search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura rowerowa

Infrastruktura rowerowa Komunikacja i turystyka rowerowa

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old September 25th, 2017, 03:04 PM   #321
szy
Registered User

szy's Avatar

Likes (Received): 61

Smile

@khan_tengri, bardzo dziękuję :)

To jeszcze kilka kwestii dodam.

Przede wszystkim - Green Velo na Podkarpaciu przywraca wiarę w ten szlak. Mogę spokojnie napisać, że tam prowadzi tak, jak powinien, po małych wioseczkach, cichych drogach, zupełnych podkarpackich opłotkach. Nie było potrzeby budować nie wiadomo czego, bo przeważnie ruch jest naprawdę turystycznie-rowerowo akceptowalny.

Oczywiście, są odcinki gdzie drogą rowerową trzeba było się wesprzeć i tam już można niestety dopatrzeć się pewnych fakapów. Fakapów dla mnie, patrzącego z punktu widzenia turysty, który nie będzie zachowywał się jak bezduszny model z przepisów ruchu drogowego. I tak postrzegam takie miejsca:

To samo z przeciwnego kierunku:

Niestety, nie znam rowerzysty, z sakwami, który wyjeżdżając z tej podporządkowanej, niewielkiej drogi publicznej będzie się bawił w korzystanie z tego przepisowego czegoś po prawej stronie.

Jadąc z Przemyśla do Rzeszowa, jest tego sporo tuż przed Rzeszowem:

Czkawką musi się też województwu odbijać wybór wykonawcy dróg szutrowych. Nie wiem, czy to bezpośrednio greenvelowa inwestycja czy samorządów "pod Green Velo", ale ewidentnie widać jeden, bardzo gruby rodzaj nawierzchni ciągnący się cały czas po trasach Green Velo. Niestety, jest gruby, nieprzyjemny, nietrzymajacy się nawierzchni i dziecku w przyczepce może po prostu zrobić krzywdę.

Na większych nachyleniach droga potrafi wyglądać tak - po samochodach, motorach, quadach i po prostu przyrodzie - wodzie:

Po prawie płaskim tak - lepiej, aaale już z pewnymi tendencjami w postaci początków kolein:

W tym drugim miejscu na szczęście nie patrzy się na nawierzchnię, bo odcinek pięknie sobie kręci po okolicach Dynowa, o, tak z góry to wygląda:

I właśnie takie miejsca jak to ostatnie robią dobrze. Trzy dni między Przemyślem a Rzeszowem - tym najbardziej "górzystym" (bez przesady) odcinku to naprawdę fajna turystyczna jazda. Cisza, spokój, piękne miejsca.

Na SCC pisze się też o atrakcjach krajoznawczych? To proszę, krótko:

- mega klimatyczny Przemyśl,

- fajny Krasiczyn - choć odrobinę trzeba do niego zboczyć,

- jedna z tych porzuconych przez lata cerkwi - Piątkowa,

- miejsce zbrodni UPA z dość kontrowersyjną tablicą,

- piękna cerkiew w Uluczu,

- kaplica w Wołodzi.

Po trzech dniach w takiej podkarpackiej dziczy miłą, a może przeciwnie dla kogoś? :), odmianą jest rynek w Rzeszowie. Świeży, czysty, zadbany, estetyczny, tętniący przyjemnym miejskim życiem. Do dzisiaj jestem zachwycony. Nawet te odrobinę jarmarczne kolorowe lampy w oknach ratusza tam dają fajnie radę po zmroku.

I jeszcze coś z Rzeszowa - fajnie, przyjaźnie ogarnięto wjazd po Green Velo do miasta z południa. Najpierw droga rowerowa, potem wyraźne przekierowania na boczną, wąską, publiczną drogę asfaltową, za chwilę przejazd rowerową promenadą przez popularne kąpielisko i wzdłuż Wisłoka. I lądujemy zupełnie bezproblemowo w środku dużego miasta. Fajnie.

Dwa disclaimery :).

Po pierwsze, patrzę na wszystko z punktu widzenia turysty, zwykłej rowerowej wygody. Być może od strony przepisów owe wjazdy muszą, po prostu muszą tak wyglądać. Dla mnie - to jednak pomyłka i brak praktycznej wyobraźni projektanta.

Po drugie, mój wyjazd na Green Velo wsparło województwo podkarpackie, jednak wszystkie moje opinie są wciaż przede wszystkim moje.

:)

Całość, jak Kolega khan_tengri wspomniał:

Podkarpackie Green Velo: z Przemyśla do Rzeszowa

W wolnej chwili podzielę się jeszcze kolejnymi wrażeniami z podkarpackiego Green Velo i Fortecznej Trasy Rowerowej. Ta druga w kategorii rowerowych szlaków tematycznych - perełka.

Pozdrower :)

Szy.
szy no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old September 25th, 2017, 11:51 PM   #322
khan_tengri
Дружба Народов

khan_tengri's Avatar

Likes (Received): 10280

Twój serwis to przykład jak powinny wyglądać relacje i zdjęcia z tras rowerowych, naprawdę miło się ogląda

Jako że masz trochę podkarpackich tras, to wrzucaj też tutaj:
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=2022599

I jeszcze zaproszenie:

Quote:
RAJD ROWEROWY GREEN VELO: TOMASZÓW LUBELSKI – ZAMOŚĆ

Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna i Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego zapraszają na Rajd Rowerowy Green Velo.

Rajd odbędzie się w dniach 30 września – 1 października 2017 r.

Start z Rynku w Tomaszowie Lubelskim: godz. 9.30 ( rejestracja od godz. 8.30)

Celem Rajdu jest propagowanie aktywnego spędzania czasu poprzez turystykę rowerową oraz promowanie atrakcji przyrodniczych, turystycznych i historycznych na trasie i korytarzu Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo, na terenie woj. lubelskiego.

Trasa biegnie przez piękny, bardzo malowniczy region Roztocza. Ma długość ok. 123 km i prowadzi z Tomaszowa Lubelskiego – Rebizanty – Józefów – Górniki – Krasnobród – Bondyrz – Zwierzyniec – Szczebrzeszyn – Siedliska – Zamość.

Nocleg został zaplanowany w Krasnobrodzie w ośrodku „Leśny Raj”.

Warunkiem uczestnictwa w Rajdzie jest przesłanie na adres mailowy: [email protected] uzupełnionej karty zgłoszeniowej, do dnia 25 września br., (lub dostarczenie jej osobiście do punktu rejestracyjnego Rajdu w dniu 30 września 2017 r. na rynku w Tomaszowie Lub.) oraz ew. deklaracji rodziców osoby niepełnoletniej.

Udział w Rajdzie jest bezpłatny, ilość miejsc jest ograniczona – w Rajdzie może wziąć udział maksymalnie 100 osób (decyduje kolejność zgłoszeń). W przypadku rezygnacji z udziału w imprezie prosimy o informację zwrotną najpóźniej do dnia 24.09.2017 r. do godz. 10.00.

Istnieje możliwość skorzystania z płatnego transportu wraz z rowerem z Lublina do Tomaszowa Lubelskiego oraz z Zamościa do Lublina. Cena transportu zostanie podana po określeniu liczby chętnych

Rejestrację uczestników rozpoczynamy o godz. 8.30 na rynku w Tomaszowie Lub. Start o godz. 9.30.

Zapraszamy

Karty zgłoszeń i regulamin na:
http://www.lrot.pl/rajd-rowerowy-gre...belski-zamosc/

Last edited by khan_tengri; September 26th, 2017 at 12:27 AM.
khan_tengri no está en línea   Reply With Quote
Old October 12th, 2017, 07:51 PM   #323
khan_tengri
Дружба Народов

khan_tengri's Avatar

Wrzucam bo dobre:

Quote:
Stary Bubel. 45 drzew pod topór? Są protesty

Małgorzata Szlachetka 12 października 2017

Fot.: Robert Mistewicz

„Alarm! Wieś, w której od trzech lat organizujemy Land Art Festiwal, jest pięknym miejscem nad Bugiem, słynnym z kilkunastu gniazd bocianich rozmieszczonych wzdłuż ulicy. Dzisiaj zadzwoniła do mnie pewna miłośniczka naszego festiwalu, prosząc o pomoc w ratowaniu drzew przygotowanych na rzeź” - napisał na Facebooku lubelski artysta Jarosław Koziara.

Niepokój wzbudziło to, że pnie kilkudziesięciu drzew w Starym Bublu (powiat bialski) zostały oznaczone numerami, wypisanymi białą farbą. Na zdjęciach towarzyszących wpisowi Koziary oglądamy ponumerowane rozłożyste lipy rosnące przy ulicy, w tle drewniane domy i łąki, na których pasą się krowy. -

Wybraliśmy ten teren na miejsce dla festiwalu właśnie ze względu na walory przyrodnicze. Stary Bubel to niezwykle malownicza wioska, z dala od natężonego ruchu. Samochód przejeżdża tamtędy od wielkiego dzwonu - komentuje Jarosław Koziara. - Jeśli ktoś okaleczy ten krajobraz, wycinając drzewa, to będzie zawód na całej linii - nie kryje irytacji artysta.

Sprawdzamy, jak wygląda sytuacja. W Zarządzie Dróg Powiatowych w Białej Podlaskiej słyszymy, że rzecz idzie o bezpieczeństwo, a 45 drzew do wycinki (lipy, klony, jarzębiny i czeremchy) zostało wyznaczonych wstępnie. -

Zrobiliśmy to po prośbach od mieszkańców i ze względu na bezpieczeństwo w ruchu. Tamtędy przebiega szlak rowerowy Green Velo. Co będzie, jeśli gałąź spadnie na głowę jadącego rowerzysty - pyta Artur Rogulski, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Białej Podlaskiej.
Źródło, cd. artykułu i więcej zdjęć: http://www.kurierlubelski.pl/serwisy...esty,12572486/
Old October 13th, 2017, 12:46 AM   #324
zeralda
Zbyszek

zeralda's Avatar

Likes (Received): 645

[...] Wyciąć, zabetonować, kostkę bauma pierd...knąć.

Gdy dla tymczasowego bezpieczeństwa zrezygnujemy z podstawowych wolności, nie będziemy mieli ani jednego, ani drugiego (B. Franklin)

dj_pajak, matsta19, vlad liked this post

Last edited by khan_tengri; October 13th, 2017 at 10:14 PM. Reason: język
zeralda no está en línea   Reply With Quote
Old October 13th, 2017, 01:47 AM   #325
dj_pajak
Registered User

dj_pajak's Avatar

Likes (Received): 178

Quote:
Originally Posted by zeralda View Post

Wyciąć, zabetonować, kostkę bauma pierd...knąć.
Te, a gdzie barierki? Barierki muszą być! I jeszcze kazać pedalarzom po tej kostce jechać
dj_pajak no está en línea   Reply With Quote
Old October 13th, 2017, 07:52 AM   #326
szy
Registered User

szy's Avatar

Unhappy

Quote:
Originally Posted by zeralda View Post

[...] Wyciąć, zabetonować, kostkę bauma pierd...knąć.
Na pewno chciałeś pojechać takim rasistowskim stereotypem?

Przecież nawet część tej wschodniej "egzotycznej" Polski jest piękna właśnie dzięki jej azjatyckim korzeniom.

Szy.

Last edited by khan_tengri; October 13th, 2017 at 10:13 PM.
Old October 13th, 2017, 08:48 AM   #327
Pawel_S
Registered User

Likes (Received): 526

Quote:
Zrobiliśmy to po prośbach od mieszkańców i ze względu na bezpieczeństwo w ruchu. Tamtędy przebiega szlak rowerowy Green Velo. Co będzie, jeśli gałąź spadnie na głowę jadącego rowerzysty - pyta Artur Rogulski, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Białej Podlaskiej.
Należy zapytać pana Rogulskiego o statystyki jak często spadają gałęzie na głowy jadących rowerzystów w porównaniu z np ze zderzeniami z samochodami. Ja odnoszę wrażenie że pan Rogulski nie priorytetuje prawidłowo.
Pawel_S no está en línea   Reply With Quote
Old October 13th, 2017, 11:09 AM   #328
zeralda
Zbyszek

zeralda's Avatar

Quote:
Originally Posted by szy View Post
Na pewno chciałeś pojechać takim rasistowskim stereotypem?

Przecież nawet część tej wschodniej "egzotycznej" Polski jest piękna właśnie dzięki jej azjatyckim korzeniom.

Szy.
Oczywiście, że nie. Przepraszam, jeśli ktoś się poczuł urażony. Chodziło mi raczej o naszą wschodnioeuropejską mentalność i estetykę. Mam tutaj na myśli zdewastowane przez lata komuny krajobrazy w Rosji, na Ukrainie czy w Polsce, które zamieniają się niestety na nie lepsze plasticzano- festyniarskie (nawet tam gdzie jeszcze nie były zdewastowane). Podróżując po Ukrainie (od 17 lat) mam porównanie jak wyglądały podgórskie wioski, które choć trochę się wzbogaciły.
O Polsce nie będę wspominał, gdyż pewnie wszyscy wiedzą o czym mówię.
No i puściły mi "zawory" jak przeczytałem powyższy fragment artykułu - Nie cierpię takich szkodników (zwłaszcza, że ostatnio nasza przyroda nieźle dostaje w d...).

Jestem daleki od szufladkowania ludzi ze względu na ich pochodzenie, wiarę czy kolor i każdy kto czasem czyta moje wypociny to potwierdzi.

Gdy dla tymczasowego bezpieczeństwa zrezygnujemy z podstawowych wolności, nie będziemy mieli ani jednego, ani drugiego (B. Franklin)
Old October 13th, 2017, 10:16 PM   #329
khan_tengri
Дружба Народов

khan_tengri's Avatar

To było mimo wszystko za ostro, więc prośba by się nie powtórzyło.

Btw. może jakiś wątek o tych wyjazdach na Ukrainę w zagranicy?
Old October 13th, 2017, 11:13 PM   #330
zeralda
Zbyszek

zeralda's Avatar

Czarnohora, Gorgany, Bieszczady Wschodnie itp.. Wszystko odbywa się "na butach". Wątek zasługuje na powstanie ale zważywszy na ilość polskich turystów, którzy tam bywają obawiam się, że byłby "martwy".

Old October 14th, 2017, 01:11 AM   #331
khan_tengri
Дружба Народов

khan_tengri's Avatar

Zdecydowanie by nie był, szkoda żeby się marnowały na dysku, także zachęcam, im więcej tym lepiej:
http://www.skyscrapercity.com/forumdisplay.php?f=154
Old October 14th, 2017, 02:08 AM   #332
zeralda
Zbyszek

zeralda's Avatar

Moderatorze, skoro się pokajałem to po co wycinasz fragment mojego "grzechu"? Przecież ta wymiana zdań przestaje mieć jakikolwiek sens skoro czytający nie będą wiedzieć czym zgrzeszyłem?

Old October 16th, 2017, 10:38 AM   #333
szy
Registered User

szy's Avatar

Dla jasności - bo czuję się trochę winny - właściwie dla formalności zwróciłem uwagę na słowa Zbyszka, nie przypuszczałem że były pisane "z serca".

Panowie, Adminie - nie róbmy z tego więcej niż trzeba.

Przepraszam - to trochę moja wina.

Szy.

zeralda liked this post
Old October 17th, 2017, 01:01 AM   #334
khan_tengri
Дружба Народов

khan_tengri's Avatar

Proponuję zakończyć ten wątek i wrócić do tematu
Old October 25th, 2017, 10:34 PM   #335
khan_tengri
Дружба Народов

khan_tengri's Avatar

Nieduża wzmianka, ale raczej słuszna. Przypomnę tylko, że profil Rzeki dla rowerów prowadzi właściciel największej w Polsce firmy zajmującej się turystyką rowerową (przyjazdową i wyjazdową), więc zna się na rzeczy.

Quote:
Szlak Green Velo na południe od Przemyśla - tu obrazek niestety smutny. Kiedy widziałem pierwotny projekt i przebieg trasy wzdłuż Sanu od Dynowa do Przemyśla cieszyłem się, że zbudowane zostanie coś w rodzaju "San Radweg" z ogromną atrakcyjnością i potencjałem nadrzecznej trasy w podgórskim rejonie.

(Trochę) więcej:
https://www.facebook.com/RzekiDlaRow...77031365820223

Pozostańmy w nadziei, że zaległości będą nadrobione.

Reply

Tags
świętokrzyskie, białystok, infrastruktura rowerowa, kielce, komunikacja rowerowa, lubelskie, podkarpackie, podlaskie, przemyśl, rower, rowery, rzeszów, turystyka, turystyka rowerowa, warmińsko-mazurskie

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules