daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rate Thread
Old October 17th, 2005, 09:21 PM   #21
pYroMan
Registered User

Likes (Received): 0

heh ja akurat uwazam, ze przyjeta strategia jest dardzo dobra, bo ta obwodnica aktualnie jest w ciagu DK ktora na wieki wiekow pozostanie DK, ale tam gdzie jej przebieg pokryl sie z planowana Ska od razu wybudowali Ske, glupota to by bylo wybudowanie drogi klasy GP i przebudowa jej czesci do standardu S za kilka lat

inna sprawa, ze na AOW i S8 czekamy juz "troche" za dlugo
pYroMan no está en línea  

Sponsored Links
Old October 18th, 2005, 01:52 PM   #22
tombar311
tombar311

Likes (Received): 36

Też uważam, że strategia budowy w takim układzie jest dobra. W przyszłości os strony AOW dojdzie nowobudowana S8 i połączy z tym fragmentem który będzie w ciągu obwodnicy tez drogą S. Przeciez docelowo istniejący odcinek Wrocław-Olesnica będzie tylko DK. Przyszła trasa S-ki będzie miała inny przebieg i ominie Długołękę, Byków Smardzów.
tombar311 no está en línea  
Old October 18th, 2005, 10:46 PM   #23
michal-skoczen
Guest

Likes (Received):

Quote:
Originally Posted by tombar311
Też uważam, że strategia budowy w takim układzie jest dobra. W przyszłości os strony AOW dojdzie nowobudowana S8 i połączy z tym fragmentem który będzie w ciągu obwodnicy tez drogą S. Przeciez docelowo istniejący odcinek Wrocław-Olesnica będzie tylko DK. Przyszła trasa S-ki będzie miała inny przebieg i ominie Długołękę, Byków Smardzów.
To skoro i tak budują po nowym śladzie to mogli się pokusić o A8. Ja myślałem że od Wrocka-Psie Pole S8 będize przebiegać po śladzie obecnej DK8. Przez Długołęke to mógł by być problem ze wzgledu na dość zwartą zabudowę ale za Bykowem jest już tlyko las do sameuj Oleśnicy i tam by spokojnie mogli S8 puścić po śladzie obecnej dwujezdniowej DK 8 (no chyba zę by musieli jakieś łuki profilować).

Kiedy oglądałem sobie tą budowę w lipcu zdziwiło mnie jedno: Dlaczego w granicach adm. Oleśnicy tam gdzie DK 8 jest jednojezdniowa i przebiega przez zabudowę nie było żadnych prac? Po prostu włączenie S8 do DK 8 od strony Wrocławioa budowali na takim niezabudopwanym odcinku już w granicach Oleśnicy. Teraz wszystko jasne. A tak swoja droga to jak im sie opłaca budować teraz drogi dojazdowe skoro w najbliższej (miejmy nadzieję) przyszłości i tak puszczą dalszy ciąg S8? Chociaż z drugiej strony zbudować kawałek S8 i dorobić do niego takie całkiem marne dojazdy po jakichś betonowych płytach to by dopiero była lipa :P. Wniosek jest jeden: panowie, budować większymi etapami!!!!

Swoją drogą to ciekawe ile będzie na S8 węzłów z drogami lokalnymi na odcinku Wrocław-Oleśnica. Np w Toruniu na S10 jest totalny bezsens. Zero, dosłownie zero węzłów zjazdowych do miasta. Ja wiem ze to jest obwodnica i jej celem jest omijanie miasta, ale też dojazd do tego miasta i z niego, podobnie jak w tym przypadku po S10 będize sie odbywał przejazd Bydgoszcz-Toruń. A oni walnęli jeden węzeł z A1 i jeden po zaczodniej stronie Torunia. Przydałby sie tam jeszcze jedne do Torunia właśnie. Wiem ze na drogach S i A nie buduje sie węzłów tak o, tlyko reguluja to przepisy, ale czy te przepisy nie są zbyt sztywne? Jak już napisałem owbodnica powinna mieć też zjazdy do/z miasta które omija, a przecież nie każda główna droga w miescie ma status DK lub DW.

A tak juz całkiem PS: Ilu jezdniowa ma być S8 na odcinku Wrocław-Oleśnica. Daruję sobie argumenty typu "główna i bardzo obciążona trasa" czy "droga Warszawa-Praga-Południe Europy". Argument leży zaraz obok w postaci dwujezdniowej DK 8. Ciekawe by to było: dwujezdniowa DK 8 i obok trasa szybkiego ruchu, S8 jako jednojezdniówka ????

Last edited by michal-skoczen; October 18th, 2005 at 11:07 PM.

Old October 19th, 2005, 08:08 AM   #24
bewu1
Registered User

Likes (Received): 1921

po S10 będize sie odbywał przejazd Bydgoszcz-Toruń

przejazd na trasie Bydgoszcz-Toruń odbywa się po DK 80; DK-10 jest (była) głównie do ruchu tranzytowego (odległość jest znacznie dalsza niż przez DK-80).
bewu1 no está en línea  
Old October 19th, 2005, 12:58 PM   #25
michal-skoczen
Guest

Likes (Received):

Quote:
Originally Posted by bewu1
po S10 będize sie odbywał przejazd Bydgoszcz-Toruń

przejazd na trasie Bydgoszcz-Toruń odbywa się po DK 80; DK-10 jest (była) głównie do ruchu tranzytowego (odległość jest znacznie dalsza niż przez DK-80).
Ale weź pod uwagę, że teraz ( znaczy bo zbudowaniu całego odcinka Bydzia-Toruń ) to będize belkolizyjna S10 i nie wiem czy ludzie nie będą woleli nadłożyć drogi ale nie stać w korkach. Zależy jeszcze jaka róznica w odległości to będzie dla danego miszkańca Torunia/Bydg.

Old October 19th, 2005, 01:25 PM   #26
bewu1
Registered User

Likes (Received): 1921

patrzę na to ze swojego punktu widzenia - mieszkam w Wawie, rodzice mieszkają w Bydgoszczy na Osowej Górze (zachodni koniec Bydgoszczy, przy końcu obodnicy Bydgoszczy w ciągu DK-10) - nadal będę jeździł z Wawy via Płońsk DK-10 do Torunia i potem od Torunia DK-80, przejazd przez Bydgoszcz po wybudowaniu prawie całej Kamiennej jest b.dobry (w porównaniu do Wawy), a oszczędza się około 20 km,
bewu1 no está en línea  
Old October 19th, 2005, 10:31 PM   #27
tombar311
tombar311

Likes (Received): 36

S8 na całym swoim odcinku ma być dwujezdniowa. Tzn. mogą zdarzyć się miejsca jednojezdniowe ale tylko w układzie 2+2. A obwodnicę buduja tak aby dało się nią spokojnie jechac nawet jak w przyszłości część dróg ma być tylko dojazdami do S8. tak naprawe nie wiadomo kiedy S8 zaczną budować.
tombar311 no está en línea  
Old October 19th, 2005, 10:51 PM   #28
mikeleg
Poor Leno

mikeleg's Avatar

Likes (Received): 11

Widziałem, że budowany odcinek obwodnicy nad koleją Wrocław-Kalisz jest dwujezdniowy, więc S8 cała raczej powinna być dwujezdniowa.
Old October 19th, 2005, 10:52 PM   #29
michal-skoczen
Guest

Likes (Received):

Quote:
Originally Posted by bewu1
patrzę na to ze swojego punktu widzenia - mieszkam w Wawie, rodzice mieszkają w Bydgoszczy na Osowej Górze (zachodni koniec Bydgoszczy, przy końcu obodnicy Bydgoszczy w ciągu DK-10) - nadal będę jeździł z Wawy via Płońsk DK-10 do Torunia i potem od Torunia DK-80, przejazd przez Bydgoszcz po wybudowaniu prawie całej Kamiennej jest b.dobry (w porównaniu do Wawy), a oszczędza się około 20 km,
Ja tam nie rozumiem jaki jest tego sens. Jadąc z Torunia mógłbym wybierać którą droga jechać do Bydzi w zależnoći od tego z/do jakich rejonów Bydgoszczy/Torunia bym jechał. Ale jadąc całą drogę S/DK 10 (zalezy czy już będzie S ) to nie widzę sensu przejazdu na DK 80 i jazdy nią do Bydzi. Nawet powiem ci że gdyby była już A1 a jeszcze nie było S10 to zamiast DK 10 wolałbym jakoś po najkrótszej drodze przebić sie z Wawy do A1 i nią podjechać do S 10 i dalej na Bydzie. Jakos wolę bezkolizyjny szybki przejazd No ale w końcu to każdy ma wolny wybór.

PS. Gdyby było połączenie szybkiego pociągu (przez szybkiego rozumiem jakieś Pendolino v= +200km/h) to czy wybrałbyś samochód czy ten pociąg. Bo tak sie włąsnie zastanawiałem nad tym czy ludzie posiadajacy samochody by korzystali z takich rozwiązań???

Old October 27th, 2005, 01:33 PM   #30
pilot99
Registered User

Likes (Received): 3

fotki z dnia 27.10.05

widok od strony Ciesli w strone Olesnicy

widok od strony Ciesli w strone Sycowa

wiadukt na drodze Ciesle - Sokołowice

Wiadukt na drodze Olesnica - Ostrów Wlkp

widok od strony Boguszyc w strone Olesnica Rataje

wiadukt na drodze Olesnica - Boguszyce
pilot99 no está en línea  
Old October 27th, 2005, 01:39 PM   #31
pilot99
Registered User

zjazdy na Olesnica Rateje

widukt nad torami Olesnica Rateje i droga do Trzebnicy
pilot99 no está en línea  
Old October 27th, 2005, 01:54 PM   #32
pilot99
Registered User

widok w strone Olesnicy Rataje

widok w strone Smardzowa

widukt na drodze Olesnica - Wegrów

wiadutk na trasie do Smardzowa
troche gorsza jakosc bo robione w biegu

uff udalo sie zamiescic
pilot99 no está en línea  
Old October 27th, 2005, 04:47 PM   #33
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

ho, ho, to już całkiem niezłe zaawansowanie tej obwodnicy!
Wygląda na to, że być może nie będzie opóźnień
Moje 'DROGOWE MARZENIA': OBWODNICE EKSPRESOWE:S5+S11/obwodnica północno-wschodnia/S11 obwodnica Obornik/III rama
smar no está en línea  
Old October 28th, 2005, 03:08 AM   #34
mikeleg
Poor Leno

mikeleg's Avatar

Likes (Received): 11

NO wygląda całkiem ładnie!
Old November 20th, 2005, 11:17 AM   #35
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Likes (Received): 25

Mam pytanie - czy wiadomo kiedy odadza do uzytkowania obowdnice Oleśnicy ???
Patryjota no está en línea  
Old November 20th, 2005, 01:23 PM   #36
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

Quote:
Originally Posted by Patryjota
Mam pytanie - czy wiadomo kiedy odadza do uzytkowania obowdnice Oleśnicy ???
ze strony olesnica.pl:
"[...]Obwodnica Oleśnicy jest częścią trasy S8 Wrocław- Warszawa, planowany przebieg: Smardzów, Dąbrowa Oleśnicka, Boguszyce, Sokołowice, Cieśle.
Koszt budowy: 250 mln zł (w tym także: 7 obiektów inżynieryjnych – wiadukty, mosty; ekrany akustyczne)
Długość całkowita obwodnicy: 12,7 km
Odległość obwodnicy od Oleśnicy: ok. 1 km.
Przepustowość obwodnicy: do 30 tys pojazdów/dobę
Budowa obwodnicy jest przewidziana na 720 dni – zakończenie prac planowane jest na październik 2006 r. Wykonawcy: Skanska S.A. i Budimex-Dromex S.A."

plus mapka:
Moje 'DROGOWE MARZENIA': OBWODNICE EKSPRESOWE:S5+S11/obwodnica północno-wschodnia/S11 obwodnica Obornik/III rama
smar no está en línea  
Old January 6th, 2006, 04:08 PM   #37
fairhair26
S19 na wschodzie

fairhair26's Avatar

Likes (Received): 1446

Dobrze, że od razu dwie jezdnie

www.mycharts.pl
www.lighting-gallery.pl
www.oprawy24.pl
fairhair26 no está en línea  
Old January 6th, 2006, 04:37 PM   #38
Lukasz_Lubin
Registered User

Likes (Received): 561

Czy ktoś mógłby powiedzieć czy coś się dzieje na tej budowie ?? Ewentualnie jakieś zdjęcia wrzucić
Lukasz_Lubin no está en línea  
Old March 30th, 2006, 07:41 PM   #39
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

Quote:
Originally Posted by Lukasz_Lubin
Czy ktoś mógłby powiedzieć czy coś się dzieje na tej budowie ?? Ewentualnie jakieś zdjęcia wrzucić
no właśnie,
wrocławianie (i okoliczni) śpią
smar no está en línea  
Old April 12th, 2006, 10:36 AM   #40
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

czy nikt nie przejeżdża przez Oleśnicę???
smar no está en línea  

Closed Thread

Tags
dolnośląskie, ekspresówka-s8, obwodnica, oleśnica, s-8

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules