daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rate Thread
Old November 26th, 2010, 01:06 AM   #121
fazi10
Registered User

Likes (Received): 3096

Dobra jutro sie zapytam w urzedzie bo ja nie wierze tym brukowca co piszą ze oprotestują projekt. to jest po prostu niemożliwe, pewnie redaktor jak zwykle pisze kocoboły, poza tym w DŚU jest wyraźnie napisane
Planowanym przedsięwzięciem jest budowa drogi ekspresowej S-8 na odcinku Węzeł Walichnowy – Węzeł Wrocław (A1) wg wariantu preferowanego przez wnioskodawcę tj. kombinacja Wariantu 1 Zielonego (od km 99+937 do km około 194+000 wg wariantu zielonego) z Wariantem 6 Różowym (od km około 196+100 do km 209+477 według wariantu różowego)
Wariant będzie posiadał węzły w kilometrze około:
km 100+436 – Walichnowy z DK 14;
km 119+515 – Złoczew z DK45;
km 139+491 – Sieradz Południe z obwodnicą miasta do DK12;
km 148+218 – Sieradz Wschód z łącznikiem do DK 12/14;
km 151+750 – Zduńska Wola z łącznikiem do DK 12/14;
km 163+493 – Zduńska Wola Karsznice z drogą powiatową DP2302E, z możliwością włączenia łącznika do DK 12/14;
km 174+544 – Łask z DK 12;
km 182+138 – Róża z projektowaną S14;
km 188+538 – Pabianice z DW 485;
km 204+289 (według wariantu 6) – Rzgów z DK1;
km 209+477 (według wariantu 6) – Wrocław z A1
Ponadto niniejszą decyzją objęte są łączniki z istniejącą siecią drogową, w tym:
-Węzeł „Sieradz Południe” oraz z zachodnia obwodnica Sieradza projektowana jako droga klasy GP od węzła „Sieradz Południe” w kierunku północno-zachodnim wzdłuż granicy miasta i gminy Sieradz do połączenia z drogą krajową nr 12 o długości ok. 6,6 km.
-Węzeł „Sieradz Wschód”, który łączy drogę ekspresową z drogami krajowymi DK12 i DK14 poprzez ok. 1,3 km łącznik klasy G.
-na terenie powiatu zduńskowolskiego projektuje się około 1,1 km łącznika od węzła Zduńska Wola do DK 14.
-na terenie gminy Dobroń w ramach zadania budowy S-8 wykonywany jest projekt drogi ekspresowej S-14 (wszystkie warianty) na długości 4,4 km pomiędzy węzłem „Róża” (S8/S14) i węzłem „Dobroń” (S14/DK14).
Emik no está en línea Report Post
I o to walczymy i będziemy walczyć, więc chodzi o oprotestowanie projektu, ale w zakresie ul. Karsznickiej - zeby nie szedł nią ruch z S8 w zwiazku z czym będzie pewnie w proteście zawarty postulat budowy tego łącznika.
fazi10 no está en línea  

Sponsored Links
Old November 26th, 2010, 01:20 AM   #122
MalinkaJa
Registered User

Likes (Received): 1984

Quote:
Originally Posted by fazi10 View Post
Dobra jutro sie zapytam w urzedzie bo ja nie wierze tym brukowca
Napisz jak będziesz miał jakieś konkretne info, oby dobre

Quote:
km 151+750 – Zduńska Wola z łącznikiem do DK 12/14;
km 163+493 – Zduńska Wola Karsznice z drogą powiatową DP2302E, z możliwością włączenia łącznika do DK 12/14;
Może ktoś na formu zna się na tyle na DŚU aby mógł powiedzieć
czy w powyższym zdaniu chodzi o:
- dopuszcza się wybudowanie włączania łącznika (jako bardziej skomplikowany węzeł, a łącznik wymaga osobnego DŚU)
- dopuszcza się wybudowanie całego łącznika (ale co wtedy z wariantowaniem przebiegu samego łącznika)

??
MalinkaJa no está en línea  
Old November 26th, 2010, 01:16 PM   #123
fazi10
Registered User

No mówiłem, że będą jaja. ZnRID został negatywnie zaopiniowany przez Urząd Miasta jak i Starostwo Powiatowe na odcinek nr 8, pisma już zostały wysłane więc teraz gdaka i Mosty Katowice mają czas na zaprojektowanie tego łącznika, a jak nie no to dupa budowa nie ruszy. Koniec kropka. Poza tym babka mi pokazywała akutualne chyba to jest rozporzadzenie z 2009, w którym wyraźniej pisze, że każdy węzeł na drodze ekspresowej czy autostradzie ma mieć połączenie łącznikiem z drogą krajową. Więc kto tu oszukuje i łamie prawo.
fazi10 no está en línea  
Old November 26th, 2010, 02:55 PM   #124
Leszcz
Registered User

Leszcz's Avatar

Likes (Received): 3

Quote:
No mówiłem, że będą jaja. ZnRID został negatywnie zaopiniowany przez Urząd Miasta jak i Starostwo Powiatowe na odcinek nr 8, pisma już zostały wysłane więc teraz gdaka i Mosty Katowice mają czas na zaprojektowanie tego łącznika, a jak nie no to dupa budowa nie ruszy. Koniec kropka. Poza tym babka mi pokazywała akutualne chyba to jest rozporzadzenie z 2009, w którym wyraźniej pisze, że <b>każdy</b> węzeł na drodze ekspresowej czy autostradzie ma mieć połączenie łącznikiem z drogą krajową. Więc kto tu oszukuje i łamie prawo.
ciekawe, ciekawe... poprosiłbym o ten paragraf z rozporządzenia i jego nr. Nie chce mi się grzebać na www.abc.com. ;D. - chodzi mi głównie o wyrażenie "droga krajowa". I co robić gdy droga klasy S ma węzeł z inną drogą klasy np GP, G, które wcale nie muszą byc drogami krajowymi - mogą to być drogi wojewódzkie, ew powiatowe (a są takowe węzły na istniejących eskach).

Po za tym nie byłbym pewny tego wyrażenia:
Quote:
, a jak nie no to dupa budowa nie ruszy. Koniec kropka.
bo sprawa strasznie podobna jest do problemu z węzłem Przeworsk na A4. Tam wyszło tak że województwo ma wybudować łącznik - wtedy gdaka wybuduje węzeł. Jeżeli województwo nie będzie chciało wybudować łącznika - gdaka węzła nie wybuduje. No i wyszło po mysli gdaki - węzeł będzie ale to województwo ma sfinansować łącznik.
Po prostu Mosty Kat. łącznik zaprojektują ale gdaka nie koniecznie zgodzi się na jego finansowanie. Co najwyżej nie będzie węzła. I te brukowce, jak napisałeś, mają trochę racji. Przykłady - wymieniony przez mnie węeł Przeworsk bądż nawet węzeł Brzesko na A4, który do tej pory nie został pozytywnie zopiniowany przez Brzesko a jest już w budowie .

Last edited by Leszcz; November 26th, 2010 at 03:06 PM.
Leszcz no está en línea  
Old November 26th, 2010, 03:29 PM   #125
fazi10
Registered User

DK12/14 to droga krajowa S8 to też droga krajowa, a ul. Karsznicka to jest droga powiatowa, wczesniej miejska, DK12/14 to nawet nie jest drogą klasy GP.
Węzeł Karsznice musi powstać i powstanie tak czy siak ( czy będzie ten łącznik czy nie), a to dlatego, że bedzie jeśli go nie będzie to:
1. najblizsze węzy miedzy sobą są oddalone od siebie o 30km, czyli nawet na autostradzie nie jest tak rzadko węzeł
2. chyba nie rozumiesz, że gdaka strzalała by sobie w stopę nie robiąc tego węzła, bo powstanie węzła przyczyni sie do powstania portu przeładunkowego ( czyli miejsca pracy, rózwój infrastruktury) i żaden obecny i przyszły polityk ze Zduńskiej Woli na to nie pozwoli. Wszystko to można zobaczyć w wieloletnim planie inwestycyjnym wojeówdzwa łódzkiego. Poza tym nie porównuj woj łódzkiego do śląskiego, które mimo wszystko jest "troszeczke" bogatsze Panie.
fazi10 no está en línea  
Old November 26th, 2010, 11:54 PM   #126
MalinkaJa
Registered User

Likes (Received): 1984

Quote:
DK12/14 to droga krajowa S8 to też droga krajowa, ........ chyba nie rozumiesz, że gdaka strzalała by sobie w stopę nie robiąc tego węzła, b........... i żaden obecny i przyszły polityk ze Zduńskiej Woli na to nie pozwoli. ..
fazi błagam, Ty naprawdę nie rozumiesz, że Zduńska Wola nie jest celem budowy S8 ??. Drogi DK12/14 i S8 są równoległe od Róży aż po Sieradz. Nie będzie istniał ruch pomiędzy tymi drogami. Ruch zjazdowy z S8 będzie tylko lokalny. Nikt z Wawy, Łodzi czy Wrocka nie zjedzie na Twoim węźle jeśli nie będzie jechał tam docelowo.
A w sumie Leszcz ma rację. Jak budowa tego węzła ma opóźnić budowę całej S-ki to lepiej niech w ogóle nie powstanie. Zduńska Wola ma drugi węzeł, na tak małą miejscowość wystarczy jeden. Jak władze lokalne docenią wartość lokalizacji samej S-ki, to zawsze można dobudować.

Z niecierpliwością oczekuje stanowczych decyzji GDDKiA.
Przetarg w toku, papiery w toku, karawana jedzie dalej ...
koniec OT.
pzdr
MalinkaJa no está en línea  
Old November 30th, 2010, 09:42 PM   #127
nico64
Registered User

Likes (Received): 2

Wink Nowa standia

Pojawiły się dane że odcinki od Walichnowy do węzła Łask będą rozpatrywane do marca 2011 a ZRID do maja 2011. Trochę kiepściutko. Chyba nie wyrobią się do końca 2013 (27 miesięcy)

Coś mi się zdaje że to gra pod wybory parlamentarne, a i z kasą cieniutko pewnie.

4 miesiące I etap przetargu na te odcinki to też cienizna, może robią poprawkę na doprojektowanie łacznika z karsznic do DK 12/14 (akurat!?)
nico64 no está en línea  
Old November 30th, 2010, 10:01 PM   #128
michael_siberia
Trzecie pokolenie akowców

michael_siberia's Avatar

Likes (Received): 25134

Quote:
Trochę kiepściutko.
Jeżeli ZRID byłby do maja '11, to pewnie będą cisnąć, aby podpisać szybko umowy - ta droga ma, jak widać, najwyższy priorytet. Ostatnio półroczny przetarg oglądaliśmy na A2 Stryków-Konotopa, gdzie ścigano się o wręcz każdą godzinę.
Old November 30th, 2010, 11:43 PM   #129
fazi10
Registered User

Wątpie czy specjalnie jest przedłużenie, jest wyraźne 3-4 miesięczne przesunięcie miedzy odcinkami od łasku do A1 i Walichnowy- Złoczew - Sieradz - Zdunia - Łask
A odnośnie tego łącznika w Kanzas. Malinka ja nie chcę, tak samo jak większosc ludzi z osiedla żeby W OGÓLE i ŻADEN samochód osobowy, cięzarowych, tir jeździły po ulicy Karsznickiej, które będą miały zamiaru jechać ze Zduni i okolic w stronę Łodzi i z powrotem. Bo mimo wszystko wzrośnie ruch, ktoś zawsze będzie zjeżdzał z węzła i jechał przez osiedle. Teraz jeździ tylko Agromex, ale dojdzie np Raben lub inni, bo jednak troche tych zakładów jest w Zduni i jednak trochę tych tirów jeździ. Gdyby powstał ten łącznik w co gorąco wierzę, to wtedy jeszcze zmniejszy by się ruch na Karsznickiej, bo wszystkie wieśniaki z Marzenina i innych wioch by sobie jeździły łącznikiem i o to mi najbardziej chodzi

