierunku Oświęcimia.
Ostatni bezpośredni pociąg do Katowic odjeżdża o godzinie 17:31 (przyj. do Katowic 18:27), jednak to nie stanowi problemu, ponieważ co kilkanaście minut z Oświęcimia kursują busy do Katowic. Połączenia autobusowe obsługiwane są głównie przez PKS Pszczyna i firmę Bryl&Wójcik.
Źródło:http://parkmag.pl/bez-kategorii/jak-...jac-samochodu/

To może nie jest europejski standard podróży do parku rozrywki, ale za to już na miejscu sam pobyt w EL na 97% będzie.

Edit
Oczywiście chodziło o SKA.
Kraków to nie Trójmiasto czy też Warszawa i zamiast SKM ma swoją własną nazwę.

PabloA liked this post

Last edited by Spoxcoaster; Yesterday at 10:20 AM.
Old Yesterday, 01:00 PM   #9593
Borgis
Registered User

Likes (Received): 182

Fanatycy (czyli użytkownicy tego forum) to wiedzą, ale dla czytaczy z EL takie przykłady, jak się kwestie transportu załatwia po europejsku:
HP
https://www.heide-park.de/fileadmin/...17_aktuell.pdf
Tropical Islands
Vom Bahnhof Brand Tropical Islands bringt Sie ein kostenloser Shuttlebus zum Tropical Islands. Die Fahrzeiten sind auf die Züge abgestimmt. Dla nieniemickich czytaczy: bezpłatny autobus z dworca kolejowego, czasy odjazdów skorelowane z przyjazdami pociągów.
Thorpe Park
https://az769197.vo.msecnd.net/media...-timetable.pdf
Itd itp

parks, PabloA, Olecki75, ATomSSC liked this post
Borgis no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 05:20 PM   #9594
tomek1986
Registered User

Likes (Received): 18

Kolejny przekret na fb profil o nazwie "energylandia zator" oglosili konkurs do wygrania karnety do el. Ponad 11 tys komentarzy. (trzeba wpisac imie zeby wziąć udzial w konkursie)
tomek1986 no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 07:44 PM   #9595
PabloA
Registered User

PabloA's Avatar

Cały czas są takie konkursy na FB i ludzie bezmyślnie się zgłaszają, a Mark gówno robi, żeby takie konkursy blokować (zgłoszone jako oszustwo!).

FB także nic nie robi, żeby EL otrzymała oficjalne konto.
Old Yesterday, 08:07 PM   #9596
Ds3
Registered User

Likes (Received): 41

W sumie trochę dziwne, że tylko imię. Czyżby ktoś sprawdzał, czy przekręt się opłaca?
Następnym razem udział w konkursie będzie trzeba zgłosić SMS-em premium. I pewnie znajdą się tacy, co zapłacą ;/

EDIT:
Przypomniałem sobie. Po prostu w tym konkursie "każdy wygra". Ale będzie trzeba wysłać SMS premium Stary i dobry trik.

Last edited by Ds3; Yesterday at 08:12 PM.
Ds3 no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 08:57 PM   #9597
Gajeś
Registered User

Likes (Received): 287

Będzie trochę nie na temat, ale możliwe, że komuś ta informacja się przyda. Nie ma wątku ogólnego o wszystkich parkach rozrywki i lunaparkach, dlatego zdecydowałem się tutaj napisać. Nakłonił mnie do tego niejako Spoxcoaster który kilka postów wcześniej napisał o tym, że był w Gdańsku na kole młyńskim i małym RC. Myślę, że w tym wątku jest więcej takich maniaków którzy podróżują po kraju (i nie tylko) w poszukiwaniu ciekawych RC, karuzel i innych wrażeń, dlatego właśnie zdecydowałem się napisać.

Otóż, w dniach 4-8 sierpnia w Szczecinie odbywa się impreza Tall Ship Races - wystawa żaglowców połączona z dniami miasta na której będą koncerty i... lunaparki. Na youtubie można znaleźć filmiki z poprzednich lat z takich imprez. Wygląda to świetnie bo po obu stronach rzeki rozstawionych jest kilka lunaparków (polskich, niemieckich, czeskich). W tym roku niesamowitą gratką będzie lunapark braci Boos który przywiezie ze sobą do Polski karuzele: V-Maxx oraz The Flyer. V-Maxx jest to konstrukcja podobna do Boostera z EL w dodatku tej samej firmy (Fabbri). Różnica jednak polega na tym, że Booster w EL ma gondolki 4 osobowe i wysokość 45m, a Booster w Szczecinie będzie miał wysokość 55m i 8 osobowe gondolki. The Flyer to karuzela łańcuchowa o wysokości... 80m! Myślę, że warto w tych dniach odwiedzić Szczecin, bo to jedyna szansa, żeby przejechać się na takich urządzeniach w Polsce. Więcej info o karuzelach tutaj: http://www.giantrides.de/ Jeśli ktoś zdecyduje się jechać z centrum Polski to proszę o kontakt w PW - możemy się jakoś dogadać i jechać razem.

Ds3, PabloA liked this post
Gajeś no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 10:20 PM   #9598
tygryss
Registered User

Likes (Received): 14

Cześć ! Jako że wakacje na półmetku, spotykając się ze znajomym pracującym sezonowo w EL można się sporo ciekawych rzeczy dowiedzieć odnośnie planów na przyszłość. Mw. że ma powstać największe zoo w Polsce na nowo zakupionych terenach...

MarcinS, PabloA liked this post
tygryss no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
małopolskie

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules