daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Warszawa

Warszawa Stolica i aglomeracja

Reply

Thread Tools
Old May 6th, 2014, 08:02 PM   #16201
hubi_wwa
Registered User

hubi_wwa's Avatar

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by FauxNews View Post

Od 2:56
film niezły, na szczęście w kontekście dworca już nieco historyczny
hubi_wwa no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old May 8th, 2014, 10:20 PM   #16202
FauxNews
czyt.: FoNjus

FauxNews's Avatar

Likes (Received): 136

Quote:
Nowa knajpa na antresoli na Centralnym. W klimacie kolejowym

Kanapy jak w starych pociągach, tabliczki z numerami peronów - na antresoli Dworca Centralnego od niedawna działa
restauracja z licznymi motywami kolejowymi.

Nowa restauracja zaczęła działać na antresoli nad kasami, obok otwartego kilka miesięcy temu baru McDonald's. Lokal nazywa się "Bar centralny". Wewnątrz znajdziemy mnóstwo kolejowych klimatów. Po wejściu w oczy rzucają się miękkie kanapy do złudzenia przypominające siedzenia w dawnych pociągach. Widać też sporo innych gadżetów kolejowych np. tabliczki z numerami peronu czy wielkie mapy z siecią kolejową. W menu znajdziemy m.in. naleśniki, pierogi czy makarony. Bar jest samoobsługowy.
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1...html#LokWawTxt
FauxNews no está en línea   Reply With Quote
Old May 10th, 2014, 06:35 AM   #16203
Wojti
Registered User

Wojti's Avatar

Likes (Received): 80

Byłem właśnie wczoraj na Dw.Centralnym w celu odebrania przesyłki konduktorskiej i wskoczyłem na chwilke własnie do tego lokalu aby sie posilić i przy okazji ocenić nie ukrywam. Ogólnie wrażenie pozytywne specyficzny jak dla mnie fajny klimacik za oknem widoczek na miasto. Posilek jak dla mnie smaczniejszy niż np:MC który mieści się obok. Zapełnienie w godzinach popołudniowych ok.30-35% trochę mało jak na tak spory lokal. Za to w Mc D. obok zapelnienie na 60-70%.

A jak nasz znawca tematu dworca FauxNews tez tam bywał ??

Bastian. liked this post
Wojti no está en línea   Reply With Quote
Old May 11th, 2014, 06:09 PM   #16204
Bastian.
Balthazar Bux

Bastian.'s Avatar

Mc ma więcej klientów bo ma żarcie tańsze i do pochłonięcia na szybko i w biegu. A ten bar ma żarcie które trzeba zjeść na spokojnie, osoba która za chwilę ma pociąg do niego nie wejdzie. Poza tym ma jedzenie lepsze jakościowo i droższe, ale myślę że z czasem zyska więcej klientów, choć Mc nie przegoni.

InK.fan liked this post
Bastian. no está en línea   Reply With Quote
Old May 12th, 2014, 10:36 PM   #16205
pavulon90
Registered User

pavulon90's Avatar

Likes (Received): 46

A mi się wydaje że z tych barów i tak najczęściej korzystają nie podróżni, a osoby które np są właśnie w centrum, wracają z pracy itd.
pavulon90 no está en línea   Reply With Quote
Old May 13th, 2014, 06:20 PM   #16206
Bastian.
Balthazar Bux

Bastian.'s Avatar

Jak ktoś przechodzi koło DC i jest głodny to pewnie wpadnie coś chapnąć. Ale ja uważam że pasażerowie kolei to główni klienci knajp.
Old May 14th, 2014, 03:28 AM   #16207
FauxNews
czyt.: FoNjus

FauxNews's Avatar

Likes (Received): 136

Quote:
Originally Posted by Wojti View Post

Byłem właśnie wczoraj na Dw.Centralnym w celu odebrania przesyłki konduktorskiej i wskoczyłem na chwilke własnie do tego lokalu aby sie posilić i przy okazji ocenić nie ukrywam. Ogólnie wrażenie pozytywne specyficzny jak dla mnie fajny klimacik za oknem widoczek na miasto. Posilek jak dla mnie smaczniejszy niż np:MC który mieści się obok. Zapełnienie w godzinach popołudniowych ok.30-35% trochę mało jak na tak spory lokal. Za to w Mc D. obok zapelnienie na 60-70%.

A jak nasz znawca tematu dworca FauxNews tez tam bywał ??
Jeszcze nie, nie mam czasu ostatnio.

Którejś nocy tylko po drodze wpadłem do maca i to co mi się najbardziej rzuciło w oczy, to pełno menelstwa okupującego stoliki.
Wstawionego menelstwa, ale nie bezdomnych. W każdym razie byli głośni, wulgarni i uciążliwi. Ochroniarz nie reagował. Zapewne dlatego, że sami starali się uciszać, z różnym skutkiem. Nie wiem czy wcześniej coś zamawiali, jednak jak przez ponad 30 minut powoli przeżuwałem zapychacze, to nie widziałem by cokolwiek konsumowali.

Co zaś się tyczy w/w miejscówki... Nie wiem. Jakoś tak sceptycznie jestem nastawiony co do powodzenia tej koncepcji, choć oczywiście jej wiernie kibicuje.

Postaram się wpaść któregoś dnia. Notabene i tak muszę, bo ponoć w Warsie na DC jest alkohol. Piszę "ponoć", ponieważ ja nie widziałem, ale kilka osób mi mówiło. Chcę więc to sprawdzić i z góry jestem przeciwny.
Z punktu widzenia prawa mogą go mieć, bo mają osobne wejście spoza dworca, jednak jeśli chodzi o uczciwość konkurencji...
No, ale nie ma co na razie bić piany, bo trzeba to sprawdzić.
FauxNews no está en línea   Reply With Quote
Old May 14th, 2014, 08:01 PM   #16208
Bastian.
Balthazar Bux

Bastian.'s Avatar

Meneli mogli by przepędzać bo będą klientów odstraszać.
Old May 15th, 2014, 09:28 AM   #16209
Dancerus Wallace
Registered User

Dancerus Wallace's Avatar

Likes (Received): 53

Tutaj raczej nie chodzi o meneli ale o strudzonych miejskich podrózników wracających z imprez
Dancerus Wallace no está en línea   Reply With Quote
Old May 15th, 2014, 10:45 AM   #16210
Tollaneer
Registered User

Tollaneer's Avatar

Likes (Received): 129

Ale kto inny ma być klientelą McD w środku nocy? O tej porze tam jest garść ludzi z pociągów, trochę czekających na nocne autobusy, ale większość to podróżnicy po różnych środkach odurzających (z których pewne przynoszą wielkie łaknienie na syfy ze 'złotych łuków'). W nocy po prostu nie ma innych ludzi na ulicach. Powiem więcej - te kilka McDonaldów 24/7 jest otwarte w nocy tylko i jedynie dzięki istnieniu podpitej/najaranej klienteli. Nikt by dla grupek z pociągów nie otwierał na dodatkowe 8 godzin lokalu w którym pracuje z 10 osób i kilka nieźle prądożernych maszyn.
Tollaneer no está en línea   Reply With Quote
Old May 15th, 2014, 10:38 PM   #16211
MichalJ
Registered User

Jeszcze wrócę do tego wątku:
Quote:
Originally Posted by BlazD View Post
Może podjechać pod sam dworzec. Od strony Jerozolimskich jest parking. 5 zł za godzinę. To nie jest duża stawka. A mimo to wcale nie jest zapełniony...
Ten parking ma nawet pierwsze 15 minut za darmo, więc idealnie się nadaje do tego, żeby odwieźć matkę staruszkę i jeszcze jej zanieść walizki do pociągu. Miejsca są zawsze. A jak na dłużej, to 5zł/h.
Podziemia dworca są połączone ze Złotymi Tarasami, gdzie jest parking, na którym jest zawsze kilkaset miejsc wolnych - pierwsze 2 godziny po 5 zł, następne po 4.
Są też w okolicy płatne miejsca 'miejskie' - tu z wolnymi miejscami bywa różnie.
Ale rozumiem, że każdy by chciał przy samym dworcu zaparkować za darmo na tydzień. Tak to nie ma i nie będzie.

CrtZ, BlazD, Bastian. liked this post
MichalJ no está en línea   Reply With Quote
Old May 15th, 2014, 11:36 PM   #16212
GreggyWalker
Registered User

Likes (Received): 6

Tak szczerze mówiąc to zawsze zdumiewa mnie, że kogoś stać na tak ogromny i zbyteczny wydatek, jakim jest posiadanie samochodu w mieście, a narzeka kiedy musi zapłacić marne 5zł. Logiki w tym brak.

CrtZ, BlazD liked this post
GreggyWalker no está en línea   Reply With Quote
Old May 16th, 2014, 02:08 AM   #16213
ufonut
Atlantyda

ufonut's Avatar

Likes (Received): 464

McDonalds na dworcu w Gdyni.

Quote:
Originally Posted by Kubael View Post
Chyba jeszcze nie było tutaj, albo nie widze
Wnętrze

Gdynia Główna McDonald's by Kuba Kujawa, on Flickr

Gdynia Główna McDonald's by Kuba Kujawa, on Flickr

loloo, Urbanista1, Bastian., Raf124, wojnest and 2 others liked this post
ufonut no está en línea   Reply With Quote
Old May 16th, 2014, 11:00 AM   #16214
BlazD
Registered User

Likes (Received): 3575

Quote:
Originally Posted by MichalJ View Post
Ale rozumiem, że każdy by chciał przy samym dworcu zaparkować za darmo na tydzień. Tak to nie ma i nie będzie.
Problem w tym, że nie każdy to rozumie. Nawet na tym forum...
BlazD no está en línea   Reply With Quote
Old May 16th, 2014, 12:20 PM   #16215
Dancerus Wallace
Registered User

Dancerus Wallace's Avatar

Likes (Received): 53

Quote:
Originally Posted by Tollaneer View Post
Ale kto inny ma być klientelą McD w środku nocy? O tej porze tam jest garść ludzi z pociągów, trochę czekających na nocne autobusy, ale większość to podróżnicy po różnych środkach odurzających (z których pewne przynoszą wielkie łaknienie na syfy ze 'złotych łuków'). W nocy po prostu nie ma innych ludzi na ulicach. Powiem więcej - te kilka McDonaldów 24/7 jest otwarte w nocy tylko i jedynie dzięki istnieniu podpitej/najaranej klienteli. Nikt by dla grupek z pociągów nie otwierał na dodatkowe 8 godzin lokalu w którym pracuje z 10 osób i kilka nieźle prądożernych maszyn.
Ale ja tego nie neguję, wszystkie niegdysiejsze kebaby i inne chińczyki utrzymywały się pewnie tylko dzięki podróżującym nocnym imprezowiczom Sam nie raz, nie dwa tam zaglądałem w takich okolicznościach
Dancerus Wallace no está en línea   Reply With Quote
Old May 16th, 2014, 12:37 PM   #16216
wyborczy
Parampampam

wyborczy's Avatar

Likes (Received): 172

Szacun dla Mc!

Uwaga! Zagadka:
Niebieskie ławki, niebieskie kosze, niebieskie słupki, niebieskie wiaty (z blachy falistej), niebieskie głośniki, niebieskie latarnie, niebieskie tablice, różowe krawędzie, szara (oczywiście baumowa) nawierzchnia, zielone ekrany dźwiękochłonne, czerwono-żółte płotki. ; D
Nienawidzę PKP PLK. Pracują tam betonowi wysłannicy komunistycznego pana.
wyborczy no está en línea   Reply With Quote
Old May 16th, 2014, 02:48 PM   #16217
przewoz
Registered User

Likes (Received): 189

Quote:
Originally Posted by FauxNews View Post
Co zaś się tyczy w/w miejscówki... Nie wiem. Jakoś tak sceptycznie jestem nastawiony co do powodzenia tej koncepcji, choć oczywiście jej wiernie kibicuje.
Nie miałem czasu za dużo, ale z tydzień temu przechodziłem górą, to sporo ludzi w środku było. W Maku 5 razy tyle, bo jakoś przed weekendem, ale tam zawsze jest sporo. Chyba najwięcej straci WARS.

Bastian. liked this post
przewoz no está en línea   Reply With Quote
Old July 7th, 2014, 10:46 AM   #16218
cane90
Registered User

cane90's Avatar

Likes (Received): 3132

Zamknięto zachodnie pochylnie prowadzące z galerii na perony.
Czyżby przymierzano się do naprawy z wykorzystaniem części pozyskanych w ubiegłym roku ze schodów ruchomych?

Bastian. liked this post
cane90 está en línea ahora   Reply With Quote

Reply

Tags
śródmieście, dworce, dworzec, euro 2012, modernizm, warsaw, warszawa

Thread Tools

Posting Rules