search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old February 24th, 2017, 05:08 PM   #1241
michal90
Registered User

Likes (Received): 4873

Quote:
Originally Posted by bob.budowniczy View Post
A poza sezonem TK przejmie tranzyt, który w ilości.... co dzień przetacza się przez ZOT, Chylonię, Rumię i z Redy wylewa się na Wejherowo i dalej w kierunku Lęborka?
Bo nie wierzę, że Mieszkańcy Trójmiasta masowo rzucą się do odwiedzania Pomorza Środkowego po wybudowaniu TK.
TK = pojedzie nią każdy (pomijając tych, którzy nie potrafią liczyć), kogo punktem docelowym (bez względu na porę roku) będzie wszystko na W i NW od Wejherowa. (również choćby i Jarosławiec czy Darłowo) Więc nie rozumiem Twojego pytania ? W każdym razie każdy kto jedzie na W i NW, swoją wycieczkę zakończy na Wielkim Kacku, nie będzie jechał przez żadną Chylonię i Rumię.

Co ma kwestia odwiedzania Pomorza Środkowego do budowy OMT / TK ? Nie zapominaj, że będzie to darmowa alternatywa dla Trójmiasta we wszelakich wyjazdach w Europę. (choć gdyby pozostawili odcinek Lębork-Sianów jednopasmowy, to jednak trochę będzie zniechęcać, a zachęcać do S5). Podstawowe założenie TK to wyrzucenie z odcinka gdyńskiego całego tranzytu, który obecnie uderza w małe trójmiasto, w drugiej kolejności połączenie Trójmiasta z ringiem berlińskim i szybszy dojazd do pracy w relacjach Trójmiasto-Lębork i okolice, a zupełnie pomijalna jest kwestia odwiedzin Pomorza Środkowego, plaże mamy w Gdańsku

naruciakk, arct liked this post
michal90 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old February 24th, 2017, 06:02 PM   #1242
bob.budowniczy
Registered User

Likes (Received): 101

Quote:
Originally Posted by michal90 View Post
- zdecydowana większość wakacyjno-tranzytowego ruchu idącego przez ZOT / w przyszłości OMT, wybiera się w kierunku Władysławowa, a nie Pomorza Środkowego ! Co z tego, że kilka tysięcy aut dziennie (tylko w okresie wakacji) pojedzie ze Straszyna dalej na Lębork via OMT, skoro cała reszta utknie albo na ZOT (dzięki Chylonii), albo na OMT próbując się dostać na ZOT, bo jedzie w kierunku Helu i nie korzysta z TKaszubskiej ? Ile razy to trzeba powtarzać ? Ponadto jeszcze jest coś takiego jak S11, a i przecież nie trzeba za wszelką cenę jadąc do Ustki, jechać do końca A1.
Taaak, to jeszcze powiedz jakie będzie natężenie ruchu w relacji PŚ - reszta kraju przez ca. 10 miesięcy w roku ? Zakopianka jest gęsta przez cały rok, z kolei PŚr. przez 10 miesięcy w roku "śpi", to pustynia biznesowo-turystyczna (poza plażami). Niestety, miasta typu Słupsk, itd. to umieralnie i nie ma się co zaklinać, że wygenerują poza wakacjami szkolnymi choćby 4-cyfrowy ruch, poza wąskim gronem "elity" ludzie w takich miastach mają raczej inne problemy, niż jak dostać się do Lublina. Naprawdę nie idźmy w argumenty typu lotnisko w Radomiu...
Quote:
główny jest taki, że mityczny tranzyt Straszyn-Wejherowo praktycznie nie istnieje i nigdy nie zaistnieje, bo Elbląg czy Słupsk niestety nigdy nie staną się nowymi gwiazdami gospodarczymi, generującymi sensowny ruch - chyba, że w jedną stronę. WYKAŻ, ŻE MINIMUM 20 000 POJAZDÓW CODZIENNIE POTRZEBUJE DOSTAĆ SIĘ W RELACJI WEJHEROWO-STRASZYN.
To mamy ten magiczny tranzyt czy go nie mamy?

TK sama w sobie w bardzo niewielkim stopniu rozwiąże problem Rumii i Redy. Poza sezonem będzie to praktycznie niezauważalne. Czyli budujemy drogę za kilka mld pln, która przyda się w niewielkim stopniu 18-20 dni w roku. Co więcej zachęci rzesze turystów (tych którzy teraz jada na PŚ przez Kaszuby) do wyboru ZOT i TK. Czyli znowu zwiększamy potoki ruchu na ZOT w weekendy wakacyjne. Nie neguję sensu budowy TK, bo sam jestem jej zwolennikiem, ale nie podoba mi się jak wymienia się ja, jako rozwiązanie problemów na ZOT lub w Rumii i Redzie. Bez poszerzenia ZOT i budowy OPAT sytuacja w szeroko-pojętej aglomeracji trójmiejskiej znacząco się nie zmieni. A najgorsze może być to że jeśli obecna władza przegra najbliższe wybory samorządowe w pomorskim to wszelkie inwestycje mogą odejść w niebyt

Tomasso2008 liked this post
bob.budowniczy no está en línea   Reply With Quote
Old February 24th, 2017, 06:14 PM   #1243
johny.f
Registered User

johny.f's Avatar

Likes (Received): 6834

Quote:
Co ma kwestia odwiedzania Pomorza Środkowego do budowy OMT / TK ? Nie zapominaj, że będzie to darmowa alternatywa dla Trójmiasta we wszelakich wyjazdach w Europę. (choć gdyby pozostawili odcinek Lębork-Sianów jednopasmowy, to jednak trochę będzie zniechęcać, a zachęcać do S5). Podstawowe założenie TK to wyrzucenie z odcinka gdyńskiego całego tranzytu, który obecnie uderza w małe trójmiasto, w drugiej kolejności połączenie Trójmiasta z ringiem berlińskim i szybszy dojazd do pracy w relacjach Trójmiasto-Lębork i okolice, a zupełnie pomijalna jest kwestia odwiedzin Pomorza Środkowego, plaże mamy w Gdańsku
Patrzysz bardzo gdanskocentrycznie ale nie zapominaj, ze S6 to bedzie takze glowne polaczenie Pomorza Srodkowego z Warszawa, a w zasadzie takze i z Lodzia, GOPem i Krakowem. W kazdym razie, dopoki nie zostana wybudowane S11 Koszalin - Poznan i cala S10 (a i to nie bedzie alternatywa dla Slupska). Czyli jeszcze dlugo.

We are escalator walkers
In the brand new temple

CzarnyPtak, Asinus liked this post
johny.f no está en línea   Reply With Quote
Old February 24th, 2017, 10:27 PM   #1244
michal90
Registered User

bob - ilekroć nie jadę 6-ką, to ruch od strony Trójmiasta jest aż do Lęborka - więc po oddaniu TK z DK6 zniknie naprawdę spora część ruchu. Ale to zdecydowanie ruch "wojewódzki" a nie z Elbląga do Sławna. Dlatego zawsze wyśmiewałem tezy, że OMT (czy nawet TK) przeniesie jakiś mityczny tranzyt, za wyjątkiem tego letniego. Gdańsk nie jest położony tak jak Łódź czy GOP dla odpowiednio A2 i A4 - Gdańsk w relacjach równoleżnikowych jest punktem startowym lub docelowym, a nie tranzytowym. Poza tym S5 do Ostródy załatwi kwestię jakiegokolwiek ciężkiego tranzytu od wschodu.

johny - patrzę po prostu pod kątem generatora ruchu - z pełnym szacunkiem, ale ile aut dziennie jest w stanie wygenerować Pomorze Środkowe na południe czy do W-wy ? A różnica jest większa, aniżeli proporcje mieszkańców np. pomiędzy Gdańskiem a Słupskiem. Myślę, że znacznie częściej punktem docelowym dla Pomorza Środkowego (za wyjątkiem majówek i urlopów w lecie) będzie jednak Trójmiasto, a nie reszta kraju. Ba, skrócenie czasu przejazdu do ca. godziny (Słupsk-Trójmiasto), dostarczy też ruchu "biznesowego". Cała "góra" frytków dojeżdża codziennie z Trójmiasta do Lęborka , a zajmuje to więcej czasu, aniżeli po oddaniu całej S6 ze Słupska do Trójmiasta. Oczywiście dotyczy to wąskiego grona osób na odpowiednich stanowiskach (które nie zmienią przy okazji miejsca zamieszkania), ale nawet ta grupa powinna być większa, niż codzienny ruch Słupsk-A1.

mikemechanix liked this post
Old February 25th, 2017, 12:30 AM   #1245
pjk13
Registered User

pjk13's Avatar

Likes (Received): 71

Quote:
Originally Posted by barbapapa View Post
Budowa nowego węzła Wlk. Kack/Dąbrowa i tak ograniczy przepustowość obwodnicy. W tym samym czasie można prowadzić prace na innych odcinkach.
Może będzie jak z rozbudową Karczemek?
pjk13 no está en línea   Reply With Quote
Old February 25th, 2017, 09:34 AM   #1246
barbapapa
Registered User

barbapapa's Avatar

Quote:
Originally Posted by pjk13 View Post
Może będzie jak z rozbudową Karczemek?
To znaczy? Rzadko tam bywałem w czasie przebudowy, ale z tego co pamiętam, to tymczasowa organizacja ruchu była dość sprawnie rozwiązana.
barbapapa no está en línea   Reply With Quote
Old February 25th, 2017, 12:16 PM   #1247
pjk13
Registered User

pjk13's Avatar

Korzystano z jezdni serwisowej. Zawsze były 4 pasy z różnymi przplotami, trzeba było zwalniać ale nie było zwężenia.
Old February 25th, 2017, 01:42 PM   #1248
fortepian
Registered User

fortepian's Avatar

Likes (Received): 636

W Karczemkach budowano jezdnie zbiorczo-rozprowadzające, więc organizacja ruchu tak, żeby zawsze było min. 2x2 była dosyć prosta. A na długich odcinkach obwodnicy dodatkowych jezdni jednak nie będzie. Chyba że będziemy budowali obok najpierw jezdnię tymczasową, a dopiero potem rozbierali jedną jezdnię, potem drugą, potem tymczasową, ale to będzie trwało i trwało... Zbudowanie nowej jezdni obok i przerzucenie tam całego ruchu a potem rozebranie istniejących i zbudowanie tam drugiej byłoby zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem.

Tomasso2008 liked this post
fortepian no está en línea   Reply With Quote
Old March 2nd, 2017, 10:17 PM   #1249
jerry_ku
Registered User

jerry_ku's Avatar

Likes (Received): 743

Tak sobie czytam te rozwarzania o budowaniu dodatkowych jezdni obok już istniejących...
Ehh... A gdzie Wy je chcecie zmieścić? To po pierwsze. A po drugie - czy Wy naprawdę myślicie, że ktokolwiek podejmie decyzję o poszerzeniu ZOT do trzech pasów?
Old March 3rd, 2017, 10:51 AM   #1250
pjk13
Registered User

pjk13's Avatar

Nawierzchnia powoli się sypie.
Nie wiem czy to wymaga remontu, czy może można w nocy sfrezować i położyć nowy asfalt, ale w każdym razie dwie, trzy mroźne zimy i tak wymuszą skierowanie ciężkiego sprzętu do naprawy drogi.

No chyba że będą łaty i ograniczenia prędkości.
Old March 3rd, 2017, 10:57 AM   #1251
Tomeyk
Registered User

Tomeyk's Avatar

Likes (Received): 17200

Quote:
Originally Posted by johny.f View Post
Patrzysz bardzo gdanskocentrycznie ale nie zapominaj, ze S6 to bedzie takze glowne polaczenie Pomorza Srodkowego z Warszawa, a w zasadzie takze i z Lodzia, GOPem i Krakowem. W kazdym razie, dopoki nie zostana wybudowane S11 Koszalin - Poznan i cala S10 (a i to nie bedzie alternatywa dla Slupska). Czyli jeszcze dlugo.
Jeżdżąc na wakacje nad morze (okolice Ustki) korzystałem właśnie z A1 i DK6. I zawsze mi się bardzo przyjemnie jechało już od Wejherowa a za Lęborkiem to czułem się absolutnie komfortowo - niemal nie ma ruchu, droga bardzo dobra, terenów zabudowanych praktycznie żadnych.
I tak się zastanawiam - tam naprawdę jest potrzebna ekspresówka?
Z całej trasy w tym rejonie to koszmarna jest okolica Redy i Rumii, tam jest potrzebne obejście, przydałby się też 3 pas na całej obwodnicy Trójmiasta.
Ale dalej, za Lęborkiem to naprawdę nie jestem przekonany.
Tomeyk no está en línea   Reply With Quote
Old March 3rd, 2017, 11:04 AM   #1252
Dantiscum
Registered User

Likes (Received): 382

Quote:
Originally Posted by Tomeyk View Post
Jeżdżąc na wakacje nad morze (okolice Ustki) korzystałem właśnie z A1 i DK6. I zawsze mi się bardzo przyjemnie jechało już od Wejherowa a za Lęborkiem to czułem się absolutnie komfortowo - niemal nie ma ruchu, droga bardzo dobra, terenów zabudowanych praktycznie żadnych.
Z całej trasy w tym rejonie to koszmarna jest okolica Redy i Rumii, tam jest potrzebne obejście, przydałby się też 3 pas na całej obwodnicy Trójmiasta.
Jak się jeździ raz w roku na urlop odprężonym i zadowolonym to się dobrze jedzie. Jak się jeździ regularnie służbowo, to już gorzej.

bartosz_berlinka, fortepian, el nino liked this post
Dantiscum no está en línea   Reply With Quote
Old March 3rd, 2017, 11:35 AM   #1253
michal90
Registered User

Quote:
Lębork - Słupsk to absolutny top jeżeli chodzi o przyjemność z jazdy drogą jednopasmową w skali kraju I ten odcinek raczej nie wymaga na ten moment 2 x 2 - tylko z drugiej strony patrząc, jaki jest sens budowy ciągu ekspresowego, jeżeli mają tam być wkurzające jednojezdniowe dziury ? I to nie jest to samo co S19, bo tam jest wyraźny podział na północny, niepotrzebny w 2 x 2 odcinek i południowy, jak najbardziej potrzebny. Więc jak już ma być od Szczecina do Koszalina 2 x 2, od Lęborka do Trójmiasta 2 x 2, to nielogiczne byłoby budować jeden odcinek 1 x 2.
Old March 3rd, 2017, 11:58 AM   #1254
GWE
Registered User

Likes (Received): 43

Quote:
To zapraszam na przejazdzke z Wejherowa do Leborka dzis pomiedzy 15 a 17. Teren zabudowany jest co kawalek a swiatel jeszcze wiecej. Droga nie ma pobocza. Moze pomyliles trasy?!

Colorado21 liked this post
GWE no está en línea   Reply With Quote
Old March 3rd, 2017, 09:29 PM   #1255
wiewior
Inżynier... Dźwięku

wiewior's Avatar

Likes (Received): 7954

Między Wejherowem jest a Lęborkiem jest dużo świateł?
Raczysz żartować. Po wyjeździe z Wejherowa jedzie się całkiem przyzwoicie mimo, że jest tylko jedna jezdnia.
Najgorszy jest właśnie odcinek Gdynia-Wejherowo. Ja najczęściej jadąc z Gdańska do Słupska wybieram trasę przez Leźno-Luzino. Potem jest już luz. A jeżdżę właśnie najczęściej w piątki popołudniu.
I tak jak pisał Tomeyk, po wyjechaniu z Lęborka jedzie się komfortowo. Akurat na tym odcinku nie będę płakał za eSką.

Pociągiem przez Kokoszki

BYKOM-STOP
wiewior no está en línea   Reply With Quote
Old March 4th, 2017, 08:55 AM   #1256
GWE
Registered User

Likes (Received): 43

Jeśli komfortem jest dla Ciebie jazda 20-40 km/h z Wejherowa do Luzina to faktycznie S6 Tobie nie jest potrzebna. Od Strzebielina do Lęborka DK6 nie ma utwardzonego pobocza. Po drodze jest przejazd kolejowy w Bożym Polu, ktory pomiedzy 15 a 17 jest dosc czesto zamykany. Przejazd pomiedzy Wejherowem a Leborkiem to niekiedy 1h.
Z drugiej strony... chociazby wczoraj... godz 15. Korek z Gdyni do Chwaszczyna od Rdestowej.
GWE no está en línea   Reply With Quote
Old March 4th, 2017, 11:01 AM   #1257
michal90
Registered User

Kolega 2 posty wyżej czasami klepie bzdury, więc trzeba to uszanować. Najwyraźniej myli odcinek Wejherowo-Lębork ze Słupsk-Lębork, a popołudnia z nocą. Płynna jazda zaczyna się dopiero od Lęborka.
Old March 4th, 2017, 12:40 PM   #1258
wiewior
Inżynier... Dźwięku

wiewior's Avatar

Likes (Received): 7954

Quote:
Originally Posted by GWE View Post
Jeśli komfortem jest dla Ciebie jazda 20-40 km/h z Wejherowa do Luzina to faktycznie S6 Tobie nie jest potrzebna.
Proponuję czytać ze zrozumieniem, co inni piszą.

Quote:
Od Strzebielina do Lęborka DK6 nie ma utwardzonego pobocza.
No i? Ja z reguły korzystam z jezdni, a nie z pobocza.

Quote:
Po drodze jest przejazd kolejowy w Bożym Polu, ktory pomiedzy 15 a 17 jest dosc czesto zamykany. Przejazd pomiedzy Wejherowem a Leborkiem to niekiedy 1h.
A gdzie się podziały te rozliczne światła tamujące ruch?

Pociągiem przez Kokoszki

BYKOM-STOP
wiewior no está en línea   Reply With Quote
Old March 4th, 2017, 01:13 PM   #1259
jerzu007
Registered User

jerzu007's Avatar

Likes (Received): 208

Quote:
Originally Posted by Dantiscum View Post
Jak się jeździ raz w roku na urlop odprężonym i zadowolonym to się dobrze jedzie. Jak się jeździ regularnie służbowo, to już gorzej.
Dokładnie.
Podobnie jest w Świnoujściu. Przeprawa promowa jest atrakcją do kogoś kto raz na rok wybiera się do Świnoujścia.
Dla kogoś kto musi z niej korzystać kilka razy w miesiącu lub częściej - jest tylko stratą czasu i niepotrzebnymi nerwami.

Last edited by jerzu007; March 4th, 2017 at 01:34 PM.
jerzu007 no está en línea   Reply With Quote
Old March 4th, 2017, 01:19 PM   #1260
barcelonista
Registered User

Likes (Received): 4

Quote:
Originally Posted by wiewior View Post
Proponuję czytać ze zrozumieniem, co inni piszą.

No i? Ja z reguły korzystam z jezdni, a nie z pobocza.

A gdzie się podziały te rozliczne światła tamujące ruch?
Już piszę:
pierwsze trze skrzyżowania z sygnalizacją świetlną jadąc od Wejherowa mamy jeszcze w Bolszewie, dale Gościcino dwa razy światła w tym jedno koło szkoły podstawowej. Następnie Kębłowo, Luzino, Strzebielino (również szkoła podstawowa obok) i od niedawna Bożepole, dalej przejazd kolejowy w Bożympolu. Następne światła "dopiero" w Mostach pod Lęborkiem i jedna sygnalizacja dodatkowo w Lęborku.

Łącznie na odcinku 35 kilometrów mamy 11 świateł, jeden przejazd kolejowy i 9 wiosek. Mało?

ocsid, michal90 liked this post
barcelonista no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
aglomeracja trójmiasta, droga ekspresowa s6, ekspresówka-s6, gdańsk, obwodnica, obwodnice trójmiasta, pomorskie, pomorze, s-6, trójmiasto

Thread Tools

Posting Rules