Last edited by fazi10; December 1st, 2010 at 12:00 AM.
fazi10 no está en línea  
Old December 1st, 2010, 07:29 AM   #130
wojtor
Quasimodo

wojtor's Avatar

Likes (Received): 674

Quote:
Budowa trasy S8 w naszym regionie nie jest już mrzonką. W łódzkim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłoszono już przetargi na wszystkie odcinki drogi ekspresowej S8 od węzła Walichnowy do węzła Wrocław, czyli skrzyżowania z autostradą A1 na południe od Łodzi.

Pierwsze jeszcze w sierpniu, ostatnie przed kilkunastoma dniami. Rozstrzygnięte będą w przyszłym roku. Nasza część drogi S8 podzielona jest na 9 odcinków. Każdy może mieć innego wykonawcę.

- To dwuetapowe przetargi ograniczone. O ile nie będzie odwołań i opóźnień w postępowaniu przetargu, że w sierpniu przyszłego roku mają być podpisane umowy z wykonawcami, których wyłoni drugi etap przetargu. Obecnie trwa rozpatrywanie ofert wykonawców - zapowiada Maciej Zalewski z GDDKiA w Łodzi.

Termin realizacji poszczególnych odcinków w specyfikacji przetargowej GDDKiA wyznaczyła na 27 miesięcy, krócej robiony ma być tylko Węzeł Walichnowy. Jeśli trzymać się terminu rozpoczęcia robót podanego przez Macieja Zalewskiego, to pierwsze odcinki S8 w naszym regionie powinny być gotowe w roku 2013, najpóźniej na przełomie roku 2014.

- W przyszłym roku przekażemy place budowy i będziemy patrzeć wykonawcom na ręce - zapowiada minister infrastruktury Cezary Grabarczyk.

Widząc szybkie postępy drogowców mieszkańcy nie ukrywają zadowolenia. Czekali na tę drogę co najmniej kilkanaście lat.

- Więc to już się robi?! - cieszą się jedni.

Inni zastanawiają się jak będzie wyglądała sprawa wykupu gruntów. Na razie w okolicach korytarza zarezerwowanego dla S8 widać robiących pomiary geodetów. Właściciele ziemi, przez którą przebiegać ma ekspresówka, nie dostali jeszcze żadnych papierów. Nikt też z nimi o wykupie gruntów nie rozmawiał.

- O tym fakcie poinformuje zainteresowanych wojewoda. W momencie jak wyda decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Wtedy na jej podstawie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, jako przedstawiciel Skarbu Państwa, z mocy prawa stanie się właścicielem wskazanych w decyzji działek niezbędnych do budowy drogi. Dlatego przed wydaniem decyzji o ZRID nie ma podstaw, by prowadzić w tej sprawie rozmowy - wyjaśnia minister Grabarczyk.

Dla mieszkańców Sieradza bardzo istotną rzeczą jest fakt, że wśród ogłoszonych przetargów na odcinki S8 jest też przetarg na budowę łącznika S8 z drogami krajowymi nr 12 i 14. Będzie to obwodnica miasta.

Choć nie wbito jeszcze pierwszej łopaty na budowie S8, to już wiadomo, że przejazd ekspresówką będzie bezpłatny. Przynajmniej dla samochodów osobowych i pojazdów do 3,5 tony. Opłata od pozostałych będzie pobierana w formie elektronicznej.

Droga S8 to nie tylko trasa szybkiego ruchu. To także towarzyszące jej infrastruktura. Na naszym terenie powstaną 4 MOP-y, czyli miejsca obsługi podróżnych: w miejscowości Chojny na południowy zachód od Złoczewa, w Dąbrowie Wielkiej koło Sieradza, w Sięganowie koło Łasku i w Guzewie na południowy wschód od Pabianic. Ponadto powstaną wiadukty, przejścia dla zwierząt nad i pod S8 oraz kładki dla pieszych nad ekspresówką. Wzdłuż trasy w pobliżu zabudowań postawione będą ekrany akustyczne.

* * * * *

Droga ekspresowa S8

Odcinek 1 Węzeł Walichnowy - 2 km. Przetarg na budowę ogłoszono 2 sierpnia 2010 r. Okres realizacji to 20 miesięcy od podpisania umowy i obejmuje również okresy zimowe.

Odcinek 2 Walichnowy - Węzeł "Złoczew" z węzłem - 19 km. Przetarg ogłoszono 18 listopada 2010 r. Okres realizacji to 27 miesięcy. Przewidziane są m.in. budowa węzła drogowego Złoczew, budowa Miejsca Obsługi Podróżnych Chojny wraz z infrastrukturą techniczną, budowa obwodu utrzymania OUS Złoczew, przebudowa drogi krajowej nr 45, przebudowy dróg powiatowych i gminnych.

Odcinek 3 Łącznik S8 do dróg krajowych 12 i 14 - 6,1 km. Przetarg ogłoszono 18 listopada 2010 r. Okres realizacji to 27 miesięcy. Budowa łącznika obejmuje m.in.: budowę drogi o parametrach drogi krajowej, budowę rond, przebudowę dróg nr 12 i 14 oraz powiatowych ul. Reymonta i ul. Sadowej w Sieradzu, a także dróg gminnych.

Odcinek 4 Złoczew - Węzeł Sieradz-Południe z węzłem - 19,6 km. Przetarg ogłoszono 18 listopada 2010 r. Okres realizacji to 27 miesięcy od podpisania umowy. Przewidziana jest m.in.: budowa węzła drogowego Sieradz Południe, budowa MOP "Dąbrowa Wielka" wraz z infrastrukturą techniczną, przebudowy dróg powiatowych i gminnych. Odcinek 5 Sieradz-Południe - Łask - 33,7 km. Przetarg ogłoszono 18 listopada 2010 r. Okres realizacji to 27 miesięcy. W planach jest m.in. budowa węzłów drogowych Sieradz-Wschód, Zduńska Wola i Zduńska Wola Karsznice, budowa MOP Paprotnia i MOP Sięganów wraz z infrastrukturą techniczną, budowa obwodu utrzymania OUS Sieradz, przebudowa dróg wojewódzkich nr 480, 481, 483, oraz dróg powiatowych i gminnych.

Odcinki 6 i 7 Przetarg na budowę ogłoszono 2 sierpnia 2010 r. Okres realizacji to 27 miesięcy. Roboty przewidują: budowę węzłów drogowych Łask, Róża, przebudowę drogi krajowej nr 12, przebudowę dróg powiatowych i gminnych. A także budowę drogi ekspresowej S14 i budowa nowych łącznic na węźle Dobroń.

Odcinek 8 Węzeł Róża - Węzeł Wrocław bez węzła 19,4 km.

Odcinek 9 Węzeł Wrocław 1,3 km S8 + 2,8 km autostrady A-1
źródło: http://lodzkie.naszemiasto.pl/artyku...11-r,id,t.html
wojtor no está en línea  
Old December 1st, 2010, 08:42 AM   #131
nico64
Registered User

Likes (Received): 2

GDDKiA w Łodzi

A tak tak - pierwsze przetargi miały być do końca lipca br. i były a jak (a co opowiadał pan Zalewski - bez szans!?) potem wniosek na ZRID też był na koniec lipca, tylko że wojewoda we wszczęciu postępowania pisze ...ostatecznie uzupełniony 19 września.. Myślę że i teraz jak wielka polityka w osobie p. ministra Grabarczyka w D... nie kopnie pana Dyrektora GDDKiA w Łodzi to znowu zacznie się to ślimaczyć, a tym razem tempo pojawi się w wakacje i umowy zostaną podpisane na finiszu, ale parlamentarnej kampanii wyborczej.. Dobre jest to, że do następnych wyborów może to już zbudują, no chyba że nas dopadnie trzecia fala kryzysu. Jak dla mnie to Pan Zalewski zawsze widzi przyszłość w "długim terminie" , a potem trzeba walczyć przy przetargu o "godziny" - najczęściej polityczne godziny.
nico64 no está en línea  
Old December 1st, 2010, 09:11 AM   #132
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Likes (Received): 25

Quote:
Originally Posted by nico64 View Post

4 miesiące I etap przetargu na te odcinki to też cienizna, może robią poprawkę na doprojektowanie łacznika z karsznic do DK 12/14 (akurat!?)
4 miesiące trwania etapu I to byłby jeden z krótszych terminów.
Old December 1st, 2010, 12:18 PM   #133
Simon13
Registered User

Likes (Received): 8

Tak czytam o tym łączniku "Karsznickim" i nie mogę się nadziwić.

Jedyny ruch jaki kiedykolwiek może pojechać tym łącznikiem to ruch lokalny. Jedyny powód, dla którego jakiekolwiek auto zjedzie z tego węzła i pojedzie na północ to wizyta w Zduńskiej Woli, ewentualnie, może w Szadku. Ale nawet w to wątpię. Dlaczego budżet centralny miałby budować taką drogę?

To, że kiedyś ktoś tak powiedział, gdzieś ktoś napisał, to jest czysty nonsens. Około 5-7 lat temu wiele ważnych osób napisało, że droga ma iść przez Bełchatów... Przecież plany budowy dróg się w kółko zmieniają. Pod Łaskiem miał być drugi węzeł i łącznik między drogami wojewódzkimi. Jakoś tam nie krzyczą.

Ta droga to jest droga lokalna. Zamiast protestować (jedyne co może z tego wyjść to brak budowy węzła), niech UM dogada się z Powiatem, złożą wniosek o dofinansowanie ze schetynówek. Nikt nie powiedział, że miasto ma wszystko wyłożyć z własnych.

--S.
Simon13 no está en línea  
Old December 1st, 2010, 02:12 PM   #134
sabitor
Registered User

Likes (Received): 12

Może zbyt wiele chcemy zyskać?

Quote:
Originally Posted by Simon13 View Post
Tak czytam o tym łączniku "Karsznickim" i nie mogę się nadziwić.

Jedyny ruch jaki kiedykolwiek może pojechać tym łącznikiem to ruch lokalny. Jedyny powód, dla którego jakiekolwiek auto zjedzie z tego węzła i pojedzie na północ to wizyta w Zduńskiej Woli, ewentualnie, może w Szadku. Ale nawet w to wątpię. Dlaczego budżet centralny miałby budować taką drogę?
--S.
Witam wszystkich! Długo przypatrywałem się tylko tej dyskusji. Faktycznie postawa niektórych samorządów mnie co najmniej dziwi. Przecież jadąc np. niemieckimi autostradami (piątką czy szóstką) takie miasteczka jak Zduńska Wola czy Sieradz mają raptem po jednym zjeździe. Trochę dziwiło mnie parcie na "przyciąganie" autostrad do centrów tych miasteczek. Po co? Jeśli przejeżdżamy np. A6 koło Norymbergi (ponad pół miliona mieszkańców) to jej nie widzimy. Po cóż ograniczać możliwości urbanizacyjne miasta? Autostrada jest po to, by udrożnić ruch tranzytowy, a odciążyć lokalny, a nie po to, by zaspokoić ambicje poszczególnych miasteczek. Na dobrą sprawę wcale nie musi być więcej niż jeden węzeł (przecież kosztuje) na miasto, bo 15 - 20 km między nimi to norma. Jadąc z Łasku do Zduńskiej nie muszę korzystać z autostrady i zazwyczaj nie będę z niej korzystał. Centra industrialne niech już sobie tworzą lokalne władze w pobliżu zlokalizowanych węzłów drogowych i to one raczej powinny dbać o to, by zlokalizować je tak, by w pobliżu były tereny możliwe do zagospodarowania. Przecież jeśli nie można skorzystać z ulicy Karsznickiej, to można zrezygnować z tego zjazdu? Cóż to za przeogromny ruch miałby na niej być, skoro planowany jest jeszcze jeden zjazd w Zduńskiej Woli, a przecież nikt jadący z Wrocławia do jakiejkolwiek miejscowości znajdującej się na trasie S-8 nie zjedzie w Zduńskiej, oprócz ruchu docelowego. Dzisiaj przejeżdżają wszyscy! Może po prostu zbyt wiele chcemy?
Hej!
sabitor no está en línea  
Old December 1st, 2010, 09:57 PM   #135
fazi10
Registered User

Mapa

Uploaded with ImageShack.us

No i mój ukochany węzeł

fazi10 no está en línea  
Old December 2nd, 2010, 11:08 AM   #136
Simon13
Registered User

Bardzo fajne mapki, fazi. Dzięki!

Jedno mnie bardzo zastanawia: Węzeł z A1 jest narysowany z opcją na "wprost" do Tomaszowa w nieokreślonej przyszłości (węzeł ma być najwyraźniej od razu wybudowany z przystosowaniem to takiej opcji). Jednocześnie 2-3 km wcześniej mamy SPO. Jak to ma działać, dokładnie?

Na "S74" też wybudują SPO i jak ktoś pojechał prosto, to nie płaci?

--S.
Simon13 no está en línea  
Old December 2nd, 2010, 11:36 AM   #137
j-cube
czekajac na S7

Likes (Received): 86

Dobre pytanie. O ile mi wiadomo to PPO ma być na A1 na południe bo A1 od S8 do A2 ma być bezpłatna dla < 3,5 t. (chyba). I dobrze, że od razu robią pełną koniczynkę na S8 - A1 - S74 a nie jakaś fuszerka by podczas budowy S74 utrudniać ruch na A1.
j-cube no está en línea  
Old December 2nd, 2010, 12:27 PM   #138
Simon13
Registered User

Quote:
Originally Posted by j-cube View Post
bo A1 od S8 do A2 ma być bezpłatna dla < 3,5 t. (chyba).
Grabarczyk mówił od węzła "Romanów" (od DW 714, 5km na północ od S8/A1) do A2, więc podejrzewam że za te 5km jadąc S8-A1-A2 będziemy płacić. To jest tak w ogóle jedyne rozsądne wytłumaczenie na budowę SPO na S8 zamiast na A1 na południe od skrzyżowania S8/A1.
Simon13 no está en línea  
Old December 2nd, 2010, 12:51 PM   #139
pietreck
Registered User

Likes (Received): 26

Nie wiem czy to już było wałkowane w dyskusji, ale czy nie wydaje się trochę bez sensu budowanie w zasadzie obok siebie dwóch węzłów pomiędzy Sieradzem a Zduńską Wolą..?
pietreck no está en línea  
Old December 2nd, 2010, 12:57 PM   #140
bastex
BANNED

Likes (Received): 126

j-cube widzę że i tutaj siedzisz

To są projekty budowlane?
bastex no está en línea  

Closed Thread

Tags
łódź, łódzkie, droga ekspresowa, ekspresówka-s8, s-8, sieradz, wieluń

Thread Tools