daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Hrvatski Forum > Economy and development > Gospodarstvo, infrastruktura i razvoj > Vojska

Vojska Army

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

View Poll Results: Jeste li za ponovno uvođenje obaveznog vojnog roka?
Da 33 61.11%
Ne 21 38.89%
Voters: 54. You may not vote on this poll

Closed Thread

Thread Tools Rating: Thread Rating: 286 votes, 4.98 average.
Old May 15th, 2015, 10:13 PM   #8521
vozilo
Fahrzeug

vozilo's Avatar

Likes (Received): 7591

Otiđi na Temu o HRZ-u imaš tu različitih mišljenja i usporedbi (prođi zadnjih desetak strana).

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

Mrijeti ti ćeš kada počneš sam u ideale svoje sumnjati!
S.S. Kranjčević

kikikiko, Gajetanska, djole13, Flashover2 liked this post
vozilo no está en línea  

Sponsored Links

Old May 15th, 2015, 11:51 PM   #8522
fidelis.erga.patria
BANNED

Likes (Received): 1022

Quote:
Originally Posted by starman100 View Post
članak iz jutarnjeg:

RATNO ZRAKOPLOVSTVO DOBILO NOVU PONUDU Za samo milijardu eura možemo nabaviti 24 FA-50

....
Kao prvo dobrodoša!

Kolega vozilo neka te navede i uputi da neponavljamo gradivo ... pogotovo ne gradivo iz Jutarnjeg jer se sa ovakvih foruma crpe mudrosti (ima ih boljih al se nadje i puno gorih)

Last edited by fidelis.erga.patria; May 15th, 2015 at 11:56 PM.
fidelis.erga.patria no está en línea  
Old May 16th, 2015, 02:52 PM   #8523
Uncle Tom's Cabin
Registered User

Uncle Tom's Cabin's Avatar

Likes (Received): 1867

ĐĐ patrija Kuvajtu i Piranha 5 kraj nje

http://defencetechnologyreview.realv....com/#folio=32

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
Uncle Tom's Cabin no está en línea  
Old May 16th, 2015, 03:13 PM   #8524
fidelis.erga.patria
BANNED

Quote:
Originally Posted by Uncle Tom's Cabin View Post
ĐĐ patrija Kuvajtu i Piranha 5 kraj nje
ODLICNO!
lijepo nam opisi koja su sve oruzja gore spregnuta samo naprijed

Slika je iz 2013 (slikao netko iz Kronsberga) sa testiranja ..
Old May 16th, 2015, 03:23 PM   #8525
Uncle Tom's Cabin
Registered User

Konsbergova 30 mm stanica na njoj browing 12,7 i javelin američki protuoklopni vođeni raketni sustav.

fidelis.erga.patria liked this post
Old May 16th, 2015, 03:25 PM   #8526
Lazaruss
Registered User

Lazaruss's Avatar

Likes (Received): 189

Quote:
Originally Posted by Svetoslav Suronja View Post
Što "pa šta"? Po toj logici apsolutno svaki post koji se tiče bilo čega povezanog s vojskom može/mora biti postavljen ovdje.. Koji smisao dretvi mornarica, zrakoplovstvo... onda?
Da, upravo tako, jer ova tema se ne zove Hrvatska kopnena Vojska nego Vojne snage. Tako da svaka vijest koja spada u to može biti postavljena i ovdje. Pošto se Hrvatske Vojne Snage sastoje od kopnene vojske, mornarice i zrakoplovstva.

Quote:
Originally Posted by vozilo View Post
Upravo smisao otvaranja još dvije dretve je bio taj da se rastereti ova dretva i da se stvari sistematiziraju jer je bilo puno diskusija i jednostavno je bilo teško pratit. Kad su napravljene te nove dvi dretve Ratno zrakoplovstvo i Ratna mornarica odlučeno je da ova dretva isključivo postane za kopnenu vojsku, logističke i protokolarne stvari u Hrvatskoj vojsci (logički zaključak). I čemu sad isčuđavanje? Najbolje da sad sve postove o HRZ-u postamo ovdje i na temu o HRZ-u.
Ova tema nije isključivo za kopnenu vojsku jer jasno piše Vojne snage(a zna se što sve u to spada). Znaš valjda čitati?
Lazaruss no está en línea  
Old May 16th, 2015, 03:30 PM   #8527
fidelis.erga.patria
BANNED

Quote:

Konsbergova 30 mm stanica na njoj browing 12,7 i javelin američki protuoklopni vođeni raketni sustav.

i jos jedna cijev ti nedostaje?

Mene stvarno zanima mogucnost 30 mm ovog topa:
moze li probiti oklop T-55?
ima li sanse protiv M-84?
ili je samo za druga BVP i sl. gvozduriju ...

Ja bi najradio vidio dobre americanske rotirajuce topove, eh

Zanimljivo je da su im kupole skoro pa identicne

Last edited by fidelis.erga.patria; May 16th, 2015 at 03:38 PM.
Old May 16th, 2015, 03:38 PM   #8528
Uncle Tom's Cabin
Registered User

E brate sad pa nema ja rendg vid a treća cijev je pkt ili nešto drugo ?

Old May 16th, 2015, 03:50 PM   #8529
fidelis.erga.patria
BANNED

Quote:
E brate sad pa nema ja rendg vid a treća cijev je pkt ili nešto drugo ?
ma OK, sve 5!

Samo vrsljajuci po ovome vidim da Kronsberg zapravo ima i druge modele kupola a meni se ova nesto vise svidja. Sad, da li imaju takvu bezposadnu neznam.

Ovo sto me najvise buni je taj osjecaj da kad ovim vozilom dojuris u neki okrsaj i sad dok se ti "igras" sa 30 mm topom i 2 km udaljenim metama ... da ti neka budala na bicliku i sa prslukom nepridje previse. Cak ako dobro vidim posada/stijelci iz te kutije nemogu nista dok neizadju iz vozila.

Mozda tu bi trebali vidjeti i neko drugacije rjesenje - ima pregled na vise ciljeva ... ili samo grijesim?

Tko je bio u Patri neka kaze nesto ... ako je netko skakao sa Patrije neka samo suti

kikikiko, oakwood.... liked this post
Old May 16th, 2015, 05:17 PM   #8530
vozilo
Fahrzeug

vozilo's Avatar

Quote:
Originally Posted by Lazaruss View Post
Da, upravo tako, jer ova tema se ne zove Hrvatska kopnena Vojska nego Vojne snage. Tako da svaka vijest koja spada u to može biti postavljena i ovdje. Pošto se Hrvatske Vojne Snage sastoje od kopnene vojske, mornarice i zrakoplovstva.

Ova tema nije isključivo za kopnenu vojsku jer jasno piše Vojne snage(a zna se što sve u to spada). Znaš valjda čitati?
Sinko otvorili smo nove dvi dretve, da ovu temu rasteretimo. Naziv je osta isti jer svega ima u njoj. Oni postovi šta su stavljeni se već prije nalaze ili na dretvi o zrakoplovstvu ili mornarici.

Ako triba nacrtat ću ti!

Ma zapravo ode ti lipo na ignore.

S.S. Kranjčević

Svetoslav Suronja, Flashover2 liked this post
vozilo no está en línea  
Old May 16th, 2015, 06:00 PM   #8531
Svetoslav Suronja
Velcro-what a rip-off!

Svetoslav Suronja's Avatar

Likes (Received): 14185

Nevjerojatno, nekima možeš sto puta lijepo objasniti pa ništa

vozilo liked this post
Svetoslav Suronja no está en línea  
Old May 16th, 2015, 06:10 PM   #8532
Semper Fidelis
Est 1697

Semper Fidelis's Avatar

Nema potrebe da se stavljate na ignore, ako nešto ne štima raspravite. Što se tiče same vojske postoje različite dretve. Mornarica, Zrakoplovstvo itd... Malo je to zasad raštrkano pa stvara pomutnju, ali sredit će se.

Svetoslav Suronja, vozilo, vkreso liked this post
Semper Fidelis no está en línea  
Old May 16th, 2015, 06:13 PM   #8533
vozilo
Fahrzeug

vozilo's Avatar

Semperu pogledaj šta san ja napisa i pokuša objasnit, a šta on opet odgovara.

S.S. Kranjčević
vozilo no está en línea  
Old May 16th, 2015, 06:18 PM   #8534
vozilo
Fahrzeug

vozilo's Avatar

Osnovano Vijeće za domovinsku sigurnost Predsjednice RH

Izvor: obris.org

Jučer je predsjednica Grabar-Kitarović konačno i formalno donijela odluku o osnivanju “Vijeća za domovinsku sigurnost Predsjednice Republike Hrvatske” – tijela o kojem se proteklih mjeseci podosta pričalo, a od kojeg se očekuje vođenje stručnih rasprava o pojedinim aspektima nacionalne odnosno domovinske sigurnosti. Osim kao čisto savjetničko vijeće, kakvih smo dosad na Pantovčaku viđali, Vijeće za domovinsku sigurnost kao da ima i veće ambicije. Naime, uz očekivanu funkciju “pružanja savjeta Predsjednici Republike Hrvatske u izvršavanju Ustavom Republike Hrvatske utvrđenih dužnosti i ovlasti“, ono bi možda moglo djelovati i kao svojevrsni tematski think-tank sastavljen od volontera – ne bi li poslužilo i “u svrhu pripreme odgovarajućih stručnih podloga i analiza iz navedenog područja”.

Kako priopćuju s Pantovčaka, spomenuto je tijelo predsjednica Republike Kolinda Grabar-Kitarović ustrojila temeljem Ustava RH i Odluke o Uredu predsjednice RH, s četvrtkom 14. svibnja 2015. godine. Pri tome, njegov sastav praktično pa odgovara već višekratno objavljenim špekuliranjima pojedinih hrvatskih medija – gdje od ukupno 24 člana, govorimo o barem 15 umirovljenih časnika Hrvatske vojske, dok je preostalih 9 članova načelno civilno.

Za predsjednika Vijeća imenovan je (1) umirovljeni general-bojnik Damir Krstičević, a tajnik ovog Vijeća postao je (2) mr.sc. Gordan Kolak – što je posebno zanimljivo budući da isti ovaj dvojac, čak u istom rasporedu, i dalje čini vrh HDZ-ovog stranačkog Odbora za nacionalnu sigurnost, obranu i unutarnje poslove.

Članovi Vijeća su: (3) umirovljeni general zbora Pavao Miljavac, (4) umirovljeni admiral Davor Domazet – Lošo, (5) umirovljeni general-pukovnik prof.dr.sc. Krešimir Ćosić, (6) umirovljeni general-pukovnik Josip Čuletić, (7) umirovljeni general-pukovnik Ante Gotovina, (8) umirovljeni general-pukovnik Mladen Markač, (9) umirovljeni general-pukovnik Marijan Mareković, (10) umirovljeni viceadmiral Zdenko Simičić, (11) umirovljeni general-bojnik Miljenko Filipović, (12) umirovljeni general-bojnik Josip Štimac, (13) umirovljeni brigadni general Ivan Pokaz, (14) umirovljeni komodor Ivica Tolić, (15) umirovljeni brigadir mr.sc. Zoran Piličić, (16) umirovljeni pukovnik Ante Šoljić, te civili (17) Željka Antunović, (18) Ivan Baketa, (19) Stipe Božić, (20) mr.sc. Nikola Brzica, (21) prof.dr.sc. Vlatko Cvrtila, (22) dr.sc. Filip Dragović, (23) Zlatko Gareljić, i (24) Damir Vanđelić.

No, stvarna aktivnost ovoga tijela ovisit će o njegovim sazivačima – budući da u Odluci o osnivanju (članak 5.) stoji kako sjednice Vijeća saziva Predsjednica RH, na prijedlog savjetnika Predsjednice RH za obranu i nacionalnu sigurnost (što je mjesto na koje je imenovan Josip Buljević). Ujedno je njegova pozicija tu dodatno pojačana i administrativnom odredbom 6. članka spomenute Odluke, kojom su stručni i administrativni poslovi za potrebe Vijeća povjereni “Kabinetu za obranu i nacionalnu sigurnost Ureda predsjednice RH”, a sukladno uputama već spomenutog savjetnika Predsjednice za pitanja obrane i nacionalne sigurnosti.

Za ostale konkretne stvari, novoosnovanome Vijeću za domovinsku sigurnost Predsjednice Republike Hrvatske dana je određena sloboda, budući da ono treba samo donijeti svoj poslovnik o radu.

S.S. Kranjčević
vozilo no está en línea  
Old May 16th, 2015, 06:25 PM   #8535
Semper Fidelis
Est 1697

Semper Fidelis's Avatar

Quote:
Originally Posted by vozilo View Post
Semperu pogledaj šta san ja napisa i pokuša objasnit, a šta on opet odgovara.
Mislim, nije problem na dodati "Kopnene" u naslov
Old May 16th, 2015, 06:35 PM   #8536
Svetoslav Suronja
Velcro-what a rip-off!

Quote:
Originally Posted by Semper Fidelis View Post
Mislim, nije problem na dodati "Kopnene" u naslov
S obzirom da se u zadnje vrijeme dosta piše i još malo pa će magični 10 000. post, nakon toga neka nova dretva bude Kopnene (vojne) snage, jer ovdje ima stvarno svega. Tu je išlo sve prije nego li smo otvorili dretve za NATO, HRZ, nove vojne tehnologije, HRM itd
Daj molim te radije sve vojne dretve nek budu na jednom mjestu, kak smo se dogovarali na moderaciji

vozilo, Semper Fidelis liked this post
Old May 16th, 2015, 06:45 PM   #8537
Svetoslav Suronja
Velcro-what a rip-off!

A ako nisam bio dovoljno jasan, imaš pivu ak nam to središ, u OS sam u petak pa te počastim, nek nalete i ostali, nisam dugo vidio Frnju, Ludog itd
Old May 16th, 2015, 06:47 PM   #8538
vozilo
Fahrzeug

vozilo's Avatar

Ah naravno bez mita ništa ne ide. Semperiću kad se konačno skupimo imaš i od mene.

S.S. Kranjčević
vozilo no está en línea  
Old May 16th, 2015, 06:50 PM   #8539
Svetoslav Suronja
Velcro-what a rip-off!

Ja sam isto tele, čovjek vjerojatno čekao neki takav poticaj s obzirom da su moderatorske plaće nikakve, a ja zujim okolo i ne kužim niš

zezi, vozilo liked this post
Old May 16th, 2015, 09:04 PM   #8540
vozilo
Fahrzeug

vozilo's Avatar

Pošto se tema približila blizu 10000 postova otvorene su nove teme:

Ova tema je odradila svoje.

S.S. Kranjčević
vozilo no está en línea  

Closed Thread

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules