daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 229 votes, 5.00 average.
Old April 11th, 2006, 02:27 AM   #41
embercadero
Registered User

embercadero's Avatar

Likes (Received): 2

tak tylko tytułem drobnego, lekko offtopicznego komentarza - droga z Warszawy do Krakowa w tym miejscu była praktycznie od zawsze, nie będę się zarzekał od kiedy bo nie mam jak tego sprawdzić, ale od kilku wieków. To Raszyn powstał dzięki tej drodze a nie droga dzięki Raszynowi. Mówienie o tym że "buduje się drogę przez środek miejscowości" w tym akurat kontekście to już nawet nie jest kabaret, ja... nie wiem co to jest...

Poza tym tych ludzi nikt tam siłą nie trzyma, ogromna większość Raszyna to domy powstałe w ciągu ostatnich 20-25 lat, zamieszkałe przez osobnikow zdecydowanie powyżej średniej zamożności. Mogą oni w każdej chwili te domy sprzedać i się przenieść w cichsze miejsce jak tylko będa chcieli, na pewno na sprzedaży nie stracą. Ale jakoś nie chcą.
embercadero no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old April 26th, 2006, 04:26 PM   #42
Garf
Registered User

Likes (Received): 24

mam pytanie jakie są realne (podkreślam to słowo) Realn szanse aby zaczeli kopac w tym roku!?!? na stronie GDDKiA jest napisane ze III kwartał 2006 ale ostatnio ktos napisał ze narazie realizuja wykup gruntów! po drugie było gdzies napisane ze w tym roku mają zaczac kopac odcinek od granic miasta do magdalenki czy nadal jest to realne!? wiec moje pytanie jest czy są wogóle szanse aby zaczeli w tym roku czy ktos wie?
Garf no está en línea   Reply With Quote
Old April 26th, 2006, 04:47 PM   #43
ALESSANDRO
MrBlackMagicHimself

Likes (Received): 523

Garf,
miałem się w Stefanowie budować. Mam działkę, pozwolenie na budowę, wszystko - na działce obok, wykorzystując moją ekipę wykonawczą, buduje się sąsiad, z którym miałem się budować razem.

Ale na tydzień przed wejściem ekipy - spassowałem. Wiem, że wydałem na pozwolenia i papiery ok. 10k. ALe lepiej teraz się ocknąć, niż później.

Nie jedynym, ani chyba nawet najważniejszym, ale na pewno ważnym argumentem było to, że przez następne 3 LATA spędzałbym jeżdżąc do roboty i z powrotem [żadnych ekstrawagancji] 3h. Pierdolę to, za przeproszeniem. S-W powstanie za te 3 lata, nie wcześniej. Wiadomo to już jakiś czas. A S79 na południe [przedłużenie N-S] za 20 lat. No way.
Życie jest za krótkie, by mieszkać w tak pięknym miejscu jak fyrtel Magdalenka-Łazy-Stefanowo... i pluć sobie w brodę rano i wieczorem.
Wolę spędzić czas z dzieckiem...

"Jak przestałem kochać design" Marcina Wichy
- obowiązkowa lektura dla polskich anarchitektów, projektantów wnęk, kierowników wydziałów architortury w magistratach i...
urbanistów, jeśli nauczyli się w swoim kraju j. polskiego. Polecam!

www.miasto2077.pl

twaardy haardy pyycha
ALESSANDRO no está en línea   Reply With Quote
Old April 26th, 2006, 06:03 PM   #44
maras
Registered User

Likes (Received): 29

Quote:
Originally Posted by Garf
mam pytanie jakie są realne (podkreślam to słowo) Realn szanse aby zaczeli kopac w tym roku!?!? na stronie GDDKiA jest napisane ze III kwartał 2006 ale ostatnio ktos napisał ze narazie realizuja wykup gruntów!
Nie ma żadnych realnych szans żeby zaczęli kopać w tym roku z tej prostej przyczyny że nie mają na to pieniędzy, jedynie posiadają środki na wykup...przynajmniej tak brzmiała wypowiedź dyrektora Dąbrowskiego z warszawskiego oddziału GDDKiA...
maras no está en línea   Reply With Quote
Old April 27th, 2006, 09:21 AM   #45
Garf
Registered User

Likes (Received): 24

maras ale posmutniałem po twojej wypowiedzi :-(
Alessandro: pozwolenie masz ważne dwa lata wiec przed wygasnieciem pozwolenia zaczynasz budowac i konczysz po roku w sumie po trzech latach jak bedzie już szosa :-)
żartuje..... ja sie tez planuje z tamtad wyprowadzic poniewaz dojazd mnie powoli wykańcza wczoraj przejechałem sie ul. Karczunkowska i okazałao sie ze jakiś sk***** postawił na niej 3 progi zwalniajace! w sumie do gminy lesznowola prowadza 4 drogi dwie sa to pulawska i krakowska oraz dwie które zpewniaja ruch lokalny wewnatrz gminy karczunkowska przechodząca w postepu oraz druga idaca przez falenty nie pamietam jak sie nazywa i k*** na jednej z nich postawili progi! co za matoł na to wpadł! aż mnie roznosi zeby komus przywalic za taki pomysł!
Garf no está en línea   Reply With Quote
Old August 18th, 2006, 01:49 PM   #46
Pstrykacz
Registered User

Pstrykacz's Avatar

Likes (Received): 11033

Quote:
Warszawski korek w al. Krakowskiej

Jeszcze co najmniej przez trzy lata kierowcy pomęczą się w gigantycznych korkach w al. Krakowskiej. Drogowcy właśnie rozpoczęli wykup gruntów pod budowę nowego wjazdu od południa Warszawy.

Quote:
rasa Salomea - Wolica będzie nową wylotówką na Katowice i Kraków. Połączy krajową siódemkę i ósemkę z Al. Jerozolimskimi i planowaną południową obwodnicą Warszawy (dla tej ostatniej między Konotopą a ul. Puławską wojewoda wydał tydzień temu decyzję lokalizacyjną).

Dzisiaj al. Krakowska to jedna z najbardziej zakorkowanych ulic w stolicy. Kiedy w końcu zacznie się budowa odciążającej ją trasy Salomea - Wolica?

- Wcześniej musimy wykupić 866 działek - mówi szef Generalnej Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Wojciech Dąbrowski. - Liczę, że uda się to do czerwca 2007 roku. Zrobiliśmy już indywidualne wyceny nieruchomości, złożyliśmy oferty i czekamy na reakcje mieszkańców.

Łączny koszt inwestycji to 670 mln zł, z czego w tym roku GDDKiA planuje wydać 87 mln zł. Przewidywany okres realizacji to lata 2007 - - 2009. Do tego czasu drogowcy zaplanowali w al. Krakowskiej inne prace. W przyszłym tygodniu Zarząd Dróg Miejskich podpisze wartą ponad 12 mln zł umowę z firmą PRDiM z Mińska Mazowieckiego w sprawie weekendowych remontów 115 tys. mkw. ulic.

Część tego zamówienia to wymiana asfaltu w al. Krakowskiej w stronę centrum - między granicą miasta a ul. Łopuszańską (jezdnię w przeciwnym kierunku ZDM naprawił w długi majowy weekend). Jezdnię do centrum drogowcy chcieli zrobić w sierpniu, ale już wiadomo: nie uda się.

- Teraz wiele będzie zależało od miejskiego inżyniera ruchu, który może nie zgodzić się na zamknięcie jesienią ruchliwej trasy. Jeśli tak się stanie, remont zostanie przełożony na przyszły rok - mówi rzeczniczka ZDM Urszula Nelken.

Jesienią ZDM planuje za to przebudowę skrzyżowania al. Krakowskiej z ul. Na Skraju - powstanie specjalny pas i światła do skrętu od strony centrum w kierunku Palucha. ZDM ogłosił w tym tygodniu przetarg na wykonawcę.
Konrad Majszyk
http://www.rzeczpospolita.pl/dodatki...szawa_a_9.html
Pstrykacz no está en línea   Reply With Quote
Old September 25th, 2006, 03:55 AM   #47
mikeleg
Poor Leno

mikeleg's Avatar

Likes (Received): 11

14 września były konsultacje społeczne nt. tej trasy (wyczytałem w bip MUW). Wiadomo jak idzie wykup działek?
PS: Z raportu nt. wariantu '0' wynika, że trasa S-W, będzie miała w 2025roku średnie obciążenie ...165tyś s/d, obawiam się, że po wybudowaniu nie będzie tak wesoło. Owszem niby to 20lat jeszcze, ale trasa będzie gotowa dopiero za 3. trasa 2x3 nie będzie przecież w stanie przenieść takiej ilości samochodów...
To samo może być z POW, przecież z tego rachunku wynika, że odcinek Lotnisko-Puławska będzie mieć obciążenie rzędu >200tyś s/d, patrząc na to zastanawiam się jak 2x3 będzie w stanie to przyjąć... jakie tam będą jezdnie zbiorcze?? Ciekawi mnie jak to będzie wyglądać...

Last edited by mikeleg; September 25th, 2006 at 11:19 AM.
mikeleg no está en línea   Reply With Quote
Old September 25th, 2006, 03:20 PM   #48
radiks
Registered User

Likes (Received): 10

No wszystko pięknie tylko jak ostatnio byłem w Warszawie to ~17:00 dość płynnie (chciaż w tempie 20 km/h) przejechałem przez Raszyn do Janek - korek zaczynał się na wysokości MM i Reala i kończył na skrzyzowanie DK7/DK8 po czym 3 km odcinek za Wolicą do skrzyżowania z wjazdem do Maximusa i drogą na Piaseczno jechałem ponad godzinę...
Jak wyjeżdzając z tej projektowanej S-ki mam wpadać prosto na ten korek to właściwie niewiele się zmieni.
radiks no está en línea   Reply With Quote
Old September 25th, 2006, 03:35 PM   #49
mikeleg
Poor Leno

mikeleg's Avatar

Likes (Received): 11

Ta trasa w projektach zawiera też nie tylko nowy odcinek ale i odcinek wraz z węzłami z DW721 na DK7 i DK8, dzięki czemu nie będzie tych cholernych skrzyżowań.

Last edited by mikeleg; September 25th, 2006 at 03:43 PM.
mikeleg no está en línea   Reply With Quote
Old November 24th, 2006, 03:43 PM   #50
Fiolet
Registered User

Likes (Received): 0

Info o weryfikacji projektu, ze strony www.uzp.gov.pl:
Quote:
Biuletyn Zamówień Publicznych Nr 314 z dnia 21.11.2006
POZYCJA 59137

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi

Warszawa: weryfikacja stadium projektu budowlanego budowy drogi ekspresowej S8 na odcinku Salomea - Wolica wraz z powiązaniem z drogą krajową nr 7 - odcinek poza granicami m. st. Warszawy z wyłączeniem węzła "Opacz".
.......
3) Czas trwania zamówienia lub termin wykonania: Wymagany; data zakończenia: 30.07.2007.
Fiolet no está en línea   Reply With Quote
Old April 15th, 2007, 12:23 AM   #51
mikrobi
Registered User

Likes (Received): 15

Wykopalem z googla, jak widac stopniowo ale idzie do przodu:

http://www.uzp.gov.pl/biulety/2007/7/7_7556.html

Quote:
"Ogłoszenie o postępowaniu BZP nr 314/2006, poz. 59137

OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - usługi

Warszawa: weryfikacja stadium projektu budowlanego budowy drogi ekspresowej S8 na odcinku Salomea - Wolica wraz z powiązaniem z drogą krajową nr 7 - odcinek poza granicami m. st. Warszawy z wyłączeniem węzła "Opacz"
[...]
2) Liczba otrzymanych ofert: 1.

3) Nazwa i adres wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

Biuro Projektowo-Konsultingowe "EUROSTRADA" Sp. z o.o., ul. Pyszniańska 18, 02-829 Warszawa, woj. mazowieckie, tel. 022 6448762, fax 022 6448762, e-mail: [email protected], http://www.eurostrada.p.
"
mikrobi no está en línea   Reply With Quote
Old April 15th, 2007, 10:44 PM   #52
vampi_r
Registered User

vampi_r's Avatar

Quote:
Originally Posted by mikrobi View Post
Czyli nie zaczną kopać w tym roku...

Strona internetowa: http://siskom.waw.pl
vampi_r no está en línea   Reply With Quote
Old April 16th, 2007, 12:57 AM   #53
tore
Registered User

Likes (Received): 59

Quote:
Originally Posted by mikrobi View Post

http://www.uzp.gov.pl/biulety/2007/7/7_7556.html
A w ogole to na jaka okolicznosc GDDKiA zorganizowala przetarg na weryfikacje projektu budowlanego? To zdaje sie jakas nowosc. Moze qqqq cos napisze w tym temacie? Jedyna rzecz jaka mi do glowy przychodzi to pomysl ze GDDKiA z jakiegos powodu opoznia rozpoczecie tej inwestycji. Wiem ze to absurdalne ale tyle lat sie mowi o tej drodze, skadinad wyjatkowo potrzebnej, wykonujac jednoczesnie jakies pozorowane dzialania ze takie chore mysli przychodza mi do glowy
tore no está en línea   Reply With Quote
Old April 16th, 2007, 09:37 AM   #54
cudak
Inwestor

cudak's Avatar

Likes (Received): 20

Tak w nawiązaniu - właśnie zaczeli budować lewoskręt z Al. Krakowskiej do ul. Na Skraju ( wylot w kierunku na Janki ) . Będą osobne światła w kierunku ul. Na Skraju . Czas robót do końca czerwca . Wtedy dopiero się "wyluzuje" trochę al. Krakowska .
cudak no está en línea   Reply With Quote
Old April 16th, 2007, 11:57 AM   #55
tore
Registered User

Likes (Received): 59

Quote:
Originally Posted by cudak View Post
Tak w nawiązaniu - właśnie zaczeli budować lewoskręt z Al. Krakowskiej do ul. Na Skraju ( wylot w kierunku na Janki ) . Będą osobne światła w kierunku ul. Na Skraju . Czas robót do końca czerwca . Wtedy dopiero się "wyluzuje" trochę al. Krakowska .
To wszystko są tylko półśrodki...
tore no está en línea   Reply With Quote
Old April 16th, 2007, 12:13 PM   #56
ALESSANDRO
MrBlackMagicHimself

Likes (Received): 523

Quote:
Hehe na prawdę w to wierzysz?
A może jest tak, że oni mają świetne działki w okolicach Magdalenki/Stefanowa itp i czekają aż wzrosną ceny? Przecież taki dom 25km od Wawy na południowym krańcu Lesznowoli, przy DK7 ma przy istniejącej S-W 15 minut Ską do centrum, tak? Przecież takie działki będą warte z pół miliona. Nie widzę powodów, dla których nie mogą zacząć kopać. Czy chcą rozkopać wszystko naraz? S8, S7 i S2? A działki wszystkie mają?

"Jak przestałem kochać design" Marcina Wichy
- obowiązkowa lektura dla polskich anarchitektów, projektantów wnęk, kierowników wydziałów architortury w magistratach i...
urbanistów, jeśli nauczyli się w swoim kraju j. polskiego. Polecam!

www.miasto2077.pl

twaardy haardy pyycha
ALESSANDRO no está en línea   Reply With Quote
Old May 28th, 2007, 11:33 AM   #57
tedglen
Registered User

Likes (Received): 348

rozpoczęcie prac w 2007, 2008, 2009...

Quote:
Oj gdzies nie dawno przeczytałem , że wykup ziemi GDDKiA zacznie w przyszłym rok a rozpoczęcie prac w 2007 .....
Oby za rok nie było .... wykup ziemi w przyszłym roku , a budowa ruszy nie w tym tylko następnym ..... ehhhhh
Raczej nie ma szans na rozpoczęcie prac w tym roku, czyli w 2007... Oby zaczęli w 2008, też pewnie nie zaczną...
tedglen no está en línea   Reply With Quote
Old May 28th, 2007, 12:28 PM   #58
kysiek1
Registered User

W materiale GDDKiA napisali, że:
"Realizacja robót budowlanych na całym zadaniu [węzeł „Opacz” – węzeł „PASZKÓW” wraz z powiązaniem z drogą krajową NR 7 w węźle „MAGDALENKA”] (w oparciu o procedurę przetargową planowaną do przeprowadzenia w okresie 04.2008 – 09.2008r.) planowana jest w okresie 10.2008 r. – 05.2011 r."
Co oni będą tam robić do 10.2008?
Czy 31 miesięcy, to nie za dużo jak na tego typu drogę?
Do tej pory myślałem, że z A2 czekają na POW, S8 i inne inwestycje miejskie, ale powoli przestaje kumać o co tu chodzi?
kysiek1 no está en línea   Reply With Quote
Old May 28th, 2007, 01:03 PM   #59
Sławek
wodniczek nonsensek

Sławek's Avatar

Likes (Received): 4750

w 2006 były plany budowy od 2007 roku...
w 2007 sa plany budowy od 2008 roku...

w koncu rok to kupa czasu, można sobie ten termin przesuwać do w nieskończoność, co nie?
Old May 28th, 2007, 01:12 PM   #60
adamkr
Registered User

Likes (Received): 21

Quote:
Originally Posted by kysiek1 View Post
Co oni będą tam robić do 10.2008?
Czy 31 miesięcy, to nie za dużo jak na tego typu drogę?
Do tej pory myślałem, że z A2 czekają na POW, S8 i inne inwestycje miejskie, ale powoli przestaje kumać o co tu chodzi?
Hmm. Póki co nie ma jeszcze decyzji lokalizacyjnej na część Warszawską ( od Al. Jerozolimskich do Opaczy). Jak będzie decyzja, to projekt budowlany, wykup gruntów, pozwolenie na budowę i jak nic jest lato 2008.
Co do brakującej decyzji lokalizacyjnej - coś długo jej nie ma. Oby zdążyli w tym roku
Aha. Czekają na Aleje Jerozolimskie które ma przebudować ZDM
adamkr no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
droga ekspresowa, droga ekspresowa s7, ekspresówka-s7, ekspresówka-s8, s-7, s-8, warsaw, warszawa

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules